plagjoklas

plagjoklas

rezisér

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 17.5.2006  12:18

to mohol byť taky fajny film. som si ho normálne predstavoval ako by vyzeral kebyze sa ho chopi tarantino. no ale realita je vsak niekde uplne inde a tak nam vznikla priemerna akcno-romanticka komedia, ktora ma pobavit a na konci mierne dojat ...

• 17.5.2006  08:15

strasna hlupost priam odpad ale tu jednu hviezdicku davam za par vydarenych vtipov (pan prstenov, mr and mrs smith, kill bill...)

• 17.5.2006  07:53

tak toto je ťažký film. Len som si najprv myslel ze sa bude odohravat cely v Comptone co by mohlo byt omnoho zaujimavejsie. No film mal tu spravnu nigga atmosferu. Lowrider na kazdom kroku, chlast skryty v sackoch sedenie na verande tazke pozy :) proste je to tam vyobrazene tak ako to tam je :) a to sa mi paci. Herecke vykony boli podla mna velmi dobre dokonca aj Ice Cube ma prekvapil ktoreho ako herca nemam moc rad (raper je 100000krat lepsi :))

• 24.9.2005  22:06
    Ken Park (2002)

Mne sa to nahodou lubilo. konecne po dlhom case iný film. Ano su tam kurevsky nechutne sceny. napr ta onania alebo mocenie ale je to stale zaujimavy film aj ked velmi uchylny ale nezhnusil ma. Mozno som prilis cynicky alebo ja neviem ale podla mna to bol dobry film.

• 24.9.2005  21:13
    Medzi nami (TV seriál) (2005)

hmm ďalší seriál z markizáckej produkcie. Čo nás môže čakať po Silvánovcoch? Znova plytký príbeh žiadne postavy úbohý scenár a herecké výkony ani netreba zmieňovať. A len tak Medzi Nami, je to strašná pičovina.

• 19.6.2005  07:23
    Zoolander (2001)

Takto to dopadne ked je trápnisť dotiahnutá až dokonca. Skvelou zábavou. Ben Stiller svojho tupého modela zvládol geniálne a taká scénka súboja medzi ním a Wilsonom to je niečo na popukanie. Ale tento film nemusí sadnúť každému je to proste vec vkusu a ešte toho ako sa dokážete zmieriť s tým že 90 minút budú na Vás útočiť tie najväčšie trapošiny aké som za posledné roky videl. A viete prečo sa mi to páčilo? Lebo tvorcovia sú si toho plne vedomí a robia tak schválne a sakra dobre im to funguje.

• 17.6.2005  18:29
    Pojišťovna štěstí (TV seriál) (2004)

ja nahodou cumim na kazdy diel ved je to fest fajne :)) ale nie je to trpaosina ale aj tak si neneham ujst ziadny diel lebo je to fest zart. No povedzte kde inde uvidite uplne plochu 16tku ktora robi modeling a chce oprcat fotografa? :)

• 3.6.2005  13:56
    Constantine (2005)

Tak od tohot som cakal fest spatny film, ale dostalo sa mi opaku. Dostalk som vrchovatú porciu nefalsovanej cool zabavy ktorej posledne dva diely Matrixu nesiahaju ani po paty. Super hlasky pekne efekty a proste nadupana akcia. Vsetko je tak ako ma byt a ako to mam v oddychovych a cisto zabavnych filmoch rad. No film mohol byt o kusik vernejsi comicsovej predlohe a bolo by to eno nuno. Takto su to len nadupane 4*

• 10.5.2005  08:59
    Majestic (2001)

Jeden veľmi dobrý film. už dlho vravím že Jim Carrey je veľký herec a viac mu sedia charakterové role. A tu to znova dokázal. No film má veľkú chybu a to v tom že je podľa mňa plný dosť neznámych mien a celý film nesie na bedrách Jim. Až teraz čítam že tam hral aj môj obľúbený Bruce Campbell ale aj tak si neviem vybaviť ktorú postavu hral on. škoda. Inak ešte mi na filme vadili tie do očí bijúce počítačové pozadia (scénka na majáku) ale inak naozaj nemám čo filmu vyčítať. Má skvelú atmosféru a aj ked je to fakt poriadna hra na city je to podla mna najlepší Darabontov film(ktorého reziu inak rovnako ako Jossie nemám moc rád).

