major.warren

major.warren

okres Český Krumlov
student , milovník dobrého filmu

11 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
  • 11.3.2018  11:12
  25. Český lev (TV pořad) (2018)
  ****

  No šlo to. Nebylo to zlé a pod vedením Adély Vinczeové to bylo i celkem vtipné. S Výbornou a jejími lékaři na vyhlašování se to nedá srovnat. Samozřejmě některé výstupy byly slabší, stejně tak hudební doprovod Vladivojny La Chii a její pardon, debilní píšťalky. Hudba co hráli při vyhlašování, ale nebyla jinak špatná a celkem se mi i zamlouvala. Samozřejmě ty politické narážky Olgy Sommerové apod. mě doslova srali. Politika k filmu nepatří. Hned na začátku mě nasrali oceněním vedlejší herečky pro Petru Špalkovou. Hrála skvěle, ale na lva ten její výkon a ani výkon Tatiany Vilhelmové nebyl. Měla vyhrát Sabina Remundová za Zahradnictví. To byl výkon:-). Oldou Kaiserem za Po strništi bod mi zpravili náladu. Výtvarné ceny za Miladu a Lajku mě taky zrovna nenadchli a nejvíc mě nasrala hudba. Ostrouchov složí doslova geniální témata a oni to dají nějakým umělcům neumělcům za to, že zakomponují do hudby zvuk listů a větru. Jsem rád za alespoň jednu cenu pro Špínu a stejně tak za Po strništi bos. Bába z ledu, jak herci, tak scénář a režie mi udělali ohromnou radost. Bohdan Sláma si to zasloužil.

  • 8.3.2018  18:14
  Odnikud (2017)
  *****

  Tak tenhle film mě dostal na kolena. Opravdu jsem takový zážitek nečekal. Pro mě pátý nejlepší film roku 2017. Nechápu jak nemohl být nominován na Oscara. To je zase další skandál. Od Fatiha Akina jsem nic neviděl. Odnikud byla moje premiéra a musím říct, že tenhle film je dokonalost sama. Napínavý a skvěle propracovaný scénář. Nemohla jsem se od toho odtrhnout. Od drsného rozjedu, přes fantastické soudní scény až k řeckému moři. Akin dal do scénáře jak vztahy tak politiku, což je moc dobře. Stejně tak se mi moc líbilo rozdělení na tři části. Diane Kruger je mou oblíbenkyní, především z Hanebných panchartů. Zde předvedla nejlepší výkon své kariéry. Tam není co vytknout. Ponořila se do role Katji na 100%. Dodala jí všechno, co taková žena musí v sobě mít. Její postava byla výborně napsaná a vykreslená. Takhle vypadá moje hrdinka. Ostatní herci jako Denis Moschitto v roli Katjina právníka či Numar Acar byli též výborní. Vizuálně byl film též opravdu silný. Od poutavé kamery a nádherné záběry přes sklo po kterém stékají kapky vody až po záběr tekoucí krve ve vaně. Stejně tak hudba. Mrazivá, romantická i psychologická. Prostě vynikající soundtrack od Joshe Hommena, který nikdy filmovou hudbu neskládal. Čekal jsem, že film bude mít jinou zápletku, ale jsem opravdu překvapen. A opravdu kladně. Famózní zápletka se skutečnými prvky. Je dobře, že někdo něco takového natočí. Neonacisté a rasisté jsou stále aktivní a dobře to rozhodně není. Jak říkám, od filmu se nešlo odtrhnout. Většinou v kině koukám alespoň jednou či dvakrát během filmu na čas. Teď jsem nekoukl ani jednou. To u takového filmu prostě nejde. Odnikud je vynikající napínavý thriller, který opravdu stojí za to vidět. Takový film se nevidí každý den. Miluji tyhle thrillery s dávkou politiky. To je podobné třeba u filmu Klient Asghara Farhadiho či Maratónec Johna Shlesingera. Odnikud je snad, ale ještě lepší. 90% a nejlepší možné hodnocení. Jeden z nejlepších evropských filmů a snad nejlepší německý film co jsem kdy viděl. Nejlepší scény jsou všechny soudní přelíčení, finální scéna, která vás dojme k breku a scéna kdy se Katja ve vaně podřeže a po telefonátu se z vody vynoří její hlava. To je scéna ze které mrazí. Nemám tyhle scény moc v oblibě, protože mi vždy naskakuje divný pocit na zápěstích. Ale jinak jde prostě o unikátní snímek.

  • 4.3.2018  10:26

  Čekal jsem, že tento film pro mě bude lehkým zklamáním. Už jen díky tomu, že sám Quentin ho považuje za svůj nejhorší film. Chtěl jsem nechat čtyři hvězdičky, ale ono to prostě nejde. Ten film je Quentinovým nejslabším dílem, ale pořád je prostě vynikající. 80%, sice s odřenýma ušima, ale dubler Mike rozhodl. Perfektní zápletka, vlastně bez přímého příběhu, jen stojící na skvěle napsaných dialozích a skvěle napsaných postavách. Dubler Mike je jedna z Quentinových nejlépe napsaných postav. Úchyl ve svém vytuněném bouráku. To auto je super. Scénář jako vždy téměř bez chybičky, jen některé dialogy mezi slečnami v obou příbězích byli trochu zdlouhavé, ale následné jedinečné honičky a barové scény to napravily. Kurt Rusell byl opět vynikající. Spolu s filmy Věc a Osm hrozných je Auto zabiják podle mě jeho nejlepší film. Stejně tak i Rosario Dawson, Zoe Bell, Tracie Thoms, Vanessa Ferlito či mladá Poitier. Vizuálně byl film opravdu atraktivní. V typickém Quentinově stylu 60. let. Poškrábaný film, skvělý výběr hudby a písniček a ty auta. No co dodat. O kameru se postaral tentokrát sám a myslím, že má kameramanské nadání. Skvělá kamera především při akčních honičkách. Nejlepší scény jsou v prvním příběhu na baru s Mikem a naráz do holek, v druhém příběhu půjčení vozu a honička. U mě to nejlepší hodnocení. Quentin nikdy nezklamal a asi ani nezklame:-).

