Piedone

Slovensko

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4
    • 12.5.2020  15:45

Manuel de Blas, ktorý hral zabijaka Paganiniho, bol manželom herečky Patty Shepard (od r. 1967 až do jej smrti), ktorá v tomto filme hrala priateľku Terenca Hilla.

• 8.3.2020  19:27

Na film som šiel do kina z jediného dôvodu. Chcel som vidieť, ako vyzerá slovenský film strihaný v USA. Nakoniec to vyzeralo ako slovenská blbina strihaná na Slovensku.

• 18.2.2020  13:52
    Nové filmy v kinách (TV pořad) (1982)

Osobne si nemyslím, že táto relácia vznikla v roku 1982. V znelke bola ukážka z Dobyvateľov stratenej archy (v československých kinách až v roku 1985). Pred rokom 1985 určite v TV nebežala. Po roku 1989 bola premenovaná na Film a Video a nejaký čas ju ešte moderoval Ján Izák.

• 18.2.2020  07:20

50-minútový príbeh dvoch bratov atlétov Davida a Chada Warrenovcov (Jason Rogers a Tony Leech), z ktorých jeden trpí ťažkou chorobou a druhý sa s tým nevie vyrovnať a taktiež nevie odpustiť otcovi odchod od rodiny. Film je vlastne akýmsi videoalbumom kresťanskej rockovej kapely Petra, piesne z ich 12. štúdiového albumu "Beyond Belief" sprevádzajú celý film. V tom čase bola kapela na vrchole slávy a v najlepšej zostave: John Schlitt - spev, Bob Hartman - gitara, Ronny Cates - basgitara, John Lawry - klávesy, Louie Weaver - bicie. Piesne použité vo filme: "Creed", "Seen And Not Heard", "Love", "Beyond Belief", "I Am On the Rock", "Armed and Dangerous". Najúspešnejší album kapely, ocenený cenou Grammy. Titulná pieseň: https://www.youtube.com/watch?v=7KY7jLQGHA0

• 12.2.2020  20:33

Televízna premiéra v ČST: 20.5.1978 o 20:25 na 1. programe so slovenským dabingom.

• 12.2.2020  19:04

Televízna premiéra v ČST: 24.6.1983 o 20:00 na 1. programe.

• 11.2.2020  13:30
    Zachovávat dekorum (TV seriál) (1990)

Poštára, ktorý sa zakaždým márne snaží nepozorovane prebehnúť pred domom Buchtovej, hrá David Janson. Ako 14-ročný si zahral vo filme Ťažký deň (1964). Je to ten chlapec, ktorý sa prechádza pri rieke s Ringom Starrom.

• 14.10.2019  09:36

Televízna premiéra v ČST: 10.10.1981 o 20:00 na 1. programe.

• 1.10.2019  08:57

Jenő Rejtő je v Maďarsku legenda a kto čítal ktorýkoľvek z jeho románov, musí uznať, že je to právom druhý najčítanejší maďarský spisovateľ (pred ním je už len M. Jókai). Na Slovensku vyšlo v edícii Dobrodružné romány 12 jeho diel. Napriek tomu, že boli napísané pred viac ako 80 rokmi (Rejtő zomrel ešte počas 2. svetovej vojny!), pri ich čítaní si to ani neuvedomíte. Tento film je adaptáciou románu Traja mušketieri v Afrike (na Slovensku vydala Smena, Dobrodružné romány č. 158 z r. 1969). Žiaľ, herecké výkony na mňa pôsobia ako z televíznej inscenácie a dúfam, že viac filmov podľa Rejtőho už nevznikne. Pri knihách sa totiž pobavíte oveľa viac ako pri tomto filme. Osobne doporučujem najmä román Štrnásťkarátové auto (Dobrodružné romány č. 288, r. 1980). To som vybuchoval smiechom snáď pri každej druhej vete. A to už ako 12-ročný! Kto sa chce niečo dozvedieť o samotnom autorovi, doporučujem tento podcast od Egona Tomajka: https://www.audiolibrix.com/sk/Podcast/Listen/58462/ficer-nedela-23-10-2016-12-00

• 18.8.2019  15:35
    Edna, the Inebriate Woman (TV film) (1971)

Premiéra v ČST: 7.10.1976 o 20:00 na 1. programe pod názvom Tuláčka Edna. Réžia slovenského znenia: Samuel Ivaška.

