Legrond

4 body

• 6.4.2017  00:27
    Válka Bohů (2011)

• 4.11.2008  10:51
    Nebezpečné hry 3 (TV film) (2005)

Hvězdička za to, že jsem to dokoukal až do konce, což mají na svědomí ty holky (ale rozhodně ne herecky). Ale jinak naprosto o ničem a ztráta času.

• 19.6.2008  21:45
    10,5 stupně (TV film) (2004)

Spíš než film je to test trvanlivosti funkce "zoom" na kameře.

• 14.6.2008  11:05
    Apocalypto (2006)

Popsat a vůbec ohodnotit Apocalypto není rozhodně věc jednoduchá a to předevšim proto, že jsem to stále ještě nedokázal ani zařadit, prostě nevim jak ten film chápat. Realistické historické drama? Rozhodně ne, příliš umělecky pojato. Nadnesené, umělecké drama? Taky ne, příliš surové. Tak je to tedy někde na půli cesty. Co provedení a vůbec kamera? Krásné přírodní scenérie, působivé město Mayů s pyramidami či "oblet" vodopádu se mísí s něčím, co mi připadá jako stopa xapatanu, béčkový nejlevnější horor či levný televizní film. Opět někde na půl cesty. Maksy tedy nemají chybu. Atmosféra filmu je výborná. Navozuje opravdu pocit naprosté ztracenosti. Ale pak opět přijde místo, které to na čas rozbije. I konec mi přišel takový na dvě stránky. Výborní mi přišli herci, zde kritizovat nebudu. Stejně jako na mě celý film působil "polovičně", dám i poloviční hodnocení s několika plus - 3++, nebo 4-.

• 14.5.2008  00:07
    Ostrov (2005)

Prvních půl hodiny filmu mi příjmeně naladilo a příliš nešlo dohromady se jménem režizéra. A pak to přišlo. Blbost stíhala blbost, všechno co bylo k vidění už tu bylo někdy předtim a z pokusu udělat "hlubší" film vzešlo naprosto obyčejné, naprosto hloupoučké, ryze akční dílo. Ostrov mi byl velmi doporučován, po 30 minutách to bylo na 4 hvězdy, po hodině a půl pořád ještě na 3, ale pak přišel závěr a bylo jasno, kde se moje hodnocení zastaví. 20 procent pro herce (zvlášť Steve Buscemi je opět skvělý), 20 procent za vizuální provedení a 10 navrh za snahu. Dohromady 50 a víc ani ň.

• 22.4.2008  21:04
    Tajemný let (2005)

Perfektní rozjezd, výborný atmosféra, ale to brutálně tuctový "vyvrcholení"...no fuj.

• 22.3.2008  17:44
    Nebezpečný vlak (TV film) (1999)

200 + 1000 = 1000. A s takovýma počtama má vzniknout něco kloudnýho?

• 21.3.2008  15:37

Kdo nečetl, si buď může přidat hvězdičku, kouknout na film, být happy a přijít o parádní zvraty v knížce, nebo nic nepřidávat, přečíst si a film vzít poté jako průměrnou podívanou. Špatný to neni, ale čtenář má z filmu kuloví. Kéž Andělé a démoni dopadnou lépe.

• 20.3.2008  21:07
    Rudá Sonja (1985)

Těžko říct co je tu nejhorší. Urputně spolu bojují prkený herecký výkony, neskutečně dementní dialogy, hloupý příběh jak vystřižený z "home-made" rpg, laciná výprava a mnoho dalších aspektů. Film je to prostě hroznej. Ale zároveň je to už klasika, fantasy snímků je málo a má to skvělou hudbu. Nemůžu dát "Odpad!", byť by si ho to zasloužilo.

• 17.3.2008  21:12
    Terminál (2002)

Výplod chorého mozku.

• 11.3.2008  11:20

Byť je to téměř k nevíře, tak tenhle film je ještě o něco horší než předchozí díl. U předchůdce jsem se usmál možná pětkrát. Tady? Jednou, dvakrát? Nevim. Na takhle hloupou odnož "humoru" má už jen Scary Movie.

