Equalizer (2014)

Jestli je některej (mikro)žánr, kterej vysloveně miluju, pak to bude asi "vigilante movie". A že je pro tenhle typ Denzel jako dělanej jsem nepochyboval a v šedesáti měl ideální věk na vyvražďování ruský mafie. Líbilo se mi to moc. Za vraždy (nejen) otvírákem palec nahoru. Víc prostoru akorát mohla dostal Chloë Moretz. Jo a ten odchod z vily na konci byl fakt špica. :)

Fantastická čtyřka (2015) odpad!

Jděte s timhle do prdele! Fantastic four z roku 2005 byla možná hloupá, s bídnejma dialogama etc. ale byla to aspoň zábava. To i Batman a Robin s Clooneym byla zábava aspoň s nadhledem, ale tohle je (díku bohu, že jen) hodina a půl ukrutný nudy. Vlastně se mi nikdy u komixový adaptace nestalo, že bych se už od desátý minuty ukrutně nudil. Hraje si to na něco, na co nemá, je to nuda a rádoby sociální drama a akční scény nestojej za nic. FUCK FUCK FUCK

Padesát odstínů šedi (2015)

Původní knížku jsem četl (já vím, trapas) a bylo to utrpení. Když už jsem si dal práci s knížkou, chtěl jsem vidět i jak si s tím dokážou poradit filmoví tvůrci. Ještě před tím, než jsem ten film viděl, mě potěšilo obsazení, teda hlavně Jamie Dornan, protože ten se ukázal v severoirským krimi seriálu The Fall jako vynikající herec, a taky zveřejněnej soundtrack (Goulding, A. Lennox). Nicméně film samotnej je hrozně plytkej, nudnej, bez šťávy a trapnými herci, především právě Dornanem, kterej přehrává až to není pěkný. Scény jsou na sebe hrozně divně slepený, vedlejší postavy dostávaj skoro nulovej prostor a po hodině už začíná téměř čistokrevná nuda. Sexuální scény tu jsou, ale nejsou nijak pikantní ani hot, prostě tam jsou. O Další díly série se už nebudu zajímat.

Rychle a zběsile 7 (2015)

Tak to bylo superpřehnaný. Nevím, jestli víc super a nebo přehnaný, ale bylo to fakt super. Ještě víc do absurdna než šestka, akčně naprosto TOP a rozlučka s Paulem Walkerem byla geniální.

John Wick (2014)

Precizní film co do choreografie a nápaditosti akčních scén, protože tady jich je požehnaně a každou si prostě musíte vychutnat. Keanu tu rozdává headshoty a smrtící údery s takovou lehkostí a samozřejmostí jako kdyby na holešovický tržnici prodával kedlubny a karotky. Líbila se mi jak zápletka, protože jsem Johnovi kvůli tomu štěněti od ženy fakt rozuměl, tak i vybraní záporáci, ten hotel pro nájemný vrahy, chlapík na uklízení mrtvol a ten respekt, co měl Reeves vlastně úplně u všech (nejvíc asi pobavil policajt Jimmy). Lehce bych vytknul fight s ženskou, to si mohli klidně tvůrci odpustit, jinak ale famózní podívaná a jestli bude dvojka, budu se těšit.

Sex Tape (2014)

Aktuálně mám smartphone od čínský firmy Huawei a jsem s ním děsně nespokojenej. Kromě toho, že se seká a baterie nevydrží, je celkově dost pomalej. Můj další rozhodně od Huawei nebude. A nebude to ani iPhone, jak by si tvůrci týhle hodinu a půl dlouhý reklamy na Apple přáli. Jako mně product placement v zásadě nevadí. Ať jsou ve filmech klidně záběry na to, jak akční hrdina pije na baru lahváč Heineken nebo si trosečník hraje na opuštěným ostrově s míčem Wilson, pokud to není nijak rušivé, tak prosím. Ale tady je slovo iPad použitý snad 6x za minutu, maximálně občas řízlý slovíčkem iCloud nebo dalším záběrem na notebook s ukousnutým jablkem. Ježiš, to mě tak sralo. A tenhle výplach je téměř jediný, co jsem si ze zhlídnutí tohodle "filmu" odnesl. Pak si pamatuju možná tak, jak šňupe Cameron Diaz kokain a scénu s Jackem Blackem, která byla snad nejtrapnější s ním kdy natočená. Unfunny romantic comedy/commercial

Slídil (2014)

S bezostyšností nejdál dojdeš. Výbornej Gyllenhaal a skvělá podívaná.

Interview (2014)

Těšil jsem se, ale přeci jen jsem se před zkouknutím trošku bál, aby do toho nešli tvůrci jen na půl plynu, ale to jsem se obával zbytečně. Tenhle film je nekompromisní, přesycenej nápadama, plnej neotřelejch vtípků,a jede od začátku do konce. Scéna s Eminemem nebo jak se Franco s Kimem projížděj po KLDR v tanku za zvuku Firework od Katy Perry se staly legendárními, ale má to i další geniální momenty, u kterejch jsem se smál nahlas. "They hate us, 'cause they ain't us"

Blue Ruin (2013)

Nůůůůůůůůdáááááááááá Byl jsem na tom v rámci projektu OKO naslepo a bohužel hned po první zkušenosti jsem se rozhodl, že tenhle cyklus navštěvovat už nebudu, protože jen představa toho, že bych podobný utrpení musel prožít znovu, mi přivádí žaludeční vředy. K ukousání nudný už skoro od začátku. Tou melancholickou atmosférou s minimem dialogů a hraním si s tichem a emocemi hlavního hrdiny se asi režisér inspiroval u Drive (což je o dost lepší film) nebo No Country For Old Men (což mě nebavilo, ale vedle tohodle je to masterpiece), ale tady to na mě fungovalo úplně uspávajícím dojmem, takže jsem už oddvacátý minuty vyhlížel konec. Taky mě štvalo, že je film občas prokládanej humornejma (až občas absurdníma) situacema, který byly vtipný asi tak na 5%, ale půlka osazenstva kina se jim smála, jako by se na plátně dělo bůhvíco. Asi si půjdu spravit chuť Odplatou s Gibsonem, abych si připomněl, že existujou i vynikající revenge filmy a ne jen tenhle kýbl nudy.

Gravitace (2013)

Celkem mě zajímalo, jak asi dopadne vesmírná survival movie jen s minimem herců a po zhlédnutí mě místní hodnocení (akt. 80%) dost překvapuje a upřímně, kdybych to neviděl na 3D televizi, ale třeba na kompu, šel bych se svým hodnocením ještě o něco níž. Vizuálně tomu není do vytknout a třeba pohledy z kosmonautický helmy nebo některý vybroušený deitaly byly lahodou pro oko. Díky tomu jsem z některých pasáží cejtil až úzkost a depresi, což je samozřejmě ku prospěchu věci. Ale celé to bylo rozvleklé a ač má film jen hoďku a půl, stále jsem měl nutkání to popohnat trošku dopředu. Clooney mohl dostat aspoň 20 minut navíc. S 3D brýlemi je to 60%, na PC nebo na normální TV bych to - když tak nad tím přemýšlím - asi ani nedokoukal (čili bych to nehodnotil), to znamená, že nechávám 3*.