• Krátkometrážní

Zataženo, občas trakaře (2009)

Klasický syno-otcovský komplex, ale velice barevně povyprávěný, navíc všem krásně vlají ručičky a je to celé dynamické jak ďas! Žádný výtvarný styl se mi asi od Toy Story tak nelíbil :) A ten policajt byl skvělý!!! Jeden z mých nejoblíbenějších animáčů! :) "FLDSMDFR!"

Občan Havel (2007)

Velice sympatický dokument ukazující Havla v nevídaném světle. Je krásné vidět, že je to taky jenom obyčejný člověk.

Angličtina pro nejmenší (1990) (pořad)

"Vudžu lajk sam epls, Ringeu?" Nejlepší pořad o angličtině, který jsem kdy viděl. Vyrostl jsem na něm. Skvěle jednoduché a promyšlené, navíc prokládané výbornými kraťásky a seriálem o princezničce a zelené příšeře, co žere budíky :) Brilliant!

Beowulf (2007)

Čistý průměr. Opravdu netuším, v čem tkví smysl toho, že se v počítači snaží imitovat realitu. Kdyby byl Beowulf natočený normálně nebo na greenscreenu jako 300, výsledek by byl určitě zajímavější, než toto. Tady se totiž nedá mluvit ani o animaci (snad kromě nekolika věcí, např. toho draka). Zemeckis je holt hračička a tak si plácá performance-capturové bábovičky. To, že se z nich hrad nikdy nestane je mu asi jedno. BONUS: Ta posvátná číše mi celou dobu strašně připomínala G z loga Gambrinus :D

Roboti (2005)

Dnes už opravdu nestačí, že je to 3D animace a že se to pěkně hýbe. Roboti nejsou zlí, postavy rozmanité, ale celý film je cílený na publikum mladší 12ti let. Nemůžu se 100x smát jenom proto, že někomu něco upadne. Slabší průměr, ani ten námět mě nijak nezaujal...

Avatar (2009)

Neskutečné. Víc! VÍC!!! Věřím, že po druhém shlédnutí budu trochu kritičtější, ale napoprvé to opravdu bralo dech.

Pobuda (2005)

Otravný film, plný typicky zmateného jednání. Pan galerista sebou nechává vláčet jako pitomec a Depardieu si dělá úplně co chce. Tohle se stát mě, tak letí - manželka nemanželka!

Mary a Max (2009)

Úsměvné, smutné a veselé zároveň. Plus citovka na závěr :) Skvěle vybraný dabing herců. Od Krumpeta se nic nezměnilo, v podstatě ta samá kombinace černého humoru a absurdity v kombinaci s utrpením outsiderů. I přesto ale velice pěkný film.

Velké naděje (1998)

Tak to byl opravdu straně zvláštní film... Ale přesto je v něm něco, co mě na něm hrozně bavilo.