Thorian

okres Praha
student

<< předchozí 1 2 3
    • 19.1.2013  15:14
    Kdo přežije: Filipíny (TV pořad) (2012)

OBSAHUJE SPOILERY. Pro mě někde mezi 4 a 5*, nakonec zaokrouhluji nahoru, ač se Filipíny jen těžko vyrovnají třeba HvV nebo Mikronési. Když bylo v Reunionu předchozí série oznámeno, že se navrátí tři dříve evakuování hráči, tipoval jsem Skupina a Pennera, nicméně důvod obsazení Russella mi zůstává záhadou, protože pokud si pamatuji, nebyl v Samoe ničím zajímavý (tedy kromě faktu, že byl evakuován). Na rozdíl od několika předchozích řad jsem si v téhle našel člověka, kterému jsem opravdu a ze srdce fandil, a to byl právě Penner. Ten mi přirostl k srdci už na Cook Islands a ještě více během FvF - inteligentní člověk, strategický hráč, do hry šel naplno, ale zároveň s respektem a sobě vlastním humorem. Jeho řeč na poslední kmenové radě je jednou z těch nejlepších vůbec. Rozdělení do tří kmenů byla určitě zajímavá změna, ale kmen Matsingů byl velmi rychle zredukován na Denise a Malcolma, které si rozdělily oba zbývající kmeny. Nejzajímavější věci se začaly dít po sloučení, do kterého vstoupily minimálně 4 různě velké aliance a živě se diskutovalo o nejrůznějších možnostech postupu. Na první radě se Penner musel zachránit imunitou, protože Jeff a další razili heslo "navrátilec nesmí vyhrát". Vrcholem pak byla další rada, kde si lidi navzájem ukazovaly skryté imunity a mělo dojít k velkému převratu vyloučením Peta. K plánu se však nepřipojil ani jeden z dvojice Lisa+Skupin, Penner měl zřejmě zatmění mysli a volil Abi a hlasování tak skončilo výsledkem 5-4-1 v neprospěch Jeffa. Kvůli své váhavosti je později Penner (a tím i můj jediný kandidát na víězství) vyřazen. Od té doby jsem fandil Malcolmovi, kterého ale zbytek finálové čtyřky (Skupin, Lisa, Denise) vidí jako moc velkou hrozbu a vyloučí ho také (Na Reunionu se ukázalo, že většina poroty by stejně hlasovala pro Denise). Poslední kmenová rada bohužel moc zábavy nepřinesla, jedině snad zmiňovaná Pennerova promluva. Nijak moc jsem nepochopil sympatie projevované Lise a prostor, který jí byl po celou dobu pořadu věnován. Její vnitřní rozpor a neustále omílání toho, jak je pro ní tahle hra moc velká, nebyly zajímavé ani trochu. Byla zřejmě nejnezaslouženějším členem finálové trojky, i když Skupin se jí hodně přibližoval. Vítězství Denise, která byla na každé kmenové radě a všechny přežila, byla fyzicky zdatná a vcelku oblíbená, tak bylo jasné (6-1-1).

• 15.1.2013  21:51
    Kdo přežije: Jeden svět (TV pořad) (2012)

OBSAHUJE SPOILERY. Pro mě někde mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, nakonec dávám 4 za zaslouženu vítězku, která hned na začátku vytvořila silnou alianci a po sloučení úspěšně zosnovala vyhození každého nadbytečného člověka. A přitom vypadala tak mile a nevinně... Jedinou nevýhodou Kim byl fakt, že každému v porotě bylo jasné, že jejich odchod má na svědomí ona (což ji na závěrečné kmenové radě Mike vyčetl). To by mohl být problém, ovšem Kim si do finále vzala dva lidi, kteří ji - při alespoň trochu rozumné porotě - nemohli nějak ublížit a kteří ji po celou dobu jen doplňovali. Výsledek posledního hlasování 7-2-0 mluví jasně. Obrovský problém téhle řady je v naprostém nedostatku zajímavých hráčů a přebytku hráčů nesympatických. Mužský kmen byl zoufalý a k ničemu, Colton by v každém kmeni alespoň trochu při smyslech letěl, hned jak by to bylo možné (a to ne proto, že je gay, ale prostě proto, že v táboře nic nedělal a v soutěžích nestál za nic). Bohužel, Sabrině se pozdějšího tyrana zželelo, a tak mu dala skrytou imunitu, kterou musela odevzdat někomu z mužského tábora. Coltonova tyranie mohla začít a celý mužský kmen tak svorně podnikl jeden z nejhloupějších kroků za 24 řad, a to jít na radu i přes to, že v předcházející soutěži kmen vyhrál imunitu. Mimochodem, Colton u mě jednoznačně vyhrává ocenění nejnesympatičtější hráč vůbec (dříve v držení Sue Hawk a Coache). Neuvěřitelně arogantní spratek ze soukromé školy, kterému doma posluhuje černá hospodyně, urážel, koho mohl, a přitom sám neuměl a nebyl zhola nic. Jeho jedinou mocí byla skrytá imunita, díky které získal spojence a zbytek se ho bál vyloučit. Na jednou stranu doufám, že ho už nikdy neuvidím, na druhou bych si přál, aby byl pozván do nějaké all-star řady, kde by se ukázalo, že v "normálním" kmeni nevydrží ani přes první kmenovou radu. Všichni další z mužského kmene mi byli po celou hru na výsost ukradení a nefandil jsem ani jednomu z nich. Ne že by to u žen bylo lepší, tam mě pro změnu vytáčela Coltonova pravá ruka Alicia, která byla jen o trochu méně arogantní než on, stále ovšem většinu času na facku. Jejím největším omylem ovšem bylo, když pozdější vítězce Kim na radě řekla, že kdyby ve trojce seděla vedle ní, vyhrála by. Cool story, girl. Po Coltonově evakuaci a sloučení vše proběhlo podle plánu, asi nejzajímavější vyřazování se dělo u Kat (která těsně před hlasováním říkala, jaká jsou podrazy legrace, a poté vypadla šesti hlasy ze sedmi) a Alicie (která pro změnu neochvejně věřila ve spojenectví s Kim, a jak se spletla). Finále bylo jasnou záležitostí a Kim mohla slavit vítězství.

• 17.11.2012  23:30

Pokud autoři na začátku filmu mluví o jakési hlubší sondě či "něčem víc" než jen obyčejném pohledu, rád bych věděl, co podle nich má být touto z dokumentu vzešlou obrovskou myšlenkou. Bez mučení se přiznám, že mi unikla. Jediný závěr, který si proto z filmu beru, je fakt, že čisté "ano" na otázku "Jste hrdá/ý na to, že jste Čech?" z úst Čecha zřejmě neuslyšíte. Maximálně tak "Ano, ale..." a nikam dál se nedostanete. Za některé zajímavé (Hezucký, řeholník) a emotivní (porod!) výseky slabší 3*, avšak jako celek, který má mít nějakou jednotnou myšlenku, dokument dle mého selhává.

• 14.4.2012  23:25
    TýTý 2011 (TV pořad) (2012)

Celkově vydařený večer. Čvančarová s Kostkovou velmi dobré (Bílou na Lvech převyšovaly o x tříd), a i pár povedených vtipů by se našlo ("nikdo menší než Tonya Graves!"). Čvančarová to sice se "stárvej" moc nepořešila, ale chybička se někdy vloudí. K výsledkům: ve zpěvákovi se výběr vítěze zužuje na duo David x Gott a k těm dvoum... Inu, škoda slov a sprostý být nechci. Naopak potěšily tři ceny pro Partičku a potěšil hlavně Michal Suchánek, který naprosto dokonale uzemnil Jaromíra Skopalíka (lháře vydávajícího věci jako Rytmus života, Pestrý svět atd.).

• 19.9.2011  21:30
    Bubo bubo (TV pořad) (2011)

Naprostá tragédie, zoufalost, nuda, nuda a ještě větší nuda. Pevně doufám, že Prima má alespoň tolik zdravé sebereflexe, že pořad brzy stáhne a onoho nebohého človíčka, kterého napadlo tento pořad realizovat, velmi rychle vykopne ze svých řad.

• 4.6.2011  23:22
    Skins (TV seriál) (2007)

Hodnocení zatím jen prvních dvou sérií. V krátkosti: jedny z nejlepších seriálových opening credits (po stránce hudební i obrazové), jeden z nejlepších seriálových soundtracků a jedny z nejlepších hereckých výkonů "teen" herců (obdivoval jsem hlavně Hannah Murray jako Cassie a Joa Dempsieho jako Chrise).

• 21.9.2010  22:51
    Na nože! (TV pořad) (2010)

Vítěz získá milion korun a titul "Superšéf", a aby byli kuchaři v bezpečí před rozhodnutím poroty, hraje se o "zástěru imunity". Nepřipomíná vám to něco? Samozřejmě, princip z KDO PŘEŽIJE, tady ale dovedený do naprosté absurdity. Zástěra imunity. Zástěra imunity! Doufám, že nejsem sám, komu tohle zní přinejmenším ujetě. Ze Survivoru si tento pořad vzal další - v prostředí kuchyně ale úplně zbytečnou - vychytávku: soutěžící na kameru popisují svoje názory, co se jim povedlo, co ne atd. Ano, tohle má cenu na Borneu a v Austrálii, kde lidi vyřazují sami sebe a trpí vším možným, ale tady? "Proboha, on tam dal shnilé mušle!" "No jako vim, že se mi to jako moc nepovedlo, vole..." Soutěžící v tom ale nejsou sami. Za jediný díl jsem si byl schopen naprosto neoblíbit porotkyni Evu Filipovou, která buď papouškuje názory svých kolegů, nebo přidá perlu jako "Tak ta Itálie ti dneska moc nevyšla, co...". Dvě věci od ní nečekejte: vlastní názor a konstruktivní kritiku. Odpad nedám jen kvůli Pohlreichovi, který pobaví vždycky. Hodnotit pořad po jednom dílu je hodně brzo, ale další soutěž o zástěru imunity už prostě vidět nemůžu.

• 30.8.2010  22:33
    Autoškola národa (TV pořad) (2010)

Původně jsem komentář vůbec psát nechtěl, ale dnešní (30.8.2010) vydání MF DNES mě k tomu svou zoufale bulvární analýzou výsledků tohoto pořadu donutilo. Velkým dílem je to samozřejmě chyba samotné MF (konkrétně člověka jménem Roman Švidrnoch, který se mému hněvu také nevyhne), nicméně tento rádobytest má na onom obrovském poplašném titulku "Tři čtvrtiny Čechů neumí řídit" také svůj díl viny. Za prvé, souhlasím s komentáři od "UncleG" a "Zeck". Jestliže se už pouštím do takového projektu, tak si dám záležet na animaci. Bohužel to nevyšlo, a tak se otázky rozdělily do dvou zde již uvedených skupin - primitivní a zákeřné. Jeden příklad zákeřné za všechny: nájezd na dálnici bez připojovacího pruhu, 81% lidí odpovědělo špatně. Proč? Jednoduchý důvod, zmršená animace (hlavně značek), o které vám chtějí nakukat, že simuluje reál. Za druhé, otázka číslo 19, za kterou bych autora pořádně proplesknul: jízda připojovacím pruhem, 79% lidí odpovědělo špatně. Situace spočívá v tom, že chcete vjet na dálnici, v pruhu vedle vás je kamion, vy jste na úrovni jeho zádních kol. Zpomalíte a zařadíte se za něj, nebo na to šlápnete a šoupnete to před něj? A co teď. Permanentě řidiče někdo kritizuje za nebezpečné předjíždění, v pořadu Autoškola národa vás k němu ale přímo nabádají. Prostě zařaďte co nejvyšší rychlost a šup před kamion, pokud ten připojovací pruh skončí dřív, než to stihnete, tak máte smůlu, možná ohrozíte sebe, ale hlavně že neohrozíte provoz za sebou. No a naše vždy profesionální média se těchto "údajů" chytnou a vydávají je za naprostou neschopnost českých řidičů. Pořad nehodnotím, objektivně svou celkovou kvalitou špatný nebyl, ale tím, jak se snažil hrát si na seriozní projekt a podal přitom tak zkreslené výsledky, se u mě řadí do odpadu největšího.

• 28.8.2010  23:19
    Noční show Davida Lettermana (TV pořad) (1993)

Lettermanův humor mi prostě přirostl k srdci, hvězdičku z absolutního hodnocení strhávám kvůli jeho pokusům o grotesku (hraní si s iPadem, pití voňavky), které balancují na hranici trapnosti. Jeho scénka s iPadem to ukazuje nádherně: krásný vtip (Apple has all these iPod, iPad, I peed yesterday... ), který potom zabije tím, že s oním applovským udělátkem dělá vše možné i nemožné, až ho nakonec olízne. To už mi připadá vcelku zbytečné. Co se konverzace s hosty týče, tam Letterman exceluje a dokáže pobavit mnohem méně agresivnější cestou než Jan Kraus. A když už jsem Krause zmínil, tak jeden malý poznatek. On sám ve spolupráci s médii ze sebe ve své show udělal s nadsázkou řečeno tyrana, ze kterého je zakázáno si střílet nebo se ho na něco ptát, a když už si něco takového host dovolí, tak je (skoro vždy) odpálkován. Letterman je daleko přístupnější (tím pádem je daleko častěji terčem) a dokáže odpovědět vtipnou, ale neurážlivou poznámkou, případně se povedené hostově poznámce zasměje spolu s publikem (Sandra Bullock, když s DL probírali její polibek s Meryl Streep: "I suppose you've never kissed a woman before, Dave, right? Letterman po pár větách dodává: "Not much I can say here, really...").

• 28.7.2010  15:27
    Hry bez hranic (TV pořad) (1965)

Kde jinde uvidíte soutěžící převlečené za jablíčka, jejich soupeře za housenky, a Martinu Adamcovou, která se rozčiluje, že "Francouzi znásilňují naše krásná česká jablíčka!" nebo vzdychá směrem k italskému moderátorovi "Étore, já tě zbožňuji!"? Poklona Československé a posléze i České televizi za jejich odvahu zúčastnit se takového projektu a zároveň velký dík ČT za reprízování této perly mezi televizními soutěžemi.

• 1.7.2010  23:35
    Mr. GS (TV pořad) (2008)

Jestliže jsem hodnotil naprosto zoufalou MAMBA SHOW Haliny Pawlowské odpadem, tak tady musím jít alespoň o stupeň výš, protože Genzer se Suchánkem jsou sice hluboko pod Krausem, ale nad Pawlowskou ční jako Mount Everest nad českým Řípem. Jejich snažení sice není žádnou výhrou, ale sledovat se dá, což je na poměry TV NOVA docela ucházející hodnocení.

• 1.7.2010  23:16
    Mamba show (TV pořad) (2010)

Páni z ČT by zasloužili nakopat do zadnice, protože si zřejmě neuvědomili, jaký poklad měli v podobě Krausova UVOLNĚTE SE, PROSÍM. Ale jim to vlastně může být ukradené. Diváci jsou pro ně přece jenom stádo volů, které se na tu bedýnku s pohyblivými obrázky bude stejně koukat, tak je jedno, co tam dají. Honzíku, jsi skvělý moderátor, díky svému jedinečnému humoru jsi ČT přinesl dlouhodobě úspěšný pořad, ale my, nabubřelí hlupáci z ČT, jsme se rozhodli tě prudit tak dlouho, až jsi nakonec odešel. Ale co. Někdo tu talk show udělá vždycky... A tak vznikla Mamba show a nebohým divákům nezbývá nic jiného, než se začít modlit, aby zase rychle zanikla, protože náhrada je to opravdu zoufalá. Halina Pawlowská se nedokáže oprostit od svých BANÁNOVÝCH RYBIČEK, vytahuje jeden rádobybonmot za druhým a její styl "humoru" stylizovaný do polohy svět-je-vážně-absurdní-místo-a-já-ho-s-hrozně-vtipným-nadhledem-komentuji už je značně omšelý a hlavně nezábavný. V díle s Jandovou, Batulkovou a Macháčkovou jsme byli svědky plkání o ničem, které bylo doplněno kometářem "psychologa" (proč sakra?) a nuceným smíchem všech přítomných. Nevěřím, že další díly jsou jiné. Snad bych možná dal i jednu hvězdičku, kdyby Halina nepronesla větu, po které jsem jí chtěl začít psát výhružný dopis. Ona prý nenávidí bulvár. Halina Pawlowská, zakladatelka "společenského časopisu" Šťastný Jim, nenávidí bulvár. Celý tenhle pořad je jeden velký omyl. Nepochopitelný přehmat programových tvůrců ČT, jenž umožnil návrat Pawlowské a jejího postoje "povznáším se nad celým světem" doprovázeného nehorázným pokrytectvím. Totálně odporné, a tudíž totální odpad.

• 12.6.2010  23:22

Nedávno jsem v komentáři k MÁJI psal, že film je pro mě rozhodně lepší než knižní předloha. O ÚČASTNÍCÍCH můžu říct to samé, protože Vieweghova předloha patří k mým nejhorším prozaickým zážitkům, a tudíž posílám Jiřímu Vejdělkovi palec nahoru za vcelku dobře zvládnutou adaptaci. Problém filmu je stejný jako problém knihy, to jest naprostá absence nějakého významově více zatíženého bodu nebo situace, což jde ale na vrub pana Viewegha, který si zřejmě myslel, že se román může od začátku vyvíjet jen do ztracena a nic se nestane. Jiří Vejdělek by musel s předlohou hodně čarovat, aby z ní dokázal vytvořit hodnotný filmový scénář. To se nepovedlo, a tak je film spíš sledem více či méně důležitých scének bez jakéhokoli vyvrcholení. Nutno ale podotknout, že tyto scénky jsou docela zábavné, a hlavně rodina s typickými rodiči-Čechy je dokonalou ukázkou naší mentality. Také bych rád pochválil hudbu Oskara Petra, který po PUPENDU dokázal, že umí vytvořit i nádherné orchestrální skladby, kterým by k dokonalosti chybělo jen trochu je prodloužit. Tak např. skladba "Funguje to!" má v první minutě neuvěřitelný potenciál se "rozjet", je ale rázně utnuta v čase 1:02, což je obrovská škoda. Celkově bych tak dal 3*, kdyby šlo o film podle normálního scénáře, ale vzhledem k tomu, s jak mizernou předlohou si musel režisér poradit, zvedám na 4*.

• 30.5.2010  22:49
    Máj (2008)

Mám teorii. Jednou jeden jazykovědec vzal do ruky Máchův Máj a řekl si, že je to fakt pecka a že je to fakt originální. Ostatní jazykovědci to po něm papouškovali, a tím stvořili dnešní obraz Máje jako naprosto úžasné, skoro až mytické poezie. Já mohu s klidem říct, že Máj je totální blábol a spolu s dílem Františka Halase nejpřeceňovanější památka české literatury (ale o tom se tu teď nebavíme). Tudíž, abychom se dostali k jádru věci, Brabcova adaptace mě potěšila, protože Brabec neměl na Máji absolutně co znásilnit, mohl ho maximálně vylepšit. A to se mu podařilo, alespoň dle mého názoru - čekal jsem kameramana Brabce a dostalo se mi ho, drtivá převaha formy nad obsahem tu byla rozhodně prospěšná. Co se hereckých výkonů týče, jediná výhrada jde za K. Hádkem (půl * dolů), který prostě hrát neumí a jeho obsazení bylo chybou, Stropnický špatný nebyl, Sandra vzhledem k pojetí filmu nic moc nepředvedla, ale ani nic moc nezkazila, Tříska a Javorský výborní. Další ocenění jde za hudbou Supportů, která k filmu seděla, kromě části "Vilémovy halušky" - tam Supporti přestřelili (další půl * dolů). Pro mě tedy čisté 4 a konstatování závěrem: podle nehorázně přeceňované básně vznikl velmi podceňovaný film. Škoda, K. H. Mácha by měl Brabcovi líbat nohy za to, co tenhle režisér za kamerou z jeho pseudoumělecké poezie dokázal vytvořit.

• 26.5.2010  21:47
    Kriminálka New York (TV seriál) (2004)

Lepší než hrozná CSI Miami, horší než dokonalá CSI Las Vegas, sympatické postavy, originální scénáře. Opravdovým důvodem, proč tenhle komentář píšu je ale můj (většinou) nepřítel - český dabing. V polovině 4. série vypadl dabér C. Giovinazza a místo něj - jaká hrůza - Vojta Kotek (na Nově už díkybohu předabováno). Už jsem si zvykl, že Kotek dabuje Harryho Pottera, taky mi tam vadí, ale budiž - Harry je kluk. Tady byl Kotek vybrán do role člověka nepoměrně staršího, a tudíž vybočujícího z Kotkovy hlasové (in)dispozice. Vojtík to chtěl napravit, a tak zvolil hluboký zastřený hlas skouzávající do rádobydrsňácké ironie, který byl bohužel spíš k pláči. Nakonec zlatý Harry Potter...

• 11.5.2010  23:28

Čekal jsem podivnou slátaninu, ale dostal jsem podivnou geniálnost. Hluboce lidský příběh s naprosto dokonalou animací, k tomu skvěle vyprávění i v češtině. Mohu jen tleskat.

• 13.4.2010  21:11

Šlo o by o docela pěkný dokument, nebýt rádoby uměleckých záběrů a prostřihů kamery a v některých pasážích nehodící se hororové hudby. Dvě výtky = dvě hvězdy dolů.

• 27.3.2010  22:10
    TýTý 2009 (TV pořad) (2010)

Moderátorsky to bylo o dost lepší než ČESKÝ LEV, leč z výsledků jsem občas radost opravdu neměl, proto hodnotím čistým průměrem. Tedy k té první části hodnocení: Karel Šíp svou úlohu zvládl na jedničku (možná s malým mínusem), většina jeho fórků fungovala skvěle a dokázal s nadhledem shodit i sám sebe. Celkově tak rozhodně nadprůměrný moderátorský výkon, zvláště ve srovnání s nedávným zážitkem s dvojicí Polívka - Liška. Teď něco více k výsledkům. Byl jsem velmi rád, že kategorii Nejlepší seriál opanovalo VYPRÁVĚJ, které si to v konkurenci tragického zbytku rozhodně zasloužilo, Karel Šíp svoji VŠECHNOPÁRTY také povýšil na velmi dobrý zábavný pořad, a tudíž má ocenění také právem, Václav Moravec nemá v publicistice konkurenci, zrcadlo je u něj ve správných rukou. Z koho už jsem takovou radost neměl, byla Hana Maciuchová. Neřekl bych, že v ULICI předvádí výkon hodný nějakého ocenění (ono to v takovém pořadu ani dost dobře nejde), a dostalo mě její poděkování. Paní Maciuchová totiž hraje i v obyčejném životě, civilním projev už u ní není, a tak její poděkování působilo dost nepříjemně a neupřímně (stejné to bylo na udílení cen ANNO). Kdo mě ale opravdu naštval, byl Karel Gott, pro kterého platí totéž, co pro Marii Poledňákovou. Je to totiž ten poslední člověk, který si za svou NYNĚJŠÍ tvorbu zaslouží jakékoli ocenění, tím méně televizní. A na konci se mu povedlo zvednout mě ze židle dodatkem, že se na televizní obrazovce objevuje už 50 let. Inu, když někdo podepíše Antichartu... Někteří měli charakter a tím pádem si dlouho nezahráli/nezazpívali... Ale co, ono už se to asi promlčelo, když se za to dávají vyznamenání. Ehm, omlouvám se. To patří někam jinam.

• 19.3.2010  20:42
    Český lev 2009 (TV pořad) (2010)

Nebyla to úplná katastrofa, na České lvy to bylo prostě průměrně podprůměrné, což je standard, na který si asi budeme muset zvyknout. Polívka s Liškou jako moderátorská dvojka měli bohužel na jeden dobrý vtip tak tři až čtyři špatné: do těch lepších se dá započítat oslí můstek k "nejlepšímu zvuku" a filmové předělávky, do těch špatných potom skoro celý zbytek, až na opravdu ojedinělé gagy, a k tomu nejhoršímu připočítávám až nechutné Polívkovo vtipkování o nacistech, které už dle mého bylo trochu za hranicí dobrého vkusu. Asi nejlepšího fórku se tak "dopustil" Stanislav Milota na účet Vlasty Chramostové. S výsledky jsem byl realtivně spokojen, co mě ale nadzvedlo ze židle, bylo ocenění pro Marii Poledňákovou. Nechápu, proč anketa za divácky nejúspěšnější film musela být zařazena do oficiálního předávání, Marie Poledňáková je totiž ten poslední člověk, který by si za svou NYNĚJŠÍ tvorbu zasloužil jakoukoli cenu. Doteď bych to ještě přešel jako politováníhodný omyl. Bohužel, na podiu se našel jeden pán (tuším, že to byl producent), který prohlásil, že "Marie Poledňáková je královna českých kin roku 2009." Z toho už mi bylo na blití.

• 15.3.2010  22:50
    Ordinace v růžové zahradě (TV seriál) (2005)

Ordinaci jsem ochoten dát jednu hvězdu za první díly, protože některé byly dokonce i snesitelné (a ještě snesitelnější byly ty s Jitkou Čvančarovou...), později se ale bohužel už tak špatný scénář stal ještě horším a Ordinace šla úplně ke dnu. Pro Novu ideální pořad - hodně diváků za málo muziky. Změní se tohle někdy?

• 14.3.2010  23:22

"Until at last, I threw down my enemy and smote his ruin upon the mountainside." Že jste tohle v Alence nikde neslyšeli? Není divu, je to citát z Pána prstenů, protože právě nepovedený mix Jakcksonova veledíla spolu s Johankou z Arku a Avatarem mi Burtonův film připomněl. Chudák Lewis Carroll by se obracel v hrobě, kdyby viděl, co se s jeho Alenkou stalo. Tedy popořadě. Co se hereckých výkonů týče, nemám výhrad. Bonham Carter skvělá, Depp skvělý, Fry skvělý, Hathaway zajímavá, Rickmanův hlas je prostě nezaměnitelný, stejně tak hlas Christophera Lee, který tam má bohužel jen dvě věty, a nakonec slečna Wasikowska, jejíž herecký projev byl také příjemný. Danny Elfman složil výbornou hudbu... Proč vlastně jenom 2*? Jo! Už vim! Alenka měla být zábavná, bohužel, většinu času to byla spíš nuda. Jediné dvě spolehlivě zábavné postavy byly královna Bonham Carter a kočka Šklíba (zbytek ansámblu HRÁL skvěle, to ale neznamená, že byl nutně ZÁBAVNÝ), zbytek času se film nemohl rozhodnout, zda chce jen bavit nebo zda chce vyprávět nějaký příběh, a skončil tak někde napůl cesty. A tady narážíme na druhý kámen úrazu, a tím je samotný příběh, který sám o sobě stál za nic a nevykazoval žádné stopy originality nebo nějakého dobrého nápadu, a na konci filmu už jsem se jen těšil, až Alenka skončí. Nebýt výborně zahraných postav, jdu s hodnocením ještě níž. Celkově tak Alenka byla velkým zklámaním. PS: chápu, že tvůrci titulek dělají chyby v překladu termínů, vymyšlených slov a dalších, ale nezažil jsem, že by si překladatel vymyslel nový český tvar. Slyšeli jste někdy nedokonavý tvar slovesa "skolit"? Podle pana překladatele prý "skolovat" a v originálu to nebyl žádný blábol, znělo to "is slaying" . Zvláštní.

