The Persuaders! - Greensleeves (1971) (epizoda)

V jednej scéne Danny Wilde (Tony Curtis) v prestrojení za sluhu hovorí, že je pôvodom Maďar. Rodičia Tonyho Curtisa boli skutočne maďarskí Židia (matka pochádzala z Michaloviec) a on sám vedel hovoriť do veku 6 rokov len po maďarsky.

Válka policajtů (1979)

Získanie občianskeho preukazu som oslávil v kine na tomto filme, ktorý bol vtedy do 15 rokov neprístupný a uvádzačky naozaj poctivo kontrolovali, koho do kina pustia.

Cukr, med a feferonka (1980)

V československých kinách mal tento film prístupnosť od 18 rokov.

Polskie drogi (1976) (seriál)

Na slovenskom okruhu ČST v 80. rokoch v slovenskom znení pod názvom Cesty. Nevidel som všetky časti, tak som sa dodnes nedozvedel, či sa hlavný hrdina dožil konca seriálu alebo nie. Seriál neviem nikde zohnať.

Upír Nosferatu (1922)

Fotografie z filmu, použité v slovenskom vydaní knihy Dracula z roku 1969 som obdivoval už ako 11-ročný u spolužiaka a neskôr sa mi podarilo túto knihu získať od iného kamaráta výmenou za šiltovku Coca-cola (ktorú mi rodičia kúpili v Bulharsku). Film samotný som mal možnosť vidieť (a nahrať) až v 90. rokoch na STV. Žiaľ, nahrávka sa mi nezachovala.

Jestli se rozzlobíme, budeme zlí (1974)

Manuel de Blas, ktorý hral zabijaka Paganiniho, bol manželom herečky Patty Shepard (od r. 1967 až do jej smrti), ktorá v tomto filme hrala priateľku Terenca Hilla.

Fontána pro Zuzanu 3 (1999) odpad!

Na film som šiel do kina z jediného dôvodu. Chcel som vidieť, ako vyzerá slovenský film strihaný v USA. Nakoniec to vyzeralo ako slovenská blbina strihaná na Slovensku.

Nové filmy v kinách (1982) (pořad)

Osobne si nemyslím, že táto relácia vznikla v roku 1982. V znelke bola ukážka z Dobyvateľov stratenej archy (v československých kinách až v roku 1985). Pred rokom 1985 určite v TV nebežala. Po roku 1989 bola premenovaná na Film a Video a nejaký čas ju ešte moderoval Ján Izák.

Petra Beyond Belief (1990)

50-minútový príbeh dvoch bratov atlétov Davida a Chada Warrenovcov (Jason Rogers a Tony Leech), z ktorých jeden trpí ťažkou chorobou a druhý sa s tým nevie vyrovnať a taktiež nevie odpustiť otcovi odchod od rodiny. Film je vlastne akýmsi videoalbumom kresťanskej rockovej kapely Petra, piesne z ich 12. štúdiového albumu "Beyond Belief" sprevádzajú celý film. V tom čase bola kapela na vrchole slávy a v najlepšej zostave: John Schlitt - spev, Bob Hartman - gitara, Ronny Cates - basgitara, John Lawry - klávesy, Louie Weaver - bicie. Piesne použité vo filme: "Creed", "Seen And Not Heard", "Love", "Beyond Belief", "I Am On the Rock", "Armed and Dangerous". Najúspešnejší album kapely, ocenený cenou Grammy. Titulná pieseň: https://www.youtube.com/watch?v=7KY7jLQGHA0

Poslední vlak z Gun Hillu (1959)

Televízna premiéra v ČST: 20.5.1978 o 20:25 na 1. programe so slovenským dabingom.