Chudobka

Česko

<< předchozí 1 2
    • 7.12.2018  08:19
    Bird (1988)

Miluju jazz. A Charlie Parker byl kouzelník. Byl to smutný příběh. Ale poslouchat jeho hudbu - to je čirá radost.

• 8.3.2018  08:20
    Revival (2013)

Mám ráda filmy Alice Nellis. A ještě raději mám pana Krobota. U filmu jsem se ohromně bavila, všichni herci opravdoví, uvěřitelní, jako vždy skvělá Zuzana Bydžovská, půvabná Jenovéfa Boková..A příjemně mě překvapil Richard Genzer, kterého moc nemusím. Musela jsem změnit názor, což jsem udělala ráda. Díky, Alice Nellis. Ať se vám v práci daří, abych se měla na co těšit.

• 25.1.2018  07:59

Tento pár mě zaujal nejvíc, všechny díly byly zdařilé. Paní Spáčilové si vážím, ale nevím, proč jen 75 %. Dala bych víc, ovšem nejsem odborník.

• 1.9.2017  10:39
    Frajer Luke (1967)

Když jsem si přečetla pár komentářů těch, které film nezaujal a dokonce se u něho nudili, byla jsem překvapená. Já viděla tento film mnohokrát a pořád mě baví. Paul Newman ve své nejlepší roli a vynikající George Kennedy. Pro mě nejlepší vězeňské drama. Ano, takhle si představuji nezlomnost lidského ducha.

• 10.7.2017  17:12
    ČT Live - Karel Plíhal (koncert) (2004)

Můj nejmilejší písničkář. Neskutečná radost!

• 8.7.2017  17:51

Dnes se zkusím na film podívat znovu, snad už počtvrté. Zatím jsem neměla trpělivost, nevydržela jsem nikdy až do konce, i když jsem se snažila. Líbila se mi první hodina (necelá) a pak už se to jenom vleklo. Hudba nádherná, ale to je dost málo. Takové hodnocení a já tak vlažná. Co se dá dělat? Není to film pro mě.

• 25.6.2017  08:31

Setkat se s Tomášem Holým je vždycky příjemné, natož o prázdninách v červenci. Mám ráda filmy pana Kachyni, tento ovšem patří k těm slabším. Dvojice Kolářová a Kaiser mi k sobě nesedí a není mi jasný ani ten rychlý přerod přísné a nekompromisní učitelky v citlivou a chápající bytost. Totéž i obráceně. Že by student netušil, co v ní může být skryto? Někdy si kladu otázku, s jakými asi učitelkami se v dětství setkávali naši filmaři. Velmi často je líčí jako přísné, nepřístupné, necitlivé, trapné, roztržité, směšné...bez normálních lidských emocí.

• 24.6.2017  21:11
    Mamma Mia! (2008)

Nemám sice moc ráda muzikály ani ABBU, ale byla jsem zvědavá. Ale něco tak strašného se jen tak nevidí. Meryl Streep to nemohla zachránit, i když je výborná herečka. Jenže ona tu roli vůbec neměla brát, je na ni příliš stará, nemělo tp logiku. Nic tam nemělo logiku. Nedalo se na to dívat, zuřila jsem u toho skoro hodinu a pak jsem to vzdala.

• 24.6.2017  20:54

Tenhle film si nenechám nikdy ujít, můžu ho vidět i "stokrát." Cimrmanovský humor mám moc ráda a zde je jako bonus ještě pohled do zákulisí tohoto výborného divadla. Člověka sice místy trochu mrazí, ale stejně se pořád směju jako blázen. Chlapci, jste skvělí!

• 24.6.2017  19:58

Film se mi líbil hlavně zásluhou vynikajícího Russela Crowa. Potěšil mě i Ed Harris (jako vždy). Ale filmy Rona Howarda nejsou pro mě. Škoda, že se tak zajímavého tématu neujal jiný režisér. Pan John Nash by si to zasloužil.