• 10.5.2005  08:25
    Old Boy (2003)

Wau. Tak toto je naozaj bomba. Už ked som videl trailer veľmi som sa na tento film tešil, ale toto som vážne nečakal. čakal som viac menej akciu s nejakými chuťovkovými scénami, ale ja som dostal jeden perfektný film s veľmi namakanou myšlienkou + aj tie chuťovkové scény. K tým scénam poviem toľko že sa mi naozaj ešte nestalo aby som musel pri sledovaní filmu privrieť oči (konkrétne pri scénke kladivo na zuby) a to už niečo znamená. Pri sledovaní filmu som si spomenul aj na Fincherov film Se7en s ktorým má jednu myšlienku spoločnú. Nie je podtsatné kto je ten zloduch ale prečo robí to čo robí. Preto ma aj sklamalo keď som sa dozvedel že americký remake nakoniec nebude režírovať David. K remaku už viac hovoriť nebudem lebo je isté že kvalít originále nedosiahne ale aj tak si ho rád pozriem (veď možno to nebude prúser a možno sa to podarí). K príbehu filmu radšej nepoviem nič lebo najlepšie je vedieť čo najmenej - najlepšie nič. Vo filme je inak perfektne použitá vážna klasická hudba ktorá len podtrháva atmosféru a zážitok. Inak ale neviem čo bolo na tom konci až také prekvapivé, nevravím že nebol dobrý práve naopak ale prekvapivý určite nie. No vlastne hej, ale po tom čo som počúval samé chválospevy na ten prekvapivý koniec očakával som niečo hustejšie, ale to na kvalite filmu vôbec neuberá. Mno tak čo na záver? Film si zaslúži 5* ako remeň pretože je to jeden z mála dokonalých filmov. Bravó

• 6.5.2005  10:12

Ked som bol malý bol som velmi velkým maniakom do dinosaurov. Preto som tento film vzdy rad pozeral a atak isto ako to bolo za mojich detsých cias je tomu tak aj teraz. Takze hockedy ho uvedu v TV mam o zabavu vystarane :)

• 6.5.2005  09:23
    Červený trpaslík (TV seriál) (1988)

Ked som zacal sledovat prvy diel nejako ma to neoslovilo ale uz v polovici prveho dielu som zistil ze je to neobycajny serial ktory si moju pozornost urcite zasluzi. Kvalitný humor (niekedy dost cierny ale bohovský :)) dobre herecké výkony lacné seriálové kulisy, to je to co robí s tohoto serialu kult. A radím vám pozrite si to lebo tolko vtipných hlášiek na jeden diel som naposledy videl len u Simpsonovcov.

• 24.4.2005  15:07

Veľmi zvláštny film. to sa musí nehať. Aj názory naň sú zvláštne. No mne veľmi páčil. Mám rád réžiu Roberta Rodrigueza, mám rád Millerovu comicsovú sériu a keď som videl prvý trailer začal som sa neskutočne tešiť. Moje nadšenie bolo však schladené prívalom viac negatívnych reakcií na tento film. No to čo som videl bol takmer dokonalý film. Perfektné comicsové zábery, atmosféra je presne taká istá ako som mal pri čítaní comicsov a herecké výkony (až na Rosario Dawson) sa mi zdali veľmi dobré. Najmä Bruce Willis a Mickey Rourke svietili. A aj výstup Michaela Madsena sa mi páčil. Inak nechápem čo vám vadilo na Jessice? akože beriem nezahrala prakticky žiadne city ale mne to nevadilo (tie city dobre zahrala predstaviteľka 11 ročnej Nancy) proste to čo tam hrala hrala celkom dobre. Ďalšia vec s ktorou sa s niektorými nestotožňujem je tvrdenie že vo filme je absencia hudby. Kdeže! hudby je vo filme akurát a na správnych miestach. Jednoducho sadne tam ako riť na šerbeľ. A tá rocková vypalovačka s traileru mi ale vôbec nechýbala, lebo si ju celkovo vo filme neviem predstaviť ale v traileri fungovala perfektne. No aby som len nechválil tak poviem aj niektoré veci ktoré sa mi nepáčili. Hlavnou chybou filmu bolo držanie sa comicsovej predlohy od slova do slova. tu vzniká problém z vnútornými monológmi postáv. Sú pridlhé a na niektorých miestach pôsobia predsa len trošku trápne. Ale to je vlastne asi všetko čo mi vadilo. Inak vo filme je veľa perfektných hlášok, ktoré však fandovia comicsu už dávno poznajú ale to nič nemení na tom že sú zábavné ("delás obrovskou chybu! Obrovskou chybu!" "ty jsi uz jednu udelal. Zapomels spláchnout!"). Proste radím Vám pozrite si Sin City samy a urobte si vlastný názor lebo toto je film na ktorý sa každý pozerá inak. Ja osobne pod 4* ísť nemôžem lebo som sa bavil, nenudil a cítil som sa fakt príjemne. PS: hobit nehodnotím comics tie už mam dávno okomentovane na www.brloh.sk ;))

