Torision

okres Praha

Twitter: vitek_mesta

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28
    • 2.5.2018  09:20

"I don't wanna go, mr. Stark."

• 7.3.2018  09:28

Suprová střešťená francouzská komedie, doporučuju jako film na relax.

• 2.2.2018  11:53

Jestli máte chuť na něco vláčnýho, (místa až do abusrdna) černohumornýho a vynikajícně zahranýho, pusťte si Tři Billboardy.

• 22.1.2018  10:25

Jestli jste viděli aspoň jeden z předchozích tří filmů z kooperace Collet-Serra & Neeson, můžete očekávat opět neúplně dokonalý, za to celou stopáž zábavný akční film, u kterýho sice najdete trhliny ve scénáři (a dost možná i nelogičnosti jako hovado), ale film vám uteče jako voda a budete se u něj bavit. O něco málo slabší než NON-STOP, kterýmu je film skutečně až moc podobný, nicméně na čtyři hvězdy to stačilo. Jinak poslední scéna Jonathana Bankse byla teda bad-ass.

• 3.1.2018  11:05
    Wind River (2017)

Za mě nejlepší film roku 2017.

• 2.1.2018  10:05

Pustil jsem se do toho hned po přečtení knížky a musím říct, že už prvnímu filmu se daří knížku posunout ještě o level vejš. Ať už je to opravdu famózní výpravou (Jackson rules!), výbornými nápady, velkým prostorem pro sekvence, které byly v knížce spíš jen zmíněny (třeba hned ta úvodní se Šmakem), parádní hudbou i hereckými výkony. Taky se mi hodně líbilo, jak vypadali trpaslíci, protože to v knížce taky není popsáno, nejlepší vizáš měli Balin s Bomburem. A taky hodně strašidelní skřeti. Vážně jsem si užíval každou minutu filmu a dávám jasnejch pět hvězd.

• 14.12.2017  12:45

Spider-Man byl vždycky náš neoblíbenější superhrdina, protože byl jako my. Školák, bydlel s tetičkou, nikdy neměl moc peněž a chodil na různý brigády (narozdíl třeba od Batmana, kterýmu je f*ckin' fourty a bydlí v tý haciendě), takže jsem rád, že ho napotřetí konečně ztvárnil někdo, kdo jako středoškolák vypadá. Tahle verze Spider-Mana se mi líbí, je tu hodně ukecanej, má motivaci stát se Avengerem, má tu i sympatickýho kámoše a "dispečera" Neda a mentora mu tu ztvárnil sám Tony Stark, kterej se do tý pozice hodil parádně (a taky dostal tak akorát prostoru, aby celej film neukradnul pro sebe). A záporák? Nejlepší doposavadní! Jo a vynikající Zendaya, co slovo, to perla! :)

• 11.12.2017  12:45
    Specialisté (TV seriál) (2017)

Viděl jsem komplet první sérii a bylo to koukatelné, ale děsně pitomé.

• 29.8.2017  20:17

Anglický název snímku mnohem líp odpovídá tomu, v čem film vyniká, ale stejně bych chtěl českým distributorům za ten podivnej "překlad" poděkovat, protože mě tak zaujal, že jsem si o filmu začal zjišťovat a nakonec ho i zkouknul. Jde tu o až podivně vyváženej mix severský sněžný gangsterky, černý komedie a revenge filmu, ve kterým exceluje snad úplně každá postava, ať už se tam objevila na jakkoliv dlouho dobu.

• 12.4.2017  23:43

Vemte si k sledování tohodle sequelu dostatek kuželek (ani six-pack nebude stačit) a pokaždý, když z úst libovolné postavy zazní slovo "family", dejte si lok piva. Řekl bych, že začátkem druhé poloviny filmu už budete tak na káry, že nepoznáte, jestli se koukáte na Rychle a zběsile nebo Vesnicko má středisková. Film pluje na vlnách šestého a sedmého dílů, kde tuning a závodění má už jen takový lehký nostalgický podtón a jede se hlavně v přehnaných akčních scénách. Zápletku tady snad ani nemá smysl řešit, i když ta je díl od dílů blbější, neustálý kecy o rodině už mi ale lezly krkem. Dal to byla záporačka, která se brala až moc vážně, ale i akční scény, který kolikrát nebyly ani tak "přehnaný" jako spíš jen blbý... 2 roky hlavně za The Rocka se Stathamem.

