major.warren

student , milovník dobrého filmu

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 14.12.2017  15:50
    Velký klid (1968)

Naprosto fantastický western. Miluji westerny se zimní tematikou. Sergio Corbucci byl mistr. Podle mě jde o jeho nejlepší film. Nejde o typický western. Je to stejně jako třeba Osm hrozných založena na jedinečnosti a propracovanosti. Scénář výborný, originální, se silnými scénami. Jean-Louis Trintignant je můj oblíbenec a zde ho mám snad vůbec nejraději. I když neřekne jediné slovo, už jenom jeho gesta bohatě stačí k uznání velkolepého hereckého výkonu. Stejně tak i neméně oblíbený představitel záporáků Klaus Kinski jako Tigrero. Jeho modré bezcitné oči byli ve filmu fantasticky zachycené. A jeho tvrdé úsměvy. Prostě záporák jak má být. Frank Wolff tomu dodal dávku humoru a Vonetta McGee zase trochu romantiky. Luigi Pistilli či legendární Mario Brega byli též skvělí. Nádherné kamerové záběry točené ve francouzských alpách. Důkaz toho, že Amerika není pro natočení dobrého westernu zásadou. Krásné kostýmy, výprava, masky a především nádherná hudba maestra Morriconeho. Hudba z tohoto filmu je od něj jedna z mých nejoblíbenějších. Krásné ústřední melodie či finální napínavá skladba použitá ve scéně souboje Tigrera a Silence. Nejlepší scény jsou podle mě první scéna a scény se šerifem. Nejsilnější je scéna finální. U mě to nejlepší hodnocení.

• 3.12.2017  12:22
    Neúplatní (1987)

Vynikající gangsterka. Brian De Palma má svůj žánr jasný. Pro mě velmi nezvyklý typ gangsterky, který zprvu vypadá velmi jednoduše, ale později se z něj vyklube napínavý krvavý thriller. Kevin Costner, Sean Connery, Andy Garcia a Charles Martin Smith zde předvedli nezapomenutelné herecké výkony a myslím, že Connery zde překonal Bonda i snímek Jméno růže. Robert De Niro jako Al Capone byl skvělý a je vidět, že je to opravdu profesionál. Za měsíc nabrat o 14 kilo, to je něco. Vypadal přesvědčivě a odporně. Svými gesty vám leckdy naznačil jaké je daná situace. Kamera nádherná. Především při přestřelce na mostě a scéně s kočárkem. Kostýmy a výprava krásné a realistické. Chicago 30. let bylo uděláno nádherně. Ennio Morricone a jeho hudba, cop k tomu dodat. Od první chvíle filmu, která začala strašidelnou znělkou, přes akční rozsáhlou skladbu až k dojemnému tématu smrti a finálním titulkům. Nebýt Posledního císaře, kterého chtěl pro zajímavost Morricone také skládat by byl jasným vítězem. Jak říkal Leone, obraz a hudba je jedna z nejdůležitějších věcí u filmu a hudba leckdy nahradí scénář. Nemohu nic než souhlasit. Costner byl jako Eliot Ness výborný. Connery jako Malone podle mě předvedl jeden z nejlepších vedlejších výkonů historie a Andy Garcia jako George Stone a Charles Martin Smith jako účetní Wallace byli též fantastičtí. Jedna z nejlepších gangsterek všech dob. De Palma a scenárista David Mamet jsou borci. Nejlepší scény jsou s hledáním neúplatných, první setkání s Connerym, přestřelka na mostě, Conneryho metody a scéna s kočárkem. Zpomalený záběr na kudrnatého usmívajícího se chlapce řítícího se po schodech v kočárku dolů je legendární. Nejsilnější byla scéna finální a nejsmutnější zabití Wallace a Malonea. Jeden Oscar pro nejlepšího vedlejšího herce. Super film!!!

• 1.12.2017  13:10
    Kill Bill 2 (2004)

"Myslel jsem, že jezdíte dodávkou?" "No, můj kundolet už dosloužil. Naprosto dokonalý film. Zatímco co první díl je plný krve a samurajských soubojů, zde dal Quentin prostor svým typickým scénám a hláškám. Nedokážu říct, který díl se mi líbil více. Je to přece jen jeden film. Dokonalá Uma Thurman, odporný Michael Madsen, který dostal na rozdíl od jedničky mnohem víc prostoru, jednooká Daryl Hannah, excelentní Gordon Liu a sestavu zakončuje skvostným výkonem v roli odporného a zlého Billa David Carradine, který film zakončil svými unikátními hláškami. To vše opět doprovázela perfektní kamera Roberta Richardsona a stejně jako v jedničce opět stejně unikátní výběr hudby v čele s dílem maestra Morriconeho. Skladby z filmů Pro hrst dolarů či Muž proti muži do filmu skvěle pasovaly. Kapitoly na sebe s jedničkou perfektně navazují a ve finále jsou ze zpřeházeného kruhu vymotány. Nejlepší kapitola dvojky byla podle mě ELLE a já. Pro mě osobně snad nejlepší akční film co jsem viděl. U mě to nejlepší hodnocení. Nejlepší scény jsou s Pai Meiem, Michaelem Madsenem s brokovnicí, černou mambou v kufru, souboj Elle a Nevěsty a finální scéna s Billem.