• 21.4.2005  13:39

Uff tak toto bolo niečo. Začiatočné titulky ako keby boli vyhodnotenie ročnej správy o stave Slovenskej republiky vás krásne vtiahnuť do deja. Film je celý taký trpký a veľmi smutný a to sa mi na ňom páčilo. Netreba sa na to pozerať len ako na vyvražďovačku s pekne comicsovými smrťami ale treba ísť pod povrch. Proste komu sa podarí zavŕtať do príbehu a nechať sa vtiahnuť atmosférou ten má skvelý zážitok istý. Najkrajšie na celom filme je že nie je predvídateľný. Po celý čas neviete kto vlastne prežije a to je dobre. Herecké výkony sú fakt na úrovni a to sa cení hlavne pri tom aký mladý herci tu hrali. A Kitano je kapitola sama o sebe. Veď kto iný by dokázal tak chladnokrvne zabiť dieťa, alebo vyhlasovať mená mŕtvych na pozadí klasickej hudby? To bolo proste niečo neopakovateľné. Ale najväčšou silou filmu je tento zázračný režisér. Dokázal niečo nemožné. Perfektne vykresliť jednotlivé charaktery postáv. A že ich není málo. Jednoducho Battle Royale je film ktorý by mal vidieť každý. proste je to klenot.

• 21.4.2005  13:19

Tak v prvom rade musím povedať že toto je za posledných 10 rokov asi najlepší čisto Slovenský film. Alebo aspoň ten pri ktorom som zažíval najmenej trápnych momentov. Najväčšou slabinou filmu je scenár, pretože príbeh nám neponúka prakticky žiadny dej. Dívame sa len na sled viac či menej podarených scénok. A predsa len je viac tých menej podarených. Hlavná hrdinka je veľmi pekné dievča ale povedzme si na rovinu je to pekná kurva. Má jedného chlapa v Blave a druhého obrába v Paríži. Toto sa nerobí :) Ale mne to vo filme nevadilo :) čo my však vadilo boli tie pokusy o art film kde sme sa dívali na hrdinkine sny z otcom. Neviem čo tým chcela povedať a či tým vôbec dačo povedať chcela. Dialógy sú ďalší dosť veľký problém. Asi najtrápnejšie mi prišlo že Bratislavský priateľ hlavnej hrdinky na začiatku rozpráva po slovensky, potom nasleduje scénka s Číňanom kde hovorí po čínsky, a hneď potom po celý zbytok filmu bľaboce po česky. Neviem asi pani režisérka medzi zábermi zabudla akou rečou sa to dorozumievali predtým. V dialógoch mi ešte vadilo veľmi časté šušťanie papierom. Proste bolo to sakra cítiť. Inak musím uznať jednu vec že som sa počas filmu asi dvakrát pristihol, že sa spokojne pousmievam, čo sa mi pri žiadnom za posledných 10 rokov natočenom slovenskom filme nestalo. Inak najlepšou postavou celého filmu je jednoznačne pán Hollý, ktorý bol takmer bezchybný. Jediné čo mi na ňom vadilo bolo to, že si mohol odpustiť to nadávanie na Star Wars. Ale po technickej stránke musím film pochváliť. Kamera bola podľa mňa skvelá a bolo vidno, že kameraman urobil kus roboty. Na záver to zhrniem takto: Je to celkom dobrý film, ale žiadny prevrat v slovenskej kinematografii sa však nekoná. Ale ak sa režisérka poučí z vlastných chýb, obsadí lepších hercov, napíše trošku prirodzenejšie dialógy a vytvorí nejaký príbeh, jej ďalší film môže byť o triedu lepší. Ale tých 60 korún čo som dal za lístok mi rozhodne ľúto nebolo.

