Piedone

Slovensko

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4
    • 18.2.2019  19:24
    Gefährliche Fahndung (TV seriál) (1978)

Začiatkom 80. rokov vysielané v ČST so slovenským dabingom pod názvom Nebezpečné pátranie.

• 19.1.2017  09:00
    Jana Eyrová (1943)

Neuveriteľné, že TV Markíza vysielala kedysi aj takéto filmy. Dnes o tom môžme len snívať.

• 9.1.2017  09:56

Veľmi zaujímavý dokument zo zákulisia natáčania filmu Ťažký deň. Jeho súčasťou je aj pieseň You Can't Do That, ktorá bola natočená pre film, nakoniec však bola vystrihnutá. Dokumentom sprevádza Phil Collins, ktorý sa zúčastnil natáčania záverečneho koncertu ako jeden z divákov. V roku 1995 v našich končinách vydané na VHS s českými titulkami pod názvom Jak vznikal Perný den.

• 9.12.2016  07:52

Pod názvom Vzbura bukanierov bol u nás vysielaný úplne iný film, a to španielsko-taliansky z roku 1972, ktorý režíroval José Luis Merino. http://www.imdb.com/title/tt0067657/ Jeho posledná repríza bola na 2. programe ČST 9.12.1983 o 16:30. Réžia slovenského znenia: Marta Mrlianová. V slovenskom znení Dušan Jamrich, Ľubo Roman, Slávo Záhradník a iní. Časť dabingu sa mi ešte zachovala na magnetofónovom kotúči.

• 25.9.2016  20:57
    Neviditelné hledí (TV seriál) (1973)

Televízna premiéra 1. časti v ČST bola v piatok 14.7.1978 o 20:10 na 1. programe, ďalšie časti nasledovali vždy po týždni a reprízované boli na druhý deň v sobotu v dopoludňajších hodinách. Réžia českého znenia: Milan Messany.

• 25.9.2016  20:46
    Melancholy Hussar, The (TV film) (1973)

Televízna premiéra na slovenskom okruhu ČST bola v piatok 21.7.1978 o 22:30 na 1. programe pod názvom Melancholický husár. Réžia slovenského znenia: Ján Šuda.

• 26.2.2016  23:14
    Curro Jiménez (TV seriál) (1976)

Repríza 1. časti v ČST bola v pondelok 19.9.1983 o 18:05 na 2. programe. Repríza 2. časti bola v pondelok 26.9.1983 o 16:05 na 2. programe. V hlavnej úlohe v slovenskom znení Dušan Jamrich (od 7. u nás vysielanej epizódy po 13.)

• 26.2.2016  13:51

Rok 1984 medzi Vianocami a Silvestrom, čiernobiely televízor, TV Budapest a maďarský dabing. Nerozumel som ani slovo okrem "Luke Skywalker" a aj tak som na to čumel s otvorenými ústami a ešte 2 týždne sme ten film rozoberali v škole so spolužiakmi, ktorí mali to šťastie, že vedeli po maďarsky :) Až v roku 1991 som to videl s českým dabingom a vo farbe v kine. Dovtedy som len zúfalo lovil po časopisoch každý jeden obrázok z filmu a lepil si ich do zošita. Mám ho dodnes.

• 16.2.2016  23:14
    Kozoroh 1 (1977)

Televízna premiéra v ČST bola v sobotu 28.11.1981 o 21:55 na 1. programe.

• 16.2.2016  23:03
    Sami mezi vlky (TV seriál) (1979)

Premiéra 2. časti bola v piatok 16.4.1982 1. programe.

• 16.2.2016  22:58
    The Chiffy Kids (TV seriál) (1976)

V ČST v roku 1985 uvedené ako šesťdielny seriál, v slovenskom znení pod názvom Vtáčatá. Premiéra 5. časti bola v pondelok 7.10.1985 o 17:55 na 2. programe. Táto časť mala názov "Vysedí sojka vajíčko?". Úvodná znelka bola prespievaná do slovenčiny. Réžia slovenského znenia: Zdeno Dřínovský.

