Příběh služebnice - Na druhé straně (2017) (epizoda)

Povinná pomalejší epizoda, která shrne celý Lukův příběh od rozdělení s June a Hannah, a zároveň i jejich poslední společné momenty. Vzhledem k tomu, že děj se skoro neposune, jen poodkryje příběh jedné postavy, je tempo pomalejší a nic vás příliš nepřekvapí (ačkoliv momenty jako oběšenci v kostele, popř. smrt jedné z postav dokáží zaskočit). Když se ke konci tempo posune, opět to začne šlapat. A já se těším a zároveň i bojím dalšího dílu.

Time After Time - Picture Fades (2017) (epizoda) odpad!

Dle mého nejhorší díl z těch vypuštěných pěti, a to jsem si říkal, že když přijdeme do první světové, nabere to grády. No nic, kvalitou to šlo od desíti k pěti.

Kruh (2015)

Jako čtenář knihy jsem věděl do čeho jdu, přesto jsem zklamán zabitým potenciálem. Knížka je sice průměrná, fajn oddychovka, ale s nesympatickými postavami a poměrně ukecaná, přesto jsem si dokázal představit, že by z toho šel vykřesat atmosférický mystery horor, který by mohl být hitovou tutovkou. No a výsledek? Vlekoucí se temné teen urban fantasy, s pouhými dvěma scénami, které mají aspoň lehkou mrazivou atmosféru. Dokážu pochopit, proč mají postavy tolik místa, přece jen, příběh se točí hlavně kolem nich, ale některé scény jsou tu šíleně zbytečné (a hlavně bez smyslu, jen aby se neřeklo, protože byly v knize). Horor ani omylem, herečky docela sympatické, postavy zajímavé, ale co s tím, když výsledek je skoro dvouapůlhodinová epizoda Pretty Little Liars? Průser to není, hudba a práce se zvukem jsou skvělé, ale bojí se to mířit výš, než jen k lepšímu teen fantasy dramatu typu Twilight (poráží ho to sice na plné čáře, ale vykřesat se z předlohy dalo neskutečně víc).

Eurovision Song Contest 2017 (2017) (pořad)

Ukrajina se snaží, ale na profesionalitu loňska to nemá. Navíc mi to finále přišlo strašně uspěchané,výstupy moderátorů necharismatické a Verka jako zbytečný bizár. Ale písničky fajn (Portugalsko, Ázerbajdžán, Finsko - které nepostoupilo, což naprosto nechápu), až na Černou horu. Palec nahoru za vítěze.

Labyrint - Série 2 (2017) (série)

Neskutečně průměrná série, která začíná skutečně špatnou epizodou a graduje do toho nejlepšího, přesto jde až na poslední díl o průměr, v nejlepším lehký nadprůměr. V prvních třech epizodách vás bude strašit šílená kamera, potom se to trochu zklidní, ale až do šestýho dílu se nic nevyřeší a přicházejí nové a nové ukázky. Finále je povedené, ale uspěchané. Druhá série není vyloženě odpad, ale jsem z ní zklamaný.

Labyrint - Epizoda 7 (2017) (epizoda)

Všechno se uzavřelo, docela spokojenost (až na wtf mizející kostru). Mě si to získalo, bylo to napínavé a asi poprvé mě to nějak výrazně zaujalo. Jo, dobrá epizoda, skoro jako něco z první série. Bohužel jde o finále série druhé, průměrnosti, která se snad ani o víc nesnaží - Strach to musel točit z donucení... S epizodou panuje spokojenost po všech stránkách, série mi ale seriál poněkud zprotivila.