• 20.4.2005  09:51
    Zamilovaný profesor (1996)

Co to je za blbost??? Co to vlastne je? Trapne prdiace vtipy absloutne nesympatický Eddie Murphy. Nie toto nemusím. Uz nikdy viac... uff len tolko som chcel. PS: Vyhnite sa tejto sracke velkým oblúkom!!!

• 12.4.2005  11:54

Tak toto bolo moje prvé stretnutie z juhokorejskou kinematografiou. A musím povedať že to bolo príjemné stretnutie. Ale poďme k filmu. FIlm ako celok je rozdelení do troch častí: "prvá polvica", "druhá polovica" a "epilóg". Prvú polovicu by som ohodnotil tak na slabšie 3*. Je podla mňa dosť nevýrazná a herci v nej na niektorých miestach neskutočne prehrávajú. Druhá polovica má odo mňa 3.5* pretože herci sa už naučili hrať a obsahuje aj pár vážne silných scén (výročie 100 dní spolu), ale vrchol celého filmu nastáva pri Epilógu. To je tých najviac citmy naplnených 20 minút aké som kedy v svojom živote videl. Epilóg som sledoval s otvorenými ústami a s neskutočne krásnym pocitom. Film ako celok po ňom nadobudol celkom nový význam a zmysel. Musím povedať že je to skvelý film, ale určite nie dokonalý (čo má na svedomí hlavne rozpačitá prvá polovica). Dlho som zvažoval či dať 5 alebo 4*, ale nakoniec som sa rozhodol pre 4, lebo, po 1. čakal som niečo viac po tom aké chvály som na ten film počul, po 2. ako komédia to nie je nič moc a po 3. kôli už mnou viackrát spomínanej prvej polovici. PS: Nechal som si film rozlezat v hlave a konecne prisiel na to preco sa ustredna dvojica za cely film nepobozkala. Hlavny hrdina urcite stratil chut na bozkavanie hned na zaciatku ked videl hrdinku zvracat :)

• 9.4.2005  20:58
    Město bohů (2002)

Od tohoto fimu som nič moc neočakával. O to krajší som mal pocit pri jeho sledovaní. Áno je to surový film, ale je natočený tak perfektne, že som v ňom nenašiel ani jedno hluché miesto a všetko do seba krásne zapadalo. Film by som s miernou dávkou nadhľadu mohol označiť ako Brazílske Pulp Fiction. Jasné nemé to moc s PF spoločné, ale nájdeme tu niekoľko hlavných spoločných bodov. Tak za prvé je to film o ľuďoch, ktorý sú na druhej strane zákona, a nie sú nám podávaný ako čistý grázli (jasne ich krutosť a zlo je tu ukázané tiež), ale máme možnosť vidieť ich aj ako normálnych ľudí, ktorý majú trable s holkami a s takými normálnymi vecami. Ďalej tu je poprehadzovaná chronológia deja. To čo vidíme na začiatku je hned zrusene vyrozprávaním histórie tej či onej udalosti, a potom neskôr navrátenie sa k tomu čo sme videli na začiatku. A posledná podobnosť je rozdelenie do kapitol. Sledujeme tu niekoľko príbehov rozličných ľudí ktoré sú nejako spolu poprepletané a všetko je to rozprávané mladým fotografom. Príbehy sú rozprávané pútavo a nechýbajú im emócie. Napríklad rozlúčková party a jej záver mi dostal aj slzy do očí. Na záver nemôžem inak ako tento film vrelo odporučiť. A to každému.

