major.warren

major.warren

okres Český Krumlov
student , milovník dobrého filmu

18 bodů

Můj deníček

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
 • 10.10. v 19:53

  Žebříček mnou viděných filmů roku 2019

  1. místo - Tenkrát v Hollywoodu (viděno 2x)

  2. místo - Nabarvené ptáče        (viděno 2x)

  3. místo - Parazit

  4. místo - Bolest a sláva

  5. místo - Joker

  6. místo - Na střeše

  7. místo - Rocketman

  8. místo - Lví král

  9. místo - Ad Astra

  10. místo - Skleněný pokoj

  11. místo - Dumbo

 • 10.10. v 19:52

  Filmy, které jsem letos viděl, nebo se na ně chystám (2019)

  Tenkrát v Hollywoodu

  Nabarvené ptáče

  Dumbo

  Lví král

  J'accuse

  Pražské orgie

  Na střeše

  Teroristka

  Bolest a sláva

  Yesterday

  Řbitov zvířátek 

  Blíženec

  Skleněný pokoj

  1917

  Máma

  Rocketman

  Ad Astra

  Joker

  Parazit

 • 9.10. v 22:13

  Viděl jsem

  Dnes večer jsem viděl film Parazit. Na rovinu říkám, že jsem nadšen. Film je božsky zábavný, černočerně vtipný, skvěle napsaný, a výtečně natočený. Jednoznačně přeji oscarové nominace minimálně za původní scénář a děkuji korejským tvůrcům za silný zážitek, který jakoby potichu navazoval na Tarantina a bratry Coenovi:-). Skvěle jsem se bavil. Parazit je velký film a v Cannes vyhrál zcela zaslouženě. 80%. Komentář zítra.

 • 9.10. v 15:21

  Jdu do kina

  Dnes večer jdu do kina na jihokorejský film Parazit, vítěz festivalu v Cannes a oscarový kandidát s přívlastkem "nejzábavnější vítěz Cannes od Pulp Fiction." Čekám jednoduše skvělou zábavu. Uvidíme:-).

 • 3.10. v 21:56

  Viděl jsem

  Dnes večer jsem viděl film Joker režiséra Todda Phillipse. Jsem velmi mile překvapen. Film je strhující a Joaquin Phoenix si jde pro Oscara. Srovnání s Ledgerem se nevyhneme, ale Phoenix je prostě geniální. Moc mě těší, že se nejedná o komiks. Phillips totiž zvolil formu, která sahá za hranice kdejakého extra komiksu či akční podívané, a zvolil věc jedinou: Filmařinu! A dokázal, že i ona sama pořád funguje. Ruší jen spojení s Batmanem. 75% a opravdu, opravdu krásné čtyři hvězdičky. Komentář zítra!

 • 3.10. v 18:58

  Jdu do kina

  Dnes večer jdu do kina na film Joker. Jsem velmi zvědav, když už film vyhrál Benátky a navíc má oscarového favorita za hlavní herecký výkon. Na Jokera se těším, a jsem zvědav zda se z komiksového hrdiny a podloží s ním spojeného, stane strhující psychologická podívaná, tak jak hovoří některá média.

 • 21.9. v 21:46

  Viděl jsem

  Dnes večer jsem "viděl" film Ad Astra s Bradem Pittem a Tommy Lee Jonesem režiséra Jamese Graye. Proč píšu viděl s uvozovkami? Protože se mi stalo, že jsem v kině poprvé na filmu skutečně usnul a de facto prospal jeho druhou půlku i s pointou. Avšak jestli se tomu, čím film Ad Astra končí dá říkat pointa. Z navenek chytrého a zajímavého Sci-Fi se vyklubala klasická americká "břečka," jež včetně fňukání a litování se, nabízí výtečnou vizuální stránku, Brada Pitta a další herce, melodramatickou rušivou hudbu, dobrý námět zrealizovaný v hrůzném scénáři, špatnou režii a ve finále něco, co na své dva inteligentní předchůdce Gravitaci a Interstellar jen ztěžka dosáhne. Pro mě velké zklamání. Průměrný snímek. 55%. Komentář zítra!

 • 21.9. v 17:40

  Jdu do kina

  Dnes večer jdu do kina na film Ad Astra. Sci-Fi snímek s Bradem Pittem v hlavní roli. Dost se těším a čekám chytré a rafinované Sci-Fi.

 • 18.9. v 22:47

  Viděno po druhé:-).

  Dnes večer jsem znovu viděl film Nabarvené ptáče Václava Marhoula a znovu jsem nadšen. Přeji Oscary? Lepší film jsem v českých poměrech dlouho neviděl. Vynikající dílo.

 • 18.9. v 18:49

  Znovu do kina!

  Rok 2019 už podruhé překonává můj osobní rekord. Dnes večer vyrážím znovu do kina na film Nabarvené ptáče. Proč? Protože si ho chci ještě jednou vychutnat na Velkém plátně:-).

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16