Vyrida

Im tha Fucking Best Thats it

Instagram: thevyrida

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 26.3.2020  01:49

Příjemné mrazivé překvapení, které kdyby se vyvarovalo hlavně ve své druhé polovině na můj vkus až moc za vlasy přetažených scén a hlavně už pomalu tradičního závěru, mohlo mé hodnocení dopadnout i o trošičku lépe. I tak ta atmosféra je místy přímo dech beroucí a drží si vaši permanentním pozornost prakticky nonstop. Rozhodně bych však nedoporučoval koukat slabším povahám, protože samotná pitva mrtvých těl nemusí leckomu udělat dobře od žaludku a věřte mi, že je zde dostatečný počet detailních záběrů na všelijaké vnitřní orgány lidského těla. Nebýt toho všudepřítomného klišé v závěrečné části, dal bych silné čtyři hvězdičky bez nějakého přemýšlení. Takhle to vidím na slabší 4, které i mimo jiné zachránila chladně okouzlující Olwen Catherine Kelly.

• 25.3.2020  22:17

Na komediální snímky moc často nekoukám, ale na jedno milé doporučení jsem tedy udělal pro jedinkrát výjimku. Komedie musí diváka hlavně pobavit a Králíček JoJo to nejednou kupodivu dokázal. Hodně tomu pomohlo i dějové zasazení do doby holokaustu ze kterého si film dělá účelově neskutečnou srandu. Tím se celý film dostává do pozice, kdy bude buďto zarytými moralisty nebo i lidmi kteří jej na vlastní kůži přežili ( moc jich už živých nezbývá ) neskutečně poflusán odpadními známkami už z principu a nebo se prostě naladíte na jeho vlnu černého humoru a necháte se smíchy unášet až do závěrečných minut. Ale čekat pouze rohlík ve tváři by byla chyba, protože po úvodní dvacetiminutovce přijde malinko úpadek a přejdeme i lehce po špičkách do dramatu, aby dříve či později vše zase odlehčila nějaká veselá hláška. Osobně mě potěšilo i pár nenápadných easter eggů v podobě scén okopírovaných ze známějších filmů ( Grudge, Saving Private Ryan atd. ) a několik nostalgických hudebních hitovek.

• 25.3.2020  21:46
    Hříšnice - Cora (série) (2017)

Zajímavě natočená detektivka, která si s divákem pěkně hraje až do úplného a překvapivého vyvrcholení. Sice mi přišlo, že mužské pohlaví tu je vykreslování až moc v negativních barvách, ale budiž odpuštěno. Jako BONUS přidávám odkaz na ústřední skladbu první série ( nedoporučuji pouštět na pláži... ;D ) Big Black Delta- Huggin & Kissin.

• 25.3.2020  21:32
    Hříšnice - Julian (série) (2018)

O třídu horší než-li byla první série. Kromě otravného dětského protagonisty mi ani celá zápletka nepřišla bůhví jak zajímavá. Vyvrcholení celé pointy byl slabý odvar a potěšil maximálně tak návrat už známého komisaře Ambrose na scénu i když ani jeho oddělená temná dějová linka moc zázraků nepřinesla.

• 2.1.2020  18:19

Takový moderní The NeverEnding Story cílený na dnešní mládež. Dokážu uznat a ocenit vizuální stránku snímku, protože není místa kde by se nic nedělo. Mě jakožto už přeci jen staršího diváka a bývalého vášnivého hráče potěšily naopak hlavně easter eggy a hudební soundtrack cílený na tuto mou generaci lidí. Hlavně na ty easter eggy je to hotová filmová a videohráčská pokladnička a silně pochybuji, že na jedno zhlédnutí se mi je podařilo všechny odhalit. Na druhou stranu příběh je klišé a dost mě odrazuje od zopakovaného koukání. Navíc mě film dokázal i místy mile pousmát a líbí se mi, že nenápadně nabádá menší diváky k opatrnosti před virtuálním světem, který může mít pak v tom jejich reálném jisté neblahé důsledky. Herci mohli být lepší, ale naštěstí se většina filmu odehrává ukrytá za avatary, takže se to dá překousnout.

