Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Horor
  • Animovaný

Oblíbené filmy (10)

Predátor

Predátor (1987)

Subjektivní názor: Nejlepší film na světě, který miluji nade vše. Po tisícím zhlédnutí jsem přestal počítat ty další. Johne McTiernane jsi nejlepší :-)

Nebezpečná rychlost

Nebezpečná rychlost (1994)

Jan de Bontovo debut a hned akční film roku. Keanu Reeves má šarmu na rozdávání a Sandra Bullock je sexy kráska v nesnázích. Hopperovo oslizlou postavu vydírajícího násilníka jsem bezhlavě hltal. Výborně nadávkované sekvence od openingové akce ve výtahu, po následnou honičku o místo v autobuse a pobyt v něm, až po super ending ve vlaku.

Smrtonosná past

Smrtonosná past (1988)

Ano musím se opakovat, John McTiernan je naprostá režisérská elita. Predátorem to začalo a tímto následným kouskem potvrdil svoji korunu krále akčních klasik. V mém top jako zástupce celé série, čtyřkou nevyjímaje :-)

Dvanáct rozhněvaných mužů

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Proč jste pořád tak strašně slušný pane! Z téhož důvodu proč Vy ne! Jsem tak vychovaný! Naprostý mistrovský kousek a jedna z perel světové kinematografie!!! Film jsem viděl snad už stokrát. Dvanáct mužů v jedné místnosti. Film stojící na prosté konverzaci. Vybroušené konverzaci. Je jednoznačně vidět, kde Tarantino hledal inspiraci pro svých Osm hrozných. Henry Fonda byl opravdu velký gentleman. Neuvěřitelný minimalistický projev prokreslený prostou lidskostí. Stejně jako například Anthony Hopkins, tak i pan Fonda si zaslouží být v síni slávy stříbrného plátna. Sidney Lumet vytvořil nezapomenutelný snímek. Pro milovníky filmu je snímek povinností. Úžasný dabing v čele s Karlem Högerem (Fonda) byl snad lepší než originál s titulky.

Uprchlík

Uprchlík (1993)

Patrně slovy (textem) nelze docenit přínos tohoto snímku pro světovou kinematografii. Tento počin skutečně definoval žánr akčního-thrilleru. Tommy Lee Jones v roli zarputilého šerifa byl Harrisonovi více než zdatným sekundantem. Škoda, že sošku zlatého plešouna nedostal i Ford v kategorii hlavní herec. Dobré herecké výkony se zde setkávají s vynikajícím scénářem, kvalitním hudebním doprovodem a precizní kamerou. Jedná se opravdu o snímek, který postupem zraje a neklesá v čase na své kvalitě, ba naopak stoupá.

Master & Commander: Odvrácená strana světa

Master & Commander: Odvrácená strana světa (2003)

Peter Weir je umělec. Se svým rukopisem a skvělým vedením hereckého velkotonážního kádru, jakým Russell Crowe bezpochyby je, dokáže neuvěřitelné zázraky. Psychologicky laděná dobrodružná drama s velkolepou výpravou a vykreslující atmosférou, navíc podtrhnutá kvalitní hudbou a kamerou. Výborná volba sekundanta Paula Bettanyho a celkového castingu námořníků. Opravdu jsem z tohoto filmu nadšený.

Tenkrát na Západě

Tenkrát na Západě (1968)

Jedná se o jednu z perel světové kinematografie a to nejen ve svém žánru.

Batman začíná

Batman začíná (2005)

Výborně pane Wayne, ale tohle nejsou taneční. A opravdu ne. Batman zvážněl a začal znova. V mém top jako zástupce celé úžasné trilogie od Nolana.

Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick (2022)

Nejkrásnější vlna nostalgie, kterou jsem za poslední léta zažil. V dobách VHS byl Top Gun jeden z povinných kousků k našim videopřehrávačům. Toma Cruise tato role vystřelila mezi elitu. Nutno podotknout, že se v ní tento malý velký muž drží do současnosti. Je to až neuvěřitelné. Film by mohl být současně oslavou celé kariéry Toma Cruise, který pro ni musel mnoho obětovat, a to jak v soukromém, tak v profesním životě.

Predátor: Kořist

Predátor: Kořist (2022)

Dan Trachtenberg potřeboval Predátora, aby přesvědčil filmová studia o svém nesporném talentu. Predátor potřeboval Dana Trachtenberga, aby konečně po 35 letech vzniklo více než důstojné pokračování nejlepšího filmu všech dob. Oba se tedy hledali, až se konečně našli! A vůbec bych se nezlobil, kdyby se našli podruhé či snad i potřetí. Klidně později v čase, ať už v období občanské války nebo v dobách, kdy vrcholila druhá světová válka, neboť i toto jsou prequelová témata, která jsou fanouškům mimozemského kmene Yautja velmi dobře známá. Tedy samozřejmě jako zdařilá komiksová zpracování. Nevěřil bych, že mi zlověstný Mickey Mouse na své streamovací platformě naservíruje splněný sen. Konečně totiž k prvnímu dílu s Arnoldem přibude snímek s velmi vysokou kvalitou. Teď už tedy víme, že má film s Predátorem další nezpochybnitelně dobrý díl, ve kterém navíc řádí indiánská reinkarnace Ellen Ripleyové. HOWGH

Ovládací panel
15 bodů

Reklama

Reklama