• 10.3.2008  22:55
    Nejlepší z gladiátorů (TV film) (2003)

Když už tvůrci nedokážou udělat něco vlastního, pak by mohli alespoň kopírovat to dobré a ne to špatné. Film je hloupej, herci špatní. Třešničkou na dortu je pak zcela příšerný střih při akčních scénách.

• 10.3.2008  21:54
    Octopus 2 (2001)

Hlavní role bez herců, režije bez režiséra, vizuální efekty bez efektů. Vložit peníze do natáčení něčeho takového chce velkou odvahu, nebo chorý mozek. Za nejlepší scénu považuji souboj Chobotnice vs. Bagr, hádejte kdo vyhrál.

• 7.3.2008  18:13
    Dračí bouře (TV film) (2004)

Jó, tak to je vydatnej snímek. Nulovej děj, "herecké" výkony na záporný stupnici a ani vcelku hezká animace draků to nevytahne výš, páč to zabije dementní střih. Navíc jako lukostřelec při scénách s lukem neuvěřitelně trpim.

• 6.3.2008  13:38

Příjemná černá komedie s výborným začátkem a nápaditým koncem. Bohužel mi ale vcelku zklamal střed filmu, který je podle mého názoru slabý a nudný - proto za 3*.

• 3.3.2008  21:12
    Hrdinové (TV seriál) (2006)

Možná časem ještě změním názor, ale prozatim to mohu popsat jednim slovem - NUDA!

• 3.3.2008  20:32
    Ošklivka Katka (TV seriál) (2008)

Možná hodnotim předčasně, ale opravdu jsem neměl sil odkoukat víc jak půl druhý minuty.

• 2.3.2008  23:36
    Vikingové (1999)

Požírače mrtvých jsem bohužel nečetl, tak nemohu srovnat s knižní předlohou, ale film samotný mi otrávil a 2 hvězdy pouze za prostředí v němž se odehrává. Mam pocit, že neni možný aby Crichton napsal takovej paskvil.

• 2.3.2008  23:31
    Koule (1998)

Jeden z opravdu mála filmů, kde na mě odlišnosti od knížky nepůsobily příliš rušivým dojmem (I přesto, že se stala ze stříbrné hladké koule mýdlová bublina :) ). Film má mouchy, chvílemi působí strašně levně (vyřešení obří olihně formou fleku na radaru nic moc), ale celková atmosféra všechno dohání.

• 19.2.2008  16:10
    Scary Movie 2 (2001)

Nepopsatelně nekoukatelný snímek. Co dělá James Woods v něčem takovym???

• 11.2.2008  17:14

Na motivy knihy Michaela Crichtona? Tenhle film neviděl od tý knížky ani obálku.

• 11.2.2008  17:12

Hvězdička za raptory :)

• 1.2.2008  00:59
    Pokání (2007)

Jeden z filmů, pro který mi nestačí stupnice do pěti. Jednoznačně nejlepší snímek roku 2007, který jsem měl možnost vidět. Fantastická audiovizuální stránka, výborné herecké výkony a úžasně stavěný příběh. Jen mám strach, že po této podívané, se mi jen tak nějaká další na dlouhý čas nezavděčí.

• 31.1.2008  11:33

Po nepříliš zajímavém úvodu má divák možnost vidět strhující nečekané zvraty, které nakonec vyústí do zcela dechberoucí...sra*ky.

• 20.1.2008  12:02
    Stínové komando 2 (TV film) (1999)

Dlouhé rozhodování jestli ***** nebo Odpad! (nic mezi není možné). Jako film nepoužitelná věc. Ovšem jako výplach mozku během zkouškového období...ideální!

• 11.1.2008  10:16

Začátek (prostředek) zcela vekolepého díla. Neoslní zde nějaký převratný děj ani například herecké výkony, ale úžasná propracovanost světa, v němž se vše odehrává. A kolik sci-fi se tím může pochlubit..no moc ne. Třešničkou na dortu pak je perfektní Williamsova hudba a úžasné vizuální efekty. Člověk co napíše, že film je vizuálně špatně udělaný, dávno překonaný digitální technikou a "laciný" je dle mého názoru tupý ignorant, který by si dřív než začne mlej pantem měl přečíst rok vydání.

• 5.1.2008  13:19

Výborné zpracování knižní předlohy. Kdo neviděl doktora Lectra v podání Anthony Hopkinse, musí napravit :-)