• 24.6.2017  19:33
    Apollo 13 (1995)

Takový úžasný příběh a je z toho tak nudný a patetický film. Navíc jsem mnoha věcem vůbec nerozuměla, nejsem technicky zdatná, takže místy jsem věděla pouze to, že všechno se sype. Ale co to konkrétně znamená a jaké to bude mít důsledky, jsem se jen domýšlela. Z herců se mi nejvíc líbil Ed Harris, který mě zatím nezklamal v žádném filmu.

• 24.6.2017  08:54

Tříhodinový film a ani minutu jsem se nenudila. Vše bylo tak civilní a uvěřitelné, že jsem neměla problém ani s erotickými scénami. Herečka v hlavní roli mě nadchla (ale i ostatní herci byli výborní), byla přirozená, dokonale jsem jí rozuměla. Ona nehrála, ona tu roli ŽILA.

• 23.6.2017  13:20
    Uspořená libra (TV film) (1963)

Úžasná komedie! Viděla jsem ji mnohokrát a vždycky jsem se u ní skvěle bavila. Výborní herci v čele s panem Werichem. Název Tararingapatam si zapamatujete, i kdybyste nechtěli. Skvostné!

• 22.6.2017  06:28
    Den, kdy nevyšlo slunce (TV film) (2001)

Tato televizní detektivka by se mi určitě tak nelíbila, kdyby v ní nehráli mí oblíbení herci - Vladimír Dlouhý (kterého prostě musím vidět v každém filmu) a skvělá Petra Jungmanová. Překvapily mě postřehy Siegmunda - takových detailů jsem si nevšimla a ani pro mě nejsou až tak podstatné. (Ale při dalším zhlédnutí se na ně zaměřím, takže mu děkuji.) Podmanivé herecké výkony mi nedovolily se soustředit na tyto nejasnosti.

• 21.6.2017  18:23

Fascinující životní příběh, krásně výtvarně zpracovaný, vynikající Alicia Vikander. Ale co si počít s hlavním hrdinou, který se tak divně a stále stejně usmívá, to nevím. Eddie Redmayne se mi mnohem víc líbil v Teorii všeho, v této roli mě nepřesvědčil. Nesmělost se mi jevila jako příliš urputná, jeho úsměv mi v druhé polovině filmu vyloženě lezl na nervy. Škoda.

• 21.6.2017  16:19
    Domina (TV film) (2010)

Sice průměrná detektivka, ale nadprůměrný Vladimír Dlouhý, můj oblíbený herec. Chybí mi.

• 21.6.2017  15:46
    Zmizení (2013)

Silné téma -ano. Dobří herci - ano. Ale thriller napínavý až k nesnesení? Já jsem se strašně nudila. Jak může někdo zrovna toto srovnávat s filmem Sedm, to je mi naprostou záhadou. Film nudný až k nesnesení.

• 21.6.2017  15:33
    Fontána (2006)

Aronofského uznávám, hudba krásná, herci dobří, tak kde je chyba? Nebyla jsem schopna se vcítit do děje, smutný příběh mě nedojímal, ale k smrti nudil. Chtěla jsem se na film podívat ještě jednou, že bych třeba změnila názor (aspoň trochu), ale nedokopala jsem se k tomu. Není to film pro mě.

• 21.6.2017  11:43
    Postřižiny (1980)

Když se dnes dívám na Postřižiny s větším odstupem, můžu říct, že herecké výkony jsou výborné, Magda Vášáryová krásná, Pepin mi leze na nervy (a to asi každému), Francin se mi líbí a chválím výběr hereckého představitele...ale protože mám ráda Hrabala a můžu srovnávat, úplně spokojená nejsem. Menzel je dobrý režisér, to jistě ano. Pokud se však někdo domnívá, že po zhlédnutí filmu už není třeba číst knihu, krutě se mýlí. Je ochuzen.

