Motel smrti (2007)

Verdikt: Díky bohu za optimální délku filmu, za uvěřitelné herecké obsazení (akorát manager hotelu je opravdu jako Norman Bates z Psycha). Dále vše jede podle klasického schématu - seznámení se s postavami - problém - zůstaneme tady přes noc - a sakra, to nebyl dobrej nápad - survivor/kdo přežije - konec. Díky mé přítelkyni, která u hororů opravdu umí dodat správnou atmosféru, je mé hodnocení takové jaké je, kdybych se díval sám, zřejmě by bylo o stupínek nižší.

Rabbit Fever (2006)

Verdikt: V roce 2005 se ve Velké Británii prodalo více vibrátorů než praček a sušiček dohromady. Jednoho druhu vibrátorů se ovšem prodalo mnohokrát více než jiných. Ŕíká se mu The Rabbit/Králíček. A o něm je tento film -> http://www.youtube.com/watch?v=V8GlhFmhJG0 Mimochodem už v devátém díle první řady Sexu ve městě půjčuje Miranda Charlottě právě tohoto pomocníka a Charlotte se tak vykašle na chlapy -> http://www.youtube.com/watch?v=3jgMFoYF5uA

Sláva jen pro mrtvé (2003)

Verdikt: Skutečný herec a bývalá hollywoodská star Pauly Shore nemá nic, na co byl zvyklý - peníze, dům, ženy, slávu. Rozhodne se tedy, že nafinguje svoji smrt, aby zjistil, jestli si na něj lidé přece jen vzpomenou. BUM! A najednou je Paulyho plná televize. Ovšem tak jako prvotní sláva netrvala věčně, i druhá chvíle slávy brzy končí v momentě, kdy je Pauly odhalen a jde do vězení, kde má možnost přemýšlet nad svým životem a změnit se. Ve filmu je obrovské množství cameo rolí známých herců a zpěváků, je to taková reality-sonda do života na způsob Andyho Kaufmana, ovšem nemohl jsem si pomoci - Pauly Shore mi až příliš připomínal Roba Schneidera.

Captivity (2007)

Verdikt: Film plný nelogičností (k čemu řecký nápis na kartě?, 700 hostů na párty a první koho policie podezřívá je cateringová firma, takže za 4 dny má 'vyřešený' případ?, milování se se spoluvězněm atd.) a ohraných klišé (alespoň jeden herec, nejlépe policista bude afroameričan, tenhle ještě náhodou umí řecky). Mučení bylo víc v traileru, motivace divákem předvídaných pachatelů zůstala neznámá. Tohle je blbost a i když sem zřejmě viděl tu slabší evropskou verzi, ty 3 minuty pořádného mučení v americké verzi by hodnocení nahoru moc neposunuly. Pokud se chcete pouze ukájet pohledem na Elishu Cuthbert a děj Vám je ukradený, běžte si raději do půjčovny pro zánovní Sexbombu od vedle, uděláte (se) tak lépe.

Divoké vlny (2007)

Verdikt: Animák pro dospělejší diváky? Lepší animace než u Disneyho, Pixaru či Dreamworks? Výborně fungující nápad natočit tehle film jako dokument? Legendární surfaři Kelly Slater a Rob Machado jako tučnáci? Vtipný na odkaz na dět(in)ský Happy Feet? Skvělý hudební doprovod? Totálně zhulené kuře na surfu? Stejná odpověď na všechny předešlé otázky? ANO! Divoké vlny se prostě a jednoduše povedly, nebudete mít pocit, že sledujete pouhé animované tučňáky, ale díky odvážnému způsobu režiséra opravdu uvěříte, že z plátna/ monitoru/obrazovky na Vás sála lidské teplo, což je u dnešních (natož animovaných) filmů velká vyjímka.

Jmenovec (2006)

Verdikt: Báječný film na motivy novely "The Namesake" držitelky Pulitzerovy ceny Jhumpy Lahiri - http://en.wikipedia.org/wiki/Jhumpa_Lahiri, který Vám dá realistickou tváří nahlédnout na život imigrantů. Jeden z nejlepších filmových zážitků roku.

Ledově ostří (2007)

Verdikt: Ač vytvořena v poněkud limitujícícím krasobruslařském prosředí, tak je Ledové ostří poměrně vtipná komedie v produkci Bena Stillera ve stylu Vybíjené. Matador Will Ferrell předvádí jeden z nejlepších výkonů své herecké kariéry, zatímco Jon Heder si drží svou Napoleonovskou laťku. Na to, že film natočili dva nováčci, je opravdu na co koukat - skyté odkazy, sebeironie, camea a hlavně si film nehraje na nic, co není. Slabší čtyři hvězdičky, ale no řekněte - nechcete vidět Willa Ferrella na bruslích?

Žena v taláru (1999) (seriál)

Verdikt: Německé, francouzké, americké...pořád je to to stejné.

Sicko (2007)

Verdikt: Michael More je opět na koni, tentokráté si vzal na mušku praktiky zdravotních pojišťoven, které, jak jistě tušíte, nejsou zcela košér. 50 miliónů američanů nemá zdravotní pojištění. Zbylých 250 miliónů ho má. Kteří jsou nakonec ti chytřejší? Která americká senátorka proti tomuto špatnému systému, jehož primárním účelem není pomáhat lidem, ale ždímat z lidí peníze (jak může mít prsteníček hodnotu 12 000$ a prostředníček 60 000$?!), bojovala, ale nakonec podlehla tlakům z mnoha stran a řeči peněz? Po shlédnutí budete rádi za úroveň zdravotnictví v ČR, popřípadě se rozhodnete odstěhovat do Francie či Velké Británie a možná Vás to dokonce odradí od cesty do USA bez pořádného pojištění zařízeného u nás. Tak si říkám, opravdu jsme v žebříčku WHO (http://www.photius.com/rankings/healthranks.html ), který ukazuje úroveň zdravotnictví ve světě, ještě 11 míst za Spojenými státy? Michael Moore prostě umí, škoda jen přílišného ždímaní sentimentů od diváka v první třetině filmu.