Chudobka

Česko

<< předchozí 1 2
    • 8.3.2018  08:20
    Revival (2013)

Mám ráda filmy Alice Nellis. A ještě raději mám pana Krobota. U filmu jsem se ohromně bavila, všichni herci opravdoví, uvěřitelní, jako vždy skvělá Zuzana Bydžovská, půvabná Jenovéfa Boková..A příjemně mě překvapil Richard Genzer, kterého moc nemusím. Musela jsem změnit názor, což jsem udělala ráda. Díky, Alice Nellis. Ať se vám v práci daří, abych se měla na co těšit.

• 25.1.2018  07:59

Tento pár mě zaujal nejvíc, všechny díly byly zdařilé. Paní Spáčilové si vážím, ale nevím, proč jen 75 %. Dala bych víc, ovšem nejsem odborník.

• 1.9.2017  10:39
    Frajer Luke (1967)

Když jsem si přečetla pár komentářů těch, které film nezaujal a dokonce se u něho nudili, byla jsem překvapená. Já viděla tento film mnohokrát a pořád mě baví. Paul Newman ve své nejlepší roli a vynikající George Kennedy. Pro mě nejlepší vězeňské drama. Ano, takhle si představuji nezlomnost lidského ducha.

• 10.7.2017  17:12
    ČT Live - Karel Plíhal (koncert) (2004)

Můj nejmilejší písničkář. Neskutečná radost!

• 24.6.2017  20:54

Tenhle film si nenechám nikdy ujít, můžu ho vidět i "stokrát." Cimrmanovský humor mám moc ráda a zde je jako bonus ještě pohled do zákulisí tohoto výborného divadla. Člověka sice místy trochu mrazí, ale stejně se pořád směju jako blázen. Chlapci, jste skvělí!

• 24.6.2017  08:54

Tříhodinový film a ani minutu jsem se nenudila. Vše bylo tak civilní a uvěřitelné, že jsem neměla problém ani s erotickými scénami. Herečka v hlavní roli mě nadchla (ale i ostatní herci byli výborní), byla přirozená, dokonale jsem jí rozuměla. Ona nehrála, ona tu roli ŽILA.

• 23.6.2017  13:20
    Uspořená libra (TV film) (1963)

Úžasná komedie! Viděla jsem ji mnohokrát a vždycky jsem se u ní skvěle bavila. Výborní herci v čele s panem Werichem. Název Tararingapatam si zapamatujete, i kdybyste nechtěli. Skvostné!

• 19.6.2017  06:44

Nejlepší animovaný film všech dob. Hodnocení 140 lidí, kteří filmu rozumějí - tomu už se dá věřit. Neviděla jsem moc animovaných filmů, ale ježeček mě opravdu dostal. Poetický film, u něhož jsem se nebála, protože něco tak krásného přece musí skončit dobře! Komentář v libozvučné ruštině mi ještě doplnily slovenské titulky . Nerušily mě, naopak, doplnily jeden jazyk druhým krásným jazykem. Výborná animace, pěkná hudba, jemné barvy...Dojemný ježeček se svým ranečkem, v kterém nese malinový džem pro svého kamaráda. Vyděšený medvěd, který se o svého kamaráda bojí, volá ho, v jeho hlase jsou slyšet obavy. Není to nádherné, že jsme opět spolu? Ta věta mě vždycky spolehlivě rozpláče. Miluju tenhle film!

• 13.6.2017  12:57

Elia Kazan je výborný režisér a při obsazení Jamese Deana do role Cala, tak zoufale bojujícího o přízeň svého otce, měl opravdu šťastnou ruku. James Dean nehraje, on tu roli ŽIJE. Když srovnám literární předlohu Johna Steinbecka s filmem, u mě vede film - zásluhou mé největší herecké lásky, Jamese Deana.