• 16.2.2016  22:24

Vo vysielaní ČST uvedené v stredu 26.3.1980 o 22:00 na 1. programe.

• 16.2.2016  21:54

Bratia Paco a Pedro sa pripravujú na dvadsaťštyrihodinové motocyklové preteky. Starší Pedro si však nerobí veľké nádeje - potrebovali by výkonnejší a spoľahlivejší stroj, ale na taký nemajú dosť peňazí. To dobre vie ich spoločný priateľ Tony, pre ktorého peniaze znamenajú jedinú životnú istotu. Čoraz viac túži po prepychu a preto chce využiť oboch bratov na rafinovane vymyslenú lúpež. Má starú a bohatú tetu, ktorá vždy v sobotu odchádza so svojou neterou na výlet. Nebude teda ťažké vniknúť do jej bytu a zobrať jej peniaze a šperky. Plán má realizovať Pedro, pretože bude mať na sobotný večer dokonalé alibi - zúčastní sa predsa spolu s bratom na motocyklových pretekoch. Pedro sa dá za sľúbenú odmenu prehovoriť... Tak sa začína dej španielskeho komediálneho filmu Dlhá júlová noc, ktorý nakrútil režisér Luis José Comerón. Vychádza z tradície španielskej filmovej veselohry, v ktorej majú výrazné postavenie prvky čierneho humoru. (Zdroj: časopis Televízia)

• 16.2.2016  20:48
    Zlatá šachta (TV seriál) (1979)

Alec Hamilton (Ray Barrett) po krachu v Anglicku ujde do Austrálie, kde prijme pozvanie sesternice svojej ženy Janet Garretyovej a odchádza s ňou na usadlosť Jarabinda. Zoznamuje sa s jej otcom Edom Garretym, majiteľom starej, tridsať rokov zavretej Zlatej šachty. Aleca šachta priťahuje a tajne do nej vnikne. Získa vzorky pre geofyzikálne laboratórium. Dostane sa tak do konfliktu s Edom, ktorý si neželá, aby sa Alec dlhšie zdržiaval u nich na Jarabinde. Alec dostáva ponuku od podnikateľa Kadeka na prácu v Sidney a odchádza za ním. Zároveň sa dozvedá, že jeho žena Róza nenaletela na fámu o jeho smrti a vie, kde ho má hľadať...  ***** Alec odchádza za Kadekom, ktorý ho chce zaangažovať do jednej zo svojich podvodných akcií. Zo začiatku odmieta, ale Kadek ho vydiera... Alec získa cenné informácie v geofyzikálnom laboratóriu a spolu s mladým geológom Johnnym Culpinom sa vracia späť na Zlatú šachtu. O šachtu však javí záujem aj Westrop, synovec nebohého McIlroya, ktorý bol spoločníkom Eda Garretyho a údajne zahynul v Gibsonovej púšti - Westrop spochybňuje okolnosti jeho úmrtia, hľadá dôkazy a robí si nároky na šachtu i usadlosť Jarabindu. Nečakaný výbuch v Zlatej šachte situáciu ešte viac skomplikuje...  ***** Ed Garrety priznáva, že zapríčinil výbuch v Zlatej šachte pri hľadaní zlatonosnej žily. Ohrozil Westropov život a preto sa dostáva pred súd, ktorý ho však napokon oslobodí. V očiach ľudí Ed očistený nie je a opäť začnú kolovať reči o záhadnej smrti jeho bývalého spoločníka McIlroya, o Gibsonovej púšti a Medenej hore... Alec s Edovým súhlasom uskutoční skúšobný vrt a narazí na žilu. Jeho radosť skalí nečakaný príchod Kadekovho spoločníka - zákerného Chrisa Culpina... Alec sa nevzdáva a hľadá ďalej - teraz rezervoár vody, ktorý by mal byť podľa jeho odhadov ukrytý v Zlatej šachte. Ed Garrety tajne odchádza hľadať Medenú horu...  ***** Na Jarabindu za Alecom Hamiltonom prichádza nečakaný hosť - jeho žena Róza. Od Kadeka sa dopočula o pokusnom vrte a zlatonosnej žile a preto sa nazdáva, že by pri Alecovi mohla znova získať peniaze a pohodlný život. Čoskoro však pochopí, že prišla zbytočne... Dohady nad záhadným odchodom Eda Garretyho objasní list, ktorý nechal u Veštice. Všetci sa s hrôzou dozvedajú, že Ed odišiel hľadať Medenú horu. Alec s Johnnym sa poberú za ním - čaká ich úmorná cesta Gibsonovou púšťou, v ktorej napokon nájdu Eda. Alec z jeho úst sa dozvedá roky utajované tajomstvo i presné označenie miesta, kde sa ukrýva poklad... Netuší však, že Róza z pomsty ohrozila jeho bezpečnosť a narobila mu vážne nepríjemnosti...  ***** Ed Garrety zomiera a hrobom sa mu stane horúci piesok v Gibsonovej púšti. Aleca Hamiltona po návrate čaká nepríjemné prekvapenie - dostane sa do väzenia a hrozí mu vyhostenie z Austrálie. Vyšetrovaním sa ukáže neopodstatnenosť obvinenia: Alec vstúpil na austrálsky kontinent pod vlastným menom, nepoužil falošný pas. Oslobodia ho. Zostáva ešte rozlúštiť dlhoročné tajomstvo o poklade a Medenej hore. Naozaj jestvujú, alebo je to len legenda? Alec s Johnnym sa znova vydávajú na púť Gibsonovou púšťou, aby sa konečne dozvedeli pravdu... (Zdroj: časopis Televízia)