• 13.10.2019  04:20
    Lví král (2019)

Lion King je jedna z mých nejoblíbenějších disneyovek a tenhle remake mě vůbec nepobouřil. Proto jsem v celku překvapen, že se tady najde dostatek lidí, kteří tuto moderní kopii silně na můj vkus podhodnocují. Grafické ztvárnění je realisticky krásné a to včetně plynulých pohybů všech zvířátek. Původní hudební skladby tomu všemu dávají příjemnou nostalgickou tečku. Možná se dalo více zapracovat na hlavním padouchovi Scarovi, který v originálním kresleném filmu, působil více děsivěji než-li tady. Celkově jsem si to ovšem užil podobně náramně jako originál před dávnými lety v kině.

• 7.10.2019  21:55

Po slabším předchozím Morelovým filmu Gunman, který s akcí na můj vkus šetřil a snažil se tlačit do pozadí i politický příběh, se Peppermint ukázal v opačným světle. Už po pár desítkách minutách jsem si vesele pomlaskával, protože přesně takhle pana Morela mám nejraději. Příběh je sice klasicky béčkový a tisíckrát okopírovaný jinde, ale netáhne hlavní otěže, takže sem mu tolik pozornosti zase nevěnoval. Ty si vysloužila Jennifer Garner, protože ji to se zbraněmi nejen sluší, ale i to s nimi dost dobře umí. Už úvodní záběr na auto vám napoví, že ani o vtípky nebude příliš nouze :) Není to sice TOPovka, ale jako akční jednohubka večer do postele rozhodně neurazí.

• 7.10.2019  19:47

Od filmů pana Morela vždy očekávám hezkou akční podívanou a i zde ukázal svůj perfektní cit pro přestřelky. Bohužel celá příběhová zápletka mě neoslovila a spíše ubírala filmu na tempu. Moc se zkrátka mluví a málo střílí. Sean Penn mi taktéž jako hlavní hrdina nepadl přímo do oka ( asi je to už tím jeho věkem, ale neuvěřil jsem mu to ). První film od Morela, po kterém mám v puse pachuť hořkosti a kterému dám lehce podprůměrnou známku, škoda.

• 9.9.2019  02:44
    Ďábel (2010)

Tento film si pouštím na můj vkus velmi často a to i přesto všechno, že se mé osobní hodnocení, jak vidíte, pohybuje v průměrných hodnotách. Tenhle typ či žánr filmů mám totiž velmi rád. V tomto případě je celá situace ještě zkombinovaná s mysteriozní zápletkou a tím mé mile já rozhodně nepohrdne. Film strašně rychle uteče a není to jen díky podprůměrné minutové stopáži. Od úvodu do konce se totiž něco děje a i když je scénář i vedlejší zápletka primitivně úsměvná, tak má velmi málo hluchých míst. Ono právě ta jednoduchost je asi i ten hlavní důvod proč jsem své hodnocení o jednu hvězdičku zmírnil. Ten film tím rozhodně netrpí, ale na úkor jiných filmů, které se mi třeba líbili přibližně stejně, ale měli propracovanější scénář, by to nebylo fér. Herci neurazí, protože zde si budete spíše utvářet nějaké osobní sympatie, než-li řešit jejich herecké dovednosti. A závěr nebo vlastně celá pointa je takový úsměvný mindfuck s hezkou příjemnou tečkou. :)

