Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Animovaný
  • Akční
  • Drama
  • Krátkometrážní

Oblíbené seriály (9)

Ajťáci (2006)

Některé epizody jsou opravdu zničující a magor jako je Moss se hledá těžko :) Díl s gay-vozíčkáři je asi nejlepší - smál jsem se, až jsem na to ani neviděl. Jediné mínus IT Crowd je, že to má zatím tak málo dílů!

Futurama (1999)

"Svatý bonga koupený od čonga!" Šestá sezona je spíš opravdu už jen poslední výdech vyčerpaného tématu. Proti prvním sériím slabé kafe.

Simpsonovi (1989)

Ne vždycky je ten díl úplně vyvedený a navíc poslední série už nejsou tak zábavné jako tomu bývalo.

Bratrstvo neohrožených (2001)

Úžasná práce se "zúčastněnou" kamerou, efekty, fakta, emoce, vztahy, zážitky. Člověk si během několika dílů oblíbí postavu a potom ho opravdu mrzí, když zemře. Některé díly jsou sice míň akční, o to političtější, ale celkově jako komplet to neskutečně funguje a díky všem těmto aspektům je Bratrstvo neohrožených nejlepší válečnou sérií, která nemá konkurenci.

Spartakus: Bohové arény (2011)

Po čtvrté episodě nelze jinak. Plný počet za skvělé herce, výborné bojové choreografie, kameru, příběh a absolutně nespoutané vyobrazení antických neřestí. Už se nemůžu dočkat finále! Dodatek po celé sérii: škoda, že se nedá zvednout hodnocení z pěti hvězd na šest. Nejdelší gladiátorská řež, jakou jsem kdy viděl a celkově na tento OPUS nemá ani Russell Crowe a jeho Gladiátor. Skvělá kamera, skvělá režie, výborní herci (Hannah je prostě dokonalý), krásné ženy a přátelství na život a na smrt. Nemám jediné výtky. Opravdu. Poslední minuta je dokonalá. "My budeme ti, kteří tento dům pozvednou. Nad mého otce, nad Solonia, nad samotné zkurvené bohy. Zanecháme v tomto městě naši stopu. A jednoho dne se dočkáme řádné odměny... Za to všechno, co jsme udělali."

Perníkový táta (2008)

Po třetí sérii jsme už solidně v prdeli, hlavní dvojici doslova dýchá smrt na záda a mě to baví víc a víc :) S04 je rozběhnutá jak ďas a těším se na zbytek. Mimo momentální komentář bych ale vyzdvihl naprosto vymakaný scénář, kde žádný záběr není bezúčelný a časem se dozvíme, proč vlastně se stalo to, či ono několik epizod nazpět. A nad scénář bych postavil ještě práci kameramana Michaela Slovise, který z každé scény umí udělat lahůdku - viz večeře rozpadající se rodiny, zabíraná zpoza sloupu, který přesně dělí stůl na dvě poloviny... HOTOVO: Výborný scénář, skvělí herci, charaktery, kterým fandíte. Skvělý konec. Jak nevinně to začalo, tak epicky to skončilo. Goodbye, Jesse, goodbye, Walt. 5*

Final Space (2018)

Až na ty chvílemi zbytečné dialogy, kdy hrdina komentuje cokoliv, tak musím říct, že jsem nebyl absolutně připravený na to, co přijde. Epičnost v rozměrech o jakých se Rickovi a Mortymu ani nezdálo a jistota přežití postav asi jako u Hry o trůny. Za mě super, ale jak říkám, ubrat rádoby hlášek a je to jasná 5*hvězda. Skvělá hudba.

Hra o trůny (2011)

Po několika na sobě nezávislých doporučeních jsem se rozhodl dát Trůnům šanci a nelituju. Knižní předlohu neznám, ale zpracování je velice dobré, vizuálně je to perfektní a herecké obsazení je na výbornou. Jenom mi vadí, že celou dobu se schyluje k pekelné bitvě, z níž její první střet je naprosto vynechaný (jako by to točil Tarantino :) a hlavně to, že NIC se tam nevyvíjí tak, jak byste chtěli :) A proti Spartakovi nebo například LOST nemám až takové nutkání okamžitě vidět další díl... Supersyrová fantasy plná intrik a politikaření, falešných přátel, zrady a krve. V tom obrovském množství postav se občas ztrácím (hlavně pokud jsou jenom jmenovány), ale čím víc do toho člověk zapadne, tím je to jednodušší. Peter Dinklage by mohl charisma prodávat po kilech. První řada je popravdě jenom takovým prologem před krvavou bitvou o Sedmero království, ale já si na ni klidně počkám... Bude stát za to. Po druhé řadě: Tak nevím. Brutálně vleklý děj a místy se pořád neorientuju, o kom je zrovna řeč (těch postav tam...) a zase ty vynechané akční scény. Z deseti-dílné série se "pořádně něco děje" až v předposledním díle, což beru jako opravdové mínus. Boj o Železný trůn bude zřejmě teda probíhat stylem "pero je mocnější než meč". Nevím, kolik sérií autoři plánují, ale s tímto tempem vyprávění jich bude tak osm. Ano, je to efektní, syrové, krvavé, nahaté a bůhvíco ještě, ale vývoj děje je tak pomalý, že ten malý zkurvysyn Joffrey asi hned tak nezdechne. Peter Dinklage na hrad! Šestá řada! Lepší a lepší. Většina postav mrtvá, nikdy nevíte odkud to přijde :)

Reklama

Reklama