• 19.6.2017  06:44

Nejlepší animovaný film všech dob. Hodnocení 140 lidí, kteří filmu rozumějí - tomu už se dá věřit. Neviděla jsem moc animovaných filmů, ale ježeček mě opravdu dostal. Poetický film, u něhož jsem se nebála, protože něco tak krásného přece musí skončit dobře! Komentář v libozvučné ruštině mi ještě doplnily slovenské titulky . Nerušily mě, naopak, doplnily jeden jazyk druhým krásným jazykem. Výborná animace, pěkná hudba, jemné barvy...Dojemný ježeček se svým ranečkem, v kterém nese malinový džem pro svého kamaráda. Vyděšený medvěd, který se o svého kamaráda bojí, volá ho, v jeho hlase jsou slyšet obavy. Není to nádherné, že jsme opět spolu? Ta věta mě vždycky spolehlivě rozpláče. Miluju tenhle film!

• 14.6.2017  12:32
    Počátky (2014)

Zajímavý dokument. Několik výchovných ústavů jsem navštívila v rámci studia, nějakou představu o životě uvnitř mám. Že to holky nemají jednoduché, je jasné. Startovní pozice u všech tří dívek stejná, výsledek se odvíjel od jejich (ne)snažení.Přiznání dívky, že v práci vydržela jen dva dny, protože ji to nebavilo a nudí se, muselo naštvat každého diváka. Pokud neodešel od obrazovky hned v té chvíli, kdy viděl, že děvčata jsou tmavší pleti. A to asi udělalo dost lidí, vzhledem k tomu ,jak málo je zde hodnocení i komentářů. Škoda. Předsudky mi vadí. Fandím paní režisérce a rozhodně si nenechám ujít další osudy dívek.

• 13.6.2017  14:43
    Ulice (TV seriál) (2005)

Oproti Ordinaci je to umělecké dílo. Hadrbolcová, Maciuchová, Krbová, Tomicová, Vlasáková, Jastraban (skvělý v Králi Learovi) a pár dalších se snad nemusí plazit kanálem. Občas se na to chvilku dívám, něco u toho dělám, když zaslechnu zajímavý dialog, na pár minut na to mrknu. Stačí chvilka a víte, o co kráčí. Ovšem "herecké " výkony paní Obermaierové a pana R. Hrušínského ml. jsou tristní.Na to se opravdu nedá dívat. Kvůli nim nemůžu dát tři hvězdičky.

• 13.6.2017  13:19
    Ordinace v růžové zahradě (TV seriál) (2005)

Pár dílů první série jsem viděla. Byla jsem překvapena, že mi seriál doporučila moje kamarádka, o které si myslím, že je soudná, a tak jsem se zeptala jiné kamarádky (je sečtělá), jestli se na to taky dívá. Řekla, že ano, že u toho relaxuje. A tak jsem se na nějaké díly podívala. Sem tam mě něco zaujalo, ale to pouze v první sérii. Nedívala jsem se pravidelně. Když vynecháte tři měsíce, jste stále v obraze, že? Pak jsem se jen nestačila divit, co všechno je možné., a dívat jsem se přestala. Nechápu, proč někteří dobří herci se k takové hrůze propůjčují. Já vím, že jsou za to pěkné peníze, ale to jim fakt stojí za to? Jen tak namátkou - Langmajer a Prachař v Králi Learovi a vedle toho toto?! Rychlého od té doby nemůžu vidět na obrazovce v ničem. Dělá se mi špatně. Moje maminka se na to ještě pořád dívá a strašně u toho zuří. Proč si tak ničíš nervy? říkám jí. Je nepoučitelná.

• 13.6.2017  12:57

Elia Kazan je výborný režisér a při obsazení Jamese Deana do role Cala, tak zoufale bojujícího o přízeň svého otce, měl opravdu šťastnou ruku. James Dean nehraje, on tu roli ŽIJE. Když srovnám literární předlohu Johna Steinbecka s filmem, u mě vede film - zásluhou mé největší herecké lásky, Jamese Deana.