  • 28.2.2018  18:30

  Tento díl byl zatím nejvíce v typickém Zelenkově stylu. Mírná nadsázka, která ovšem skvěle funguje a v podání ducha Františka Filipovského, nejlepšího dabéra možná celé historie, je tento díl prostě vynikající. Nejlepší scéna je jednoznačně vyvolávání jeho ducha.

  • 28.2.2018  18:28

  Kapitán Filcka a Vietnamci v tržnici. Neužil byl nejlepší, "Kapitán Flicka ne, volat, když někdo přinést, chápeš?"

  • 25.2.2018  13:47

  Naprosto skvěle natočený snímek. Miloš Forman si opět vybral nádherné téma. Příběh Larryho Flynta si zaslouží svou pozornost a myslím, že se Formanovi natočení filmu o jeho životě povedlo nejlépe jak mohlo. Lid versus Larry Flynt vás nenudí, skvěle vás baví a může vás i dojmout. Woody Harrelson zde předvedl nejlepší výkon své kariéry a do role Larryho Flynta se vložil bravurně a dodal mu všechny potřebné náležitosti. Courtney Love měla být nominovaná na Oscara za vedlejší roli. Altheu zahrála famózně a do role se ponořila se vším všudy. Udělala z ní krásku, blázna a feťačku zároveň a myslím, že by jí nikdo nezahrál lépe. Stejně tak Edward Norton v roli právníka Allana. Vynikající výkon. Z herců samozřejmě byli skvělí i Formanovi oblíbenci jako vždy přítomný Vincent Schiavelli či bohužel zesnulý Jan "Igor Hnízdo" Tříska v roli atentátníka. Forman si vybral skvělé scenárista. Dvojka Alexander/Karaszewski jsou na životopisné filmy podle mě jedni z nejlepších a umí tomu dodat vždy potřebnou dávku humoru a přesto se stále držet faktů. Bu´dto právě u Larryho Flynta či filmu Ed Wood nebo Big Eyes. Za kamerou sice nebyl Miroslav Ondříček, ale Philippe Rousselot si s tím také poradil velmi dobře. Po hudební stránce je film nezapomenutelný. Kromě krásné originální hudby Thomase Newmane ještě pro Formana velmi typické skladby z vážné hudby od Antonína Dvořáka či Richarda Wagnera. Film je Formanův už napohled od první scény. Temná krajina, mlha a vážná hudba. A samozřejmě drsný konec v podání výrazné chorální skladby. Dávám filmu krásných 80%. U mě pět hvězdiček. Nejlepší scény jsou v první polovině filmu s Altheou a soudními přelíčeními a poté soud s Jerrym Falwellem.

  • 22.2.2018  18:22

  Paul Thomas Andreson byl mnou znám zatím jen podle jména, po včerejším zážitku z kina se to asi brzy změní. Tak scenáristicky a vizuálně propracovaný film se jen tak nevidí. Nit z přízraků stojí především na perfektně naspaných charakterech jednotlivých postav a autorova vlastního pohledu na svět v němž hlavní hrdina žije. Anderson vymyslel zcela jedinečný příběh, kterému, však předchází jeho vnitřní propracovanost před samotnou originalitou. Moc se mi líbí ta představa, vynikající návrhář, žijící ve svém vlastním světě a zcela bez vnitřních citů se zamiluje do obyčejné dívky, která by mu dala vše, ale on je tak náladový, že to samé k ní cítí jen někdy a navíc je vnitřně ovládán svou sestrou. Duo P.T. Anderson a Daniel Day-Lewis jsou sehraná dvojka, dokázali to už thrillerem Až na krev, který mi zatím uniká, ale po včerejšku ho musím vidět. Jsem i moc zvědav na kultovní Magnolii. Daniel Day-Lewis opět předvedl zcela strhující výkon a jako vždy dal své roli úplně všechno. Škoda, že končí. Reynolds Woodcock, Abraham Lincoln či Christy Brown by bez něj nebyli takovými. Jedinečný výkon. Vicky Krieps samozřejmě naprosto stejně skvělý výkon a nechápu proč jí nenominovali na Oscara za hlavní ženskou roli. Jen za ty gesta co s Day-Lewisem ukázali. Lesley Manville bych nominaci nedal, i když neříkám, že se role Cyril zhostila skvěle. Přišlo mi, že se moc neprojevila. Anderson si opět vyhrál s celkovou vizualitou, a to od vlastní krásné kamery, přes nádhernou hudbu v čele s klavírním sólem od Jonnyho Greenwooda až po nádherné kostýmy, masky a výpravu. Přeju především Oscara za jednu z těchto tří kategorií. Jeden z nejlepších filmů roku. 80%. Skvěle napsané postavy ve vlastních světech, přes jejich úchylky až po jejich pohledy. Super film. Nejlepší scény jsou měření Almy, společná večeře, houbičky a finální scéna. U mě za pět hvězdiček. Přeju nějakého toho Oscara.

