• Krátkometrážní

Údolí stínů (2002)

Slabé. I tak ale dávám 4 hvězdy. Vím, že jsem si říkal, že tohle opravdu nedopadlo dobře.

Znamení (2002)

Miluju Znamení. Shyamalan udržuje napětí až do konce pouhým naznačováním, skoro nic se neukáže - což je ještě horší. Výborná hudba, ze které mi vždycky běhá mráz po zádech! Můj nejoblíbenější soundtrack. Obzvlášť v závěrečném vyvrcholení v obýváku je hudba přímo epická! Znamení mám tak rád, že odpustím i to, že (SPOILER) ač je slabinou mimozemšťanů voda, vybrali si pro invazi planetu, jejíž povrch tvoří ze 70% právě voda. *EEEEE* Epic fail. Nevadí! Za pět.

Slepičí úlet (2000)

Klasicky výborná práce s odkazy a citacemi, konec je napínavý jak prase a ty slepičky hrají líp než kdejaká "hvězda". Aardman je plastelínový Pixar.

Maverick (1994)

Výborná komedie, skvělé proplétání a podvádění. Bohužel ale pro člověka neznalého pravidel pokeru bude asi závěrečné vynesení karty zcela nic neříkající. S každým dalším shlédnutím tam najdu nové a nové fóry, ale indiáni jsou prostě best :)

Sin City - město hříchu (2005)

Dokonalá kopie komiksových stránek, skvělý Bruce a ještě lepší Rourke. Zatím nejlepší komiksová adaptace, ve které prostě není chyba.

Šestý smysl (1999)

Skvělý film, bohužel se nemůžu opakovat, jak vedle jsem byl z pointy a bla bla bla, NEBOŤ mi byla prozrazena několik let dopředu, protože jsem se k tomuto filmu dostal celkem pozdě - hanba mi.

Forrest Gump (1994)

To je film, který je tak strašně dobře natočený, že ho musíte milovat. A když si pustíte originál, uvědomíte si, jak strašně slušně je to nadabované - narozdíl od originálu ani jedno sprosté slovo :)

Cesta do zatracení (2002)

S Americkou krásou to nemá nic společného, tak to sem pořád nepleťte. Vždyť je to uplně jiný žánr! Skvělý příběh, výborné zpracování a neuvěřitelná hudba Thomase Newmana. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů... "Jsem rád, že jsi to ty."

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Podle mě nejlepší válečný film mimo druhou světovou válku. Nehorázně dobrá kamera, akce přehršel. Skvělé. Plus body za autentičnost, podle skutečných událostí. "Tohle ani nebudeš potřebovat, za dvě hodiny jsme zpátky..."

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Skvělý film, skvělá atmosféra... výborná souhra Hankse a Spielberga. I po 13-ti (!!!) letech jsem asi pořád neviděl lepší scénu, než je vylodění v Normandii. No a ten konec u mostu, to je peklo. Nesnáším scénu na schodech.