Eldrick

Eldrick

Will Haven

Velká Británie
looking for myself

homepage

26 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Klub rváčů (1999)

  Fincherův MECHANICKÝ POMERANČ. Každý si v tom nalezne něco pro sebe. Pro mě nejdůležitější myšlenka tohohle díla je takováhle: chlap nepotřebuje ženskou k životu, ženská chlapa jenom vysává a ubíjí jeho potenciál v životě. Chlap je ztělesněním katalyzátoru života, kdežto ženská naopak zabijákem všeho. Ta myšlenka se mi líbí už jen proto, jak rebelantská a anarchistická je. Pokaždý když si pustim Fight Club, vrátí mě zpátky do reality a zároveň uklidní. Film pro šovinisty. Moje bible a únik z reality zpátky do reality. Hlavní a zasadní omyl je posuzovat Fight Club jako pouhý film.

 • poster

  Poslední skaut (1991)

  Wayans: "Máš slovní zásobu?" - Bruno: "Předplatný na porno mi nedávno skončilo." :-)) Scénáristický opus magnum Shanea Blacka a nejlepší film Tonyho Scotta. Atmosféra doznívajících 80. let a hláškující duo Willis a Wayans. Jeden z nejkrásnějších slovníků a dabingů, jaký kdy vznikly. Nebe je modrý, voda je mokrá a ženský mají tajemství. Kult. "ŽIVOT STOJÍ ZA HOVNO."

 • poster

  Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

  Definice kultu? Pulp Fiction. Nejde ani tak o to, jak je to natočený, ale jak je to napsaný. Prostě film ze života. Navíc českej dabing se tentokrát vyznamenal. Film s největším množstvím citovaných hlášek. Film, který 'udělal' Tarantina Tarantinem.

 • poster

  Sedm (1995)

  Thriller, který je dnes již klasikou žánru... geniálně vypjatá atmosféra spolu s vynikajícím Walkerovým scénářem, přesnými hereckými výkony... a Fincherovou depkoidně-opurtinistickou režií tvoří nezpochybnitelný klenot... dokonalá práce s obrazem... každý záběr vypadá jako dokonalý obraz... vyříznout ho, zarámoval bych si ho... Fincher dosáhl zvláštním filtrem toho, že černá barva na plátně vypadá opravdu černě... normalně totiž černá ve filmu vypadá jako šedá... tenhle gotický thriller považuju za umění v rámci mainstreamu... film, který na vás zanechá těžké psychické následky... a navíc pusobí jako katarze...

 • poster

  Bez okolků (1967)

  American badass No. 1, Lee Marvin, v nejlepší formě. Boorman ve formě. San Francisco. Alcatraz. Krásná stylizace obrazu a ten střih. Americká klasika. Jasná předloha filmů jako Payback nebo Limey. Líbil se mi ten kontrast brutality a melodramatu.

 • poster

  Vertigo (1958)

  Jeden z nejromantičtějších filmů, jaký jsem kdy viděl. Hitch předběhl dobu o dobrých 40 let. Po půlce filmu sem si říkal, o čem bude zbytek? Ale Hitch mě totálně převezl... a co je nejlepší, ono to do sebe všechno krásně zapadá. Rozsekalo mě to mnohem víc než Psycho. Během sledování filmu sem si několikrát říkal, no jasně, tady se inspiroval Lynch - to sem viděl u Lynche. Hitchcok byl génius.

 • poster

  Lost Highway (1997)

  Nejlepší film o natáčení porna, jakej znám.

 • poster

  Nelítostný souboj (1995)

  Cinematický realismus par excellence. Totální majstrštyk na poli kriminálního dramatu. Fascinující postavy spolu s pulzující podprahovou hudbou. Hned několik ikonických scén. Jeden z vrcholů kinematografie 90. let. Film, který plně doceníte, až když jako člověk dospějete. Ukrývá totiž několik životních pravd.

 • poster

  RocknRolla (2008)

  Vypravěčsky a strukturou nejvyspělejší film Guye Ritchieho. Docení jej však pouze filmoví geekové, kteří dokaží číst filmovým jazykem. Stále doufám, že jednoho dne spatří světlo světa pokračování v podobě The Real Rocknrolla, protože tohle svébytné gangsterské universum si ho zaslouží.

 • poster

  Princezna a bojovník (2000)