Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Horor

Black Widow (2021)

David Harbour je neskutečná bestie co umí pobavit! :-D

plakát

Temné léto (2019) (TV seriál)

Za málo peněz hodně muziky. Práce s kamerou je vynikající, proto jedna hvězda navíc.

Krvavý příliv (1995)

Gene Hackman a Denzel Washington. Jak nádherně to mezi nimi jiskřilo, resp. skřípalo! Tonny Scott tohle prostě uměl. Nemalou zásluhu na tom nese i producent Jerry Bruckheimer. Ach, to zákulisí nikdy nekončící studené války :-)

Rudá volavka (2018)

V podstatě je to taková variace Brutální Nikity, ale dobře živená americko-ruskou rivalitou. Hlavní herečka to dost dobře táhne.

plakát

Stranger Things (2016) (TV seriál)

Stranger Things si mě získávalo velmi plíživým a nenápadným způsobem. V podstatě až druhá a především TŘETÍ série mě donutila si tento unikátní projekt umístit do mé TOP. Jedná se o velmi povedený slepenec odkazující na absolutně všechny kultovní pecky, které tak strašně moc miluji. To neustálé pomrkávání a hromada easter eggů mě neskutečně bavila. Zejména již zmiňovaná třetí řada je parádní. 100%

Uprchlík (1993)

Patrně slovy (textem) nelze docenit přínos tohoto snímku pro světovou kinematografii. Tento počin skutečně definoval žánr akčního-thrilleru. Tommy Lee Jones v roli zarputilého šerifa byl Harrisonovi více než zdatným sekundantem. Škoda, že sošku zlatého plešouna nedostal i Ford v kategorii hlavní herec. Dobré herecké výkony se zde setkávají s vynikajícím scénářem, kvalitním hudebním doprovodem a precizní kamerou. Jedná se opravdu o snímek, který postupem zraje a neklesá v čase na své kvalitě, ba naopak stoupá. 110%

The Father (2020)

Zlatý plešoun pro Anthonyho je naprosto zasloužený. K mému překvapení, nebyl snímek v kategorii režie nebo nejlepší film vůbec nominovaný, což je pro mě v celku nepochopitelné.

plakát

Judas and the Black Messiah (2021)

Daniel Kaluuya je Forest Whitaker nové generace. Film stojí převážně na jeho hereckém výkonu. Mahershala Ali může jen tiše závidět, protože jeho dva Oscary se ani z bla nevyrovnají tomuto výkonu. Stejně tak Jesse Plemons je Phillip Seymour Hoffman nové generace. Shodou okolností oba jmenovaní předváděli své herecké nadání v různých dílech série Black Mirror. Tuším, že Kaluuya v díle 15 milionů meritů a Plemons v USS Calister.

Pistolníci (1993)

Kde ty starý zlatý časy jsou! 90% Krásné, laciné a místy nesmírně blbé, přesto pohladilo na duši. Béčko jak má být!!!