Důkaz (2005)

WTF?! A kde je ten důkaz a o čem hlavně?! Kde je nějaká pointa jako?!

Na plovárně (1998) (pořad)

Vlezdoprdele úsměv, nudný otázky, na který většinou, podle hosta a zájmu dívaka o něj, každej fanoušek zná odpověď (viz. poslední Plovárna s Petem Samprasem). Zbytečný pořad jako většina pořadů ČT.

AZ-kvíz (1997) (pořad)

Opravdu hodnotné ceny pro vítěze.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Podruhý tentokrát už regulérně v kině zklamání. Napoprvý doma u compu jsem se tolik nenudil, ale v kině jsem často koukal na hodinky. Stopáž by mi nevadila, kdyby Fincher nebyl tak konzervativní a nedržel svoje schopnosti na uzdě. Mám dojem, že nám Finch vyměknul. Je to sice mistrovsky natočené, ale působí to ploše a samoúčelně, nemá to pro mě žádnej přesah jako ostatní Fincherovy filmy. Málo emocí na můj vkus, téměř žádný vpodstatě. Chemie mezi Benjaminem a Daisy slabá. Postava Daisy dost plochá a nesympatická. Neústálý vsuvky, kdy Julia Ormond čte matce deník, jsou čím dál tím víc otravný, ale chápu, jsou důležitý kvůli pointě, ale prostě rušej děj a narušují spád filmu, který je už tak dost roztahanej. Benjamin bere svůj osud až s nelidskou samozřejmostí, proplouvá událostmi jako by nic. Kde je ten rebelantskej režisér, který se nebál jít proti proudu a zanechal na nás následky svými Se7en nebo Fight Clubem? Fincher jako by neměl timhle filmem co říct, jen okázale režíruje krásný obrázky, což je pro mě málo. Na jednu stranu jsem mu Oscara přál, na druhou jsem rád, že ho nedostal za tuhle okázalou dojárnu bez emocí.

Billy Elliot (2000)

Další líbivej nesmysl, jehož námět mluví za vše. Jeden z těch filmů, u kterýho mi je tak trapně, že mám problém ho dokoukat. Děsnej kýč.

8. míle (2002)

Eminem prý na popud Curtise Hansona studoval herecký projev Jamese Deana. Výsledek je ale takový, jako by Eminem studoval v útulku psí pohled ala Sylvester Stallone. Takový ROCKY z ghetta pro dnešní čepičkářsky nemocnou generaci.

Wanted (2008)

Pohrobek MATRIXu. Existenciální myšlenka je jak z reklamy na MTV, akce je taky vyloženě na efekt, příběh by možná za něco stál, kdyby to vzal do ruky někdo jiný. Angelina je hrozně vyhublá, Morgan zas mentoruje. Český lokace a reklama na pendolíno taky potěší. Celkově efektní vymejvárna mozku.

Lemra líná (2006)

Film o mně. Dobrej náměť, toť vše. Potenciál totálně zakopanej.

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Velký překvapení a pro mě zatím nejlepší díl Potterovské série hlavně díky výrazné psychologii všech postav a atmosféře. Ralph Fiennes je démoničtější, než jsem čekal. Yates trumfnul i Cuaróna, což jsem vůbec nečekal.