• Mysteriózní

Athena (2022) odpad!

Sedm pekelných bran sebeparodie překročeno, nakonec už se tomu nedá ani smát, je to fakt vyloženě smutné. Nečekal bych, že zrovna Gavras natočí suverénně nejhorší film, jaký jsem za hodně dlouhou dobu viděl.

Tváří v tvář (1997)

Nejlepší film všech dob, včetně všech, které budou ještě natočeny.

Zrádci (2020) (seriál)

Zrádci aneb nomen omen sebe-hypovaných tvůrců, protože jedinou skutečnou zradu tu provedli právě oni na skvělém vstupním potenciálu seriálu. Neokoukané a uvěřitelně zahrané postavy s civilními dialogy? Proč jejich problémy a profily postupně neutopit v iracionálních zvratech a šablonovitých “odhaleních”. Expresivní styl? Tupě dotáhnout do nudné, lobotomizujícící šablony a na konci až bohapustého surrealismu na úrovni nedělních studiových pohádek. Parádní zásoba rapového soundtracku? Radši to celé zapatlat Ostrouchovského babynoisem. Vedlejší postavy s potenciálem vývoje? Odsunout stranou a v páté epizodě pro jistotu vystřídat za úplně nové, pro diváka naprosto nezajímavé, pro děj ale zásadní. Doporučuju zůstat u první, maximálně druhé epizody a zbytek si domyslet podle sebe. Šance asi 10:1 že to zvládnete líp než tvůrci sami.

Nepřítel (2013)

Nejlepší film z kategorie "zdálo se to psovi".

Čas vlků (2003)

Ten kameramanský dekor mě sere.

Fontána (2006)

Vysloveně otravný film.