Transcendence (2014)

Zajímavá úvaha o víře v technologie, kterým lidstvo nerozumí a bojí se jich, ale přesto doufá, že pomůže vyřešit všechny problémy. Klidně si tu házejte odpady, ale pokud trávíte cestu do práce s iPhonem v ruce, pak jste to nejspíš nepochopili. Tenhle film má hloubku.

Přežijí jen milenci (2013)

Nádherně upřímná upíři romance vznášející se na odletové vlně plné myšlenek o působení lidského bytí. Jim Jarmush nabízí pohled na lidi jako na degenerující rasu, která nesmyslně ničí vlastní zdroje a výtvory a využívá k tomu všech možných ukázek z historie (duchové Detroitu tu přímo křičí). Celkový dojem navíc umocňuje pochmurná minimalistická hudba Jozefa van Wissema, se kterým si Jarmush evidentně notuje. Tom Hiddleston dokazuje, že je víc než Loki a k tomu mu zdárně sekunduje Tilda Swinton. Nemám co vytknout.

Dom Hemingway (2013)

Jsem Dom Hemingway. Jsem těžkej zmrd, co háže krutopřísný hlášky a s ničím a s nikým se nesere. Zmrd, co přišel o manželku, lásku svý dcery a tučnou odměnu, kvůli který musel 12 let bručet. Zmrd, se kterým se nebudete ani chvíli nudit a kterýho brilantně ztvárnil Jude Law. Společně se Sviňákem je to další důkaz, že britský gangsterky mají pořád neskutečný koule.

Zátah: Vykoupení (2011)

Ho ho ho! Tak tohle je čistokrevná hardcore mazec akce! Expendables vyvedeni do extrému. Neskutečnej masakr se vším potřebným a bez zbytečný omáčky. Zkrátka jako porno - žádná složitá zápletka, ale nepřetržitá jízda vytuněná troškou silikonu. A já tímto děkuji uživateli AlistairMir za úžasný typ a těším se na pokračování.

300: Vzestup říše (2014)

Sparta, Sparta, buzerantů parta. Leonidas padl a tak vojenské břímě padlo na chudáčka Themistoklea, který sejmul Xerxesova tatíka. Za tento ohavný čin má být tedy Řecko náležitě potrestáno. Proto tedy čekáte, že se bude Xerxes náležitě činit. Místo toho ale dostanete jako na podnose kozy Evy Green. Což není vůbec špatné, že pánové. Bohužel, je to ale také to jediné, co mě na filmu zaujalo. Jinak stejná nuda jako u předchozího dílu.

Kapitán Phillips (2013)

Kulervoucí drama od začátku do konce, jako vždy vynikající Tom Hanks a děsivě věrohodní somálští hoši. Tady nečekejte žádného Jacka Sparrowa, tohle je realita.

Dokonalý smysl (2011)

Máte pocit, že v dnešní uspěchané době není čas na nic jiného než konzumaci a věci kolem sebe bereme jako samozřejmost? Mouka a tuk. Je to jen mouka a tuk. Na-jíst. Šu-kat. Te-le-vi-ze..Většině lidem dnes asi o nic jiného ani nejde. Jak nám ale bude, když si ani tyto základní potřeby nebudeme schopni vychutnat? Tento film vytváří originální vznik apokalypsy a nebojí se tak ukázat na problémy většiny dnešních lidí. Ztráta smyslů, které pokaždé předchází výbuch emocí tak jen skvěle umocňuje celou atmosféru filmu. Jestli vás tedy děsí tato alternativní vize budoucnosti, udělejte si procházku lesem, zajděte na jazzový koncert nebo si doma uvařte mňamku podle babiččiných receptů. Třeba ještě nejsme ztracený případ.

Oškliví Američané (2010) (seriál)

Představte si realitu, ve které je vaše přítelkyně věčně nadrženej démon, spolubydlící zombie toužící po vašem mozku a kolega v práci čaroděj alkoholik. Tohle je pocta všem postavám ze sci-fi a hororů a pokud v tom máte přehled, budete se královsky bavit.

28 dní poté (2002)

Nejluxusnější reklama na Pepsi všech dob.

Džúbei a umění nindžucu (1993)

Paříte japonské bojovky? Podívejte se na Ninja Scroll! Hltáte komiksy? Podívejte se na Ninja Scroll! Nudí vás hollywoodské megafilmy? Podívejte se na Ninja Scroll! Ninja Scroll! Ninja Scroll! Ninja Scroll! ... pane, ujíždíte občas na hentai? Hai! Podívejte se na Ninja Scroll! Je libo explicitní násilí? Hai! Podívejte se na Ninja Scroll! Ninja Scroll! Ninja Scroll! Ninjaaa ... ... ňjak!