• 11.4.2017  22:02

Velké zklamání. Původní Trainspotting je už 10 let mým nejoblíbenějším filmem a nedám něj dopustit. Od pokračování po dvaceti letech jsem měl jednoduché očekávání - osobitost, britskej humor, vynikající hudbu a špetku nostalgie. Ta ale místo špetky tvoří převážnou část filmu, ať už je to flashbacky, vzpomínání hlavních hrdinů, či přesně okopírované scény. Bohužel se mi nelíbila ani ta část filmu s hledáním sebe sama. Pro mě je to 40% a někdy v budoucnu tomu snad dam i šanci znovu.

• 8.9.2016  13:56

Tyhle mafiánské příběhy mám rád. Sledovat zrod gangsterů v podstatě z ničeho, kteří postupně nabývají respektu okolí, hromadě peněz atd. atd. sleduju pokaždý s radostí, páč je tohhle odvětví děsně rozmanitý. Největší lákadlo k navštívení biografu v tomhle případě byl jednak režisér Todd Phillips , kterej umí dát filmům říz, vtip i odlhčenou atmosféru (Starsky & Hutch, Mládí v trapu, Pařba ve Vegas), a taky herecké duo Teller-Hill. Film se rozjíždí celkem lenivě a trvá nějakou chvíli, než jsem se do sledování zabořil - to když kluci musí odjet na vlastní pěst do Jordánska a střední východ vyjednávat a řešit průsery. Tam se taky odehrává nejlepší část filmu, kdy se například dvojice musí odkázat na devítiletého tlumočníka nebo na kamionovýho pašeráka. Vysloveně jsem se během sledování nenudil, ale ani mě za celou svoji stopáž v podstatě ničím nenadchnul. Určitě to nikoho od zkouknutí odrazovat nebudu, ale pokud někdo bude mít chuť na odlehčenou mafiánovku, doporučím spíš Prostředníky.

• 8.9.2016  13:24
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

Výborní dětší herci, neuvěřitelná atmosféra a hudba. Naprosto TOP seriálový počin, který patří zaslouženě na piedestal mezi Breaking Bad, první 3 séfie Dextera a první sérii True Detective.

• 30.4.2016  18:49
    Žralokonádo (TV film) (2013)

Nemám sebemenší pochopení pro lidi, který tu sází odpady, jako by se nechumelilo. Vždyť je to dokonalá prdel, lidi, a nejen, že jsem se u toho dobře bavil a měl celou dobu oči přikovaný k obrazovce, ale já tomu díky posledním dvaceti minutám musím dát i plnej počet hvězd. Pravda je, že netuším, zda je tenhle film jen seriózně se tvářící parodií nebo jakej byl režisérův prvotní zájem, ale prostě jsem se u jeho epičnosti bavil, jak jen to šlo. Už jen ten název "Sharknado", k tomu efekty alá FIFA 98, Ziering vraždící žraloky více způsobama než Steven Seagal láme kosti (jednomu třeba vlítne do chřtánu s motorovkou, dalšího odřízne od lana, protože ten žralok se za ním snaží vyšplhat etc. etc.) a úpně nejlepší jsou ty různý nahodilý smrti ve filmu. Třeba si jen tak pijete v baru a najednou vyskočí žralok oknem a uhryzně vám celý torzo. No já se upřímně bavil celou dobu, ale posledních 20 minut, to byla špica špicovatá špicovatostí. Dokonce mi tu ani svou přítomností nevadila Tara Reid, která je snad nejhorší herečkou na světě. Tady sice hraje furt stejně prkenně jako vždy předtím, ale sem to celkem sedí. P. S. Určitě jsem Sharkando neviděl naposledy a asi zkusím i druhej díl.