• 18.2.2019  19:24
    Gefährliche Fahndung (TV seriál) (1978)

Začiatkom 80. rokov vysielané v ČST so slovenským dabingom pod názvom Nebezpečné pátranie.

• 19.1.2017  09:00
    Jana Eyrová (1943)

Neuveriteľné, že TV Markíza vysielala kedysi aj takéto filmy. Dnes o tom môžme len snívať.

• 9.1.2017  09:56

Veľmi zaujímavý dokument zo zákulisia natáčania filmu Ťažký deň. Jeho súčasťou je aj pieseň You Can't Do That, ktorá bola natočená pre film, nakoniec však bola vystrihnutá. Dokumentom sprevádza Phil Collins, ktorý sa zúčastnil natáčania záverečneho koncertu ako jeden z divákov. V roku 1995 v našich končinách vydané na VHS s českými titulkami pod názvom Jak vznikal Perný den.

• 9.12.2016  07:52

Pod názvom Vzbura bukanierov bol u nás vysielaný úplne iný film, a to španielsko-taliansky z roku 1972, ktorý režíroval José Luis Merino. http://www.imdb.com/title/tt0067657/ Jeho posledná repríza bola na 2. programe ČST 9.12.1983 o 16:30. Réžia slovenského znenia: Marta Mrlianová. V slovenskom znení Dušan Jamrich, Ľubo Roman, Slávo Záhradník a iní. Časť dabingu sa mi ešte zachovala na magnetofónovom kotúči.

• 25.9.2016  20:57
    Neviditelné hledí (TV seriál) (1973)

Televízna premiéra 1. časti v ČST bola v piatok 14.7.1978 o 20:10 na 1. programe, ďalšie časti nasledovali vždy po týždni a reprízované boli na druhý deň v sobotu v dopoludňajších hodinách. Réžia českého znenia: Milan Messany.

• 25.9.2016  20:46
    Melancholy Hussar, The (TV film) (1973)

Televízna premiéra na slovenskom okruhu ČST bola v piatok 21.7.1978 o 22:30 na 1. programe pod názvom Melancholický husár. Réžia slovenského znenia: Ján Šuda.

• 26.2.2016  23:14
    Curro Jiménez (TV seriál) (1976)

Repríza 1. časti v ČST bola v pondelok 19.9.1983 o 18:05 na 2. programe. Repríza 2. časti bola v pondelok 26.9.1983 o 16:05 na 2. programe. V hlavnej úlohe v slovenskom znení Dušan Jamrich (od 7. u nás vysielanej epizódy po 13.)

• 26.2.2016  13:51

Rok 1984 medzi Vianocami a Silvestrom, čiernobiely televízor, TV Budapest a maďarský dabing. Nerozumel som ani slovo okrem "Luke Skywalker" a aj tak som na to čumel s otvorenými ústami a ešte 2 týždne sme ten film rozoberali v škole so spolužiakmi, ktorí mali to šťastie, že vedeli po maďarsky :) Až v roku 1991 som to videl s českým dabingom a vo farbe v kine. Dovtedy som len zúfalo lovil po časopisoch každý jeden obrázok z filmu a lepil si ich do zošita. Mám ho dodnes.

• 16.2.2016  23:14
    Kozoroh 1 (1977)

Televízna premiéra v ČST bola v sobotu 28.11.1981 o 21:55 na 1. programe.

• 16.2.2016  23:03
    Sami mezi vlky (TV seriál) (1979)

Premiéra 2. časti bola v piatok 16.4.1982 1. programe.

• 16.2.2016  22:58
    Mrňata (TV seriál) (1976)

V ČST v roku 1985 uvedené ako šesťdielny seriál, v slovenskom znení pod názvom Vtáčatá. Premiéra 5. časti bola v pondelok 7.10.1985 o 17:55 na 2. programe. Táto časť mala názov "Vysedí sojka vajíčko?". Úvodná znelka bola prespievaná do slovenčiny. Réžia slovenského znenia: Zdeno Dřínovský.

• 16.2.2016  22:24

Vo vysielaní ČST uvedené v stredu 26.3.1980 o 22:00 na 1. programe.

