Afro Samurai (2007) (seriál)

Jo, musim souhlasit se Subjektivem, že na to jak je Afro Samurai zaměřenej na souboje, tak nejsou až tak uchvacující. Tady to zvlášť zamrzí vzhledem k tomu, jak se to chvástalo, že to čerpá z Kenshina atd. Nejen, že to choreograficky - o ději vůbec nemluvě - Kenshina nepřekonalo, ale ke kvalitám jeho OVy se to ani nepřiblížilo. A to je ta OVA skoro o deset let starší.( Taky mi trochu vadilo to, že anglickej dabing tam občas ulítle nechává japonský fráze, který bohužel i Samuel vyslovuje dost vidlácky.

Akame ga kill! (2014) (seriál)

Naprostý průměr a přehnané využívání anime klišé. Občas trocha zajímavějšího děje a rychlý spád je jediné, co to jakž takž zachraňuje.

Anna a král (1999)

Jestli je tohle zbytečně dlouhé, tak by některé filmy byly zbytečně dlouhé i kdyby trvaly půl minuty..

Arslan senki (2015) (seriál)

Nejlepší historické anime od Kingdom a to já můžu.

Avatar (2009)

Na tříhodinovou vykrádačku Mononoke-hime je to dost dobrá záležitost, i když na 5* hvězd to asi není. Možná po 3d projekci..

Avatar: Legenda o Aangovi (2005) (seriál)

Ok, příběh jako celek je pěknej a i postavy jsou až překvapivě dobře udělaný (u těch je vliv anime asi nejznatelnější). Sice nevim, proč americká produkce cpe do seriálu věci jako znaky v názvu nebo oslovení sifu atp. - možná se to opravdu chce maskovat jako anime, což se ale imho míjí účinkem. V lepším anime by to totiž určitě nemohlo být tak idealistický. Právě tahle celková naivita to strašně sráží dolů a vychází to jako pohádka pro děti... americký děti :-)

Baby Steps (2014) (seriál)

Sportovní anime originální v tom, že sledujeme poměrně zajímavého hlavního hrdinu dokonce ještě předtím, než se rozhodne zkusit začít se sportem. Jinak jde o celkem přímočaré tenisové anime. V porovnání s jinými kousky musím ocenit (dosavadní) reálnost podávaných výkonů a jednotlivých technik. Je osvěžující, když hráči nepoužívají údery s ultradlouhým jménem, které se musí před jejich použitím celé vyslovit, nedělá se kolem nich aura a podléhají jakž takž fyzikálním zákonům. Naopak, použité triky (do cca 20. dílu) by vesměs fungovaly i ve skutečnosti. Solidní počin, lze jen doporučit.

Baby Steps - Season 2 (2015) (série)

Pokračování Baby Steps ve stejném duchu jako první řada. Velice podařené.

Bakuman. (2010) (seriál)

Předloha mi přijde dost dobrá, anime se z toho "jistýho" hitu snaží vytěžit co nejvíc dílů, ale já sem i tak vcelku spokojenej. V právě vycházejících anime to moc velkou konkurenci podle mě nemá.

Bakuman. - Season 3 (2012) (série)

Asi nejlepší série, i když srovnatelná s oběma předchozými. Zajímavé je vyškrtnutí celého druhého arcu s Nanamine Tooru, skoro jako by se tvůrci anime řídili podobně jako tvůrci mangy popularitou dílů z týdne na týden a Nanamine prostě propadl. Sezóně to ale podle mě neublížilo, spíš naopak.