• 3.1.2016  18:55

Na Brosnanovu Bondovi jsem vyrůstal, zpětně se mi jeho filmy už tolik nelíbí a Zítřek nikdy neumírá je vůbec nejslabší kus.

• 3.1.2016  18:52
    Harry Brown (2009)

S Michaelem Cainem jsem viděl víc jak desítku filmů, ale nikdy v hlavní roli. Všude si svoje s glancem odehrál, ale netušil jsem, jak si povede v dobrejch pětasedmdesáti jako protagonista. A výsledek? Famózní. První dobrá půlhodina je dost vláčná, režisér se snaží zachytit problémový sídliště plný nepřizpůsobivejch občanů terorizujících okolí, důchodce Michaela Caina, jak tomu přihlíží, zoufalý policajty a působí to dost syrově. Když se pak film (Caine) rozjede, úplně jakoby se změnil žánr a vidíme Harryho Browna, jak v úctyhodným věku vezme spravedlnost do vlastních rukou, že by se i Kevin Bacon nemusel stydět. Ještě chválím krutost a standardně vynikající dabing Vladimíra Brabce. Výborná Cainova One man (army) show.

• 3.1.2016  18:35

Byla chyba tenhle akční skvost celá léta přehlížet. Bez slabých míst fungující a gradující thriller plnej řemeslně skvěle zvládnutejch akčních scén. Překvapivě uvěřitelnej Damon a roztomilá Franka Potente. Těším se na další díly!

• 3.1.2016  12:52

Mám rád filmy o pomstě. I filmy, kde se bojuje proti systému. Taky mám moc rád Gerarda Butlera a ještě víc Jamieho Foxxe. Mám rád, když se mstící ve filmu nebojí zajt na úplnou hranici krutosti. Takhle to vypadá, že to splnilo vše, co mám ve filmu rád a není důvod nedal pět hvězd, nicméně to by se nesměla odehrál poslední třetina filmu.

• 2.1.2016  15:29
    Bojovník (2015)

Až na vynikajícího Gyllenhaala to byla podprůměrná záležitost a veliký zklamání.

• 2.1.2016  15:20

"To není drátěnka, to jsou chlupy z přirození" Spíš než filmy z původní franšízy mi to připomíná nedávno natočený Millerovi na tripu, což byl ale ve všech aspektech silnější a vtipnější film. Bláznivá dovolená čerpá z devadesáti procent z fekálního humoru, není to úplně špatné, párkrát jsme se zasmál a uteklo to rychle, ale znova už to vidět nepotřebuji. Za nejlepší část považuju Christinu Applegate při středoškolský party soutěži.

• 2.1.2016  12:54
    Creed (2015)

Musím se přiznat, že když jsem poprvé četl o tom, že by měl Rocky předat rukavice pohrobkovi-levobočkoli Apolla, kterej se v předchozích dílech vůbec neobjevil, znělo to jako hodně zvláštní nápad na pokračování. Musím ovšem říct, že to dopadlo parádně a že není v tom příběhu žádnej zádrhel. Líbí se mi, že to navazuje na Rockyho čtyřicetiletou story, ale zároveň si to jede po svým. O tom vám napoví už intro, který začíná dost "nerockyovsky" bitkou malejch černochů v pasťáku. Dobře se tu ale pracuje jak s příběhem okolo Adonise s Rockyho, tak se mi líbila o romantická linka (Tessa Thompson je rozkošná), část o otci, dobrej byi i záporák nebo Apollova vdova. Filadelfskej feeling zůstal od jedničky v podstatě stejnej, v příběhu Adonise akorát do něj hraje častějš hiphop. A samotnej box moc dobrej - a to nejen finální mač, ale i zápas zhruba z prostředku filmu, kterej je natočenej na jedinej záběr.

• 2.1.2016  12:27
    Vykolejená (2015)

It just does not work out.