• 13.6.2017  12:46

James Dean je moje jednička mezi herci a vždycky to tak bude. Aspoň myslím. Kdo by ho mohl překonat? Vzpomínám si, že když mi mamka před mnoha lety ukazovala jeho fotku v časopise Kino (sbírala je) , trochu jsem se divila, co se jí na něm tak líbí. Když jsem ho pak viděla v tomto filmu, bylo mi to jasné. Pro jednoho z uživatelů film únavný jak povinná školní četba (no, pro mě povinná školní četba únavná nebyla, vždycky se našlo něco, co se mi líbilo), pro mě zážitek na celý život. Citlivý chlapec, který potřebuje, aby ho měl někdo rád. Touží po tom, aby mu někdo rozuměl a trápí ho, že od rodičů se porozumění nedočká. Téma staré jako svět a pořád aktuální. A proto tenhle film nemůže zestárnout. Jak by asi vypadal James Dean, kdyby se dožil vyššího věku? V jakých filmech by se objevil? Často si ty otázky kladu, i když zbytečně. Přišli jsme o úžasného herce, s kterým se člověk mohl ztotožnit. James Dean je moje láska.

• 12.6.2017  10:34
    Cirkus Bukowsky (TV seriál) (2013)

Seriály moc ráda nemám, detektivky ano. Podle mě jednoznačně nejlepší český detektivní seriál. Řezníček i Čermák výborní, Dlouhého mám taky ráda, obsazení mi sedělo, jen s panem Kleplem mám vždycky problém. Dva sympatičtí hrdinové, kterým musím fandit, i kdybych nechtěla, ponurá atmosféra, ... Těšila jsem se na každý díl a nikdy jsem se nezklamala. Opravdu JINÝ seriál. Musím si zapamatovat jméno Jan Pachl. Z mých známých tento seriál nikdo nesledoval. Nechápu to. Hned po prvním díle jsem všem nadšeně sdělovala, co je to za bombu. Mají prostě smůlu, co jiného?

• 12.6.2017  08:59

Dlouho mi trvalo, než jsem pro sebe objevila Klub rváčů. Všechno mi dlouho trvá. Pak jsem začala číst Palahniukovu knihu a byla jsem téměř v šoku. Ihned jsem si stáhla film a střídavě jsem četla a zírala do počítače. Servírovala jsem si to po troškách, byla to taková síla, že najednou bych to nezvládla. Fincher je hvězda. Brad Pitt byl dobrý, Edward Norton vynikající! To byl výkon! Po skončení filmu a knihy jsem měla chuť vyhodit veškerý nábytek a všechny zbytečnosti a spát na holé zemi. Satira na konzumní společnost, v níž člověk trpí. A kromě toho taky skoro nespím, takže to byl příběh pro mě. ( Postel jsem si nechala a začala jsem si v ní číst Palahniuka.)

• 10.6.2017  09:19
    Columbo (TV seriál) (1971)

Co dodat ke Colombovi? Můžu se na něj dívat pořád dokola a nikdy mě neomrzí. Každou ženu oslovuje madam, ať je to stokilová herdekbaba nebo skutečná "dáma". Když ho krásná vražedkyně láká na rande, řekne:" Nemůžu, madam, slíbil jsem svému psovi, že s ním v neděli půjdu do parku." Čisté potěšení.

• 10.6.2017  05:40
    Whiplash (2014)

Miluju tenhle film. A co je hlavní - přivedl mě k jazzu, který jsem nikdy neposlouchala a nikdy by mě nenapadlo, že by se mi mohl líbit. Ale Miles Teller mě přesvědčil, že jazz je něco úchvatného, a ze mě se stal jazzový fanoušek .J. K. Simmons byl vynikající, samozřejmě, ale já jsem byla nadšena víc z výkonu toho nenápadného chlapce, s kterým jsem doslova potila krev. Závěrečná scéna byla kolosální! Jsem ráda, že se Damien Chazelle dočkal ještě většího úspěchu s LA La Landem. Nebyl to špatný film. Ale na Whiplash prostě nemá.

• 9.6.2017  12:30

Opravdu zlatá šedesátá! Kolik mi mohlo být, když jsem ho viděla poprvé?Tak sedmnáct, možná i o rok míň. Tehdy neuvěřitelný zážitek. A co je důležité, po letech stále působí, ten film nikdy nezestárne. Některé filmy viděné po letech mě trochu zklamaly . Jindy mě překvapilo, že si z filmu nepamatuju téměř nic, i když vím jistě, že se mi kdysi líbil. Ale z tohoto silného příběhu jsem měla některé scény před očima řadu let po zhlédnutí. Nejlepší film mého mládí. Naprostá bomba.