  • 19.2.2018  17:46

  Excelentní. Ten Norbert Lichý, a jak to vymysleli s tím Trojanem. No prostě geniální:-).

  • 19.2.2018  17:45

  Dosud nejhorší díl. Ale nebyl špatný.

  • 18.2.2018  09:03
  Mládí (2015)
  *****

  Krásný film o životě a přátelství. Paolo Sorrentino je spolu s Tornatorem italská režisérská špička. Na Mládí jsem se dlouho těšil. Čekal jsem, že příběh bude trochu jiný, ale jsem velmi mile překvapen. Sorrentinova poetika stojí především na propracovaném příběhu, charakteru jednotlivých postav a prostředí kde se děj odehrává. Napsal zcela jedinečný scénář s prvky poetiky. Ten film je barevný. Pestrost barev a prostředí tam skvěle vyniká. Dvojka Michael Caine a Harvey Keitel, zvláště druhý jmenovaný je můj oblíbenec, byli výteční. Oba se se svými postavami zcela vžili. Rachel Weisz byla excelentní a Paul Dano tomu dodal trochu vnitřního zamyšlení. Jane Fonda není má oblíbenkyně a ani tímto filmem se to nejspíš nezmění. Vizuálně byl film hodně atraktivní. Nádherná kamera, nechápu jak nemohl být Luca Bigazzi nominován na Oscara. Stejně tak krásná hudba Davida Langa a ty písně. No co dodat. Výprava stojící na hotelu ve švýcarských alpách, filmu dodala neskutečnou svěžest a otevřenost. Zasadit film do tohoto prostředí byl jedinečný nápad. Jen v takovém to prostředí může režisér takového snímku říct opravdu všechno co chce. Dávám 80%, protože ten film je dokonalý především po umělecké stránce. Je plný černého humoru, ale i lidských tragédií a životních zkušeností. Kdyby tam nenastal ten zvrat bylo by to možná ještě lepší, ale to je už na Sorrentinovi. Třeba by to potom ztratilo něco ze svého vnitřního kouzla. Kdo ví. Dávám mu pět hvězdiček. Nejlepší scény jsou scéna s krávami a v bazénu s Miss Universe.

  • 17.2.2018  15:53

  Dosud nejlepší díl. Ano ten příběh byl lehce slabší, ale hlášky byly nejlepší. Skvělá Voříšková, Neužil, Čermák i Melíšková. Mirek Krobot to, ale slavnostně zakončil snad nejlepší hláškou, "Já jsem režíroval válku, tankovou divizi a teď režíruju pochcanýho herce." A super bylo i, "Já si tam pro tebe jdu." A Preiss. No co říct. Zelenka je borec. "Co je to za nýmanda?" "To je Filip Švarc, jeden z nejslavnějších dabérů." "Aha, a už to někdy dělal?" A super je taky scéna kdy Preiss nechce říct sprosté slovo.

  • 17.2.2018  15:43

  Třetí díl možná lehce sestoupil, ale finální scéna s Krobotovým příjezdem a monologem to zcela obrátila:-).

  • 17.2.2018  15:42

  Dokonalost, to je Petr Zelenka. Druhý díl překonal skvělý začátek. Jak to Neužil vymyslel s tím studiem B, to je nejvíc. Samozřejmě dávám pět hvězd také díky Mírovi Krobotovi. Po Pepíkovi Hnátkovi je režisér Janda snad jeho nejlepší rloí. A jak po Čermákovi hodí ty vidle. No super:-). Opět skvělé herecké výkony i scénář. A odlitek zadku Františka Filipovského:-). No co dodat.

  • 17.2.2018  15:37

  První epizoda se Zelenkovi opravdu povedla. Vymyslel zcela jedinečný začátek plný vtipných hlášek. Seznámil jsem se s hrdiny v čele s výbornou Klárou Melíškovou a Hynkem Čermákem. Ostatní herci též výborní. Nejlepší scény jednoznačně úmrtí Jiřího Archa během dabingu a Bartoškův proslov. Za první epizodu krásné čtyři hvězdičky.

  • 11.2.2018  09:08
  Bokovka (2004)
  ***

  I přes veškeré ovace vůči tomuto snímku, já je bohužel nesdílím. Bokovka mě příliš nezaujala. Příběh o ničem. Ano jsou tam prvky z běžného života a sebe-pochopení, ale první hodinu jsem se ukrutně nudil. Druhou to bylo díky scénám z golfu, sexu a peněženky o trochu lepší. Nebýt těchto scén šel bych ještě níž. Dávám 50%. Oscara bych tomu nedal. Když už nějakou cenu tak možná Giamattimu Zlatý globus za hlavní roli v komedii nebo muzikálu, ale spíš ani to ne. Postava Milese mi přišla tak špatně napsaná. Thomas Haden Church by tu nominaci za vedlejší roli mohl získat v případě, že by se bralo posledních dvacet minut filmu. Madsen a Oh tam byli doslova trapné. Vizuálně to bylo hezké. Kamera a záběry na vinice, to zase musím pochválit. Stejně tak hezkou hudbu od Rolfe Kenta. Alexander Payne nepatří k mé režisérské topce a ani ho nijak moc nesleduji. Ještě se zkusím podívat na O Schmidtovi, to snad bude trochu lepší. Bokovka mě lehce zklamala, ale já to možná trochu čekal. Dobrý, ale pro mě nezáživný film. Tři hvězdičky.