• 8.4.2005  06:24
    Lord of the Piercing (TV film) (2002)

Its a gift! :)))))

• 4.4.2005  09:33
    Pohled z okna (TV film) (1998)

Hitchov originál som nevidel, ale toto malo tú správnu atmodféru tajomnosti. Určite to nie je také dobré ako originál, ale nenudilo ma to, a stále ma to držalo v napätí. Na televízny film je to viac než dobré.

• 3.4.2005  15:12

Tak náhodou to bola sranda, a mňa to aj bavilo. Jasné nebolo to tak podarené ako jednotka a Sommers predsa len není nejaký extra dobrý režisér, ale vidno, že má staré klasické horory rád a vzdáva im poctu. Sice ide popcornovou vlnou, ale robí to setsakramentsky zábevne. Ved taká nahánacka v autobuse alebo tá v lese bola úplne perfektná. Jediné co mi vadilo a kazilo celý dojem s filmu bol ten záver. Scorpion nebol nic moc. No proste cakal som od neho viac. Ale inak je to stále celkom dobrý zábavný a oddychový dobrodružný filmík. A úprimne varvím, škoda, že sa takýchto filmov netočí viac.

• 3.4.2005  11:05
    Spider-Man 2 (2004)

Tak na toto som sa veľmi tešil a oplatilo sa to. Sam Raimi splnil čo sľúbil a predviedol nám pokračovanie aké sa len tak nevidí. Lepší záporák, hlbší pohľad do osobného života Petra Parkera a úplne perfektné comicsové bitky, to sú veci ktoré robia zo Spider-mana 2 jeden z najlepších zfilmovaných comicsov vôbec. Veď napríklad taký súboj Spideyho s Dockom Ockom na veži hodín, kde sa obhadzujú obrovskou hodninovou ručičkou (mimochodom tento súboj sa nachádza v 32 zošite série Amazing Spider-man) je čistokrvné comicsové šialenstvo. Mňa ako veľkého fanúšika comicsu Spider-man potešili aj iné drobné detaily, s ktorých vidno, že Raimi má fakt comics prečítaný (Peter parker jazdí na malej motorke, MJ mu vraví tyger, záber ako zahodil kostým Spider.mana je totožný s obrázkom s čísla 50) a má ho rád. Filmu ani nechýbajú emócie. Veď pri scéne Spideyho rozhovoru s MJ na pavučine sa mi objavili aj malé slžičky. A to nepreháňam! Mno ale jedna maličkosť mi vadila. A to, že Spidey si tu sťahuje masku pred ľuďmi viac ako je dobré, ale uvidím podľa tretieho dielu aký to bude mať dopad, lebo nakoniec to môže mať zaujímavé následky. Ale toto je fakt len maličká vada na kráse a nič iné, žiadne hluché miesto, som nenašiel. Toto je povinnosť pre všetkých ktorý aspoň raz držali v rukách nejaký zošit Spider-mana (vydývala Crew a Semic slovart) a páčil sa im a pre tých ktorým sa aspoň trošku páčil prvý diel. Pretože toto je comicsová bomba.

• 30.3.2005  19:40
    Čarodějky (TV seriál) (1998)

tak toto je strašne gýčový shit! áno sú dva typy gýčov. Roztomilý gýč a trápny gýč. toto je absolútne trápny gýč. úplne na hovno dialógy, trápne efekty a tie neskutočne predvídateľné zvraty. proste blbosť, ktorej sa radšej vyhnite

• 30.3.2005  12:59

Zvláštny veľmi zvláštny film. Zo začiatku to vôbec nevyzerá ako film od Coenovcov a v prvej polovici sa nájde len pár úžasných vtipov. Celkovo prvá polovica je len slušný priemer. Ale akonáhle začne lúpež film sa dostáva na úplný vrchol. Geniálne vtipy, nádherne gradujúce napätie, krásne herecké výkony. S tých treba najviac pochváliť Toma Hanksa a tú milú starú dámu. Ale mňa osobne prekvapil aj Marlon Wayans. áno hrá tu to čo obvykle zlého priblblého rappera z ulice, ale ja som mu to zožral. Najmä jeho zabijácku úlohu. Celkovo je to milý film s peknými gospelovými melódiami, ktorý ale nanešťastie nie je taký dobrý ako staré pecky bratov Coenovcov (hlavne fargo a big lebowsky). Kebyže je prvá polovica taká dobrá ako tá druhá (a najmä krásne poetický záver) nešetrím plným hodnotením. takto sú to len 4* PS: Tom Hanks by bol dokonalý Satan v nejakom pekelnom thrilleri štýlu Diablov advokát ;)

