Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Animovaný
  • Akční

plakát

Rod Draka - Potomci draka (2022) (epizoda)

Reziser nejlepsich epizod Hry o truny pripravil velmi zdarily uvod do noveho serialu. Co GoTku zabralo vetsinu prvni serie, se zde kvalitne zvladne behem jedne epizody.

plakát

Ochránce - Tichá dohoda (2021) (epizoda)

V závěru tomu trochu došel dech, celá Pelánova linka, která se musela nějak zakončit, mi nepřišla dostatečně nosná. Paradoxně to nejlíp fungovalo epizodicky v jednotlivých příbězích. Seriál byl vygradován slušně a zakončen uspokojivě, ale bohužel to ubralo na síle tématu, které rámovalo celou epizodu. Přesto si cením realistického zakončení a morální šedivosti Pelánovy postavy - za to ve finále přidávám i smířlivou čtvrtou hvězdu. Vrchol seriálu byl sice jinde, to ale nic nemění na tom, že jde o jedno z nejlepších děl dramatické seriálové tvorby u nás.

plakát

Ochránce - Hidžáb (2021) (epizoda)

Nedokážu ohodnotit. Mám pocit, že si tady tvůrci ukousli až příliš velké sousto a v celém epizodě se řešilo až příliš mnoho věcí. Hlavní téma je opět společensky významné, ale potřebovalo by větší prostor a mnohem komplexnější uchopení. Věřím ale, že v takto limitované stopáži to o moc lépe nešlo, a v hlavním vysílacím čase jde i v dnešní době o dost odvážný krok.

plakát

Ochránce - Ahoj tati (2021) (epizoda)

Navzdory asi zatím největším nesmyslům v čele s Vaculíkem utíkajícím před hlídači, mistrně vypointovaná epizoda, u které mi ani nevadí absence děje rámujícího celý seriál. Citlivé, emotivní, je to krásně vystavěné a už poněkolikáté se zde ukazuje smysl pro dramatickou gradaci.

plakát

Euforie - Divadlo a jeho dvojník (2022) (epizoda)

WTF? Predposledni dil a dejove se nikam neposunem? A ani o postavach se nedozvime vubec nic novyho? Tohle je obrovsky zklamani, do treti serie at si sakra Levinson sezene dobry scenaristy. Nemam, co k tomu rict, casto to zachranuje obsazeni a forma, tohle uz ale neudrzi. Byt to prvni epizoda, nemam problem. Jako predposledni to povazuju za vysmech divakum a ztratu casu. Ten serial miluju, ale tohle obhajit nedokazu. Btw, Kat vystrihla i Lexi ze svy hry? :D Pokud ji fakt vyskrtli jen jako mstu kvuli neshodam pri nataceni, pak se asi uz nicemu nedivim.

plakát

Euforie - Když se kácí les... (2022) (epizoda)

Po nášlapané epizodě minule jsme zase tam, kde jsme byli. Dějově se posouváme (vzhledem ke stopáží a blížícímu se konci) hrozně málo, ale cením aspoň uzavírání nedořešených linií z první série. Interakce mezi postavami to zvedají na 4 hvězdy, ale začínám se trochu bát telenovelového zakončení, kde se všechno bude řešit v posledním dílu. /Nicméně mám radost, že jsme dostali Feze s Lexi, nezklamali. <3 /

plakát

Euforie - Bez hnutí jako kolibřík (2022) (epizoda)

Nejlepší díl série, kterej zahladil moje rozpaky z toho předchozího. Dějově jsme se konečně někam posunuli, Zendaya neskutečná. Ten seriál prostě nejlíp funguje, když si Levinson vzpomene, že hlavní postava je právě Rue.

plakát

Euforie - Drink před válkou (2022) (epizoda)

Forma byla upřednostněna před obsahem. Úžasný herectví Sydney Sweeney a opojnej vizuál to drží, ale i tak jde za mě o zatím asi nejslabší díl série.

plakát

Harry Potter 20 let filmové magie: Návrat do Bradavic (2022) (TV film)

Neobjektivně uděluju 5 hvězdiček za naprosté emoční vyždímání. Děkuju. Objektivně za míň, nic nového to nepřineslo, ale mám pocit, že tohle nikdy neměl být informačně obohacující dokument jako spíš nostalgický dárek pro fanoušky i samotné zúčastněné.

plakát

Newsroom - Série 3 (2014) (série)

Otřesné zakončení doposud kvalitního seriálu, ze kterého kromě prvního dílu zůstalo jen to špatné. Nesympatické postavy tu na sebe neustále křičí, všichni se hádají, novinařina ustupuje do pozadí a vše se řeší z rychlíku podivnými scenaristickými berličkami, jen aby to nějak skončilo. První tři díly se ještě daly, druhá polovina série ale byla výsměch, trapně slzopudné finále o ničem tomu dalo korunu. Tohle chci hodně rychle zapomenout.

Ovládací panel