tomeek

tomeek

okres Praha
animuju, kreslím a mudruju :)

23 bodů

Moje obsahy

od nejnovějšíchpodle abecedypodle roku vzniku filmu
  • 8.10.2011
  Le Chien mélomane (1973)

  Příběh o muži, který během hry na housle objeví tón, který má ničivější účinky než atomová bomba.

  • 8.10.2011
  Traversée de l'Atlantique à la rame, La (1978)

  Manželský pár se vypraví na cestu kolem světa na obyčejné loďce. Symbolickou cestu životem si zpestřují hrou na klarinet a harfu, vše si zapisují do deníku, čelí nástrahám moře a léta plynou.
  Melancholický, sugestivní snímek, ve kterém Laguionie pracuje s jemnou animací postav, jejich psychickými stavy a proměnou postav věkem.

  • 8.10.2011
  Une bombe par hasard... (1969)

  Muž přichází do města, které je naprosto opuštěné. Všechno nasvědčuje tomu, že jeho obyvatelé museli odejít velice narychlo. Příčinou je nevybuchlá bomba obřích rozměrů, která dopadla doprostřed města a přinutila obyvatele utéci na nedaleký kopec, ze kterého dalekohledem pozorují, jak poutník, netušíc o bombě, užívá dary prázdného města plnými doušky. Chuť obyvatel přihlížet tomuto rabování ale nebude mít dlouhého trvání.

  • 5.2.2011
  12:01 PM (1990)

  Myron Castleman (Kurtwood Smith) je obyčejný úředník, jehož život se jednoho dne rapidně změnil. Ocitl se totiž v časové smyčce, která trvá přesně 59 minut. Po jejich uplynutí se znovu objeví na původním místě jednu minutu po poledni a je jediný, kdo si skok pamatuje. Proto je také jediným člověkem, který by to mohl napravit. Má na to ale jenom necelou hodinu...

  • 9.10.2010
  Sintel: Příběh draka (2010)

  Osamělá dívka jednoho dne při hledání jídla objeví zraněné dračí mládě. Začne se o něj starat a společně přežívají. Jednoho dne ale během hry dráčka napadne dospělý drak a odnese ho neznámo kam. Dívka se proto vydá na dlouhou a nebezpečnou pouť, aby svého draka zachránila...