audrey.ley

audrey.ley

Česko

<< předchozí 1 2
    • 4.2.2018  20:55

Nesmíš spát se svými pacientkami. Nesmíš spát se svými pacientkami. Nesmíš spát se svými pacientkami, i když jsi zvěrolékař...tedy pardon psychoanalytik, Jung, Freud... kterýkoliv z nich. Dobře zpracované téma vzniku a rozvoje psychoanalýzy i nástin Jungových archetypů a názorového rozporu mezi oběma pány. Keira zpočátku hraje jako o život, načež později bohužel ztrácí dech. Za mínus považuji to, že je z filmu jasně cítit jakýsi tvůrčí strach a stud to pořádně rozjet.

• 4.2.2018  20:37
    Marley a já (2008)

Film povinný pro všechny, kteří se chystají pořídit si psa, aby si včas uvědomili, že to není jenom radost, ale i starost. Zpočátku byl film celkem fajn, rádoby vtipný a nijak originální, ale i přesto fajn. Dost jsem fandila Marleymu v pustošení domu i v likvidování posledních zbytků nervů Jennifer Aniston i Owena Wilsona, protože mít za páníčky takové dva debily je za trest. No a pak přišly děti a s tím snaha o „drámo“ a pokus o hloubku. Nuž, nepovedlo se. Snad příště, nebo radši ne. P.S. Mám dojem, že tvůrci neví, jak vypadá labrador, protože Marley ve svém „pubertálním“ období má do labradora fakt daleko.

• 3.2.2018  15:00

Tak tohle byla absolutní pecka. Samozřejmě, že největší zásluhu na tom má brilantní výkon Garyho Oldmana, kterému snad pan plešoun se jménem Oscar konečně bude říkat pane. Ale i ostatní herci, včetně Lily James byli ůžasní. Bavilo mě sledovat to gradující napětí odehrávající se na těch nejvyšších místech VB na pozadí 2. světové války. Na kolik film odpovídá skutečnosti? Nemám ponětí, ale radši se po tom nebudu moc pídit, abych si nezkazila dojem z tak perfektního snímku. „Jsi silný, protože nejsi dokonalý. Jsi moudrý, protože máš pochybnosti.“ „Ztracený případ je to jediné, za co stojí bojovat.“

• 2.2.2018  14:04

Nejkrásnější romantická komedie s nejnádhernější ženou všech dob v hlavní roli.

• 2.2.2018  13:59

Já osobně o tomhle filmu mohu říct, respektive napsat jenom to nejlepší. Námět, ačkoli je několikrát zrecyklovaný, je v podání Martina Scorseseho dechberoucí. Vyníkající scénář i režie, talent Leonarda di Capria jako herce je nezpochybnitelný. Výborný jako vždy byl i Mark Ruffalo. I přes poněkud delší stopáž se neobjevuje ani jedno jediné hluché místo a já, přestože nemám dlouhé filmy příliš v lásce, jsem se přistihla, jak si přeju, aby byl snímek ještě aspoň o hodinu delší. Co víc říct? Za mě plný počet *****

• 21.12.2017  20:26

Strašně nerada dávám odpad, ale bohužel jsem si sama pro sebe nenašla důvod, abych dala aspoň jednu hvězdičku. Tento snímek pravděpodobně může za to, proč se tak urputně bráním podívat se na nějaký film natočený podle komiksu.

• 21.12.2017  20:18

Neuvěřitelná nostalgie, která mě nezkalamala ani teď, jako dospělého diváka. Ano, příběh není nijak originální, mnoho scén lze předem odhadnout stejně jako to, že bude happy end, ale já stejně pokaždé na konci slzím dojetím.

• 30.10.2017  21:52

Přiznávám, že jakožto někdo, kdo vyrostl na příbězích o brýlatém čarodějnickém učni s jizvou ve tvaru blesku na čele, jsem měla obavy vrátit se do kouzelnického světa s novými hrdiny. Jako správný nebelvířan jsem to však ryskla a naskytla se mi však vcelku příjemná podivaná. Eddie Redmayne se do role lehce zmateného lovce (pardon objevitele a ochránce) kouzelnických tvorů hodí jako prdel na hrnec, zvířata sama o sobě jsou dost hezky provedená a já si ani jednou neřekla, kde je Harry a spol. aby vše dali do pořádku. Na druhou stranu Fantastická zvířata nepřinášejí nic nového a neobsahují žádný silnější moment, který by si člověk druhý den vybavil.

• 30.10.2017  21:35

Vizuálně super, sem tam nějaká hláška pobavila, ale pokud Jack Sparrow nudí už i mě, tak je něco špatně.

• 30.10.2017  17:11

Zelená míle si nezaslouží 5 hvězdiček, ani 10, kdybych mohla, tak dám těch hvězdiček rovnou 150, možná i víc. Pro mě největší filmový zážitek, kterému kraluje "obr" Coffey, jenž svým nevinným kukučem, zasněným úsměvem a poněkud dětinským pohledem na svět společně se super-jerryovsky-inteligentní myší Jingles působí jako balzám na duši.

• 30.9.2017  12:13

Film, který děsí spíše tím, že se v něm nic neděje než tím, že se něco děje. Celou dobu, jsem čekala až vrah konečně vypne telefon a ukáže se "v celé své kráse", jenže ve chvíli, kdy vrah vstoupil na scénu, film ztratil i tu malinkou děsivou atmosféru, která byla spjatá s mým neustálým očekáváním "teď už se musí něco stát."

• 25.8.2017  17:01

Pěkně natočený a milý snímek s dobrými herci, kteří ale podle mě nemají co hrát. Např. Tereza Voříšková se 98% filmu jen okouzleně usmívá, což já bych chtěla taky, ale já na rozdíl od "maminky Součkové" neměla nad čím. Vizuálně je to moc krásný film, ale chybí mi tam to něco, co by mě nadchlo.

• 23.7.2017  19:34

Nemám nic proti Troškovi ani lidovému humoru, ale tohle byla nehorázná kosočtvercovina. I neherci z trilogie Slunce seno hrají přesvědčivěji než Šmíd, Gondíková a spol.

• 30.4.2017  20:40
    Juno (2007)

Na můj vkus je tento film moc studený, což je dost škoda, vzhledem k tématu o jakém pojednává. Netvrdím, že jsem čekala nějaký přehnaný doják, ale jsem ten typ diváka, který potřebuje k postavám cítit určité sympatie, fandit jim, ale tady jsem neměla komu. 16leté holce, která sice věděla, jak souložit, ale informace o ochraně raději vynechala a posléze jen řešila, jak se dítěte zbavit jako obnošeného trička? Ženě, která se chce stát matkou za každou cenu, aniž by ji zajímal postoj jejího manžela? Nebo snad jejímu manželu, který si chce užívat a plnit si své sny bez ohledu na přání své ženy? Pak jsou tu ještě Juniny rodiče, kteří na její těhotenství reagovali stejně, jako by dostala pětku z domácího úkolu.

• 30.4.2017  20:23

Tak jo, přihlaste se, kdo jim tu rakovinu věřil? To je asi největší výtka kterou k filmu mám (a vlastně i ke knize), jinak se jedná o příjemnou romanci mezi dvěma mladými, navíc velmi sympatickými, lidmi. Příběh i přes velkou stopáž rychle odsýpá a nemůžu si vzpomenout na místo, které by mě vyloženě nudilo, místy je film příjemně vtipný a vyznívá optimisticky, ačkoli divákovi je jasné, že to tak nebude věčně, závěr filmu, přestože jsem jej čekala od první minuty, mě nepřekvapivě dojal. Mrzí mě jen, dle mého názoru, nepříliš dobrý výběr herců, kteří se mi zdáli nepřirození a nepůsobili na mě přesvědčivě, tím nemyslím jen oba hlavní představitelé, ale i zbytek osazenstva. Odvařená jsem nebyla ani z Williema Dafoea, protože jeho Van Houten se mi zdál mnohem umírněnější než jak je popsán v knize, ale odpustím mu to. Slušný herecký výkon podle mě podal právě Ansel Elgort v roli Augusta. Abych to shrnula, Hvězdy nám nepřály je snímek, který má dost chyb, i přesto si mě však dokázal získat "Tak jak se usíná, nejdřív pomalu, potom úplně."