  • 10.2.2018  09:38

  Já jsem s pokračováním svého snad nejoblíbenějšího animáku spokojen. Hledá se Dory se Andrewovi Stantonovi velmi povedlo. Čekal jsem, že už to nebude ono, že to bude příběhem hloupost, ale mýlil jsem se. Jde o hezká pokračování, s velmi dobrým scénářem a příběhem. Ještě, že se toho ujal Stanton. On ty animáky opravdu umí. U animovaných filmů mi přijde, že si s nimi dneska tvůrci dávají více záležet. Že jsou nešizené. Není to jen kvůli penězům. Je tam viděl cit pro práci. Herci film jak v původní i dabované verzi namluvili skvěle. Ohromné plus ode mě opět získal mistr Thomas Newman, který opět vytvořil zcela jedinečnou hudbu, která jen hlavním motivem konkurovala původnímu hlavnímu tématu z Nema. Samozřejmě tam nechal vyslyšet i prvky z původní hudby, ale bez toho by to nebylo ono. Ale ta hlavní melodie, no palec nahoru:-).Hledá se Dory je podle mě jeden z nejlepších animáků roku posledních tří let. Samozřejmě po V hlavě. Pro mě zcela pohodový film s mnoho skvělými hláškami. Pro děti ideální a i dospělý člověk v tom určitě něco najde. Já tedy určitě ano. U mě má tento skvělý film krásné čtyři hvězdičky. S velkým plusem:-). Nebál bych se ho nominovat na Oscara za animovaný film, ale v roce 2016 měl velkou konkurenci.

  • 8.2.2018  16:32

  Pro mě jeden z nejsilnějších filmových zážitků roku 2017. Zcela jedinečný a dokonalý ručně animovaný film o posledních dnech života Vincenta Van Gogha a následných událostí a teorií. Když jsem se dozvěděl, že film byl připravován sedm let a 100 světových umělců každý záběr ručně namalovalo na plátno a že postavy byli točené s herci a pak zabarveny, tak jsem si řekl, že takového filmu si opravdu cením. A hlavně jeho tvůrců. Zfilmovat život jednoho z největších umělců všech dob a ještě v animované verzi jeho vlastních děl je jedinečný nápad. Životy malířů jsou opravdu zajímavé. Egon Schiele, Francisco Goya či právě Van Gogh. Na filmy o těchto lidech chodím opravdu rád a zejména u Egona Schieleho jsem byl doslova unesen. Nechci stejně skvělý film Egon Schiele urazit, ale tou vnitřní poetikou byl S láskou Vincent ještě trochu silnější. Schiele měl, ale zase nejsilnější jak dějové tak vnější linie. Tím nechci říct, že S láskou Vincent, který byl ještě k tomu ručně malován, měl vnější a dějové linie slabé. Egon Schiele ho u mě o takových 5% porazil, ale to vůbec nevadí. Musím říct, že S láskou Vincent mohu po umělecké stránce přirovnat k hrané klasice Žízen po životě s Kirkem Douglasem. Duo Dorota Kobiela a Hugh Welchman se filmu skvěle zhostili a napsali výrazný a opravdu skvostný scénář. Jednotlivé záběry byly jako Van Goghova galerie. Herci v čele s Douglasem Boothem a skvělou Saoirse Ronan byli všichni skvělí, jak byli překreslení bylo fantastické. Bylo krásné vidět právě Van Gogha v barvě jeho vlastních děl. Clint Mansell je skladatel, kterého moc nemusím, za tento film bych ho ale nominoval na Oscara pro nejlepší hudbu. To hlavní téma The Night Cafe bylo překrásné. Přeju filmu aby v kategorii animovaný film zvítězil, i když to bude s neméně lepším Cocem velký boj. Ten film stojí hlavně na příběhu. Není to životopis. Je to film o teoriích, lásce, smrti, psychologie. Je to drsný, něžný a dech beroucí film zároveň. Ten příběh syna Van Goghova přítele, který ho nenáviděl a nyní chce pro otce zjistit pravdu o jeho smrti. Finální scéna byla jedinečná. Délka je ideální. Ke konci to začne být lehce zdlouhavé na dialogy, ale stejně jde o fantastické dílo kterého si budu velmi považovat. Opravdu si cením těch co to malovali. U mě to nejlepší hodnocení.

  • 4.2.2018  10:19
  Tygr a drak (2000)
  ****

  Tento epický příběh na mě opravdu zapůsobil. Nepovažuji ho tedy za vrchol tvorby Anga Leeho (ten u mě asi navždy zůstane u Pího), ale opravdu se mi to líbilo. Ten film je zase jedinečný v tom, že je úplně jiný než ostatní filmy. Ang Lee se zde tak trochu vrátil k legendě Akiru Kurosawovi. Bojovníci, meče, posvátné rituály, Čína, proč ne, mě to vůbec nevadí a to prostředí je mi i sympatické. Po stránce příběhu je, ale nejsilnější stránkou tohoto eposu jeho vizualita. Ta kamera, ta výprava, ty kostýmy, ty masky, ty cellová sóla od Yo-Yo-Mata. Ta jedinečná hudba od Tan Duna, který mě velmi překvapil. Soundtrack z tohoto filmu jsem neznal a bál jsem se, že to bylo podobné jako v roce 1986, kdy Oscara dostal skladatel s nepůvodní hudbou a maestro Ennio neproměnil za Misii. V roce 2001 to, ale asi bylo v pořádku. Hudba z Malény je trochu lepší, ale i tak si Tan Dun cenu za hudbu zasloužil. Byly krásné i vizuální souboje. Herci v čele s Yunem-fat-Chowem a bond girl Michelle Yeoh byli skvělí. Především hlavní dva zmíněné herce bych nominoval na Oscara. Střih i zvuk a choreografie byli nádherné. Ale jak říkám, trochu jsem se v tom zamotával. Kouknu se na to ještě alespoň dvakrát, za nějaký čas abych to lépe pochopil. Na konci filmu jsem tedy vše pochopil, ale chci se zorientovat v jednotlivých scénách. Celkově to bylo opravdu propracované, do detailu. Zatím dávám krásné čtyři hvězdičky, ale věřím, že po čase dám plné hodnocení. Musím v tom filmu ještě něco najít. Věřím, že najdu. Tento film rozhodně není pro každého a musíte ho brát s mírnou nadsázkou, ale to vůbec nevadí. Je to stěžejní dílo světové kinematografie, kterého si velmi cením. Ang Lee odvedl skvělou práci. Je to chytrý člověk a jeden z mých nejoblíbenějších režisérů. Nejlepší scény jsou krádež Zeleného osudy, souboj mezi Shu Lien a Jeng Yu a nejsilnější je scéna smrti Li Mu Baie. Čtyři Oscary za nejlepší zahraniční film, kameru, hudbu a výpravu.