• 5.6.2017  20:00

Miluju ten film. Zlatá šedesátá. Viděla jsem ho před pár lety v Telči, promítal se na náměstí za účasti pana Vojtěcha Jasného. Pronesl řeč, ve které mimo jiné poděkoval již zesnulým hercům za jejich výkony a hleděl při tom do nebe. Obecenstvo nikoliv jen staršího věku, ale plno mladých lidí. To bylo souznění, když jsme všichni ve stejný moment plakali nebo se smáli. Nádherný zážitek umocněný přítomností skromného velikána filmu.

• 5.6.2017  19:31

Nejlepší česká komedie . Viděla jsem ji tolikrát a směju se pořád jako poprvé. Všichni herci výborní, pánové Menzel a Svěrák záruka kvality. A taky mě těší, že někdo dal panu Hartlovi takovou příležitost ukázat, jak skvělý je herec. Zasloužil by si takových příležitostí víc.

• 5.6.2017  17:01

Poprvé jsem viděla Zeffirelliho film asi v 18 letech. Pamatuji se na ten zážitek dodnes. Vzhledem k tomu, že si film pouštím každý rok aspoň jednou (a vzhledem k mému věku!) ho znám téměř nazpaměť. Každé slovo, každé gesto...Kostýmy, hudba, herci, především nádherná Julie. Když se objeví na plese v těch červených šatech, vždycky téměř oněmím.

• 5.6.2017  16:45

Nenaplněná láska. Pohledy, doteky, vše tak cudné a kolik je v tom citu! Krásná hrdinka kráčející po schodech, oprýskané zdi, ulice v dešti...nádherná hudba, která mi dlouho zněla v uších...Bože, taková krása!

• 5.6.2017  16:34
    Kráva (1992)

Nádherný film. Drsný příběh. Kachyňa byl kouzelník, neuměl natočit špatný film. Radek Holub a Alena Mihulová jsou skvělí. Pro mě jednoznačně nejlepší české drama.

• 5.6.2017  16:27
    Mrtvý muž (1995)

Když jsem tenhle film viděla poprvé, nějak jsem se pořád nemohla rozhodnout, jestli se mi líbí nebo mě spíš trochu nudí. Koukala jsem na něj několikrát, po chvilkách kratších či delších dlouhých 14 dní. A pak už jsem si byla jistá. Jim Jarmusch je moje láska, spřízněná duše. Johnny Depp je výborný, hudba Neila Younga nádherná.

• 5.6.2017  16:18
    Pan Nikdo (2009)

Životní náhody, rozhodování, jediný okamžik a váš život se může ubírat úplně jiným směrem. Složitý, fascinující příběh, scény, které berou dech a nemůžu je dlouhou dobu dostat z hlavy. A ani nechci. Můj oblíbený Jared Leto. Žánr sci - fi a fantasy mě nikdy nepřitahoval. Ale tenhle skvost mě uhranul.

• 5.6.2017  14:58

Moje oblíbená píseň byla první impuls. Ten film jsem chtěla vidět. Překvapilo mě, že je natočený podle knihy Stephena Kinga. Tolik citu u tohoto autora? Asi jsem mu křivdila. To tedy byl výlet! To bylo kamarádství! Jednoduchý příběh, pomalé tempo, to je přesně to, co mi vyhovuje. Vše si můžu v klidu prožít. Will Wheaton v hlavní roli se mi moc líbil, ale River Phoenix mě dojal. I chlapci přece pláčou. Stůj při mně, kamaráde. Není to nádherné, když při vás někdo stojí a nikdy neuhne?

• 5.6.2017  14:44

Bena Afflecka moc ráda nemám. Připadá mi studený jak psí čumák. Tak jsem si říkala, co asi ten brácha. No a ten mě tedy dostal. Jeho herecký výkon mě ohromil a dojal. Kdyby nedostal Oscara, to už by se ti akademici asi museli zbláznit. Od začátku až do konce jsem mu věřila každé slovo (byť na ně byl skoupý), každý pohled, každé gesto. Ztotožnila jsem se s jeho bolestí, byl to člověk, kterému jsem rozuměla dokonale. Tolik citu skrytého pod povrchem. Tolik bolesti, s kterou člověk musí žít. Ale vždycky ještě zbývá naděje. Kenneth Lonergan bylo pro mě nové jméno. Teď už je nezapomenu.