• 4.3.2010  22:46
    Stahovák (TV pořad) (2009)

Hvězdička za některá dobrá videa, bohužel dvojka Kotek - Mádl je moderátorsky tragická. Až teď si uvědomuju, že bych na toho Kotka v dabingu neměl tak nadávat. Vidět ho je totiž ještě o mnoho horší než ho poslouchat (VYPRÁVĚJ budiž výjimkou potvrzující pravidlo).

• 22.2.2010  22:03
    Vyprávěj (TV seriál) (2009)

Normálně bych dal 3*, ale vzhledem k tomu, že těch dobrých českých seriálu je obzvlášť málo, zvedám na 4*. Pro vysoké hodnocení hovoří to, že Vyprávěj je seriál na úrovni, na rozdíl od produkce jiných našich televizí (a občas i samotné ČT) - příjemné obsazení, hlavně Nina Divíšková a její antikomunismus, dokumentární prostřihy, občas epizoda, která se scénáristicky vyvede, a konečně Vojta Kotek, jehož hlas mi snad poprvé nevadí, naopak si myslím, že jeho obsazení bylo dobrým tahem. Proti hovoří některé situace, kde scénáristi zjevně nevěděli, jak dál, a tak zasáhl moderní deus ex machina. O to horší to bylo, když se stejně špatný scénář opakoval i u situací pro děj naprosto nepodstatných (s příkladem by musel přijít spoiler, proto žádný neuvedu). Celkově si ale myslím, že se na Vyprávěj dá koukat, a určitě budu pravidelným divákem dalších pokračování.

• 22.2.2010  21:34
    History of Britain, A (TV seriál) (2000)

Velmi zdařilý dokumentární pořád, který vás v patnácti dílech provede nejdůležitějšími britskými dějinnými obdobími a událostmi. Jediné, co bych mohl vytknout, je někdy až příliš patetický komentář. S tím se ale dá žít.

• 11.2.2010  23:49
    Záskok (divadelní záznam) (1997)

Fenomén Cimrman pro mě zůstává záhadou. Velkou tajuplnou záhodou s velkým Z. Asi jsem divný. Asi jsem jiný. Jak k tomu došlo?___ Byl jednou jeden student a ten se rozhodl, že by bylo krásné vidět nějaké představení Divadla Járy Cimrmana přímo na Žižkově. Do té doby o těchto divadelních hrách nic moc nevěděl a říkal si, že to musí být asi fakt pecka, když mu to všichni doporučují. Student se tedy rozhodl zakoupit si lístky na nové ČESKÉ NEBE. Přišel do divadla, viděl hru a řekl si: "Je to dobrý, ale že by se kvůli muselo stanovat před divadlem? Zas tak moc bych to nepřeháněl..." Ale kamarádi mu řekli: "To zdaleka nebylo to nejlepší, koukni se na ZÁSKOK!" Náš milý student poslechl a nestačil se divit...___ Dobrá, konec slohového cvičení, abych to zkrátil, Záskok se mi prostě nelíbil. Podle mého jde o tuctovou lidovou frašku, která s inteligentím humorem (narozdíl od zmiňovaného Českého nebe) nemá vůbec nic společného. Za 95 minut jsem se bavil tak čtyřmi až pěti scénami (vtip s honoráři, zvědavý invalida, Svěrákova proklamace "Tak končí naše komédie" a Svěrákovo nařčení, že "takhle by mohl dědit každý"), zbytek mě donutil tak maximálně k mírnému pousmání. Možná jsem něco přehlédl, možná jsem nedokázal nahlédnout do hloubky téhle hry, možná mi prostě něco uteklo, ale když se kouknu do zdejších komentářů na ty nejcitovanější scény, tak jsou to přesně ty samé, které by zřejmě měly být nějakým způsobem vtipné, mě nicméně vůbec neoslovily ("Ty nejsi Vlasta... Ty jsi... Vlasta!" To je vtipné?). Ujel mi u nějakých scén vlak? Možná. Nic to ale nemění na tom, že jsem se nesmál. Proto za 2*.

