Genryuusai

Česko

Twitter: Genryuusai

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 25.12.2017  21:09
    Onihei (TV seriál) (2017)

Moc dobrý počin, krásně ukazující zajímavé reálie Japosnka období Edo na dobře vystavěných příbězích. Stylem to sice trochu připomíná majora Zemana, ale tak nějak jen v dobrém, pokud to jde.

• 8.11.2017  21:53
    Berserk (TV seriál) (2017)

Po všech stránkách lepší než předchozí zmatená řada. Pořád tomu k dokonalosti chybí hodně, ale za animování další části příběhu musím dát trochu víc *.

• 6.5.2017  18:07
    Gin no Guardian (TV seriál) (2017)

Tohle se moc nepovedlo, předloha je možná zájímavá, ale tenhle seriál si rochní v jednoduchosti a infantilnosti. Není tam nic, co by mě nějak zlákalo se dívat na další díly (viděno 5).

• 19.2.2017  12:29
    Jowamuši Pedal: Grande Road (TV seriál) (2014)

Natahované, o něco horší než první řada, ale neliší se od standardu sportovních anime. Nutí to sledovat další a další díly, což je hlavní.

• 19.2.2017  12:24
    Jowamuši Pedal (TV seriál) (2013)

Neuvěřitelné, že naprosto klišoidní sport anime postupy dokážou oživit i tak nudnou záležitost, jako je cyklistický závod. Dost koukatelné, i když závody jsou zbytečně natahované.

• 2.11.2016  22:20
    Berserk (TV seriál) (2016)

Achjo, a když si pomyslím, jak jsem se na tohle těšil. I ty filmy se mi líbily, ale tohle... tohle fakt ne. Dělat seriál s co nejvíc násilím i za cenu osekání děje, ok. Ale proč u Berserka, kde je kvalita předlohy známá široko daleko? Není to tak jednoduchý příběh, aby to šlo podávat takhle zkratkovitě. A násilí je ok, ale nahota je na cenzuru? Další nepochopitelná věc. Animaci netřeba komentovat, ale tu bych i odpustil, kdyby to ostatní bylo na úrovni.

• 20.6.2016  12:51
    Room (2015)

Spíš než drama se to tváří jak dokument, ale je to velice dobře udělaný.

• 28.1.2016  16:20
    Magi: The Kingdom of Magic (TV seriál) (2013)

Rozhodně lepší než první řada. Sází to víc na klasické shounen prvky jako je výcvik a levelování. Nic moc originálního, ale zábavné to je.

• 28.1.2016  16:17
    One Punch Man (TV seriál) (2015)

Ok, nevěřil bych, že Gintama někdy bude mít v žánru tak kvalitní konkurenci, ale tady jedna je. Sice se za 12 dílů nedá úplně říct, jestli to bude epizodní, nebo zde bude nějaký větší ucelený příběh (předlohu neznám), ale každopádně koukatelná akční absurdní komedie.

• 22.1.2016  11:48
    Gangsta. (TV seriál) (2015)

Od prvního dílu a super openingu jsem byl natěšený, ale vyklubal se z toho šedý, ničím neuchvacující průměr.

• 22.1.2016  11:44
    Overlord (TV seriál) (2015)

Předloha je skvělá, anime o něco horší, ale pořád výjimečně dobré. Určitě zajímavější než třeba Log Horizon.

• 18.1.2016  17:55
    Magi: The Labyrinth Of Magic (TV seriál) (2012)

Ničím nevynikající, ale zároveň ničím neurážející. Naprosto standardní shounen, jedinou zvláštností je zasazení do 1000+1 nocí s divností japonsky klasickou.

• 28.12.2015  00:44
    Tři bratři (2014)

Ze začátku to vypadá na obstojný remake známých pohádek, to ale platí jen u první epizody, kde se ještě sem tam objeví něco originálního nebo pokus o vtip. O to je pak horší pád do trapnosti jednoduchého převyprávění dalších pohádek, které působí v lepším případě jako vložení nesouvisející vaty za rychle hotovou první část. Naprosto bez myšlenky, prázdné, nudné. Písničky působí jen jako výmluva za absenci nápadu. Zfilmovat takový scénář je plivnutím do tváře všem autorům, kteří příležitost nikdy nedostali. Jindy jsem o mém dřív oblíbeném autorovi četl nyní přiléhavý komentář: "Svěrač se opět uvolnil a vypustil hormadu sr...k."

• 16.11.2015  11:38

Seriál s námětem i na anime dost šíleným, to většinou nevěstí nic dobrého. Normálně to dopadá naprosto nekoukatelně. Ale tady jsem se i přes úplnou absurdtitu děje docela bavil. Ach jo, guilty pleasure: tanky proti skřetům, helikoptéry proti drakům... Překvapuje mě, že se to dokáže brát alespoň trochu vážně - a přesvědčivě.

• 8.11.2015  16:09
    Šokugeki no Sóma (TV seriál) (2015)

Reinkarnace Yakitate!! Japan v HD. Nápad je to očividně fungující, ale starší Yakitate bylo podle mě jednak trochu originálnější a taky ochutnávací reakce byly vtipnější. Přesto Souma využívá všechnu shounen žánrovou klasiku tak dobře a nenuceně, že baví po celou dobu 24 dílů. Jen o málo slabší než první sezona Yakitate a to je na anime o vaření obrovská chvála. Doufám, že to si to s dalším pokračováním udrží kvalitu.

• 2.11.2015  10:49
    Arslan senki (TV seriál) (2015)

Nejlepší historické anime od Kingdom a to já můžu.

• 2.11.2015  10:44
    Baby Steps (TV seriál) (2015)

Pokračování Baby Steps ve stejném duchu jako první řada. Velice podařené.

• 2.11.2015  10:36
    Rokka no júša (TV seriál) (2015)

Nápad zkombinovat klasické shounen fantasy s detektivní zápletkou se zde moc nevyvedl. Čistě akční začátek odradí náročnějšího diváka a přeměna v mystery je sice originální, ale následující dějové zvraty nemají takovou kadenci a překvapivost, aby seriál udržel pozornost diváka shounenu. Předloha je zde asi o dost zajímavšjší než její animovaná podoba. Přesto se i díky malému počtu dílů dá u seriálu v pohodě vydržet.

• 2.11.2015  10:27

Nijak originální, ale příjemně koukatelné.

• 2.11.2015  10:24
    Wu Qingyuan (2006)

Ve výčtu žánrů tu podle mě chybí dokument, protože děj vlastně dokumentuje život Go Seigena, ale nemá nějaký výraznější spád ani v pohnutějších obdobích jeho života. Na mě moc pomalé a odtažité.

• 24.6.2015  13:55
    Kuroko no basket (TV seriál) (2015)

Předchozí série se mi líbily víc, tady turnaj graduje a používají se čím dál nesmyslnější techniky. Ne že by to ve sportovním anime bylo nějak vyjímečné, nebo že by to bylo vyloženě špatně, ale tady navíc nedochází ani k nějakým překvapením, děj se u všech zápasů drží jedné šablony. Pořád se na to ale dá velice dobře dívat.

• 21.6.2015  20:29
    Šingeki no kjodžin (TV seriál) (2013)

Trochu nadhodnocený seriál, ale je pravda, že to baví. V něčem je to originální, ale spád to ke konci moc nemá a hlavně se tam za 25 dílů zas tolik nestane. To beru jako celkem zradu na diváka. Jinak ale celkem pěkně zpracované, i když rozhodně ne nějaký průlom nebo kult.

• 10.6.2015  11:49
    Šingeki no Bahamut: Genesis (TV seriál) (2014)

Přepálená akce a smíchání všech možných i nemožných fantasy prvků s křesťanstvím dobře fungovalo třeba u Hellsinga. Ale tady... tady je to takové ne příliš zajímavé nic. Víc dílů a hlavně větší hloubka příběhu by tomu prospěla.

• 28.5.2015  16:50
    Forever (TV seriál) (2014)

Tohohle seriálu je škoda, dobrý nápad i provedení. Nemělo to sice v půlce moc velký spád, ale ke konci se to zase rozjelo a další série by si to rozhodně zasloužilo.

• 24.4.2015  00:05
    Tokyo Ghoul (TV seriál) (2014)

První řada dobře koukatelná, i když to není nic úplně originálního. Druhá už je průměr po všech stránkách.

• 27.3.2015  18:18
    Kiseidžú: Sei no kakuricu (TV seriál) (2014)

Pěkně, moc pěkně. Akce je tu vždy s nápadem a děj má skvělý spád prakticky po celých 24 dílů. Ke konci to trochu ztrácí, ale pořád velice koukatelné. Přirovnal bych to stylově klidně k Death Note nebo Code Geas.

• 27.2.2015  23:59
    Šinsekai jori (TV seriál) (2012)

Docela kvalitní seriál rozvíjející klasickou japonskou vizi o super telekinetických schopnostech. Několik dílčích nápadů to má dost zajímavých, mně to ale přijde prostě divný. Dejme tomu, že proběhne apokalypsa. To finální společenství je ale docela naivní. Rušivě naivní. Nesmyslné víc jak kdejaký akční shonen - to u příběhového seriálu zamrzí. Přesto jsem se ale vesměs bavil, takže jako celek ok.

• 22.2.2015  20:15

Ou shit.

• 22.2.2015  15:42
    Equalizer (2014)

Nejlepší akční film od prvního Taken.

• 15.2.2015  21:12

Oproti prvnímu hranému filmu s Kenshinem mi tohle až tak moc nesedlo. Příběh, který v manze funguje na 100%, tady zkompresovaný do dvou filmů vyznívá dost nelogicky a zbytečnými postavami se to tam jen hemží. Vizuál je sice super, ale pořád mi to přišlo, že padouši vžydcky jen schválně čekají, až se Kenshin pořádně připraví je pokosit. Jedna věc se ale hodně povedla. Je to Shinomori Aoshi. Ten od mangy tolik pozměněn není a fight s Okinou je imho jedna z nejlepších zfilmovaných ninja scén vůbec.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9