Korbitch

Korbitch

okres Chrudim
Člověk se musí občas trochu zbláznit, aby si zachoval zdravý rozum.

36 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Ready Player One: Hra začíná (2018)

  Splněný sen. Od malička žiju hrami všeho možného typu. Vlastnil jsem několik konzolí, v současnosti mám už třetí herní pc za posledních deset let. Pravidelně čtu víc jak 10 herních webů, sleduju vývoj her, technologií, čtu rozhovory s tvůrci, ve fb skupině Herní koutek jsem nejčastějším přispěvovatelem. Nejsem tedy jen obyčejný konzument, o tento průmysl mám opravdový zájem. Prožil jsem ve spoustě titulů opravdu silné emoce, dobýval vesmír, ochraňoval nevinné a opravdu to silně prožíval. Je to pro mě celoživotní hobby. Takže tohle pro mě bylo v kině neskutečně silný. Stevenovi se podařilo zhmotnit vše dokonale. I když film samotný není čistou oslavou her a online života, ale poukazuje na závislost na těchto elementech a desocializaci, která samozřejmě může nastat, pokud přestanete mezi lidi chodit v reálu, tak i přesto je to báječná podívaná.

 • poster

  It's All Gone Pete Tong (2004)

  Tenhle film pro mě znamená úplně nejvíc na světě. Hlavně kvůli tomu, že kamarád prochází naprosto tím samým. Taky je to hudebník a tento film mu v tomto směru velmi pomohl. Když mi tohle přinesl kamarád před dvěma lety domů se slovy: "Není to komedie, přesto se budeš smát a možná místy brečet", tak jsem absolutně netušil, že nekecá. Paul Kaye, jinak nepříliš známý herec, zde podává výkon nejen s velkým V, ale také s velkým Ý, K, O i N. Příběh superůspěšného DJe Frankieho Wildea je story o muži, jenž ke všemu, ne však ku zdraví přišel. Postupem času úplně ohluchne a se životní situací se sžívá opravdu těžce. Zvlášt po tom, co mu žena zdrhne s jeho kámošem. Frankie šňupe tuny koksu a zapíjí to decákama whisky. A když už se rozhodne s drogami skoncovat, medvídek v růžových šatičkách, s kouzelnou hůlkou, mu to rozmluví. Neuvěřitelně silný příběh o totálním vyjetým hovadu, který se kvůli své vrozené vadě stane úplně jiným člověkem.Vivat, vivat a ještě jednou vivat.

 • poster

  Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

  Pamatuju si to, jako by to bylo minulý týden. Asi tak v devadesátým čtvrtým jsem přišel do obýváku, kde na mě otec s máti vybafli, že si mám dát odchod. Po nahození smutnýho obličeje tatík usoudil, že už je to stejně konec a že už nejsem tak malej. V momentě, kdy Rober Patrick protekl do vrtulníku, jsem byl jak u vytržení a ihned odklopil dvířka u našeho videorekordéru, co že to je za film, a kde ho sehnali. Odvětili mi, že prý od strejdy Dopiťáka. Bylo mi jasný, že mě na celý film kouknout nenechají a asi tak za týden jsem se u strejdy Dopiťáka stavil s placatkou Rumu a Startkama. Bral to s humorem a já pro jistotu přibral i něco s názvem Predátor, že prej v tom hraje ten samý herec. No, zlatý časy.

 • poster

  Predátor (1987)

  Tohle už prostě lepší být nemohlo!!!!!!! To co předvedli tvůrci v 87.roce je dechberoucí!!!!!!!!!!!! Film je potřeba vidět v původním znění, protože novácký dabing je totálně na blitku!!! Pamatuju si, že mi bylo asi 10, když jsem to prvně viděl a málem sem se tenkrát prosral gaučem!!!

 • poster

  Vetřelci (1986)

  Naprosto fenomenální dílo.Pan Cameron je prostě king a tenhle masakr je jen předvoj jeho největšího orgasmu a tím samozřejmě později byl T2.Oba tyto filmy rozhodně ale sledovat pouze ve speciálních edicích.

 • poster

  Big Lebowski (1998)

  Před 7 lety jsme si na tom strašně ulítavali s klukama!Film jsem viděl i v původním znění a musím říct, že český dabing je tady na místě.Kde sou ty prachy Lebowski, kde sou ty prachy??? Ježiši, ježiši možná v tom hajzlu, ještě se tam podívám. Týpek, co pije zásadně bílého medvěda, nepracuje, pije, hulí a občas si připomene výlety s lsd. Jo a nezapomeňme, že je to jen inseminátor :-) :-) :-)

 • poster

  Soukromé neřesti (1997)

  Když jsem to viděl prvně, řval jsem u toho smíchy! Co to kecám?? Vždycky u toho řvu smíchy. Howard Stern je nespornou ikonou americké historie, když v 80. letech začal lidem z rádií dělat ze života peklo. Jeho neotřelý styl a šarm ho přivedli až na samotný vrchol, ze kterého občas spadl na prdel, ale vždycky vyskočil a vydrápal se na něj zpátky. Jedno z nejlepších biografických zpracování, které jsem měl kdy tu ČEST spatřit. Komu se to nelíbilo ať mi políbí prďoláka.

 • poster

  Ospalá díra (1999)

  Výborná práce s hudbou, zvukem i obrazem dohromady. Všimněte si někdy, jak Ichabod odjíždí ze slunného NY v doprovodu uvolněné hudbičky a záběrů rozkvetlých stromů, krásné přírody a čím více se přibližuje k Sleepy Hollow obraz tmavne, hudba hutní, prostředí kolem se stává pekelně odpuzujícím a celé se to začíná nořit do té již neproniknutelné a hutné tmy, šedi a mokra. Tohle prostě miluju!!!!!!!!!!

 • poster

  Mechanický pomeranč (1971)

  Hodně kontroverzní dílko. Násilí mě opravdu šokovalo, ale film u mě svůj účel splnil. Od té doby se na ulici vyhýbám i mravencům. Líbilo se mi, jak Kubrick dokázal nadčasově pojmout společnost, ke které se tak nevědomky blížíme. Samozřejmě stylizace projektu nemůže sednou každému a i napodruhé je projekce tuze náročná, ale kdo má v hlavě víc, než za niklák, musí z toho vymáčknout minimálně tři shurikeny.

 • poster

  Interstate 60 (2002)

  "Chtěl bych odpověď na otázky." Tak začíná příběh mladého muže, jenž je nepochopen v jeho vlastním světě. K této nádheře jsem se dostal totálním omylem, kdy můj kámoš zavítal do půjčovny a pod tíhou zoufalství tento film půjčil. Ještě, že tak. Věc, která navždy změnila můj pohled na svět!!! Nic pro hlupáky...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace