vlastovka

vlastovka

1 bod

• 11.6.2008  10:13
    Penelope (2006)

První polovina brilantní, druhé půli docházel dech ale i přes to jeden z nejmilejších filmečků roku. You are my sunshine my onnly sunshine...v podání McAvoye kandiduje na píseň roku :-)

• 23.4.2008  11:12

Fantastický film - jeden bezvýznamý človíček dostane na základě obyčejného výslechu na policii dojem, že má sledovat svého nového podnájemníka (navrátivce z exilu). Dotyčný je pak narůstající paranoiou přesvědčen, že nájemník je zápaďácký špion a rozhodne se he místo odhalení zlikvidovat...

• 23.4.2008  11:02

Adaptace krátké prózy D. Ugrešić (vyšlé v češtině v souboru 5 jugoslávských novel) má dvojí podobu jako celovečerní film a TV seriál. Ve filmu se proplétají 2 linie - režisérka natáčející film o Štefici a dívka Šefica hladající vysněného partnera (parodie žánru červené knihovny).

• 23.4.2008  10:50
    Go West (2005)

Dobrý film, který sráží opakující se klišé a předvídatelný děj. Pozitivem je skvělý představitel Kenana a Rade Šerbedžuje v roli Milanova otce.

• 23.4.2008  10:47
    Vratiće se rode (TV seriál) (2007)

Čápi se vrátí jee příběhem ztracené generace. Jeden z nejlepších seriálů poslední doby (režie Goran Gajič) - celkem 25 dílů po 45 min. Žánrově tragikomedie (či hořká komedie) postavená na kontrastu života bělehradských primitivů a vesničanů v Baraně. Hlavní hrdinové Švaba (Djuricko) a Ekser (Bljelogrlic) jsou městští looseři, drobní podvodníčci živící se prodejem padělaných parfémů a kradeného zboží. Dědictví je přivádí do Vojvodinské vesnice Baranda kde se setkávájí s řadou postav a postaviček... Je to trochu podobné seriálu Hraběnky, jen je to vtipnější (se smyslem pro dobře načasovaný gag) a "opravdovější".

• 3.4.2008  21:18

Natočeno podle stejnojmeného serálu (Crni Gruja), historické postavy se mísí s fiktivními (vystupuje celá ředa komických figurek). Pro domácí publikum švanda k popukání, pro ostatní dost nuda.

• 3.4.2008  21:14

Silná káva, jen pro velmi otrlé....nicméně neuvěřitelně silný zážitek.

• 3.4.2008  21:12

Psychedelická road movie stojí a padá na skvělém výkonu Srdjana Todorovice (nominovanéha na evropskou filmovou cenu). Kdyby jeho nebylo byla by to bída...takhle solidní průměr

• 3.4.2008  21:07

Adaptace na základě knihy Ante Tomiće Ništa nas nesmije iznenaditi. Skvělý začátek zachycjící pověstné ticho před bouří, spěje k tragickému (bohužel trochu nelogickému)vyvrcholení, které se od knihy podstatně liší. P.S.Paunović se chce Pašićovi pomstít za ten políček(Električni orgazam )

• 9.2.2008  14:37
    Rondo (1966)

Dva muži - soudce a umělec se setkávají jednou týdně a hrají partii šachu. Klasický černobílý film s pomalu plynoucí atmosférou která vrcholí jízlivou pointou (Doktore vi ste svinja...svinja koja dobro igra šah...).

• 26.5.2007  16:57

Povedlo se kvalitně a bez zbytečného pathosu zakončit jeden z nejlepších kriminalistických seriálů. Velmi působnivé jsou momenty, kdy se vynikající Mirrenová snaží vyrovnat s výpadky paměti a přiznat si že je stárnoucí alkoholička.

• 19.5.2007  18:27
    O Pomněnce (TV film) (1971)

Černobílá melancholická pohádka a panence - Poměnce (když říkám panence myslím malou loutku) která se zamilovala do prince a je z toho smutná. Trochu naivní ale půvabné.

• 19.5.2007  18:18
    Zlatovláska (TV film) (1973)

Klasika která mně nikdy neomrzí. Chytlavé písničky si pamatuji dodnes. Jedině nemusím J.Kotrbovou v roli Zlatovlásky (brutálně vytrhané obočí a obludná paruka jí zrovna nelichotí).

• 19.5.2007  18:14
    Krása (TV film) (1976)

Trochu smutná pohádka a navzdory fotografiím černobílá.

• 19.5.2007  18:13
    O zakletém hadovi (TV film) (1983)

Pohádka natočená v zajímavých exteriérech s dotykem lidového folklóru. Hezké

• 19.5.2007  18:10
    O velkém nosu (TV film) (1983)

Děsná pohádka stavící po bok L.Vaculíka stárnoucí J.Paulovou

• 19.5.2007  18:08
    O podezíravém králi (TV film) (1989)

Na motivy španělských pohádek - příběh stárnoucího krále (Štěpánek), který kvůli domnělé nevěře odsoudí svou mladou ženu (Bočanová) do vězení - ona uteče a v Anglii se vydává za písaře. Spíš než pohádka romantický příběh ale i tak se mi to moc líbilo.

• 19.5.2007  18:03
    Princezna Slonbidlo (TV film) (1990)

Pamatuji si ji z dětství tenkrát se mi docela líbila (matně si vzpomínám na Danu Morávkovou na chůdách ???).Zajímavá je hlavně galerie hradních strašidel v čele s kostlivcem. Dějově nic moc

• 19.5.2007  18:01
    Krásná čarodějka (TV film) (1991)

Pro mně první setkání s romskou pohádkou. Pohádka je pěkná jen je bohužel chvílemi s směšná (maskování některých herců ....)

• 19.5.2007  17:55
    Pravda a lež (TV film) (1992)

Výtečná pohádka, krásně zracovaná (kulisy nejsou kašírované jako obvykle), výborně zahraná (těžko bych hledala špatný herecký výkon) a hlavně inteligentní !

• 19.5.2007  17:51

Roman Vojtek v roli vesnického chasníka mě nikterak neoslovil (spíše odpuzoval). Zábavný byl Petr Štěpánek v roli nerudného tatíka - občas...

• 19.5.2007  17:49
    O zlatém pokladu (TV film) (1994)

Zpracování tradiční židovské legendy "kterak hodný hoch ke štěstí přiišel" mě nijak neoslovilo.

• 19.5.2007  17:47
    Ty, ty, ty, Moneti! (TV film) (1995)

Vtipná pohádka jejímž nějvětším kladem je V.Preiss v roli nevyhoditelného návštěvníka

• 12.5.2007  13:28

Tenhle seriál je právem povžován za jeden z nejlepších kriminálních seriálů - zobrazuje nejen diskriminaci žen v čistě mužském prostředí, ale dotýká se i dalších kontroverzních témat. Po dlouhé době mě zase potěšil kvalitní dabing.

• 12.5.2007  13:23

Menší oprava nejde a Srbku - nýbrž muslimku - v pozadí vraždy se něco dozvíme o válce na Balkáně (za použití několika klišé). Tennisonová se vypořádává nejen s charismatickým podezřelým ale i vlastním stárnutím (a kolem samí mladí kolegové).

• 12.5.2007  13:15
    Spider-Man 3 (2007)

Kýčovitý děj jsem očekávala ale i tak se autorům podařilo předčit má očekávání. Scénárista se "vyřádil" na postavách tak, že mají blízko k chovancům ústavu pro mentálně retardované. Peter kulící oči, pohazující hlavou jak při tanci sv.Víta už není nadsázka, ale tragédie. Ještě že trikaři nezaháleli.