• 9.9.2019  00:09

Film vychází hlavně ze stejnojmenné videohry, kterou jsem před zhlédnutím toho to snímku nikdy nehrál. Dokážu tedy pochopit fakt, že původní koncept zápasů mezi Pokémony tu je odsunutý na vedlejší kolej a až na výjimky tu hraje prim spíše detektivní příběh. Ten není tolik komplikovaný a i když si pár lidí stěžovalo na práci střižny, tak já se takto snadně ztratit nedokázal. Zvraty byly hezké a mile překvapily svou mírnou zapeklitostí, která asi mohla mladším divákům trochu zavařit mozečky. No kdyby příběh nepobrali všemi desíti, tak samotní Pokémoni jim to určitě vynahradili. Jejich stylizace je líbivá a zapracování do obyčejného života lidí uspokojivé, samozřejmě jejich potenciál nebyl zdaleka vyčerpán. Zatím jenom vychvaluji, tak proč to moje hodnocení je tak bídné? V prvé řadě nejsem divák, který by vyhledával komedie, protože tu pravou filmovou zábavu hledám trochu jinde než u trapných scén a hlášek. Zvlášť ten americký humor mi je hodně cizí a přestože se Pikachu snažil každou scénku obohatit nějakým vtípkem, tak jsem se za celý film ani jednou neusmál. Ono vlastně celé hlavní herecké duo bylo utrpení nejen poslouchat ale i sledovat. Justin Smith je obecně děsně nesympatický a už od úvodních minut filmu, kdy se přizná, že mu lezou samotní Pokémoni krkem, sem věděl, že kamarádi po dobu té hodinky a půl rozhodně nebudeme. Ono mi je těžko hodnotit, protože původní Gameboy videohry a i vlastně seriál jsem jakožto dítě hltal všemi doušky. Takže nostalgie velí přimhouřit všechny oči, ale já prostě nemohu hodnotit jinak než spravedlivými dvěma hvězdičkami.

• 14.1.2019  11:07
    Boar (2017)

Buranský film který je nechutně prošpikován potoky alkoholu a připitomělých sexuálních narážek snad v každé druhé vyslovené větě. Všichni herci a to bez výjimek, jsou tak děsně nesympatičtí a špatně hrající, že vám naženou husí kůži víc než-li samotný vypasený pašík, který naštěstí jejich neherecké utrpení postupně chronologicky ukončuje. Nulový smysluplný scénář jen celkový dojem prohlubuje, protože jde prakticky o sbírku vraždících scén sešitou horkou jehlou. Jednu hvězdu za odvahu divočáka nezhotovit jen přes počítačovou grafiku, ale dodat mu i trochu té reálnosti. Hlavně v nočních scénách byl chlapec celkem k světu, ale to jsem i já. :)

• 14.1.2019  08:01

Co se týče zabíjení, je tento film ze všech Predátorů ten nejbrutálnější, ale to je to jediné prvenství, které si ode mě tento film zaslouží. Vše ostatní je hodně průměrné až podprůměrné a jakožto věrného fanouška série, mě dokázaly potěšit už jen známé hudební motivy. Herecké obsazení nudí a ta neustála snaha vedlejších postav o to trapné vtipkování mi brzo začalo lézt krkem. Počítačově vytvořené kreatury pak jen dokreslily celkový nevkus a celý film mi ještě znechutily. Rozhodně zatím nejhorší film z Predátor universa na úrovni filmů Alien vs. Predator.

• 9.12.2014  01:29
    Čepel smrti (2009)

Český slasher z kterého jeho amatérismus jen září na všechny světové strany. Vůbec vlastně nechápu jak něco takového může jít vůbec do prodejní distribuce. Děj naprosto stupidní a neskutečně natahující, kdy postavy běhají z místa na místo bez sebemenšího logického uvažování a cíle jak afektované kozy na porážku. Dialogy vycucané z nějaké žumpy až jsem se i párkrát musel nad jejich debilitou zasmát. Určitě je musel sepsat někdo z prvního stupně základní školy, pač jsou fakt extrémně geniální. Nejkomediálnější však zůstávají vraždící scény, kdy po každém bodnutí nožem zvukař využil totožných zvuků jaké jsou využívány v počítačové hře Counter Strike. Už jen chyběly nápisy Double Kill či Killing Spree. No a vlastně bych mohl takto kritizovat donekonečna a nenašel bych jeden jediný kladný důvod proč by jste tomu to braku měli věnovat svůj čas.

• 21.11.2014  18:42
    Denverský střelec (TV film) (2012)

Špatný to dokument jehož název hodně klame. Hlavním tématem totiž není až tak střelba na premiéře filmu The Dark Knight v Denveru, jakožto spíše obecná dostupnost a prodej zbraní v Americe. Možná to někomu bude znít povědomě, protože něco podobného tady už natočeno bylo panem M. Moorem někdy v roce 2002. Kdybych měl oba dokumenty mezi sebou porovnat, tak je to však nebe a dudy. Zdejší redaktorka je příšerná a skáče od jednoho tématu k dalšímu aniž by se ve zbraních sama vyznala. Původně jsem chtěl dát jen jednu hvězdu za to něco málo informaci co dodala k případu jehož název nese tento brak, ale když se na scéně objevili i pamětníci střelby na střední škole Columbine a něco málo k případu zase přidali, tak přidávám ještě jednu. Nic to však nemění na faktu, že tento dokument se hrubě neprofesionálně nepovedl a je jen ztrátou času...

• 30.10.2014  16:57
    Bang, bang, seš mrtvej! (TV film) (2002)

Není to ten nejkrásnější natočený film na toto téma, ale to vůbec nevadí, protože jeho síla je v momentech. Skvěle zahraná hlavní role Benem Fosterem. Spousta emotivních scén a přímo dech beroucí závěrečná scéna na pódiu. Trošku mě zklamalo ono vyvrcholení v jídelně, kde mělo dojít ke střelbě. Možná si na to režisér netroufl, ale já bych to tam klidně šoupnul. Ať už na plno nebo hodně cenzurovaně. Rozhodně by to zanechalo lepší dojem než zvolená varianta jak z akčního filmu s Brucem Willisem. Ale o tom ten film až tak není. Celé je to o divadelní hře, která dokáže změnit osud. Osudy spousty mladých nevinných lidí a taktéž spousty Joshů. Jinak nemám absolutně nic co bych mohl ještě negativně zkritizovat a i přes ten malý vroubek hodnotím maximální známkou. Dokážu každopádně pochopit i lidi kteří jej zhodnotí opačně, protože je to opět jeden z těch typologicky kontroverzních snímků jako byl třeba Elephant a né každý vidí jeho hlavní záměr, který je mimochodem geniální.

• 30.10.2014  12:36
    Chladnokrevně (TV seriál) (2008)

Dobře natočený seriál, který si už nějaký čas pouštím ze zvyku před spaním. Jediná věc co mi zde vadí je ta strašná všudypřítomná cenzura. Když už se rozhodne režisér nějaký případ takto důkladně natočit a rozpitvat jej do nejmenších detailů, tak chci vidět i originální fotky či necenzurované policejní video záběry přímo z místa činu. Bohužel veškeré tyto dokumentace zde chybí a jsou nasimulovány (ne)herci, což celý zážitek případů ( alespoň v mých očích ) kazí.

• 2.10.2014  02:21
    Buffy, přemožitelka upírů (TV seriál) (1997)

Bezpochyby a bez řečí můj dětský hororový seriál číslo jedna. Každý všední den stejný rituál ve fandění u televizní obrazovky hezké a zároveň sympatické Sarah M. Gellar v přemáhání všemožných pekelných stvoření. Co si budeme nalhávat nejvíce sem však zbožňoval upíry. Škoda jen že s přibývajícími sériemi už seriál ztrácel zároveň i dech. Poslední série už si zkoušely hrát na trochu dospěláckou notu a ta studentská zábava a nadhled co jsem zbožňoval se pomalu bohužel ztrácela. Každopádně postava upíra Spikeho úroveň držela dostatečně nahoře, abych u seriálu přetrvával do jeho zakončení. Nesmím ani opomenout na tu dobu luxusně sestavený soundtrack a povedené grafické efekty. Lepší zpopelnění upírů jsem snad viděl jen u filmů Blade. I když mé ohodnocení hodně vychází z nostalgie, to se přiznám, tak pod čtyři hvězdy bych tak či tak tenhle dle mého na svou dobu hodně povedený seriál neznámkoval...

• 2.10.2014  01:57
    Vražedné pobřeží (TV seriál) (1991)

Dalo by se napsat, že asi můj nejoblíbenější seriál na světě, tedy minimálně ten detektivní určitě. I teď po těch spoustu letech od jeho natočení co utekly, má pořád co nabídnout. Neskutečně sympatické hlavní herecké obsazení, oku lahodící exotické prostředí a hlavně nestárnoucí legendární hlášky Nicka Slaughtera. To vše dělá v mých očích z toho to seriálu legendu v této zábavní oblasti. Nesmím zapomenout se zmínit i o hodně povedeným českým dabingu v čele s panem Martinem Zounarem a v neposlední řade do výčtu patří i luxusní chytlavá úvodní znělka. Škoda jen, že seriál byl narychlo utnutý a nestihlo se natočit o něco více epizod.