  • 3.2.2018  11:24

  Podle mě je Prezident Blaník velmi povedenou satirickou komedií. Marek Najbrt patří k naší režisérské špičce. Scenáristický tým tohoto filmu byl podle mě silný. Že Spáčilová dala 30% chápu asi jen tak, že to považovala za vrcholné umělecké dílo. Není to umělecké dílo. Nemá to člověka dojmout, rozbrečet, nemá to člověka uchvátit, má to pobavit, a to svůj účel splnilo. Božský Tonda Blaník v podání excelentního Marka Blaníka je stejně skvělý jako v původním seriálu. Michal Dalecký jako Žížala a Halka Třešnáková jako Léńa byli fantastičtí. Hvězdy jako Láda Špaček, Babiš, Drahoš, Bartoš, Horáček, Topolánek a ostatní tomu dodali skvostnou dávku humoru. Nejlepší scény jsou s mladým Bartošem, Kalouskem, Markem Dalíkem ve vězení, Drahošem, ukrajinskou aktivistkou co vyběhla na Zemana, hledání becherovek a klíčů na člunu v rybníce, scény s Havlem a snad všechny ostatní. Dlouho jsem se tak nezasmál. Atmosféru dobře doplnila i hezká hudba od Midi Lidiho a rychlý střih, který se sem skvěle hodil. Svůj účel to splnilo. Dávám tak 70%. Krásné čtyři hvězdičky.

  • 2.2.2018  16:29

  Celkem pěkná komedie, která sice moc nenadchne, ale ani nenaštve. Přeci jen je to jeden z prvních filmů Toma Hankse, který je i zde fantastický. Je to typická lepší americká "blbost":-), která určitě patří k těm lepším horším filmům. Mě se to, ale v celku velmi líbilo. Docela jsem se pobavil, a chvílemi jsem se málem rozplakal:-). Shelley Long i ostatní herci předvedli standardní výkony, scénář na první pohled možná nestojí za moc, ale postupně vás začne bavit. Gordon Willis se postaral o hezkou kameru a Michel Colombier, kterého mám rád především díky Lovci hlav s Belmondem, kde byla jeho hudba unikátní. Jinak dobrý film. Nejlepší scény jsou asi první opravy v domě a poté celková rekonstrukce, tam se člověk nasměje. Hezký film, který nepřekvapí ani neurazí. U mě hezké čtyři hvězdičky.

  • 30.1.2018  16:28
  Babovřesky (2013)
  **

  Když to srovnám s hrůzostrašným Kameňákem, tak jsou Babovřesky ještě dost dobré. Rozhodně nejde o úplný malér. Je to spíš takový horší, ale jinak zcela průměrný film. Pár celkem dobrých hlášek, Kikinčuk celkem v pořádku, ale na Ludvu Hovorku v O.P. nemá. Jinak herci nic moc geniálního nepředvedli. Synková, Žilková, Langmajer nebo Vondráčková zde předvedli celkem někdy i trapný a vyloženě slabý výkon. Jedna hvězda je za Šoustala a druhá za hudbu Karla Vágnera, jinak Troška zas nic moc nepředvedl. Dvě hvězdičky.

