Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Dokumentární
  • Akční
  • Animovaný

Zajímavosti k filmům (121)

Aphex Twin: Come to Daddy

Aphex Twin: Come to Daddy (1997) (hudební videoklip)

Nejlepší videoklip 90. let podle vlivného amerického hudebního serveru Pitchwork, reflektující především současnou angloamerickou nezávislou scénu.

Aphex Twin: Come to Daddy

Aphex Twin: Come to Daddy (1997) (hudební videoklip)

Je to jediné hudební video z 50 nejlepších scary momentů, pro které v roce 2003 hlasovali diváci Channel 4.

Aphex Twin: Come to Daddy

Aphex Twin: Come to Daddy (1997) (hudební videoklip)

Videoklip se natáčel na stejném místě, kde Stanley Kubrick natočil mnoho scén z filmu Mechanický pomeranč (1971), konkrétně kolem nákupního centra Tavy Bridge, Thamesmead, které bylo v roce 2007 zbořeno. Většina temného podzemního parkoviště již tedy neexistuje.

Gauneři

Gauneři (1992)

Řezání ucha žiletkou je zjevným odkazem na film The Life and Death of Colonel Blimp (1943) od Michaela Powella a Emerica Pressburgera. Jako důkaz může sloužit "ušní scéna", zachycená způsobem odstupující kamery. Tento postup byl zvolen kvůli obtížním s udržením make-up odříznutého ucha v uvěřitelné rovině, na což se přišlo až během natáčení. Tarantino však tvrdil, že tento film před natočením Gaunerů nikdy neviděl.

Tady to musí být

Tady to musí být (2011)

Image Chenneyho postavy je inspirovaná Robertem Smithem, zpěvákem kultovní kapely The Cure.

Warrior

Warrior (2011)

Jelikož se ve filmu bojuje ve středí váze, což v UFC představuje 84 kg, musel wrestler Kurt Angle pro svou roli ruského zápasníka Koby zhubnout 13 kg. Zároveň musel vypadat trochu větší než ostatní, aby působil impozantně.

Expendables: Postradatelní

Expendables: Postradatelní (2010)

Scéna, v níž si členové týmu utahují z ucha Randyho Couturea (Toll Road) není žádný maskérský trik. Couture má levé ucho skutečně zdeformované do tvaru šneka: je to důsledek několikanásobného zranění z jeho zápasnické kariéry. Mnoho MMA/UFC zápasníků tím trpí.

Studený jak kámen

Studený jak kámen (1991)

Název filmu převzal za svou přezdívku slavný wrestler Steve Austin, který během zápasů vystupoval i s podobnou motorkářskou koženou vestou.

Rocky Balboa

Rocky Balboa (2006)

Profesionální boxer Antonio Tarver (Dixon) byl v době natáčení šampiónem v kategorii lehkotěžká váha, ve které nastupují boxeři do 81 kg. Nejedná se tak o šampiona těžké váhy, jak je uvedeno ve filmu.

V lepší společnosti

V lepší společnosti (2010)

Film je inspirován skutečným příběhem - možná vůbec nejznámějším případem pohřešované osoby ve státu New York, Roberta Dursta, dědice miliardového rodinného impéria ve stavebnictví, který žil dvojím životem: na veřejnosti úspěšný podnikatel, ale v soukromí sexuální zvrhlík, mezi jehož nejnevinnější koníčky patřilo mučení a různé sadistické hrátky. Svého posledního milence, Morrise Blacka (71), zavraždil a rozčtvrtil. Jeho tělo rozřezal a kusy masa postupně házel do moře v Mexickém zálivu. Policie je také přesvědčena, že zavraždil svoji ženu, která záhadně zmizela v roce 1982. Durst byl v sedmi letech svědkem sebevraždy své matky, která skočila ze střechy rodinného domu. V dětství Durstovi lékaři mylně zjistili schizofrenii, která byla později překvalifikovaná na Aspergerův syndrom, což je mírná forma autismu.

Krev na křídlech

Krev na křídlech (2010)

V roli "Icemana", nájemného zabijáka na začátku filmu se objeví známý zápasník Chuck Liddell.

Krev na křídlech

Krev na křídlech (2010)

Mickey Rourke označil film za příšerný. Později se za svůj výrok omluvil s tím, že měl tehdy špatnou náladu, byl zrovna na večírku a snažil se zbavit reportéra.

Krvavý sport

Krvavý sport (1988)

Natáčení závěrečného zápasu mezi Frankem Duxem (Jean-Claude Van Damme) a Chongem Li (Bolo Yeung) trvalo den a půl.

JCVD

JCVD (2008)

Magazín Time vyhlásil v roce 2008 Van Dammův výkon po Heathu Ledgerovy a jeho Jokerovy druhým nejlepším se slovy: "nezaslouží si černý pás, ale Oscara".

Reklama