• 25.12.2015  20:21

Na soudní filmy jsem nikdy nebyl, ale tohle mě celkem bavilo. Není divu, že tenhle film udělal z Nortona světovou hvězdu, tenhle film si ukradl pro sebe.

• 25.12.2015  20:18
    Kontakt (1997)

Asi muselo dát práci napsat k tomu scénář. Ale byla to převážně nuda, znova to vidět nechci.

• 25.12.2015  20:16
    Hra (1997)

Dobře, že to dostal do rukou Fincher, protože slabší režisér by z toho tak moc nevytlouknul. Začíná poměrně vláčně, ale jakmile vás po chvíli vtáhne do děje, už těžko odlepíte oči od obrazovky. Perfektní kousek, nemám téměř co vytknout. Vynikající thriller.

• 25.12.2015  20:09
    Equalizer (2014)

Jestli je některej (mikro)žánr, kterej vysloveně miluju, pak to bude asi "vigilante movie". A že je pro tenhle typ Denzel jako dělanej jsem nepochyboval a v šedesáti měl ideální věk na vyvražďování ruský mafie. Líbilo se mi to moc. Za vraždy (nejen) otvírákem palec nahoru. Víc prostoru akorát mohla dostal Chloë Moretz. Jo a ten odchod z vily na konci byl fakt špica. :)

• 13.8.2015  18:17
    Fantastická čtyřka (2015)

Jděte s timhle do prdele! Fantastic four z roku 2005 byla možná hloupá, s bídnejma dialogama etc. ale byla to aspoň zábava. To i Batman a Robin s Clooneym byla zábava aspoň s nadhledem, ale tohle je (díku bohu, že jen) hodina a půl ukrutný nudy. Vlastně se mi nikdy u komixový adaptace nestalo, že bych se už od desátý minuty ukrutně nudil. Hraje si to na něco, na co nemá, je to nuda a rádoby sociální drama a akční scény nestojej za nic. FUCK FUCK FUCK

• 27.5.2015  17:33

Původní knížku jsem četl (já vím, trapas) a bylo to utrpení. Když už jsem si dal práci s knížkou, chtěl jsem vidět i jak si s tím dokážou poradit filmoví tvůrci. Ještě před tím, než jsem ten film viděl, mě potěšilo obsazení, teda hlavně Jamie Dornan, protože ten se ukázal v severoirským krimi seriálu The Fall jako vynikající herec, a taky zveřejněnej soundtrack (Goulding, A. Lennox). Nicméně film samotnej je hrozně plytkej, nudnej, bez šťávy a trapnými herci, především právě Dornanem, kterej přehrává až to není pěkný. Scény jsou na sebe hrozně divně slepený, vedlejší postavy dostávaj skoro nulovej prostor a po hodině už začíná téměř čistokrevná nuda. Sexuální scény tu jsou, ale nejsou nijak pikantní ani hot, prostě tam jsou. O Další díly série se už nebudu zajímat.

• 1.4.2015  22:55

Tak to bylo superpřehnaný. Nevím, jestli víc super a nebo přehnaný, ale bylo to fakt super. Ještě víc do absurdna než šestka, akčně naprosto TOP a rozlučka s Paulem Walkerem byla geniální.

• 26.1.2015  19:35
    John Wick (2014)

Precizní film co do choreografie a nápaditosti akčních scén, protože tady jich je požehnaně a každou si prostě musíte vychutnat. Keanu tu rozdává headshoty a smrtící údery s takovou lehkostí a samozřejmostí jako kdyby na holešovický tržnici prodával kedlubny a karotky. Líbila se mi jak zápletka, protože jsem Johnovi kvůli tomu štěněti od ženy fakt rozuměl, tak i vybraní záporáci, ten hotel pro nájemný vrahy, chlapík na uklízení mrtvol a ten respekt, co měl Reeves vlastně úplně u všech (nejvíc asi pobavil policajt Jimmy). Lehce bych vytknul fight s ženskou, to si mohli klidně tvůrci odpustit, jinak ale famózní podívaná a jestli bude dvojka, budu se těšit.

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28