• 16.1.2017  14:02

Myšlenka filmu je dobrá, bohužel byla zazděná hromadou klišé, díky kterým z Matkách na tahu stala průměrná komedie. Mila Kunis mi do role strhané matky moc nesedla, nebylo to ani tím, že by špatně hrála, jen je na to moc hezká. A postava Kathryn Hahn mě vyloženě štvala.

• 13.11.2016  18:05

Tak tenhle snímek byl pro mě bohužel velkým zklamáním. Těšila jsem se na příjemnou oddechovku, u které se sem tam zasměju, ale kdepak, nic takového se nestalo. Místo toho na mě čekalo 115 dlouhý film, u kterého jsem nudou třikrát usnula.

• 29.9.2016  19:23

Příjemná oddechovka s notnou dávkou romantiky a humoru. Ústřední dvojice je sympatická a přesvědčivá, zvláště Reese, kterou jsem znala jen z Pravé blondýnky, mě velice překvapila. Škoda jen několika rádoby vtipných scén, které podle mě film spíše shodily.

• 28.9.2016  15:44

Podle mého názoru byla "Myladina pomsta" ještě lepší než "Královniny přívěsky", možná je to tím, že jsem si už zde tak nějak zvykla na tu ztřeštěnost předchozího dílu. Ačkoli vždy fandím mušketýrům (tady tomu nebylo jinak), tak musím uznat, že se mi moc líbilo to, jak zde byla vykreslena postava kardinála Richeliea, vím, že se opakuju, ale líbí se mi, že tu není jen za bezskrupulózní svini, ale za obyčejného politika (což uznávám,pochopitelně neznamená, že není svině). Škoda jen, že vraždy Contance, Mylady i vévody z Buckinghamu byly dost odfláknuté na úkor jiným, ne příliš důležitým momentům. I přesto je to pro mě jedno z nejlepších zpracování Třech mušketýrů.

• 25.9.2016  21:18

Miluji v tom filmu dvě scény: 1) Jak Jesse "surfuje" na Willyho zádech a konec filmu, kdy se kosatka vrací, aby zachránila život svému lidskému příteli. Jinak mě tam nic jiného nezaujalo.

• 25.9.2016  21:11
    The Boy (2016)

Zpočátku hodně dobrá duchařina, ze které mi běhal mráz po zádech. To však skončilo, jakmile hlavní hrdince došlo, že Brahms není jen obyčejná porcelánová panenka, od té doby to ovšem byla lehká nuda. A pak přišlo finále, které mě ani neurazilo, ani nenadchlo. 2,5 *

• 25.9.2016  20:58

Zatím nejvěrnější adaptace Dumasových Třech mušketýrů jakou jsem viděla. Opravdu moc se mi líbí, že tato verze na rozdíl od svých následovatelů nijak nepřikrašluje charaktery oněch čtyřech chlapíků s kordy a z kardinála záměrně nedělá ještě většího padoucha než je. Představitelky Constance a Mylady jsou opravdu překrásné a vůbec se nedivím, že kvůli nim tolik mužů přišlo o hlavu. Šermířské souboje už na mě v dnešní době působily spíše směšně, než aby ve mně vyvolávaly nějaké napětí. Rozhodně film o Třech mušketýrech, který stojí za zhlédnutí.

