Faidra

Faidra


Walking on the wild side

312 bodů

Můj deníček

1 2 následující >>
 • 31.3.2011 v 18:50

  Zelený ano, mozek vůbec

  Že to armáda nebude mít s naší rodinou jednoduché, bylo jasné už od chvíle, kdy můj z vycházky se navrátivší otec místo odpovědi na otázku, jak se voják socialistické armády mohl ocitnout v takovém stavu, pozvracel kapitánovi stůl. Dalo by se nicméně polemizovat o tom, že stopy vedou do daleko vzdálenější minulosti, kdy můj pra-pra-prastrýc coby příslušník armády c. a k. prohrál v kartách šavli. Moje zkušenosti se až donedávna omezovaly na otce mého kamaráda z dětství Vráti, který byl vojákem z povolání a když si jednou Vráťa při hře rozrazil hlavu, reakcí tohoto milujícího rodiče bylo, že synkovi vypálil ránu rozpáleným železem, díky čemuž se Vráťovi dodnes přezdívá Muž s cejchem smrti. Tudíž když mi ředitelka našeho bor- podniku oznámila, že mám vysvětlit chod našeho zařízení novému klientovi, který je plukovník, řekla jsem: "Tak já mu to všechno vysvětlím pomalu a několikrát."

 • 16.3.2011 v 12:02

  Kolegialita nad zlato

  Kolegyně s něžným jménem Pavlínka se před chvílí zjevila v mých dveřích s talířem v ruce a neněžnými slovy na rtech: "Ten můj oběd není k žrádlu. Nechceš ho?"

 • 8.3.2011 v 12:50

  Oprávněné obavy

  Když jsem se dnes stavila u rodičů, mámin britský modrý kocour Gregory se ke mně měl až do chvíle, kdy jsem nastartovala auto. V mžiku uháněl pryč rychlostí, která spíš než vykrmovaného domácího mazánka připomínala geparda spatřivšího gazelu, což náležitě okomentovali řemeslníci pracující na sousedním domě. Opáčila jsem, že kdyby se jejich zkušenosti s auty omezovaly na zážitek, kdy vás do něj narvou a odvezou na místo, kde vám uříznou koule, nejspíš by se chovali podobně.

 • 25.2.2011 v 11:57

  Multi vs. kina

  Jsem asi tak trpělivá jako Beatrix Kiddo ochotná nastavit druhou tvář, tudíž jsem nečekala, až filmová várka konce zimy dorazí do našeho kina a výsledkem je, že mi místo trvalého pobytu bylo přepsáno na nejbližší Cinestar. Po dnešním komentáři ke Králově řeči je už moje konzervativní založení nejspíš jasné i slepci, nicméně moji přátelé už začali být otrávení z mého remcání, že v sálech Cinestaru to dík všem těm sametovým sedadlům, podivným lampičkám a rudým závěsům vypadá jako v laciném bordelu, který se snaží vypadat luxusně. Navrhovali, ať si před rudými závěsy zkouším představovat tančícího trpaslíka namísto děvčat a kunčoftů, ale snaha zanést Lynche do výkladní skříně komerce vedla akorát k zatměním mysli, kdy jsem kupříkladu celý film naštvaná, protože za sebou slyším, jak někdo chroupe, mlaská a srká a když se rozsvítí, tak tam nikdo není. Navíc naše městské útulné kino je laděné celé do modra, takže při příští návštěvě zřejmě budu čekat, kdy a odkud na mě vycení Dennis Hopper zkažený chrup. Navíc jeden z mých nejbližších přátel eufemisticky řečeno kope za oba týmy, takže nemám nejmenší pochybnosti o tom, kdo mi při takové příležitosti pošeptá: "Let's fuck anything that moves."

  Je fajn mít kamarády, kteří sdílejí vaše záliby. Někdy.

 • 23.2.2011 v 13:02

  Ještě dodatek k Černé labuti

  Po filmu, při kterém jsem měla občas co dělat, abych při nejrůznějších asociacích udržela cukající koutky v mezích civilizovaného chování v biografu, jsem svému společníkovi vyprávěla starý vtip, kterak nepříliš kulturně gramotní manželé vyrazí na Labutí jezero a ona se ptá: "Nevíš, proč ta děvčata v těch krátkých sukních chodí pořád po špičkách?" On se zamyslí: "No, to víš, jsou tam ty labutě, tak tam nejspíš bude nasráno." Obohatila jsem to o poznatek, že tyhle obavy by u Černé labutě mít nemuseli, protože ta sere mramor.

  Dodatek č.2: Ovšem zcela nepoznamenaná jsem nezůstala. Když se před chvílí Alyssa objevila na ICQ s obvyklým "hey sweetie," automatický pilot ze mě vyhrkl: "DON'T. CALL. ME. SWEETIE. EVER." Alyssa nepřekvapeně konstatovala: "So, you've already seen Black Swan, haven't you?"

 • 21.2.2011 v 08:35

  Oscarové naděje 2011

  Netipuju, nesázím se, nezvažuju objektivně šance, jenom fandím, a to velice, Colinu Firthovi v jeho opakovaném klání s Jeffem Bridgesem a doufám, že oproti loňsku se role obrátí. A zároveň mávám dvanácti nominacemi King’s Speech vítězoslavně před nosem kamarádovi, který v době, kdy jsem se doslechla, že se tenhle film bude točit, moje nadšení komentoval slovy: „Koktavej král? Kdo se na to sakra bude dívat?“ Tehdy jsem mohla argumentovat jenom tím, že obdobně („Kulhavej doktor? Kdo se na to sakra bude dívat?“) už odbyl http://www.csfd.cz/film/215295-dr-house/ I když s „hluchou agentkou FBI, kdo se na to sakra bude dívat,“ měl pravdu.

1 2 následující >>