ICE-GRADLO

homepage
Skype: Gradlos

<< předchozí 1 2
    • 28.1.2012  20:34
    Smallville (TV seriál) (2001)

Serial, ktery prosel behem 10 sezon obrovskym dejovym vyvojem a celkem se tu vystridalo hodne hlavnich postav. Do konce snad vydrzel pouze sam Clark spolecne s Chloe (diky za ni). Kdyz se mysli serial o mladi Supermana, tak se vsim vsudy, tzn. od teen problemu ve Smallville v prvnich sezonach az postupne k vaznejsi problematice v Metropollis od pulky serialu. Za co 5 hvezd? Hlavne za to, ze toto je prave ten prvni serial, ktery ze me udelal nevylecitelneho serialoveho zavislaka. A taky za to, ze jsem s nim stravil cca pulku sveho zivota :D

• 28.1.2012  19:43
    Chuck (TV seriál) (2007)

Jeden z nejlepsich oddechovych serialu, ve kterem absolutne nejde o nejaky dej, ale v oblibeni si hlavnich postav a jejich hlasek. Pokud jsem mel spolecne s Chuckem na vecer naplanovano vice serialu ke shlednuti, zarucene jsem si pustil Chucka jako posledniho, protoze mi pokazde dokazal zlepsit naladu. Je opravdu malo serialu, ve kterych jsem se takovym zpusobem szil s postavami, konkurenty muze byt asi Dexter ci Prison Break. Pokud dokazete na chvili vypnout, nevadi vam nerd v hlavni roli, naivni komedialni spionazni akce, ani Jeffster humor, tak vas ani zprvu badass Casey a sexy Strahovski nemuze urazit a casem si serial oblibite tak jako ja. Potom vam bude jedno, zda se se bojuje zrovna proti Ringu, Fulcrumu nebo jinym organizacim, ktere se v serialu vyskytly.

• 21.1.2012  12:05
    Alcatraz (TV seriál) (2012)

Prijemne prekvapeni, Neilla jsem zatim v zadnem serialu nevidel, tak jsem si rekl co mu jebe jebe, ale pak koukam, ze se v serialech objevuje celkem pravidelne. Pokud se bude kazdou epizodu takhle trosku ukrajovat z tajemstvi, tak by to mohlo byt fajn. Jenom se trochu bojim, jestli se pojede v kriminalnim zanru, ze se mi ty pribehy a chytani jednoho bad-guy za epizodu casem zevsedni. ║ No i ve ctvrtem dile se jelo podle stejne predlohy, takze skok hned na konec epky nebyla spatna volba :D To krimi me omrzelo docela rychle :P Budu praktikovat i priste...

• 28.9.2011  00:19
    Terra Nova (TV seriál) (2011)

No jsem rad, ze jsem tomu dal pred Stedrym dnem druhou sanci, nebot zaver stal za shlednuti. Ted jenom doufat, jestli tomu daj druhou sanci i pani z FOXu. Kdo by taky nechtel sledovat druhy LOST ;) Docela i verim ze pokracovani bude, nebot kdyz uz do tohoto serialu vynalozili tolik prostredku, tak se jim nebude chtit projekt pohrbit, i prestoze mel spatny rating. Navic pochybuji, ze by zrusili jak Fringe, tak i Terru Novu. Fringe se zda byt vyzdimany a moc noveho toho uz nenabidne.

• 17.9.2011  02:40
    Tajemství kruhu (TV seriál) (2011)

Pilot slušnej, ale zatím to bylo takový úvodní oťukávání. Doufám, že se ale nebudou zabývat příliš teen problémy, jeden Smallville mám už za sebou. Na ději mě momentálně láka minulost jejich rodičů, než ten jejich Secret Circle :) Takže to, jakým směrem se tvůrci vydaj, zřejmě rozhodne, jestli tomu dám zelenou. EDIT: Po trech dilech jsem to vzdal, nemohl jsem vystat to, jak se porad na sebe priblbe divaj a ze stezejni dvojice mi neurvale pripomina Amandu a Kylea ze serialu Kyle XY.

• 14.8.2011  23:45

Kdyz uvidim u filmu "Rise of ..." nebo "... rising" a jedna se o pokracovani uspesneho filmu, tak ocekavam vetsinou nejaky prusvih, nejvic mluvi za vse Hannibal Rising. Tak vysoke hodnoceni predevsim za peknou akci, na kterou se dobre vzpomina. Opet mi ale chybelo trosku vic navaznosti na stary snimek Planety opic, ovsem jedna se pouze o pocatek apokalypsy (prirodni zmeny neobrajsneny) a navic v San Francisku a ne pobliz New Yorku, jako stary snimek :/ No mozna bude pokracovani a trosku objasni, jakym zpusobem se stali z lidi "tupi" otroci (zeby ten vir mel i jine ucinky?) a hlavne jaktoze opicaci verej v boha, prestoze svuj udel jiste znaji a vubec tady jsou prezentovani az prilis nezvykle chytre... No aspon zde byla zminka o raketoplanu. Hu hu hu 4,5* (zatim)