• 4.6.2017  21:03
    Hodiny (2002)

Udělala jsem dobře, když jsem si nejdřív sehnala knihu a pak teprve viděla film. Na obálce knihy tři herečky, takže jsem měla všechny tři ženské postavy stále před očima. Je to skutečně herecký koncert, pro mě však byl výkon Meryl Streep až příliš bezchybný. Vnímala jsem spíš herečku než tu postavu. Ovšem Nicol Kidman mě naprosto nadchla. To BYLA Wirginia Woolfová. Navíc mi připadala neuvěřitelně krásná s tím umělým nosem, jako kdyby vystoupila z nějakého obrazu. A úchvatná Julianne Moore! Paní Dallowayová byla emancipovaná žena. A co jsem já? Tohle jsem chtěla být? Žít život podle svých představ. SVÝCH. Je to můj život, jen jeden, víc příležitostí mít nebudu. To vše doplněné skvělým Edem Harrisem a hudbou Philipa Glasse byl pro mě silný zážitek. Film překonal knihu. Nebo ne? Nemůžu se rozhodnout.

• 4.6.2017  20:33

Zpočátku občas i trocha humoru, pak se přitvrzuje a závěr je taková síla, že už jsem jen nezadržitelně plakala. Nahlas. V soukromí. Vynikající Ellen Burstyn a můj miláček Jared Leto ve své nejlepší roli. Pro každou normálně myslící a cítící bytost z filmu jasně vyplývá, co přináší závislost, ať je jakákoliv. A ta hudba! (Aronofsky je bůh!)

• 4.6.2017  20:28
    Přednosta (2003)

Film jsem viděla před lety v televizi v cyklu Americké nezávislé léto. A pořád jsem na něj myslela, ležel mi v hlavě a v srdci.Když jsem si pak pořídila počítač a měla možnost film stáhnout, nemohla jsem si vybavit název. Pátrala jsem, našla jsem.Peter Dinklage v roli samotáře, kterého bych si přála mít za přítele. Ano, samota je snesitelnější, když jsou na ni tři. Ale stačí i dva.Citlivý příběh, pro mě léčivý. První pomoc při chmurách, depresích...Funguje na 100%. Vždycky potěší a dodá odvahu se se vším vypořádat. Já přece zvládnu všechno!

• 3.6.2017  08:00

Když jsem si přečetla pár komentářů k tomuto filmu , nestačila jsem se divit. Dvě hodiny nudy, citové vydírání, vůbec se mě to nedotklo...Zkontrolovala jsem si, jestli se vážně jedná o film Cena za něžnost. Už jsem si myslela, že jsem se nějak překlikla. Silný citový vztah mezi matkou a dcerou (když se moje dcera odstěhovala, taky pořád visela na telefonu , a teď, po 12 letech, si stále máme co říct několikrát denně), úžasné herecké výkony, občas sranda, občas slzy. Shirley MacLaineová v načančaných šatičkách a pak neupravená, rozcuchaná, zoufalá matka. Tolik emocí! Silný zážitek. Můj oblíbený pětihvězdičkový film.

• 7.12.2018  08:19
    Bird (1988)

Miluju jazz. A Charlie Parker byl kouzelník. Byl to smutný příběh. Ale poslouchat jeho hudbu - to je čirá radost.

• 22.6.2017  06:28
    Den, kdy nevyšlo slunce (TV film) (2001)

Tato televizní detektivka by se mi určitě tak nelíbila, kdyby v ní nehráli mí oblíbení herci - Vladimír Dlouhý (kterého prostě musím vidět v každém filmu) a skvělá Petra Jungmanová. Překvapily mě postřehy Siegmunda - takových detailů jsem si nevšimla a ani pro mě nejsou až tak podstatné. (Ale při dalším zhlédnutí se na ně zaměřím, takže mu děkuji.) Podmanivé herecké výkony mi nedovolily se soustředit na tyto nejasnosti.

<< předchozí 1 2