• 13.6.2017  12:46

James Dean je moje jednička mezi herci a vždycky to tak bude. Aspoň myslím. Kdo by ho mohl překonat? Vzpomínám si, že když mi mamka před mnoha lety ukazovala jeho fotku v časopise Kino (sbírala je) , trochu jsem se divila, co se jí na něm tak líbí. Když jsem ho pak viděla v tomto filmu, bylo mi to jasné. Pro jednoho z uživatelů film únavný jak povinná školní četba (no, pro mě povinná školní četba únavná nebyla, vždycky se našlo něco, co se mi líbilo), pro mě zážitek na celý život. Citlivý chlapec, který potřebuje, aby ho měl někdo rád. Touží po tom, aby mu někdo rozuměl a trápí ho, že od rodičů se porozumění nedočká. Téma staré jako svět a pořád aktuální. A proto tenhle film nemůže zestárnout. Jak by asi vypadal James Dean, kdyby se dožil vyššího věku? V jakých filmech by se objevil? Často si ty otázky kladu, i když zbytečně. Přišli jsme o úžasného herce, s kterým se člověk mohl ztotožnit. James Dean je moje láska.

• 12.6.2017  13:03

Film mě dlouho nelákal. F. Scotta Fitzgeralda mám ráda, ale tato povídka mi asi unikla. Nebo mě nezaujala, a proto si ji nepamatuji. Ale Fincher je bezesporu vynikající režisér, tak proč se na něj nepodívat? Dlouhá stopáž mi obvykle nevadí, ale tentokrát mi vadila, místy jsem se nudila. Příběh byl dojemný, Brad Pitt dobrý, Cate Blanchet navíc nádherná, ale nějak velké nadšení se nekonalo. Vzhledem k tomu, že jsem moc neočekávala, nebyla jsem zklamaná. Vlastně se mi to docela líbilo. Docela. Když se dívám na film, který režíroval takový velikán, snažím se nemyslet na to, že to je velikán, abych mu nenadržovala. A tak jsem nenadržovala.

• 12.6.2017  10:34
    Cirkus Bukowsky (TV seriál) (2013)

Seriály moc ráda nemám, detektivky ano. Podle mě jednoznačně nejlepší český detektivní seriál. Řezníček i Čermák výborní, Dlouhého mám taky ráda, obsazení mi sedělo, jen s panem Kleplem mám vždycky problém. Dva sympatičtí hrdinové, kterým musím fandit, i kdybych nechtěla, ponurá atmosféra, ... Těšila jsem se na každý díl a nikdy jsem se nezklamala. Opravdu JINÝ seriál. Musím si zapamatovat jméno Jan Pachl. Z mých známých tento seriál nikdo nesledoval. Nechápu to. Hned po prvním díle jsem všem nadšeně sdělovala, co je to za bombu. Mají prostě smůlu, co jiného?

• 12.6.2017  10:10
    Policie Modrava (TV seriál) (2015)

Seriály moc nesleduji, ale tento mi připadá zdařilý. Kriminalisté jsou zde normální lidé, občas chybující, žádní super hrdinové, práce (skoro) jako každá jiná. Navíc pěkná příroda a příjemná Soňa Norisová (fandím skupině Fragile), sympatický Satoranský a i ta Boušková, kterou nemám zrovna v oblibě, se mi zde líbí. Přeobsadila bych jen Tomsu.

• 12.6.2017  09:56
    Love Story (1970)

Tak nevím. Nepřipadám si divná. Ale film mě neoslovil ani před lety, ani zhlédnutý s velkým časovým odstupem. Ali Mac Graw je krásná. A to je vše. Lásku těm dvěma nevěřím. Citové vydírání nemám ráda

• 12.6.2017  08:59

Dlouho mi trvalo, než jsem pro sebe objevila Klub rváčů. Všechno mi dlouho trvá. Pak jsem začala číst Palahniukovu knihu a byla jsem téměř v šoku. Ihned jsem si stáhla film a střídavě jsem četla a zírala do počítače. Servírovala jsem si to po troškách, byla to taková síla, že najednou bych to nezvládla. Fincher je hvězda. Brad Pitt byl dobrý, Edward Norton vynikající! To byl výkon! Po skončení filmu a knihy jsem měla chuť vyhodit veškerý nábytek a všechny zbytečnosti a spát na holé zemi. Satira na konzumní společnost, v níž člověk trpí. A kromě toho taky skoro nespím, takže to byl příběh pro mě. ( Postel jsem si nechala a začala jsem si v ní číst Palahniuka.)

<< předchozí 1 2