• 16.2.2016  21:54

Televízna premiéra v ČST: 9.10.1981 o 22:45 na 1. programe. Réžia českého znenia: Bedřich Fronk. Bratia Paco a Pedro sa pripravujú na dvadsaťštyrihodinové motocyklové preteky. Starší Pedro si však nerobí veľké nádeje - potrebovali by výkonnejší a spoľahlivejší stroj, ale na taký nemajú dosť peňazí. To dobre vie ich spoločný priateľ Tony, pre ktorého peniaze znamenajú jedinú životnú istotu. Čoraz viac túži po prepychu a preto chce využiť oboch bratov na rafinovane vymyslenú lúpež. Má starú a bohatú tetu, ktorá vždy v sobotu odchádza so svojou neterou na výlet. Nebude teda ťažké vniknúť do jej bytu a zobrať jej peniaze a šperky. Plán má realizovať Pedro, pretože bude mať na sobotný večer dokonalé alibi - zúčastní sa predsa spolu s bratom na motocyklových pretekoch. Pedro sa dá za sľúbenú odmenu prehovoriť... Tak sa začína dej španielskeho komediálneho filmu Dlhá júlová noc, ktorý nakrútil režisér Luis José Comerón. Vychádza z tradície španielskej filmovej veselohry, v ktorej majú výrazné postavenie prvky čierneho humoru. (Zdroj: časopis Televízia)

• 16.2.2016  20:48
    Zlatá šachta (TV seriál) (1979)

Alec Hamilton (Ray Barrett) po krachu v Anglicku ujde do Austrálie, kde prijme pozvanie sesternice svojej ženy Janet Garretyovej a odchádza s ňou na usadlosť Jarabinda. Zoznamuje sa s jej otcom Edom Garretym, majiteľom starej, tridsať rokov zavretej Zlatej šachty. Aleca šachta priťahuje a tajne do nej vnikne. Získa vzorky pre geofyzikálne laboratórium. Dostane sa tak do konfliktu s Edom, ktorý si neželá, aby sa Alec dlhšie zdržiaval u nich na Jarabinde. Alec dostáva ponuku od podnikateľa Kadeka na prácu v Sidney a odchádza za ním. Zároveň sa dozvedá, že jeho žena Róza nenaletela na fámu o jeho smrti a vie, kde ho má hľadať...  ***** Alec odchádza za Kadekom, ktorý ho chce zaangažovať do jednej zo svojich podvodných akcií. Zo začiatku odmieta, ale Kadek ho vydiera... Alec získa cenné informácie v geofyzikálnom laboratóriu a spolu s mladým geológom Johnnym Culpinom sa vracia späť na Zlatú šachtu. O šachtu však javí záujem aj Westrop, synovec nebohého McIlroya, ktorý bol spoločníkom Eda Garretyho a údajne zahynul v Gibsonovej púšti - Westrop spochybňuje okolnosti jeho úmrtia, hľadá dôkazy a robí si nároky na šachtu i usadlosť Jarabindu. Nečakaný výbuch v Zlatej šachte situáciu ešte viac skomplikuje...  ***** Ed Garrety priznáva, že zapríčinil výbuch v Zlatej šachte pri hľadaní zlatonosnej žily. Ohrozil Westropov život a preto sa dostáva pred súd, ktorý ho však napokon oslobodí. V očiach ľudí Ed očistený nie je a opäť začnú kolovať reči o záhadnej smrti jeho bývalého spoločníka McIlroya, o Gibsonovej púšti a Medenej hore... Alec s Edovým súhlasom uskutoční skúšobný vrt a narazí na žilu. Jeho radosť skalí nečakaný príchod Kadekovho spoločníka - zákerného Chrisa Culpina... Alec sa nevzdáva a hľadá ďalej - teraz rezervoár vody, ktorý by mal byť podľa jeho odhadov ukrytý v Zlatej šachte. Ed Garrety tajne odchádza hľadať Medenú horu...  ***** Na Jarabindu za Alecom Hamiltonom prichádza nečakaný hosť - jeho žena Róza. Od Kadeka sa dopočula o pokusnom vrte a zlatonosnej žile a preto sa nazdáva, že by pri Alecovi mohla znova získať peniaze a pohodlný život. Čoskoro však pochopí, že prišla zbytočne... Dohady nad záhadným odchodom Eda Garretyho objasní list, ktorý nechal u Veštice. Všetci sa s hrôzou dozvedajú, že Ed odišiel hľadať Medenú horu. Alec s Johnnym sa poberú za ním - čaká ich úmorná cesta Gibsonovou púšťou, v ktorej napokon nájdu Eda. Alec z jeho úst sa dozvedá roky utajované tajomstvo i presné označenie miesta, kde sa ukrýva poklad... Netuší však, že Róza z pomsty ohrozila jeho bezpečnosť a narobila mu vážne nepríjemnosti...  ***** Ed Garrety zomiera a hrobom sa mu stane horúci piesok v Gibsonovej púšti. Aleca Hamiltona po návrate čaká nepríjemné prekvapenie - dostane sa do väzenia a hrozí mu vyhostenie z Austrálie. Vyšetrovaním sa ukáže neopodstatnenosť obvinenia: Alec vstúpil na austrálsky kontinent pod vlastným menom, nepoužil falošný pas. Oslobodia ho. Zostáva ešte rozlúštiť dlhoročné tajomstvo o poklade a Medenej hore. Naozaj jestvujú, alebo je to len legenda? Alec s Johnnym sa znova vydávajú na púť Gibsonovou púšťou, aby sa konečne dozvedeli pravdu... (Zdroj: časopis Televízia)

