12 rozhněvaných mužů (1997) (TV film)

Původní verze byla mnohem lepší. Tohle nemuselo vůbec vzniknout.

Nabídka (2022) (seriál)

Perfektní seriál o tom, jak se točil film. Ten FILM! Po Top Gunovi dvojce se mi začíná Teller líbit čím dál tím více, ale zaujal mě již ve snímku Týpci a zbraně. Fogler jako Coppola je taky výborná volba. I když to je přitažené za vlasy a z pohledu Alberta S. Rudyho se stalo v reálu asi tak 10% událostí, je to krásně odvyprávěné přehánění.

Halo (2022) (seriál)

Na seriálu je opravdu vidět, že tvůrci nešetřili penězi. Hlavní hrdina a vedlejší postavy mají rozměr a příběhové linky jsou opravdu dobře rozpracované. Nečekal jsem, že mě tohle sci-fi bude takhle moc bavit. Hru jsem nikdy nehrál a možná, že jedině dobře. Pro mě překvapení roku!

Zabijáci rozkvetlého měsíce (2023)

Martin Scorsese mě opět odrovnal. Při jeho věku je až neuvěřitelné s jakou hravostí, kreativností a inteligencí přistupuje ke svým snímkům. Pokud v kině nenarazíte na poněkud omezenější publikum, bezpochyby vás čeká i nejeden černohumorný zážitek, při kterém se divoce zasmějete, protože mezi DiCapriem a De Nirem je neuvěřitelná komediální chemie. Film je totiž i díky svému emociálnímu nadhledu poměrně otrle vtipný, protože kromě hlavního tématu lidské hamižnosti a manipulátorství se zde objevuje především prvek vyprávění o lidské imbecilitě a naivitě hlavního hrdiny. Pak toho může jeden hodný "strýček Tom" v podání De Nira slušně využít. Je to skvostné - letos jediný pořádný konkurent pro film Oppenheimer. Je to o vkusu a náladě, každopádně Zabijáci rozkvetlého měsíce jsou z mého pohledu filmem roku.

Dogani (2011)

Dlouho mě film emočně nezasáhl. Tento snímek toho dosáhl na výbornou.

Chalupáři (1975) (seriál)

Naprostá srdcovka. Děkuji panu Sovákovi a Kemrovi za nezapomenutelný herecký koncert.

Oppenheimer (2023)

Nolan je mistrovský vypravěč, který naservíroval 180 minut precizního filmového kumštu. Vidět Oppieho v kině je v podstatě povinnost, která oproti obývákovému prostředí umocňuje jedinečný zážitek. Pokud za tohle nebude zlatá soška, pak Oscaři už nikdy nezískají zpět na své vážnosti a především úrovni.

Barbie (2023)

Koukal jsem na to hlavně kvůli Goslingovi. Na papíře to vypadalo jako slušná nadsázka, když četl on nebo jeho agent scénář. Každopádně jsem čekal větší průser.