  • 28.1.2018  10:45

  Pro mě zcela převratný snímek. Tak něžný a přitom psychlogicky náročný film jsem snad ještě neviděl. Miluji tento typ filmu. Dramata z prostředí obyčejných lidí. Spolu s Cenou za něžnost a Obyčejnými lidmi dost možná nejlepší filmy tohoto typu. Zcela nefalšovaný scénář, stojí na skvěle napsaných dialozích a monolozích a také na perfektně vykreslených charakterech všech postav filmu. Dějová linie filmu spadá vlastně ke každé z hlavních postav. Každá postava má ve filmu svůj příběh a svou charakteristiku. Na tom Americká krása stojí. Sam Mendes patří k mým oblíbeným režisérům. Dosud jsem měl od nejraději Bondovku Skyfall, včera se to, ale změnilo. Americká krása je jeden z nejlepších filmů historie. Vím, že to říkám často o dosti filmech. Ale jsou filmy, kterým dám pět hvězd a jsou filmy které považuji ještě za lepší. Herecký koncert Kevina Spaceyho, kterého jsem moc neznal v roli Lestera Burnhama. Ta postava je sama o sobě geniální. Ty rysy. Annette Benning též přímo famózní výkon. Její hysterické záchvaty. Co dodat. Thora Birch jako Jane byla vynikající. Její smutné pohledy na začátku filmu byli fantastické. Wes Bentley se svou kamerou byl přímo excelentní a kočička Mena Suvari, no co dodat. Kamera Conrada L. Halla byla vynikající. Nádherné a něžné záběry. Takové doslova realistické a vlastně jedinečné. Thomas Newman a jeho hudba. No, že měl mít Oscara už dávno vím, ale i když jsem psal v komentáři na Zelenou míli, že se mi hudba z ní líbí více, ted musím říct, že měl získat rovnou dva Oscary v ten rok a ne jen nominaci. Ta hudba je geniální. Tak fantastické propojení hudby a obrazu jsem dlouho neviděl. Thomy je borec a já jeho hudbu miluji. Propojení bylo největší ve scéně kdy se Jane svlékne za oknem a při sledování vznášejícího se pytlíčku. Obě dvě hlavní témata byli jedinečné. Vůbec se Mendesovi nedivím, že s ním zůstal. Střih, zvuk i výprava s kostýmy nádherné. Alan Ball a Sam odvedli skvělou práci. Spolu se Zelenou mílí nejlepší filmy roku 1999. Nejlepší scény jsou první scéna, Lesterovy představy Angely ve vaně, letící pytlíček a nejsilnější je finální scéna. Pět Oscarů za nejlepší kameru, původní scénář, hlavního herce, režii a film. A dal bych i hudbu a hlavní herečku. U mě to nejlepší hodnocení.

  • 25.1.2018  17:00

  Spolu s Dunkerkem a Oklamaným nejlepší filmy roku 2017. Martin McDonagh vymyslel zcela jedinečný film se strhující zápletkou, famózními hereckými výkony, obdivuhodnou vizualitou a skvělou hudbou. Tři billboardy jsou perfektně propracovaný černohumorný krimi thriller, který vlastně vznikl jen díky tomu, že si McDonagh v Americe všiml těchto tři billboardů. Prý se nepídil co znamenali nebo kdo je vyvěsil. Vymyslel svou zápletku, svůj skvělý příběh. Film u nás včera dávali ve filmovém klubu, takže o něm byla nejdříve předmluva. Scénář napsaný na tělo hercům. Božská Frances McDormand zde předvedla fantastický výkon a věřím, že Oscara za hlavní herečku jistě dostane. Do role Mildred se tak ponořila a dala jí takové rysy, že to bylo jako skutečná postava bez jakékoli fikce. Woody Harrelson zde předvedl jeden z nejlepších výkonů své kariéry, vůbec nejlepší byli jeho dopisové monology. Sam Rockwell má Oscara jistého. Jako Dixon byl excelentní a měl nejlepší hlášky. Klidně bych nominoval i herečku co hrála jeho starou matku. To byl také pořádný výkon. Všichni herci byli skvělí. Frances prý nejdříve chtěla aby byl scénář změněn, tak, že bude babičkou zavražděné, prý si připadala už moc stará. Joel Coen, její manžel jí, ale přemluvil. Ještě že tak. Nikdo by to nezahrál lépe než legendární Marge z Farga. Kamera nádherná, střih i zvuk skvělý. Hudba, jak ta původní od mistra Cartera Burwella tak nepůvodní písně fantastické. Scénář tak jedinečný, tak drsný, tak vtipný, absolutně nenudný, v tarantinovském stylu. Žánrem je to spíše pořádný krimi thriller než kriminálka. Prostě film žánru Fargo, Tahle země není pro starý apod. Ale bylo to drama jako prase. Je to film o pomstě, lásce a odpuštění a vzájemném pochopení. Jeden z nejlepších filmů posledních let. Nejlepší McDonaghův film. Je to realista a jeho filmy také. Super film a má u mě to nejlepší hodnocení. Nejlepší scény jsou u zubaře, scény s Dixonem a jeho matkou, večeře s Jamesem a nejsilnější jsou čtení z dopisu mrtvého šerifa, hoření billboardů, šerifovo zastřelení a finální scéna, která možná vejde do dějin filmových hlášek. Doufám minimálně ve čtyři Oscary včetně nejlepšího filmu, hlavní herečky, vedlejšího herce pro Sama Rockwella (klidně i pro Woodyho) a pro původní scénář.

  • 22.1.2018  12:40

  Western jak má být. Clint je borec. Na Tulákovi jsem prakticky vyrostl. Spolu s Bledým jezdcem a Nesmiřitelnými to byli moje nejoblíbenější westerny. Originální zápletka plná zvratů a překvapení. Clint s plnovousem, na bílém koni, s opaskem z Leoneho trilogie, Coltem Single Action, kabátem, bičem v ruce a Winchestrovkou v sedle. To je typický Clint. Herci velmi dobří. Krom Clinta hlavně Walter Barnes nebo herec co hrál Mordecaie. Kamera krásná, především první záběr filmu. Hudba od Deeho Bartona byla fantastická. Skvěle pasovala. Nejlepší scény jsou příjezd tuláka do města a střelba na Bridgise a jeho bratrance v lomu. U mě to nejlepší hodnocení.