• 24.3.2005  20:18

John Woo je macher. O tom niet pochýb. Tento film ma priklincoval k sedačke a úplne ma ponoril do príbehu. Môžem ho bezpochyby označiť za jeden z najlepších akčných filmov histórie. Netrpí zvyčajným neduhom akčných filmov, že keď sa nebojuje tak film nudí. Nie tu naopak. Nebojové scény nám krásne odkrývajú charaktery postáv, ich minulosť a vzťahy s ostatnými. Aj námet je v skutku originálny (aj keď som sa zo začiatku bál čo sa s toho vykľuje), veď taká výmena tvári nám podsúva mnoho zaujímavých situácií (Taká scénka prestrelky medzi zrkadlom je najlepším príkladom). John Woo aj tento film zaplnil svojím typickými znakmi. Príkladom za všetko sú lietajúce biele holubice v záverečnej prestrelke, ktorá je inak jednou skvelou scénou. Nemôžem inak, než tento film odporučiť všetkými desiatimi. PS: Za zmienku stoj, že Nicolas Cage, ktorého inak nemám vôbec rád tu podal perdektný výkon a mne vôbec, ale vôbec nevadil

• 23.3.2005  10:55

Vyholený Johny Depp, tučný Benicio Del Toro, vlasatý Tobey Maguire a Christina Ricci malujúca portréty Barbary Streisand. Je to veľmi zaujímavý film, ktorému však niečo chýba. Chýba v ňom solídna zápletka ktorá by tu vytvárala aspoň nejaký dej, Lebo ten je tu nulový. Neustále sa pozeráme len na sfetovaných ľudí vo viac či menej zábevných situáciách. Prvá polka filmu je ale skvelá spoznávame tie nechutne skazené postavy a ešte k tomu je tu aj nádej na nejaký ten príbeh, ale druhá polka zúfalo nudí a nezachráni to ani scénka na policajnom seminári proti drogám. S tohto filmu sa dalo vyťažiť omnoho viac. Ale nehovorím, že je to zlý film, Naopak je dobrý ale pôsobí strašne rozporuplným dojmom. Kebyže sa druhá polovica pohybuje v rovnakej rovine ako prvá bez váhania dám plný počet, ale keďže to tak nie je nevidím to na viac ako 3*.

• 22.3.2005  08:15

Tak tento film je v prvom rade omnoho lepší ako Hrdina. Kým v hrdinovi scény kde sa nebojovalo absolútne nudili tu sa to nestalo. Z nebojových scén môžem za hluchú označiť fakt len jednu. V Hrdinovi boli bojové scény perfektné, ale tu boli priam dokonalé. Veď hneď úvodná scénka v bodreli bola vyšperkovaná do detailu. No Klan nie je dokonalý film. Obsahuje jedno hluché miesto v nebojových scénach (čo by sa dalo prepáčiť), ale to, že asi polovica jednej bojovej scény (v bambusovom lese) ma dosť nudila ma veľmi zamrzelo. škoda že tú scénu režisér neukončil trošičku skôr. Ale sila filmu sa neskrýva len v bojových scénach, ale v samotnom príbehu. Sledovať súkromný príbeh pár postáv odohrávajúci sa na pozadí niečoho veľmi veľkého, je podľa mňa omnoho atraktívnejšie než sa dívať na sprisahanecký príbeh Hrdinu, ktorý no povedzme si otvorene sa nikoho z nás nedotýkal ani v najmenšom. No v Klane je to inak. Máme tu lásku a tá hrá omnoho väčšiu úlohu než nejaký boj klanu proti impériu a to je veľmi dobre. Klan lietajúcich dýk je veľmi dobrý film, no do dokonalosti mu niečo chýba. Ale tie 4* sú zaslúžené a film môžem iba odporučiť. Inak som veľmi zvedavý na ďalší Zhangov film. Ak to s jeho kvalitou filmov pôjde takto ďalej tak nás čaká fakt pecka!