• 16.2.2016  20:09

Kanadský film Nevhodné informácie je satirická komédia zaostrená na mnohé negatívne javy buržoáznej spoločnosti. Zobrazuje dramatický príbeh muža, ktorý bojuje o právo na súkromie a rodinné šťastie proti mechanizmu byrokratickej mašinérie, proti zneužitiu informačných záznamov o jeho osobe. Satirická komediálna nadsázka umožnila autorom kriticky odhaliť nedostatky a dôsledky kapitalistického spoločenského systému. Hrdinu filmu, doborsrdečného a trochu nepraktického architekta Jeffa Martleyho, stvárnil skúsený a populárny Alan Arkin, americký herec, ktorého poznáme aj z filmov Čakaj do tmy, Srdce je osamelý lovec a Hlava XXII. Jeho manželku hrá Mariette Hartleyová. Pozoruhodnú postavu sociálnej pracovníčky, ktorá vlastne uvedie do chodu celý mechanizmus byrokratickej mašinérie, stvárnila Monica Palmerová. Film nakrútil v roku 1979 režisér Eric Till. (Zdroj: časopis Televízia)

• 16.2.2016  19:32

V českom znení: Jan Pohan, Alois Švehlík, Jan Schánilec, Ilja Prachař, Ladislav Mrkvička a iní. Medzi hercami tu nie je uvedený ešte predstaviteľ hlavnej úlohy Gerard Kennedy (Palmer).

• 16.2.2016  18:13
    Dech bouře (1983)

V ČST uvedené ako dvojdielny film v pôvodnom znení s titulkami. Premiéra 2. časti bola v pondelok 15.12.1986 o 21:45 na 1. programe.

• 16.2.2016  16:19

Samotná poviedka s Paolom Villaggiom bola odvysielaná v ČST v stredu 29.12.1982 o 22:00 na 2. programe pod názvom Advokát.

• 6.2.2016  00:58
    Specialisté (1985)

V repríze s českým kinodabingom odvysielané v sobotu 6.7.1991 o 22:20 na F1. V slovenskom kinodabingu hlavné postavy dabovali Vladimír Durdík (Bernard Giraudeau) a Štefan Kožka (Gérard Lanvin). Tento dabing nebol nikdy uvedený v TV, snáď pri troche šťastia ešte môže existovať niekde v SFÚ, aspoň dúfam. Inak celý SFÚ podľa môjho názoru slúži nie na archiváciu, ale na dokonalé pochovanie každého filmu. Filmy boli predsa natočené na to, aby sa pozerali a dabingy boli vytvorené, aby sa počúvali a nie hnili niekde v nejakých ústavoch.

• 6.2.2016  00:52
    Bílí lvi (1981)

Čs. televízna premiéra bola v sobotu 6.7.1991 o 20:30 na F1. Réžia českého znenia: Jana Michajlová.

<< předchozí 1 2 3 4