• 27.9.2014  00:40
    Zero Day (2003)

U hodnocení toho to filmu jsem dosti na vážkách a to i přesto, že jsem jej viděl už několikrát. Rozhodně však jde o skvěle povedený footage ovlivněný především událostmi z 20. dubna roku 1999 ve městě Columbine. Hlavní protagonisté jsou perfektně obsazeni, umí hrát, mají charisma, ale v porovnání s Erikem Harrisem a Dylanem Klyboldem je to i tak málo. Na můj vkus působí dost dětsky a místy to vypadá, že si z obou dělají sami protagonisté spíš srandu, než aby si od nich vzali nějakou inspiraci. Samotná závěrečná střelba však vypadá díky záběrům z bezpečnostních kamer, tak moc věrohodně, že se dokonce našlo i několik jedinců kteří uvěřili tvrzení, že se jedná o tajné záběry přímo z onoho osudného dne střední školy v Columbine. Jestli to má být vizitka úspěšného filmu, tak potom film obstál na jedničku. Já však k tomu to tématu dávám přednost jiným snímkům...

• 27.9.2014  00:06

Pokud si film pouštíte s očekáváním, že zažijete minimálně stejnou srandu jako u původního filmu, tak si rovnou ušetřte svůj čas. Původní dědictví považuji za jednu z nejlepších natočených českých komedií. Bohumil Stejskal byla na míru sepsaná postavička panu Polívkovi, ale čas nezastavíte a podepsalo se to i na tomto fiktivním charakteru. Za celý snímek sem se zasmál pouze dvakrát, což je pro komedii hádám dost špatná vizitka. Film hodně dojíždí právě na nálepku oficiálního pokračování kultovní komedie a potěší jen fakt, že se podařilo přemluvit drtivou většinu žijících lidí z prvního filmu, aby si svou roli zopakovali. Znalcům ani neunikne opravdu spousta narážek a scének odkazující právě na lepší první film, což mě upřímně potěšilo i když to bylo mnohdy pouhé vaření z vody. Z nostalgie a ze statečnosti všech zúčastněných, kteří se do toho projektu pustili i když se dalo čekat, že to bude průšvih hodnotím dvěma hvězdičkami.

• 26.9.2014  19:07
    Slon (2003)

Jedním slovem zkrátka úžasný snímek, který ne každý správně pochopí a hlavně skousne jeho osobité stylové provedení. Mnoho lidí si stěžuje, že film je pomalý a úmorně zdlouhavý. Mně osobně utekl naopak neskutečně rychle a přál bych si, aby byl ještě o minimálně hodinu delší. Fantastická kamera s nekonečnými záběry bez jediného střihu, které se jednotlivě prolínají a směřují k velkolepému finále. Samotná střelba však už tolik oko diváka nenaplňuje a dala se určitě zpracovat lépe, ale o tom až tak tento film není. Jeho brutalita a odkaz směřuje trochu jiným směrem. Každopádně pokud jste si někdy pročítali materiály ze dne 20. dubna roku 1999 z města Columbine, tak vám scénář střelby ( střelba začíná v knihovně, bomby v jídelně... ) včetně prostorů školy přijdou velmi povědomé. Rád bych tento film doporučil i mému širokému okolí, ale z důvodu první věty co jsem napsal, si tento film nechám hezky pro sebe jako takový my little secret pleasure...