  • 21.1.2018  11:48

  Opravdu povedený film. Plně souhlasím s recenzí Mirky Spáčilové, která filmu dala 80%. Ron Howard prostě tyhle historicko-životopisné filmy umí ze všech nejlépe. Perfektní scénář Petera Morgana podle jeho vlastní divadelní hry stojí především na skvěle napsaných dialozích. Herecké výkony Michaela Sheena a Franka Langelly byly excelentní. Oba dva se do svých rolí ponořili a dodali jim šarm a vykreslili jejich charakter. Sheen jako David Frost byl famózní. Dodal mu humor a vtipná gesta. Frank Langella se do role Richarda Nixona zhostil naprosto geniálně. Ty gesta při finálním rozhovoru, ten projev při nočním telefonátu, no co dodat. Měli být na Oscara nominováni oba dva. Kevin Bacon, Sam Rockwell či Rebecca Hall byli též výborní. Salvatore Totino vytvořil perfektní obraz kamery, především při scénách rozhovoru kde je vždy jeden z hrdinů osvětlen a druhý v temném stínu. Hans Zimmer opět předvedl standardní hudební výkon počínajíc hlavním tématem s názvem Watergate a končíc zajímavou Money či Nixon Defeated. Krásné kostýmy, masky i výprava. Fantastický střih. Film není nudný. Při scénách rozhovoru se nemůžete dočkat další části. Čekal jsem, že rozhovor bude přímo v nějakém studiu. Frost i Nixon byli velmi chytří lidé. To, že z Nixona Frost získal doznání a omluvu lidem je především díky Frostově genialitě. Opravdu se mi film moc líbil. Nejlepší scény jsou noční telefonát, první setkání s Nixonem, příprava Frostova týmu na rozhovor, a finální část rozhovoru s Nixonovým doznáním. A finální scéna byla též velmi povedená. Kauza Watergate mě velmi zajímala a filmy jako Všichni prezidentovy muži či právě Duel nám ji mohou krásně vylíčit. U mě pět hvězdiček.

  • 14.1.2018  14:44

  Zcela jedinečný film. Toto je ukázková adaptace severské kriminálky. Když to srovnám s letošním Sněhulákem, je to úplně něco jiného. Celkově mám ze severských spisovatelů nejraději Stiega Larssona, byl to machr. Moje matka miluje severské kriminálky, Larssona, Mankella a Nesba má nejraději. Knihu jsem nečetl, ale rozhodně si jí přečtu. Mamka říkala, že se tato adaptace s knihou skvěle shodovala. Samozřejmě toho v knize bylo prý více, ale to je vždy. Steven Zaillian je vynikající scenárista. Na adaptace je podle mě jeden z nejlepších. Fincher je vynikající režisér. Moc jsem toho od něj neviděl. Muži, kteří nenávidí ženy se mi, ale líbili nejvíce a myslím, že ani film Sedm (jenž jsem ještě bohužel neshlédl) by můj zážitek natolik nepřekonal. Teď už přímo k filmu. Pro Finchera zcela typické téma. Záhada několika vražd spáchaných sériovým vrahem na základě jakých si rituálů. Tento typ kriminálky je můj velmi oblíbený. Larsson vymyslel zcela jedinečný příběh. Postavy byli perfektně charakterizovány. Daniel Craig jako Mikael Blomkvist zde předvedl zcela jedinečný výkon. Plně se odpoutal od Bonda a postavě dal její typické rysy a vlastnosti. Rooney Mara. Co se dá k jejímu výkonu dodat. Snad jen to, že v roce 2011 měly Oscara za hlavní ženskou roli získat dvě herečky. Zcela fascinující výkon a dle mého názoru jeden ze současných nejlepších hereckých výkonů. Rooney Mara se do postavy Lisbeth přímo vžila. Miluji tyto asociální postavy a ještě s geniálním mozkem. Co dodat. Od včerejška jedna z mých nejoblíbenějších postav. Christopher Plummer byl též skvělý, Stellan Skarsgard se svým sklepem překonal vrtačky E.S. Blofelda ze Spectra a Steven Berkoff i legendární Robin Wright byli též skvělí. Yorick van Wageningen byl tedy pořádný úchyl. Taky za to zaplatil. Nádherná kamera Jeffa Cronenwetha s pohledem na mrazivou švédskou krajinu. Nádherná hudba Trenta Reznora a Atticuse Rosse do filmu skvěle pasovala. Titulní píseň Immigrant song a mrazivá skladba She Reminds Me Of You byli snad nejlepší z celého soundtracku. Skvělý střih i zvuk. Jeden z nejlepších krimi thrillerů. Jeden Oscar pro nejlepší střih. Nejlepší scény jsou Lisbethina pomsta u které jsem se trhal smíchy, Mikael u Martina ve sklepě a honička Lisbeth s Martinem. Finální scéna byla velmi smutná. U mě to nejlepší hodnocení.

  • 12.1.2018  16:22

  Velmi hezká Allenovská tragikomedie. Rozhodně nejde o špatný film. Souhlasím s hodnocením 65% zde na ČSFD. Woody Allen je mistr svého oboru a velmi si ho cením. Za jeho nejlepší dílo považuji film Annie Hallová. Tím, že točí každý rok jen dokazuje, že je ještě pořád v kondici. Kolo zázraků není nádherné umělecké dílo, ale svým způsobem ten film má něco do sebe. Allen nepotřebuje točit umělecké kasovní trháky. Má rád svůj žánr a svůj styl a jako mistr romantiky točí svoje, dnes velmi netypické filmy. Scénář jako vždy zcela originální. Na první pohled velmi jednoduchá zápletka, ale vlastně jde o velmi dobře propracovaný příběh čtyř intelektuálů. Kate Winslet byla výtečná. Pro ní velmi atypická role, ale Ginny zahrála perfektně. Jim Belushi jako Humpty tomu dodal humor a dvojka Justin Timberlake a Juno Temple mě moc nezaujali. Nechápu proč Timberlake jako plavčík Mickey film celou dobu vypráví a na konci zápletku neuzavře. Vizuálně byl film velmi zajímavý. Legenda kamery Vittorio Storaro vytvořil velmi poutavý a rychlý styl kamery, u kterého někdy nestíháte sledovat snímané místo, protože je ihned pryč. Pro scény na pouti, ale skvěle pasovalo. Ta rychlost tam sedí. Kostýmy a výprava moc hezké. Bohaté a nešizené. Vybraná hudba filmu dodala atmosféru. Kolo zázraků je zajímavé komediální drama ze života s lehkou nadsázkou a myslím, že není důvod se nepodívat. Film se sice Allenovi docela vleče, ale někdo v něm rozhodně najde zalíbení. Myslím, že se to mistru romantiky Woodymu povedlo. Nejlepší scény jsou s mafiány a finální scéna. U mě hezké čtyři hvězdičky.

