Copcorn

Copcorn

Ctíba Němců

Česko
UROBOROS

8 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

  Kult, který si jde svou vlastní cestou a přepisuje historii kinematografie.

 • poster

  Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

  Dokonalý majstrštyk. Jeden z filmů který mě ovlivnil natolik, že po jeho zhlédnutí jsem už prostě nebyl tím stejným člověkem. Nestárnoucí srdcovka.

 • poster

  Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

  Kdysi dávno v předaleké galaxii vznikl nestárnoucí kult.

 • poster

  Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

 • poster

  Kafe a cigára (2003)

  Co si budeme povídat. Kofein a nikotin jsou prostě nerozlučná dvojka a pro mnoho lidí ideální požitek. Jim Jarmusch dokázal naprosto dokonale přenést atmosféru kavárny (včetně jejích všedních i nevšedních rozhovorů) na filmové plátno. Sám jsem u snímku kávu popíjel a byl to pro mě skvělý zážitek. Pravda..... některé povídky jsou slabší, ale společně s těmi silnějšími tvoří celek, který je rozhodně mým šálkem kávy.

 • poster

  Pokoj (2003)

  Sledování The Room bylo pro mne neuvěřitelným zážitkem.Postavy bez sebemenších charakterů se nelogicky chovaly skrz naskrz celým dějem. Když jsme u toho děje. Zápletka lehce předvídatelná a srovnal bych to spíše s pornem sestříhaným do 90 minut obohaceným o pohledy do dáli a soundtrackem, který by se vážně hodil do jakéhokoli druhu porna. Na druhou stranu je to tak blbé a přehnaně vážné až to nabývá na vtipnosti a dozajista si to najde okruh specifických diváků, kteří tento film budou milovat právě kvůli výše uvedeným důvodům. Mezi Tento okruh spadám i já a proto tomuto bizarnímu počinu dávám 5*. A poslední výhodou je i to ,že film mne bavil i po několika zpětných zhlédnutí.

 • poster

  Gauneři (1992)

  Gauneři způsobili Tarantinův raketový vzestup zcela oprávněně. 99 minut strávených převážně v jedné místnosti a na bedrech asi pěti herců nenudí a uteče opravdu (opravdu) rychle. Využívání retrospektivy je zde naprosto precizní a klasické Tarantinovské dialogy celému počinu dodávájí ten pořádný říz. Jedna z nejlepších gangsterek a Tarantinových děl vůbec.

 • poster

  Juno (2007)

  Na Juno jsem narazil náhodou. YouTube mi automaticky přehrával hudbu a z ničeho nic se spustil právě soundtrack, který mne přiměl se na Juno podívat. Moc jsem od toho nečekal, ale opak se stal pravdou. Za slupkou romantické slaďárny se schovává větší hloubka, než by se na první pohled mohlo zdát. Z vážných témat dokáže film naprosto přirozeně přejít v kulomet trefných džouků a duo Ellen Page a Michael Cera má v sobě určitou chemii (Přestože na plátně tráví poměrně málo společného času). Samotná Ellen Page ztvárnila roli Juno naprosto věrohodně a charismaticky. Co mi však utkvělo v hlavě nejvíce je již zmiňovaný soundtrack, který k filmu zkrátka patří a vzájemně se skvěle doplňují. Jo a je tam pomerančový Tic Tac.... Kdo by neměl rád pomerančový Tic Tac???

 • poster

  Mazací hlava (1977)

 • poster

  Macbeth (2015)

  Ikonická divadelní hra převedena z prken na plátno. Tvůrci neopustili od divadelních principů, monologů postav, ale také ani od téměř neustálého divadelního herectví. Kouzlo filmu zde naopak vynikne v neuvěřitelně krásných obrazech, skvěle vybrané hudbě a vlastně vizuálu obecně. Jedná se prostě o artový, surrealistický snímek naplno těžící z vizuálních možností filmu a divadelní hloubky. Kontrast těchto dvou prvků bylo naprostým blahem sledovat.

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace