Ach, ty vraždy! (2010) (seriál)

Víte, co mě napadlo? Víte, co by mě zajímalo? Mě by teda zajímalo... Stejně by mě zajímalo...

Princezna Nevěsta (1987)

Proč mi o tomhle filmu někdo neřekl mnohem dřív!?! Nádherná filmová pohádka, která určitě byla inspirací pro Shreka.

Agatha Christie's Poirot - Velká čtyřka (2013) (epizoda)

Knižní Velká čtyřka byla příjemně akční, tento film se stejným názvem (ani s nadsázkou nelze říci, že by šlo o adaptaci) je nepříjemně unylý a doslova přehnaně teatrální. A ještě jednou někde uvidím to trapné klišé s namířenou pistolí, která poté udolána argumenty terče klesne k bokům, vypnu to, smažu, pohaním a napíšu tvůrcům vulgární e-mail.

Agatha Christie's Poirot - Třetí dívka (2008) (epizoda)

Už od začátku mě ta spisovatelka neskutečně irituje, tady rovněž excelovala jako naprostá kráva. Jak je v posledních několika dílech zvykem, zápletka se opět proměnila a vyústila v blábol.

Agatha Christie's Poirot - Schůzka se smrtí (2008) (epizoda)

Proč je to tak bizarní? Místo stylové christieovské detektivky se mi dostalo podbízení se moderním televizním trendům. Pitomé a překomplikované. Krásně natočené, avšak kvůli tomu tuhle sérii nesleduji.

Agatha Christie's Poirot - Tajemství levného bytu (1990) (epizoda)

Poirot již podruhé ukázal, jak mizerným zločincem by byl. Taková prapodivná směsice rádoby gangsterky, pokusů o noir pasáže a typické laskavé komiky seriálu. "Každý, kdo se mi snaží namluvit, že lovil jeleny v Boulogneském lesíku, pane Poirote, má podle mě nesmírně mylné představy o životě v Evropě."

Agatha Christie's Poirot - Sen (1989) (epizoda)

Vzhledem k tomu, že byla epizoda natočena v březnu roku osmdesátého devátého, vypadá úvod jako parodie na reálný socialismus vezdejší a posléze jako parodie na zdejší parodie. A ten závěr: taková akční scéna. Mezitím to taky není zlé. Všimli jste si, že slečna Lemonová je menší než Poirot?