• 16.2.2016  20:09

Kanadský film Nevhodné informácie je satirická komédia zaostrená na mnohé negatívne javy buržoáznej spoločnosti. Zobrazuje dramatický príbeh muža, ktorý bojuje o právo na súkromie a rodinné šťastie proti mechanizmu byrokratickej mašinérie, proti zneužitiu informačných záznamov o jeho osobe. Satirická komediálna nadsázka umožnila autorom kriticky odhaliť nedostatky a dôsledky kapitalistického spoločenského systému. Hrdinu filmu, doborsrdečného a trochu nepraktického architekta Jeffa Martleyho, stvárnil skúsený a populárny Alan Arkin, americký herec, ktorého poznáme aj z filmov Čakaj do tmy, Srdce je osamelý lovec a Hlava XXII. Jeho manželku hrá Mariette Hartleyová. Pozoruhodnú postavu sociálnej pracovníčky, ktorá vlastne uvedie do chodu celý mechanizmus byrokratickej mašinérie, stvárnila Monica Palmerová. Film nakrútil v roku 1979 režisér Eric Till. (Zdroj: časopis Televízia)

• 16.2.2016  19:32

V českom znení: Jan Pohan, Alois Švehlík, Jan Schánilec, Ilja Prachař, Ladislav Mrkvička a iní. Medzi hercami tu nie je uvedený ešte predstaviteľ hlavnej úlohy Gerard Kennedy (Palmer).

• 16.2.2016  18:13
    Dech bouře (1983)

V ČST uvedené ako dvojdielny film v pôvodnom znení s titulkami. Premiéra 2. časti bola v pondelok 15.12.1986 o 21:45 na 1. programe.

• 16.2.2016  16:19

Samotná poviedka s Paolom Villaggiom bola odvysielaná v ČST v stredu 29.12.1982 o 22:00 na 2. programe pod názvom Advokát.

• 6.2.2016  00:58
    Specialisté (1985)

V repríze s českým kinodabingom odvysielané v sobotu 6.7.1991 o 22:20 na F1. V slovenskom kinodabingu hlavné postavy dabovali Vladimír Durdík (Bernard Giraudeau) a Štefan Kožka (Gérard Lanvin). Tento dabing nebol nikdy uvedený v TV, snáď pri troche šťastia ešte môže existovať niekde v SFÚ, aspoň dúfam. Inak celý SFÚ podľa môjho názoru slúži nie na archiváciu, ale na dokonalé pochovanie každého filmu. Filmy boli predsa natočené na to, aby sa pozerali a dabingy boli vytvorené, aby sa počúvali a nie hnili niekde v nejakých ústavoch.

• 6.2.2016  00:52
    Bílí lvi (1981)

Čs. televízna premiéra bola v sobotu 6.7.1991 o 20:30 na F1. Réžia českého znenia: Jana Michajlová.

• 6.2.2016  00:47
    Neobvyklé příběhy (TV seriál) (1979)

Epizóda s názvom Chirurg mala čs. premiéru v piatok 5.7.1991 o 23:00 na F1. Réžia slovenského znenia: Zdeno Dřínovský.

• 6.2.2016  00:41
    Dost slávy pro všechny (TV film) (1988)

Čs. televízna premiéra 1. časti bola v stredu 3.7.1991 o 20:00 na F1. Réžia českého znenia: Jindřich Polan.

• 6.2.2016  00:36
    Trois morts à zéro (TV film) (1983)

Dvojdielny kriminálny film z prostredia futbalového klubu, vysielaný u nás pod názvom Tri nula pre vraha. Premiéra 1. časti bola v utorok 2.7.1991 o 20:00 a 2. časti v stredu 3.7.1991 o 20:00 na S1. Réžia slovenského znenia: Ján Šuda.

• 6.2.2016  00:22
    Môj domov (TV seriál)

Premiéra poslednej 14. časti v ČST bola v sobotu 21.12.1986 o 17:50 na 1. programe. Réžia slovenského znenia: Ján Jaroš.

• 6.2.2016  00:07

V repríze bol film v ČST odvysielaný v nedeľu 29.12.1985 o 10:30 na 2. programe. Réžia slovenského znenia: Dušan Kodaj.

• 6.2.2016  00:01

Premiéra 1. časti v ČST pod názvom Akadémia profesora Machuľu bola vo štvrtok 26.12.1985 o 13:40 na 1. programe. 2. časť mala premiéru na druhý deň 27.12.1985 o 14:25 na 1. programe. Réžia slovenského znenia: Svätopluk Šablatúra.

• 5.2.2016  23:29
    Bílé tango (TV seriál) (1981)

Príbeh z tohoto seriálu pod názvom Choroba srdca mal v ČST premiéru v utorok 10.7.1984 o 20:00 na 1. programe.

• 5.2.2016  08:11
    Martin Eden (TV seriál) (1979)

Martin Eden (Christopher Connelly) - v slovenskom znení Dušan Jamrich. Krátku ukážku mám ešte niekde na magnetofónovom kotúči. V ďalších úlohách v slovenskom znení: Zuzana Kocúriková ako Ruth Morseová (Delia Boccardo), Eva Rysová ako Mária (Andréa Ferréol), Ida Rapaičová ako Lizzie (Mimsy Farmer). Réžia slovenského znenia: Marta Mrlianová. Výborná ústredná pieseň od Billa Hughesa.

• 2.2.2016  14:29

Na slovenskom okruhu ČST uvedené so slovenským dabingom. Richarda Levie srdce (Romualds Ancans) daboval Michal Dočolomanský.

• 27.1.2016  19:35
    Maluala (1979)

Televízna premiéra v ČST bola v nedeľu 2.1.1983 o 21:45 na 2. programe. Réžia českého znenia: Pavel Klemens.

<< předchozí 1 2 3 4