Pasažéři (2016)

Šel jsem do toho bez očekávání a udělal jsem dobře. Když totiž film skončil, měl jsem na tváři jen blažený úsměv a byl jsem neskonale potěšen. Jde tedy spíše o klasickou popcornovku, proto mě mrzí fakt, že jsem si ji nevychutnal v kině, ale vizuálně, herecky a co se propracovanosti charakterů týče tak dokonalou, že je ten zážitek posunut náhle do úplně jiných dimenzí. Přidejte si chytrou kombinaci žánrů - kdy spíš na pozadí dobře gradujícího romantického příběhu probíhá sci-fi linka a máte před sebou úžasnou oddechovku, kterou člověk potřebuje, ani to neví. Samozřejmě, pokud čekáte chytré sci-fi, budete zklamáni. Na konci vás nečeká žádné šokující odhalení, které vás svou genialitou zatlačí do sedaček. Možná to je trochu škoda, ale mě to ani tak netrápilo. Možná to je tím, že se někde hluboko uvnitř mě skrývá romantická duše (ale je teda pořádně skrytá). Film občas diváka dostává do přesvědčení, že ve finále nepůjde o klasický hollywoodský blockbuster, ale dočká se tragického zakončení - každopádně i já, milovník depresivních kousků, jsem nakonec postavám ten happy end přál, takže za mě žádné zklamání. Navíc Jennifer Lawrence si dává Auroru s úžasným přehledem, skvěle sem sedl i Chris Pratt - ta dvojka je neskutečně sympatická (plus ty postavy jsou výborně napsané).▐ Pasažéři nejsou ničím víc, než příjemně oddychovou hollywoodskou popcornovkou, která má ale vyšperkovaný vizuál, skvělé nápady, výborné efekty a zajímavou hudbu. Navíc se dočkáte skvělých hereckých výkonů ústředního dua (ale i barman Michaela Sheena je parádní, scény s ním dost připomínají Osvícení), dobře napsaných postav a po dlouhé době skvěle gradující romantiky. Za mě velká spokojenost.

Fízlárna - Vajíčka (2017) (epizoda) odpad!

Poprvé jsem ocenil pomalý internet a sekání seriálu, protože jsem si mohl dopřát alespoň drobné pauzy během sledování Fízlárny. Špatně tu je vše. Stopáž 15 minut je nesnesitelně dlouhá na takovou hrůzu. Pokud jste chovanec ústavu pro duševně choré, ale nějaký extrémní případ, asi budete slintat blahem. Případně, pokud jste imbecilní, taky vás Fízlárna potěší. Jinak ruce pryč. Tento styl humoru měl zůstat v minulém století. Bohužel, nezůstal, takže tu máme velmi špatnou seriálovou verzi těch nejhorších Kameňáků, kdy se normálního vtipu snad ani nedočkáte. Je tu až odporná konzistence fekálního humoru, očekává se, že se budete smát vulgarismům nebo moravskému nářečí... jen protože to je moravské nářečí. Jardové z nejbližší křížovky tedy budou hýkat blahem... Jaký je ale vlastně smysl nebo nějaké poselství tohoto seriálu? Snažil jsem se a nenašel jsem nic. Tvůrci si napsali scénář pod vlivem, když chlastali s Jardou na tý křížovce. Jinak si to neumím vysvětlit. Nesympatičtí herci přehrávají, postavy jsou spíš trapné, vtipy jsou dementní a klad nevidím žádný. Tohle nestojí za váš čas, ačkoliv to má jen čtvrt hodiny.

Pěstírna - Zahradník (2017) (epizoda)

Tvůrci si něco šlehli v tý pěstírně, nebo jak je ksakru napadlo natočit thriller, jehož jedna epizoda bude mít 7 minut? Za tu dobu se nestihlo stát skoro NIC a nezanechalo to ve mně jediný dojem. Až na "WTF?" Nestihla se projevit zápletka, postavy, herci neměli prostor a... skutečně nebyl čas, aby se něco stalo, cokoliv. Věřím, že na jeden zátah to bude asi dávat větší smysl. Oceňuji aspoň zajímavou technickou stránku.

Labyrint - Epizoda 5 (2017) (epizoda)

Chybí poslední dva díly a nic se neřeší. Tajemná linka s prsteny je někde vzadu, i když je to to nejzajímavější na celé sérii. A ta dramatická autonehoda byla fakt směšná. Uh, ať už tohle máme za sebou.