• 1.2.2010  18:50

Krátce po sobě jsem měl možnost posoudit dva zde velmi dobře hodnocené filmy podle divadelních her - tím prvním byla adaptace Albeeho hry KDO SE BOJÍ VIRGINIE WOOLFOVÉ, tím druhým byla právě KOČKA. Rozsudek? Virginie Woolfové se bát nemusíte, kdežto tohoto filmu možná i ano. Na Kočce mi vadilo hned několik věcí, nutno však dodat, že jsem neznalec knižní předlohy, tudíž mohu kriticky hodnotit něco, co vůbec není "chybou" filmu. Tak tedy za prvé: šablonovitost postav - hezounek modroočko Newman a svůdná Elizabeth, na druhé straně naprosto odpudiví záporáci, jako v hezké pohádce. Za druhé: pseudofilozofické dialogy, které se tváří, že mají nějakou hloubku a skrytý význam. Bohužel, nemají. Jediné, co se dovíme, je to, že láska je fakt důležitá. A nakonec za třetí: konec, který by uspokojil osudem postav snad všechny případné dětské diváky (nechci tu nějak moc spoilerovat), já ale čekal něco víc. Nedá se nic dělat, některé filmy si člověk prostě neoblíbí.

• 31.1.2010  21:31
    Šejk (TV film) (2009)

Oceňuji snahu České televize vysílat české filmy, nicméně všechno má svého meze a ŠEJK tuto mez velmi výrazně překračuje, protože takhle hrozný film jsem dlouho neviděl. Opovážlivost s jakou paní Zemanová - jejíž jméno jsem viděl poprvé a pevně doufám, že i naposledy - natočí takovýhle blábol a odváží se nazvat ho "situační crazy komedií" je na kulku do hlavy, bez pardonu. Že prý tento žánr "na naší obrazovce v rámci dramatické tvorby absentuje". Jestliže se bude dále točit takovýmto způsobem, tak jsem velmi rád, že absentuje! Málokdy se mi stává, že by mě něco ve vysílání našich televizí tak moc naštvalo. Nyní se tak stalo, zvláště proto, že peníze, které šly na tuhle slátaninu, mohly být použity někde jinde a stoprocentně daleko účelněji. Jasný kandidát na nejhorší film (jestli se to tak dá vůbec nazvat) roku.

• 30.1.2010  14:55

Podruhé Columbus a podruhé povedená adaptace. Za zmínku tu stojí postava Zlatoslava Lockharta, kterou si Branagh viditelně užíval, a Jason Isaacs jako Lucius Malfoy výborně nadabovaný Pavlem Trávníčkem. Hudby se opět zhostil John Williams a opět to dopadlo na výbornou (co taky jiného od Williamse čekat). I druhý díl tak nezklamal, zároveň ale nepřinesl nic, za co by stálo přidat tu pátou hvězdičku. Rutinér Chris musel z kola ven.

• 29.1.2010  23:17

Jediný rozdíl mezi filmem a seriálem spočívá v délce. Místo 20 minut tady máme skoro hodinu a půl někdy lepších a někdy horších vtipů a narážek. Nicméně celkově vzato se kvalita těchto fórků udržuje pořád na slušné úrovni, zvláště některé (např. Homerova reakce na Flandersovu touhu se k něčemu přiznat, Spider-pig) mají potenciál k tomu stát se kultovními. Simpsonovi tak svým celovečerním počinem dokázali, že zdaleko nevyplýtvali všechnu munici a je na co se těšit i v dalších řadách seriálu.

• 23.1.2010  12:18

Film, na který jsme čekali 20 let. Opravdu? Samozřejmě že ne. Nova ve své upoutávce zase přeháněla, jak to má ve zvyku. Kawasakiho růže není úplně špatný film, ale začíná být zajímavá až s příchodem Ladislava Chudíka, který do doposud uspávajícího děje vnáší konečně náznak alespoň nějaké kontroverze. Od tohoto momentu konečně můžeme sledovat to, co bylo slibováno, i když osobně si myslím, že dané téma přímo nabízí lepší a zajímavější možnosti zpracování. Nicméně Hřebejkovi s Jarchovským se nedá upřít snaha a určitá řemeslná dovednost. Nenadchli, ale ani neurazili, což se u dnešních českých filmů také počítá. Hodnotím proto čistým průměrem.

<< předchozí 1 2 3