• 26.9.2014  18:44
    Bez dechu (2011)

I když jsem se při sledování toho to filmu nejednou hlasitě zasmál, protože tak hloupý a hlavně laciný scénář plný nelogičností se vidí málokdy, tak v konečném verdiktu naděluji slabší tři hvězdičky ( asi jsem se dobře vyspal... ). Člověk místy ani neví o co tady jde, ale alespoň to odsýpá a pořád se je na co koukat. Tedy když pomineme toho nesympatického dřeváka v hlavní roli. Dokonce jsem rád, že při mém pročítání zdejších komentářů tento pocit nesdílím jen já sám, ale i mnozí z vás tady. Chvílemi fakt stačilo málo a jen na základě toho to obsazení jsem film prostě vypnul. Naštěstí se to vykompenzovalo Lily Collins, na kterou se minimálně kouká vždy hezky. Silně pochybuji, že se na tento film ještě někdy v budoucnu z vlastní vůle podívám, ale pokud jste nenáročný teenager, tak se vám tato jednohubka může líbit. Jediné co je potřeba je u toho moc nepřemýšlet, protože pak jen uvidíte jaká pitomost tento film obecně v jádru je...

• 21.9.2014  10:56
    Zmizelá (2012)

Největším zabijákem toho to filmu je jednoznačně jeho přihlouplý scénář. Byl jsem jim dokonce tak moc znechucen, že jsem původně uvažoval i o nižším ohodnocení než právě vidíte. Pořád jsem doufal nějakého zvratu a říkal si že to přeci nemůže být tak viditelně laciné... Bylo a to včetně závěru. Proto raději nic neočekávejte, nešpekulujte dopředu, protože to absolutně nemá smysl. Všechno pomaloučku jede a končí tou úplně nejednoduší a nudnou variantou bez špetku nápadu.

• 1.9.2014  19:19

Další z řady filmů, který se pokouší diváka nachytat na špek. Bohužel i když je pointa zajímavá, její provedení už je o stupeň horší. Přestože jsem zhlédl nakonec prodlouženou režisérskou verzi, tak musím konstatovat, že oné nedokončování scén mě přímo iritovalo. A vlastně o tom to hlavně celé je. Člověk při sledování neustále hádá, dostává neúplné pasáže scének, které nuceně vedou diváka jedním klamavým směrem a před koncem si je pomoci laciného flashbacku všechny z vesela společně zopakujeme v plném znění. Tento fakt se hodně podepsal i u mého hodnocení a musel jsem za tyto hokuspokusy jednu hvězdu chtě nechtě strhat. Jinak herecké obsazení ( až na Millu Jovovich kterou nemusím odjakživa ) včetně exteriérů i hudby dopadlo dobře.

• 31.8.2014  04:26
    4 jezdci (2008)

Tak a dost! Po tomto dalším protiválečným filmu jsem už s režisérem Sidney J. Furiem nadobro skoncoval. Něco tak hloupě ukecaného, že mě z těch hesel a morálních rozhovorů regulérně rozbolela palice a hlavně příběhově nudně ulajdaného jsem už pěkně dlouho neviděl a věřím, že hezky dlouho už neuvidím. Ať sem se snažil sebevíc, tak nic pozitivního co bych mohl vypíchnout bych zkrátka nenašel. Ušetřete si proto laskavě svůj drahocenný čas a nedejbože i peníze a tomuto snímku se obrovským obloukem vyhněte! Chudák Eric Rollins, kterému je tento film na počest jeho služby v americké armádě věnován...

• 24.8.2014  16:22
    Doupě (2014)

Na tenhle remake jsem se neskutečně moc těšil hned z několika důvodů. Původní Banlieue 13 patří do mého TOP 10 filmového žebříčku a Paul Walker je můj nejoblíbenější herec vůbec. Když si k tomu připočtu i návrat původní postavy Leita, kterého senzačně zahrál David Bell, tak tu máme základ pro něco co by mělo být mému srdci blízké už jen z prostého principu. Z mého hodnocení však asi už tušíte, že to zase taková bomba nakonec nebyla. Zásadní problém vidím zpětně v samotném provedení, které je takové více ulajdanější než ve francouzském originálu. Pierre Morel má pro akci, prostřihy a hlavně práci s kamerou větší cit, která se pro tento typ filmu hodí víc, než předvedl režisér toho to snímku. Zpětně musím i uznat, že role Damiena Paulovi úplně nesedla. Nejspíše je to tím, že jsem namlsaný Cyril Raffaellim, který ve své ohebnosti za Bellem vůbec nezaostává, což o Paulovi napsat nemohu. Toto byla i jedna z prvních věcí, které jsem se obával když jsem se o této chystané kopii dozvěděl. Abych jen nekritizoval, tak postava Rayzah ( Ayisha Issa ) byla skvělá a úplně zastínila i K2. Ale tím asi výčet rozdílných pozitiv mezi oběma filmy končí. Bohužel ani ona hudební vložka, až na jeden moment ( když K2 vede Lolu k Tremainovi ), která jindy akčním pasážím dodávala říz a byla takovou sladkou omáčkou nad vizuálním zpracování se tady vůbec nechytá. I když to dělám nerad, tak dávám ( i trochu pravda z nostalgie ) tři hvězdičky a pokud jste francouzskou předlohu doposud neviděli, tak si oba filmy zhlédněte v opačném gardu, budete pak o to více překvapení než zklamaní...

