Moje letní prázdniny (2012)

Antisemitista v důchodu se snaží vzkřísit svou pohnojenou kariéru vodvarem z PAYBACK skříženým s mexickou telenovelou.

Zkrat (2011)

Soderbergh se konečně vysral na pseudoart a místo pornoherečky nám naservíroval bývalou zápasnici MMA, ultra sexy kundu Ginu Carano, která si to užívá víc než RUN LOLA RUN. Prostinký, bezduchý děj založený vyloženě jen na honičkách a přesdržkovkách Giny a spol. Sterilní akční jednohubka bez přidané hodnoty. Těch hvězd ve vedlejších rolích bylo až škoda na takovou jednorázovku.

Syčák Hesher (2010)

Kurva, ty autorský práva na Me(n)tallicu musely být mastný jako prase. Však hoši z kapely jsou nepřiznaní žiďáci. HESHER je hodně rezignovaný a smutný malý "indie look like" filmeček, jenž měl na víc, než předvedl. Ale lecckoho možná i rozbrečí... Pointa je jasná hned z úvodu a celý film stojí a padá s kadencí více či méně přitažených scén s Josephem Gordonem-Levittem, který předvedl rozhodně přesvědčivější výkon než v 50/50. Celkově vzato mě ta vyzařující chcíplost snímku opravdu neuchvátila.

Jump street 21 (2012)

Nečekaná komedie roku nadupaná gagy s kadencí sbíječky. Tatum s (hubeným!) Hillem si to dávají podobně jako Wahlberg s Ferrellem v THE OTHER GUYS. (18.4.2012, Stirling, Perthshire, Scotland)

Obhájce (2011)

Nothing spešl, ale McConaughey to táhne charismatem mnohem líp než gayreklamy na parfémy pro metrouše.

Kurýr z podsvětí (2012)

Béčková močka v televizním hávu. Všechno špatně, až na obsazení. Ale Mickey Rourke ukáže tvář až na konci, tudíž do tý doby to stojí celý za vyližprdel. Bohužel, nijakou režii a amatérskou kameru nezachrání ani charizmatický "Komediant" Jeffrey Dean Morgan.

Fast Food Nation (2006)

Těžce pokrytecká antihamburgerová agitka nesoucí se na vlně Michaela Moorea.

Musíme si promluvit o Kevinovi (2011)

Kdyby radši potratila, nemusel bych se obtěžovat koukat na takovýho krypla 2 hodiny plný flashbacků. Navíc je to celý bez pointy. Sucks.

Nedotknutelní (2011)

Nedělejme z toho něco víc, než to ve skutečnosti je. Příjemná francouzská pohádka o tom, jak jeden jednodušší, usměvavý a nadržený senegalský chlapec k dobré práci přišel... poštěstilo se mu utírat prdel jednomu ochrnutému francouzskému milionáři, jemuž dal zas chuť do života. Byť je to podle skutečný události, realita určitě tak pohodová a politicky korektní nebyla. Ale palec nahoru za tu rajcovně vyhlížející zrzku a hudbu Ludovica Einaudiho, jenž stvořil nejsilnější emocionální aspekt tohohle filmu.

Zamilovaní (2011)

"Romantická" chcíplotina zahleděná do zdi a zabalená v melancholický nudě. Film plný prázdných pohledů dvou nedomrlých pubescentů (oba vypadaj, jak když utekli ze základky), kteří se nemůžou rozhodnout, jestli budou spolu (v UK nebo v USA?, netušil jsem, že i Britové musí mít za velkou louží víza!), bez sebe (každej na svý straně louže), nebo budou šukat někoho jinýho (každej na svý straně louže). Nebo na střídačku (když celníci dovolej). A to nemluvim o tom, že jsem ani chvíli nevěřil, že by byly takový dvě kundy zabouchlý do někoho se vzhledem Antona Yelchina (budiž mu země lehká). Sentimentalita bez pointy. Jediný, co potěší, jsou M83 a jejich "I Guess I'm Floating".