  • 7.1.2018  10:07

  Naprosto famózní umělecké dílo. Excelentní muzikál propojený s hororem. Fantastické. Duo Burton/Depp zde vrcholí. Spolu s Karlíkem, Edem Woodem a Střihorukým Edwardem jejich nejlepší spolupráce. Depp zde zahrál jednu ze svých nejvíce charakterních rolí. Scénář vynikající, John Logan adaptoval legendární muzikál perfektně. Co mě na filmu fascinuje nejvíce je typická Burtonova synchronizace hereckého výkonu a zpěvu. Johnny i Helena zpívali perfektně a nebýt v ten rok Daniel Day Lewis za Až na krev nepochybně byl zvítězil Johnny. Helena Bonham Carter předvedla též zcela jedinečný výkon. Zatímco Johnny byl svým zpěvem veden velmi tvrdě, ona zpívala jemně a zamilovaně. Charakterově byli tedy postavy vykresleny perfektně. Synchronizace muzikálu s hororem se Burtonovi povedla famózně. Líbí se mi to propojení. Silný příběh o pomstě a vlastně i o lásce. Propojení hudby a obrazu bylo též fantastické. Úvodní melodie byla nádherná. Písně krásné a perfektně pasující do daných scén. Autorem hudby a písní je autor původního muzikálu Stephen Sondheim. Kamera Dariusze Wolskiho byla úchvatná. Na výpravě, kostýmech a maskách si mistr Tim vždy potrpí. Výprava a kostýmy krásné a bohaté. Film byl obrazem velmi temný. Masky typicky Burtonovské. Johnnyho vlasy a zapadající oči v bílém obličeji byli jedinečné a u Heleny samozřejmě také. To by nebyl Tim. Alan Rickman byl typický záporák a myslím, že ho zahrál opět skvěle a Jamie Campbell Bower a Sacha Baron Cohen byli též výteční. Tento film překonal mé očekávání. Vůbec se Spáčilové nedivím, že dala 80%. Plně souhlasím. Nejlepší scény jsou holičský souboj, tanec Sweeneyho a paní Lovettové v krámě, vydírání holičem, píseň paní Lovettové o budoucnosti, scéna s holením Turpina, vylepšené křeslo a finální scéna. U mě to nejlepší hodnocení. Jeden Oscara za nejlepší výpravu.

  • 2.1.2018  11:23

  Něžný a laskavý film o lásce a tregédii. James L. Brooks je výborný režisér. Perfektně propracoval celý děj filmu. Vložil do něj mnoho skvělých hlášek, ale i smutných a vážných scén. V čele s fantastickou Shirley MacLaine jako Aurora a fantastickou Debrou Winger jako Emma nemůže vzniknout lepší film. A samozřejmě Jack Nicholson. Dle mého názoru jedna z jeho nejcharakternějších rolí a samozřejmě byl jako vždy neodolatelný. Oscara dostal právoplatně. Nádherná kamera i výprava, ale hudbě Michaela Goreho předchází vše. Tak jemnou a fascinující hudbu jsem dlouho neslyšel a myslím, že za ní Oscara měl též dostat. Jedinečné hlavní téma spojené v klavírní sólo a flétnu s orchestrem. Nechci nic říkat, ale Michael Gore zde složil hudbu na úrovni maestra Morriconeho. Z herců byli fantastičtí i Danny DeVito jako Vernon i Jeff Daniels jako Flap. Skvělý byl i John Lithgow. Celkově tento dojemný film považuji za příklad romantického filmu. Jde vlastně o tragikomedii. Nejlepší scéna je podle mě s Garretem a Aurorou při projížďce na pláži a finální scéna a nejsmutnější je scéna s Emminou smrtí. U mě to nejlepší hodnocení. Perfektní dílo světové kinematografie. Pět Oscarů za nejlepší adaptovaný scénář, vedlejšího herce, hlavního herce, režii a film. Jeden z nejlepších romantických filmů.

  • 1.1.2018  13:45
  Ano, šéfe! (TV pořad) (2009)
  *****

  To je pořad pořadů. Zdena je borec i když někdy je to komedie. Umí být neuvěřitelně lidský. Není to zlý člověk a dokáže udělat z relativně lehkých surovin perfektní jídlo. Nejlepší kuchař v České republice. Nejlepší restaurací byla jednoznačně Westy v Hodoníně. Nejhorší pak Bohéma v Brně a Bílý koníček v Táboře. Zdena má tolik hlášek, že člověk nedokáže říct, která je nejlepší. U mě to nejlepší hodnocení. Super pořad, který každému něco přinese:-).

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace