Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Krimi
  • Dokumentární
  • Hudební

Oblíbené filmy (10)

Hodiny

Hodiny (2002)

Udělala jsem dobře, když jsem si nejdřív sehnala knihu a pak teprve viděla film. Na obálce knihy tři herečky, takže jsem měla všechny tři ženské postavy stále před očima. Je to skutečně herecký koncert, pro mě však byl výkon Meryl Streep až příliš bezchybný. Vnímala jsem spíš herečku než tu postavu. Ovšem Nicol Kidman mě naprosto nadchla. To BYLA Wirginia Woolfová. Navíc mi připadala neuvěřitelně krásná s tím umělým nosem, jako kdyby vystoupila z nějakého obrazu. A úchvatná Julianne Moore! Paní Dallowayová byla emancipovaná žena. A co jsem já? Tohle jsem chtěla být? Žít život podle svých představ. SVÝCH. Je to můj život, jen jeden, víc příležitostí mít nebudu. To vše doplněné skvělým Edem Harrisem a hudbou Philipa Glasse byl pro mě silný zážitek. Film překonal knihu. Nebo ne? Nemůžu se rozhodnout.

Requiem za sen

Requiem za sen (2000)

Zpočátku občas i trocha humoru, pak se přitvrzuje a závěr je taková síla, že už jsem jen nezadržitelně plakala. Nahlas. V soukromí. Vynikající Ellen Burstyn a můj miláček Jared Leto ve své nejlepší roli. Pro každou normálně myslící a cítící bytost z filmu jasně vyplývá, co přináší závislost, ať je jakákoliv. A ta hudba! (Aronofsky je bůh!)

Pan Nikdo

Pan Nikdo (2009)

Životní náhody, rozhodování, jediný okamžik a váš život se může ubírat úplně jiným směrem. Složitý, fascinující příběh, scény, které berou dech a nemůžu je dlouhou dobu dostat z hlavy. A ani nechci. Můj oblíbený Jared Leto. Žánr sci - fi a fantasy mě nikdy nepřitahoval. Ale tenhle skvost mě uhranul.

Přednosta

Přednosta (2003)

Film jsem viděla před lety v televizi v cyklu Americké nezávislé léto. A pořád jsem na něj myslela, ležel mi v hlavě a v srdci.Když jsem si pak pořídila počítač a měla možnost film stáhnout, nemohla jsem si vybavit název. Pátrala jsem, našla jsem.Peter Dinklage v roli samotáře, kterého bych si přála mít za přítele. Ano, samota je snesitelnější, když jsou na ni tři. Ale stačí i dva.Citlivý příběh, pro mě léčivý. První pomoc při chmurách, depresích...Funguje na 100%. Vždycky potěší a dodá odvahu se se vším vypořádat. Já přece zvládnu všechno!

Romeo a Julie

Romeo a Julie (1968)

Poprvé jsem viděla Zeffirelliho film asi v 18 letech. Pamatuji se na ten zážitek dodnes. Vzhledem k tomu, že si film pouštím každý rok aspoň jednou (a vzhledem k mému věku!) ho znám téměř nazpaměť. Každé slovo, každé gesto...Kostýmy, hudba, herci, především nádherná Julie. Když se objeví na plese v těch červených šatech, vždycky téměř oněmím.

Mrtvý muž

Mrtvý muž (1995)

Když jsem tenhle film viděla poprvé, nějak jsem se pořád nemohla rozhodnout, jestli se mi líbí nebo mě spíš trochu nudí. Koukala jsem na něj několikrát, po chvilkách kratších či delších dlouhých 14 dní. A pak už jsem si byla jistá. Jim Jarmusch je moje láska, spřízněná duše. Johnny Depp je výborný, hudba Neila Younga nádherná.

Stůj při mně

Stůj při mně (1986)

Moje oblíbená píseň byla první impuls. Ten film jsem chtěla vidět. Překvapilo mě, že je natočený podle knihy Stephena Kinga. Tolik citu u tohoto autora? Asi jsem mu křivdila. To tedy byl výlet! To bylo kamarádství! Jednoduchý příběh, pomalé tempo, to je přesně to, co mi vyhovuje. Vše si můžu v klidu prožít. Will Wheaton v hlavní roli se mi moc líbil, ale River Phoenix mě dojal. I chlapci přece pláčou. Stůj při mně, kamaráde. Není to nádherné, když při vás někdo stojí a nikdy neuhne?

Klub rváčů

Klub rváčů (1999)

Dlouho mi trvalo, než jsem pro sebe objevila Klub rváčů. Všechno mi dlouho trvá. Pak jsem začala číst Palahniukovu knihu a byla jsem téměř v šoku. Ihned jsem si stáhla film a střídavě jsem četla a zírala do počítače. Servírovala jsem si to po troškách, byla to taková síla, že najednou bych to nezvládla. Fincher je hvězda. Brad Pitt byl dobrý, Edward Norton vynikající! To byl výkon! Po skončení filmu a knihy jsem měla chuť vyhodit veškerý nábytek a všechny zbytečnosti a spát na holé zemi. Satira na konzumní společnost, v níž člověk trpí. A kromě toho taky skoro nespím, takže to byl příběh pro mě. ( Postel jsem si nechala a začala jsem si v ní číst Palahniuka.)

Rebel bez příčiny

Rebel bez příčiny (1955)

James Dean je moje jednička mezi herci a vždycky to tak bude. Aspoň myslím. Kdo by ho mohl překonat? Vzpomínám si, že když mi mamka před mnoha lety ukazovala jeho fotku v časopise Kino (sbírala je) , trochu jsem se divila, co se jí na něm tak líbí. Když jsem ho pak viděla v tomto filmu, bylo mi to jasné. Pro jednoho z uživatelů film únavný jak povinná školní četba (no, pro mě povinná školní četba únavná nebyla, vždycky se našlo něco, co se mi líbilo), pro mě zážitek na celý život. Citlivý chlapec, který potřebuje, aby ho měl někdo rád. Touží po tom, aby mu někdo rozuměl a trápí ho, že od rodičů se porozumění nedočká. Téma staré jako svět a pořád aktuální. A proto tenhle film nemůže zestárnout. Jak by asi vypadal James Dean, kdyby se dožil vyššího věku? V jakých filmech by se objevil? Často si ty otázky kladu, i když zbytečně. Přišli jsme o úžasného herce, s kterým se člověk mohl ztotožnit. James Dean je moje láska.

Ježek v mlze

Ježek v mlze (1975)

Nejlepší animovaný film všech dob. Hodnocení 140 lidí, kteří filmu rozumějí - tomu už se dá věřit. Neviděla jsem moc animovaných filmů, ale ježeček mě opravdu dostal. Poetický film, u něhož jsem se nebála, protože něco tak krásného přece musí skončit dobře! Komentář v libozvučné ruštině mi ještě doplnily slovenské titulky . Nerušily mě, naopak, doplnily jeden jazyk druhým krásným jazykem. Výborná animace, pěkná hudba, jemné barvy...Dojemný ježeček se svým ranečkem, v kterém nese malinový džem pro svého kamaráda. Vyděšený medvěd, který se o svého kamaráda bojí, volá ho, v jeho hlase jsou slyšet obavy. Není to nádherné, že jsme opět spolu? Ta věta mě vždycky spolehlivě rozpláče. Miluju tenhle film!

Ovládací panel
2 body

Reklama

Reklama