• 1.2.2011  02:32

Zřejmě to možná mělo být depresivní drama, ale já se u toho dost bavil a na závěr měl příjemný pocit, snad možná kvůli jistotě smrti hlavního hrdiny a že si to ještě pořádně užil. (spoiler) Trochu mi nedává spát závěr, bylo celkem jasné, že ho buď manželka nebo soused zabije, ale proč zrovna soused? Tu scénu předtím, jak za ním přišel do garáže, jsem pochopil teda jako, že si přišel ověřit, jestli právě nevykopl syna z domu pro nic za nic. A to že ho Kevin odmítl, tak si uvědomil, že udělal chybu a rozbrečel se. No asi jsem to tak trošku misunderstood. :P

• 1.2.2011  02:07

Komedie v komedii. Trochu mi to připomnělo nedávné Kick-Ass, ale akčně, vtipem a obsahově mu to sahá maximálně tak po kotníky. To jak dělal Rogen blbce, mě občas vytáčelo, i když ono se k němu asi nic jiného nehodí. Jeho společník byl v pohodě, ale zase se to zvrhlo tak, že sem přál záporákovi.

• 1.2.2011  01:43
    Karanténa (2008)

Přestože jsem film viděl docela nedávno, pamatuji si z toho opravdu málo. Vím, že mě opět pěkně štvala roztřepaná kamera, asi tomu nikdy nepřijdu na chuť. No dal jsem tomu šanci už jenom kvůli Dexterový sestře. Zdálo se mně, že vidím DejaVu španělského hororu, který jsem bohužel neměl tu čest dosledovat právě díky tomuto stylu kamery. Ale jako horor uspěl, trochu jsem se i bál :)

• 1.2.2011  01:27
    Faster (2010)

Na to, jak jsem se na film tak dlouho těšil tak absolutní zklamání, Dwayne tam chodí jak nějaký robot, sem něco výjimečně s někým prohodí nebo ho rovnou odpráskne. Docela by mě zajímalo, kolik slov vůbec pronesl za celý film a tohleto má být hlavní hrdina? Nebýt nájemného vraha, jeho pěkný káry a fešný kočky, byly by to pouze 2*. Škoda, Dwayna teda pěkně dlouho teďka nemusíme :)

• 1.2.2011  01:05

Opravdu jsem se bál, když jsem viděl přílepku romantický, že se na mě vybalí jeden z typických přeslazených filmů, které má cenu sledovat snad jenom za dlouhých večerů, když má člověk špatnou náladu a občas se u toho i zasměje. Stejně jsem ale po nedávně shlédnuté Smrti panen neodolal. Film se od předešlého dost odlišuje především svojí prostou jednoduchostí, jedno mají ale společné a to dokonalý konec. Nad kterým člověk musí opět přemýšlet a zase se nedočká přesné odpovědi. Každý si ho tedy vyloží po svém, tak aby s ním byl spokojený. Ani po rychlé úpravě zvuku se mi nepodařilo zachytit, cože jí to šeptal :( Chvilku trvá, než se člověk do filmu dostane, ale ten pro koho je určen, si ho užije. Ostatní můžou opovrhovat, jak chtějí... Tak krásný a spontánní příběh jsem snad neviděl od dob Titanicu. Jak už tu někdo řekl, tento druh filmu může natočit Coppola pouze jednou, ostatní již budou pouze v jeho stínu.

• 30.1.2011  22:01

Rozhodně nezapomunelný snímek. (spoiler) Líčí rozpadlý život svobodné matky a vidinu, jak se její dcera řítí do stejných spárů stát se svobodnou matkou. Na druhé straně vidí někoho dokonalého a těžko se s tím dokáže smířit. Zobrazuje jakých těžko uvěřitelných činů jsou schopny učinit děti, pod jejím vedením. Jinak děj je docela přimočarý, nezanechá moc otázek, v koutu duše jsem doufal, že dojde aspoň ke zvratu, že když někoho zavraždit, tak vlastní dceru.

• 30.1.2011  20:51
    Smrt panen (1999)

Velice zajímavý snímek. Celý základ filmu je postaven na příbězích, které jsou poskytnuty buď čtyřmi kluky, kteří dívky sledovali, psychiatrem nejmladší ze sester, přítelem Lux a jinými postavami. Vše ostatní, co dívky dělaly ve svém volném čase - myšleno doma, ono ani jiného způsobu trávení volného času se jim nedostávalo, se zde nedovídáme. No snad jen z jejich deníku. Takže nám je přednozena jakási neuplná skořápka s problémy a ihned následky problémů, plno souvislostí chybí a ty si musí divák sám dolíčít, ale stejně se nikdy nedozví, co je nakonec vedlo k tomuto činu... Co neví vypravěč, neví ani divák :) A přávě v tomto tkví celé kouzlo filmu.