• 16.3.2005  06:31

Nemám rád nemecké filmy, no tento je výnimkou. Nevyskytujú sa tu trápne nemecké vtipy, ale práve naopak. Film je podávaný s tarantinovskou chladnostou a nadhladom. Príbeh je peknou road movie, plnou vtipných situácií. Ustredné duo je sympatické a tazí zo starého námetu "nezodpovedný a poctivý", lenze nie v plnej miere. Ved nemaju co stratit tak sa postupne charaktery menia a sú nám ukázané aj niektoré dôvody jednania nasich postáv. Duo gangstríkov mi pripadalo ako vystrihnuté s nejkého filmu Guya Ritchieho a boli fakt vtipný, aj ked v pár momentoch sa mierne oskreli o hranicu trápnosti stále to bolo znesitelné a stalo sa tak fakt len pár krát. Tarantinofilov urcite potesia vseljaké odkazy na majstra, ktoré sú vo filme skryté (rezisér sa netajý ze QT mu je velkým vzorom), ako napr. bordel do ktorého sa ústredná dvojka vyberie sa volá "True Romance". Ale toto sú len také ceresnicky na velmi chutnej torte. Aj napriek tomu ze je to jednoznacne najlepsí nemecký film aký som videl nemozem dat plné hodnotenie. Do dokonalosti mi nieco chýbalo ale tie 4* si tento film urcite zaslúzi.

• 15.3.2005  10:20

Dlho som sa odhodlával kedy si pozriem tento filmík, a az jednej noci som vopchal DVD do prehrávaca. A vyplatilo sa to! Nádherná príroda, pekný komorný a pomaly sa odvíjajúci príbeh, detailné postavy, romantika a troska akcie. To vsetko zaobstarané skvelou Costnerovou réziou. Sledovat Open Range je pre mna cisté potesienie (asi ako sledovat hociktorý Tarantinov film, aj ked to je o niecom inom :)) 3/4 filmu sa nesie v dialogoch a v postupnom pomalom odkrývaní postáv a ich tajomstiev. Sme tu svedkami rozvíjajúceho sa romatického vztahu (ktorý je tu zobrazený velmi ale velmi jemne) medzi potulným honákom Charliem a doktorkou Sue. Aj ked zo zaciatku je nám príbeh uzkázaný ako film o pomste postupne pomsta ide do úzadia za romantiku. A to je dobre. Pretoze v závere sa nám to vráti vrchovato. To cakanie na záverecnú prestrelku je velmi príjemné a o to viac potesí zistenie ze sa oplatilo, kedze je nakrútená fakt velmi dobre. Takéto prestrelky by mali byt v kazdom dobrom westerne herecké výkony sú velmi dobré a obzvlást sa mi pácil Diego Luna ktorý si svojho neposedného chalana zahral fakt na jednotku.Boss(Duvall) a Charlie (Costner) sú strasne sympatickou dvojkou osamotených pustovníkou, ktorý v niektorých scénkach pôsobia ako manzelia. Príjemné doberania a Charlieho mierna urázlivost je velmi milá. Ako som uz povedal sledovat tento film mi prinieslo cistú radost a urcite si ho rád pozriem viackrát.

• 10.3.2005  17:38
    Fotr je lotr (2000)

Jedna velmi podarená komédia. Dobre som sa zasmial. Mám rád Roberta De Nira a mám rád aj Bena Stillera. Námet je výborný. Ved dívat sa na to ako budúci svokor týra "toho prevíta co mu suká dcéru" je viac nez zábavné. áno vo filme sú aj hluché miesta, ale nie je ich zas az tak vela. Pre mna je najvecsou chybou filmu, ze asi dva ci tri gagy boli vyzradené dopredu stýlom "Nerobte to ci ono lebo sa stane toto" . Ale inak je to podla mna jedna z tých lepsích komédií ktorú sa urcite oplatí vydiet.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13