• 24.9.2016  13:16

Asi jsem divná, ale mě se tenhle film líbí. Skvělé obsazení, kostýmy, hudba, děj ačkoli je velmi předvídatelný, rychle odsýpá. S Dumasem a historií to má společného snad jen jména postav, ale ani to mi kupodivu v tomto případě nevadilo. Myslím, že pro nenáročného diváka, který má rád historické kostýmy, šermířské souboje a známou čtyřku mušketýru, je to dobrá podívaná.

• 29.8.2016  22:50
    Chcete být milionářem? (TV pořad) (2000)

Asi nejlepší a nejpopulárnější vědomostní soutěž u nás. Vladimír Čech v roli moderátora nasadil laťku pěkně vysoko a nikomu se ji nepodařilo překonat. Pořad rozhodně stojí za zhlédnutí. Člověk si může v pohodlí svého gauče sám ověřit nebo doplnit své vědomosti. Tak schválně, kolik byste vyhráli? ;)

• 29.8.2016  22:38
    Sabrina (1954)

Nebudu pokrytecky zapírat, že kdyby se film natočil dnes, tak scénarista dostane mokrý hadr na hlavu. Místy je to dost klišovité a přeslazené, v určitých pasážích z toho kýč a med doslova teče, ale proč si jednou za čas nedopřát něco sladkého, zvlášť pokud vám to naservíruje tak božská bytost, jakou Audrey Hepburn beze sporu byla?

• 29.8.2016  22:13

Film Requiem pro panenku vypráví příběh, ze kterého mrazí.Nemíním tady rozpitvávat, jak moc se tvůrci drželi skutečnosti, jestli pracovnice ústavu byly takové stvůry, jako jsou zde vykresleny, ani to, že "Marika" ve skutečnosti nebyla takové neviňátko. Hodnotím pouze zpracování, a to bylo vynikající, zejména díky hereckým výkonům (zejména Báry Hrzánové) a hudbě, která už jen dokreslovala depresivní atmosféru. Možná by se z daného tématu dalo vytěžit víc, ale já sama za sebe říkám, že je to jeden z nejlepších českých filmů.

• 19.8.2016  20:44
    Pekelná výzva (TV pořad) (2013)

Mám ráda vědomostní soutěže, ale tomuhle jsem nepřišla na chuť. On je někdo opravdu schopen sednout si před lidmi do kadibudky a vymočit se? Nechat holuby a jiné opeřence aby na něj káleli? Jíst syrové zvířecí genitálie? A to jen pro pár tisic korun? Možná jsem fajnovka, ale tohle teda byla chuťovka.

• 19.8.2016  20:08
    Půldruhé hodiny zpoždění (divadelní záznam) (2009)

Skvěle zahraná konverzačně laděná divadelní hra. Těžko uvěřit, že dva herci dokážou utáhnout více než hodinové představení seděním v obýváku na gauči a stěžováním si na společný život. Daniele Kolářové a Milanu Lasicovi se to povedlo, nejen díky jejich velmi realistickým ztvárněním svých postav, ale také díky výborným hláškám.

• 19.8.2016  19:55
    Tvoje tvář má známý hlas (TV pořad) (2016)

Mně se to náhodou líbilo, rozhodně klobouk dolů před účinkujícími a maskéry. Nejvíce se mi líbila vystoupení Aničky Fialové a Ivy Pazderkové, o existenci první zmiňované jsem neměla ani tušení a Pazderkovou jsem považovala za průměrnou herečku, kterou jsem znala jen jako blbou blondýnu z Na stojáka, takže obě dvě dámy pro mě byly velmi příjemné překvapení. Co mě na pořadu štvalo bylo (možná to je jen můj dojem) často nepříliš upřímné reakce poroty.

• 19.8.2016  10:04
    Carol (2015)

Typická romance, tentokráte v homo kabátu, snímek rozhodně stojí za zhlédnutí, ani ne tak kvůli zápletce, ale herecký koncert Cate Blanchett a Rooney Mara se musí vidět!

<< předchozí 1 2