Wichool (2005)

Verdikt: Opravdu hodně silný a emotivní film, navzdory tomu, že se po většinu filmu nemluví a divák sleduje dlouhé záběry minimalistických hereckých výkonů. Nějaký čas to ještě budu zpracovávat.

Poloprofesionál (2008)

Verdikt: Basketbal v 70. letech, aneb jak se zábavnější ABA sloučila s bohatou NBA a do té se tak dostaly dnes všem fandouškům známé týmy Spurs, Pacers, Nets, Nuggets...ovšem všechno mohlo být jinak, nechybělo málo a byl by tam tým Michigan Flint Tropics vedení majitelem-hráčem-koučem Will Ferrellem :-) Plus se dozvíte, kdo vymyslel a provedl první Alley-oop, to vše v celkem úsměvném, místy zábavném sexy retro balení, kde 'everybody love everybody'... Spumoni!

Oko bere (2008)

Verdikt: Stejně jsem to počítání karet nepochopil, přece i když bych věděl, jaké karty zbývají v balíčku, nevím, jestli daná karta přijde mě, dalšímu hráči nebo krupiérovi. No možná z důvodu této mé nechápavosti zůstanu chudým studentem a ze závisti k chytřejším dám 'pouze' 3*. Ale když se podíváte na okolní hodnocení/komentáře, zjistíte, že tím to asi nebude. Scénař je slušný, od prvních minut mi přišlo, že by mohl být typickou ukázkou v praktiku 'Jak napsat filmový scénař aneb Staň se scénaristou.' Herci nehrají špatně, ale ve výsledku to nijak neohromí. Pohodový film.

Zapomenuté transporty do Lotyšska (2007)

Verdikt: Diváků v sále multikina = 5Ks. Cena lístku = 50Kč. Přerušení projekce cca 10min před koncem z důvodu pokaženého DVD = k nezaplacení. Vrátili nám peníze a šli jsme na Iron Mana. Nemůžu napsat, že je to pěkný film, ono vyvražďování lidí v lotyšských ghettech pěkné opravdu není. Ale diváka tyto výpovědi přeživších chytnou a nepustí. Přesto si tahle kvadrilogie najde víc diváku až v TV na ČT2.

Iron Man (2008)

Verdikt: Cool? Ale kuš! Celý štáb v čele s Robertem Jr. kují tohle železo seš jím síly, technika a rozpočet stačí, ovšem něco tomu chybí. Poměrně málo akce, hlášek poskrovnu...ještěže mám přítelkyni :-) Potenciál se zastavil někde v polovině. Škoda.

Městečko South Park: Říše fantazie (2008)

Verdikt: Čeho je moc, toho je příliš a to platí pro toto dílko. Vtipy jsou vtipné, třeskutě vtipné až se posléze stávají trapnými, vlezlými a otravnými - viz. Cartman a jeho posedlost koulemi. Pochvalu si zaslouží Kurt R., Michael B., Mel G., Manoj Night S. a lesní vánoční zvířátka, obzvláště méďa :-)

Den zlomu (2007)

Verdikt: Skupina tří kamarádu dostala povolání do armády, jelikož byli naverbováni (vylosováni, draftováni) v rámci vojenského draftu, probíhajícm v případě krize, která si vyžaduje více vojáků, než je schopna poskytnout dobrovolná služba. Projde to schválením kongresu, prezident to podepíše a voila, jde se losovat. Nutno podotknout, že od války ve Vietnamu nebylo draftování využito...až po...okamžik, ve kterém začíná tento film. Každý z kamarádů se během 30 denní lhůty, do které se mají hlásit, vyrovnává s touto událostí po svém, ovšem v rámci uvěřitelné reality. Bohužel, diváka to moc nebere.

Ultraviolet (2006)

Verdikt: Všichní víme, proč jsme si pustili tento film. Z důvodu knižní předlohy? Zajímavého traileru? V tušení výborného filmu? Ne, ne a ne. Z důvodu jménem Milla? Ano! Byla tam Milla? Byla! Co chcete víc... Tečka.

Four Eyed Monsters (2005)

Verdikt: Dílko, které si autoři museli dostat mezi lidi sami, bez producentů, což jak Vám jistě došlo, bude docela těžké. Jak to tedy udělali? Film byl zpřístupněn zdarma, vznikla nezávislá internetová kampaň, film se dostal na několik dní na první stránku Youtube, kde byl taktéž celý ke shlédnutí. Pokud se registrujete na webu filmu, dostanu za vás autoři $1. K dnešnímu dni takto získali $1493. Nic moc a to včetně mě. No a k filmu - neherci takovémuto nezávislému nízkorozpočťáku pomáhají, příběh je netradičně obstojný a animace prolínající celý film jsou pěkné. Jen ten zážitek tak nějak brzo vyprchá...

Odvlečen (2007)

Verdikt: Slabých 5* nebo hodně silné 4* - vyberte si, každopádně to opravdu stojí za to. Takový hollywoodský doplněk k filmu The Road to Guantanamo.