• 4.12.2013  17:12

Nevím co si o tomto filmu myslet. Neskutečně hravý snímek, který se na schval tváří jakožto lehce předvidatelný, aby vám následně mohl s velkou grácií vyrazit dech. Ani nebudu počítat kolikrát se mnou režisér se scénáristou vyjebali, ale pokaždé jsem se tomu ze srdce rád zasmál. Myslím si, že to je snad i jeden z mála snímků, kde můžete mít dilema komu vlastně fandit. Morální zásady vám říkají, že lupiči, násilníci a zombie musí být zákonitě potrestané, ale co když jsou záporňáci tak roztomilí, že si nemůžete pomoct ( na rozdíl od mentálně zaostalé zdejší rodinky )? Jelikož jsem navíc originál doposud neviděl ( nesnáším němčinu ), tak nemůžu moc srovnávat a text asi vyznívá zaujatě. Každopádně to nic nemění na faktu, že tento film si určitě minimálně ještě několikrát směle rád pustím.

• 4.12.2013  16:44

Snímky o mimozemšťanech osobně moc nemusím, ale pokud mě dožene nuda, tak se spokojím i s takovou tématickou variantou. Samozřejmě než jsem si film naostro pustil, tak mi neunikly ani fakta o vymýšleném příběhu ( jaké překvapení ) i když se film na diváky celou dobu tváří opačně. Zpětně musím říct, že atmosféra byla místy hodně hutná. Člověk je neustále v očekávání, že teď už přišla ta chvíle a ty marťánky konečně uvidí ( třeba se i zasměje kostýmům )... a ono ejhle. Millu Janovic jakožto herečku nemusím. Přijde mi strašně tuctová už sama o sobě a tady se prostě nehodila. On vlastně ani scénář nebyl nic světoborného, ale díky ''reálným'' záběrům chytal druhý dech a nemůžu říct, že bych byl vysloveně zklamán. Vlastně se mi film z určitého úhlu pohledu i líbil což mě překvapuje, ale znovu si jej pouštět asi jen tak pro zábavu nebudu.

• 11.5.2013  21:26

Dalo se z toho z celkového hlediska vyždímat přeci jen ještě víc. Démonické filmy mám rád především pro svou specifickou atmosféru, ale v The Possession sem se ji snad až na jeden moment nedočkal. Nevím, film je dobře natočený i herecké výkony jsou zahrané nadprůměrně, ale toto je pro mě velký nedostatek, který film sráží do průměrných vod.

• 11.5.2013  17:09
    The Wicked (2013)

Nekonečně zdlouhavý film, kde už v jeho prostředku začnete pomalu šilhat očima po hodinkách, kolik že to ještě zbývá času do konce této slátaniny. Scénář je napsán bez sebemenšího smysluplnějšího děje a z neustále se opakovaných scén bez špetku inovace, si budete za chvíli připadat jako byste byli mučeni přímo vy na úkor samotného herecky nehereckého obsazení. Závěr je klasické klišé stokrát jinak a tak film od odpadu zachránila jen snad Diana Hooper v roli Sammy, která se mi líbila a mlýnek na maso, který mi tak jako jediný utkvěl v hlavě. Což je na tak poměrně dlouhý film zatraceně strašně málo.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9