• 30.1.2011  19:35

Nádhera, opět další film který splnil to, co jsem od něj chtěl. Osobité pojetí žánru bez zbytečných vyvražďovaček či válkou mezi upíry a lidmi. (spoiler) Film zprostředkovává autonomní pohled nového upíra Louise (Brad Pitta) na život v zatracení, který si také sám vybral a později toho i lituje. Touží po odpovědích, odkud tento svět přišel? Zda je to právě peklo, kde se nyní ocitá? Od svého stvořitele a společníka se dovídá pouze jak zabíjet a o kouzlu, které je v lidské krvi. On je však se vším v rozporu, snad je to právě dobou, ve které žil - století úpadku. Snaží se "přežívat" z krve zvířat, nakonec podléhá i lidské krvi bezbranného dítěte, které stejně umírá na mor. Upír je zde stvořením nesmrtelným, přesto ale upíři hynou s novou podobobou světa, který se mění a oni ne. Proto pouze pár silných a přizpůsobivých jedinců má možnost žít věčně, k tomu potřebují "společníky". Film je našlapaný hvězdami a v tej době ještě málo známou K. Dunst :) Člověk se skoro až diví jak jim to může šlapat, že jo pane Cruisi, do jaké role vás to ale šoupli? :D

• 25.10.2010  20:53

Do ctverice vseho stejneho :) A po zaveru lze docela jasne rict, ze pokracovani bude nasledovat.

• 25.10.2010  20:51

Dlouho natahovana a propracovana dobova detektivka, ktera zaujme predevsim cistou filmarinou. Pribeh me az zas tak nedostal, tak jsem ocekaval. Docela malo zvratu na tak dobre hodnocenej film.

• 25.10.2010  20:46

Hodne nadsazeny, akcni az jsem z toho pak nemohl usnout :) musel sem si to pustit jeste jednou...

• 25.10.2010  20:44

Komedialni Babel :)

• 25.10.2010  20:42

Ehm, co to sakra bylo? :P Ackoli to byla bejkovina, nenudil jsem se 3* btw.Pokud by tuhletu bejkovinu udelal Rodrigez nebo Q. Tarrantino, tak by z nej byl zase urcite trhak.. :P

• 25.10.2010  20:29
    Predátoři (2010)

4* uz jenom ze setrvacnosti. Velice dobry napad nas zavest na jejich planetku. Mensi vylidnovacka, ani me to nevadilo, ze tak krasne vsichni poumirali, zadna postava nebyla svata :)

• 25.10.2010  20:26

Ne ne, tohle nebyla jednicka. Ackoliv jsem se dival v naproste tme, tentokrat jsem se tolik nebal. Mozna proto, ze jsem vedel, co mam tech skretu ocekavat :D tyhlety potvory me tentokrat neprekvapily.

• 25.10.2010  20:23

Ma pravo ducharina a nabozenstvi rozhodovat soudy? Aneb kdo nese vinu za smrt divky, kdyz se ji vsichni snazili pouze pomoct.

• 25.10.2010  20:19
    Kajínek (2010)

Kvalitne zpracovana rekonstrukce Kajinkova pripadu, nyni jenom vyvstava otazka, co vsechno je pravda a co si scenaristi dobarvili? :)

• 25.10.2010  20:05

Tohle jsem fakt necekal :D Moc jsem se na tento film netesil, kdyz sem videl v popisu samy slovo americky americky ... a americky fotbal, to fakt ne... :P Ale takovou hromadu dobrych hlasek, ktere byly ve filmu, sem fakt dlouho neslysel. Jeste k tomu paradni bezhlava akce. Jednoznacne 5*

• 25.10.2010  19:58

Film, ktery je hodne o lidskosti. Zaver: Zelena mile je stejne lepsi

• 25.10.2010  19:57
    Z pekla (2001)

Rekonstrukce jedne z teorii Jacka Rozparovace. Skveli herci, Johny Deep na pocatku sve kariery :)

• 25.10.2010  19:55

O hodne lepsi a hlavne akcnejsi oproti jednicce, coz od takovych typu filmu ocekavam.

• 25.10.2010  19:54
    Noc v muzeu (2006)

Rodinna komedia, kterou si hodi pustit fakt nekdy o svatcich, kdy mate dobrou naladu. Jinak vas muze odradit ihned v zacatku. Dej me moc neodsypal, privlastku akcni moc nerumim, mozna dobrodruzny.

• 25.10.2010  19:47

Dej pekne odsypa, nenudil sem se, ovsem do typickych komiksovek vyborne zapadne

• 25.10.2010  19:45

Mysteriozni detevtivka? Asi tak bych to nazval. Ocekaval jsem, ze se stretnem alespon take s jinou rasou, jak tomu bylo v jednicce :(

<< předchozí 1 2