• 26.11.2017  12:37
    Kill Bill (2003)

"Tahle baba bejvá někdy ukrutně suchá. Když tak jí namaž." Quentine Quentine, na tebe nikdo nemá. Perfektně propracované dílo s unikátním scénářem plným fantastických černohumorných hlášek a scén s hektolitry krve a perfektním výběrem hudby Ennia Morriconeho a Tarantinových oblíbených písní a soundtracků od dalších interpretů. Uma Thurman zde předvedla neuvěřitelný výkon. Působí tak přesvědčivě. Svými gesty a vražednými pohledy a unikátními bojovými technikami zničí každého kdo se jí postaví do cesty. Do cesty po pomstě. Quentin vymyslel zcela originální zápletku doplněnou samurajskými souboji a romantickými scénami u kterých někdy uroníte slzu. Rozhodně nejsem proti rozdělení Kill Billa do dvou dílů, ale musíme na to pohlížet jako na jeden film. Líbí se mi, že jsou kapitoly plně zpřeházeny a divák tak má jedinečný zážitek při pohledu na film. Na druhou část se kouknu asi dnes večer. Moc se těším a věřím, že bude stejně skvělá. Film je skvěle obsazen. Kromě nebezpečně přitažlivé Umy, je tam perfektní asijský výběr v čele s Lucy Lui. Madsen, Carradine a Hannah budou mít větší prostor ve dvojce. Skvělí byli i Michael Parks a James Parks jako dva policisté. Quentin měl v týmu samé Japonce, jak si jistě všimnete v titulcích. Poprvé také s Robertem Richardsonem a film byl vizuálně dokonalý. Skvělý střih Sally Menke, Quentinovi dvorní střihačky. Perfektní efekty a fantastická typicky japonská animace. K tomu všemu super výběr hudby od maestra Ennia, Rize Ortolaniho či známých interpretů včetně pár originálních skladeb od rappera RZA. Nejvíce se mi líbila animovaná kapitola Původ O-Ran a kapitola Muž z Okinawy a nejlepší byla scéna s úchyly v nemocnici a autem Pussy Wagon. Měli dát alespoň tři oscarové nominace za hlavní herečku, kameru a střih. A samozřejmě za původní scénář našeho tlustého génia z videopůjčovny:-). U mě to nejlepší hodnocení.

• 19.11.2017  15:58
    Bůh masakru (2011)

Báječný film. Polanski je borec. On a Tarantino s Leonem nikdy nenudí. I když zprvu možná zvláštní a podle názvu příliš jednoduchý film, uvnitř jde o perfektní černou sociální komedii, se skvělými herci v rolích čtyř psychopatů:-). Polanski perfektně vykreslil charaktery všech čtyř hlavních hrdinů, všem dal potřebný prostor a všichni tak byli naprosto skvělí. Jodie Foster byla naprosto vynikající, její fantastická gesta a hlášky měli být oceněny. Takhle záporně nabitou jsem jí snad ještě nezažil a vůbec bych se s ní nechtěl potkat. Kate Winslet se mi ze všech herců líbila snad nejvíce. Měla skvělé hlášky a u jejích scén se zvracením a hozením mobilu do vody jsem nasmál nejvíce. Christoph Waltz a John C. Reilly tentokrát v rolích ukázkových naivních a hloupých manželů, ale stejně se mi oba velmi líbili, měli též excelentní hlášky a filmu dodali velkou dávku humoru. Scénář suprový. Délka ideální. Jedna místnost, čtyři postavy, skvělé vykreslení hlavních hrdinů a pořádná dávka černého humoru. Takové filmy miluji. Důkaz toho, že Polanski nepotřebuje Ameriku a její Hollywood. Stačí mu čtyři herci a Paříž. Kamerové záběry Pawla Edelmana byly nádherné. Unikátní záběry na dvě postavy z čehož jedna je v temnotě a druhá ve světle. Hudba Alexandera Desplata byla také krásná, ale moc jí ve filmu nebylo. U mě to nejlepší hodnocení. Nejlepší scény jsou s koláčem, zvracením, mobilem a matkou.

• 18.11.2017  13:59

Nejlepší část Hřebejkovy trilogie. Nebylo to přeplácané a na rozdíl od prvních dvou dílů trilogie se film nejvíce podobal původním Pelíškům. Petr Jarchovský napsal k celé trilogii skvělý scénář a cením si toho, že čerpal z historie vlastní rodiny. Chci jen podotknout, že v celé trilogii byli nějaké scénáristické chyby související s původními Pelíšky. Za prvé, rodina Jindřicha se v Pelíšcích jmenovala Krausova a ne Rohnovi a mrzí mě, že na konci filmu nebyli napsány osudy jednotlivých postav. Ale na druhou stranu jde o volné pokračování, tedy předcházející Pelíškům, takže to vlastně nejsou ani chyby. Líbí se mi, že trilogie byla věnována Petru Šabachovi, bez něhož by žádné Pelíšky nevznikly. Teď už k Nápadníkovi. Na rozdíl od předchozích dvou filmů nebyl tak temný a už tam byli vidět Pelíškovské rysy. Herci skvělí. Anička Fialová byla vynikající. Ivan Lupták také nezklamal. Aňa Geislerová mě tak nějak v této trilogii nezaujala. Martin Finger se velmi snažil zahrát a ponořit se do role Jindřicha jak nejlépe uměl, a myslím, že se mu to povedlo, ale Kodet je Kodet. Nebyl tam ten charakter. Duo Melíšková/Míčová opět vynikající. Dodali tomu humor a skvělé hlášky. Stejně tak Filip Březina jako Karlík neboli Charles, představitelka malé Jindřišky i Lenka Krobotová s Davidem Novotným. Humor, ale opět nejvíce vystihla teta Mařčí v podání Sabiny Remundové. Ostatní herci také dobří. Některé scény byli ze začátku velmi zdlouhavé, ale potom se to postupně rozjelo a nabylo to spád. Kamera krásná a doufám, že na lvech bude oceněna. Hudba Petra Ostrouchova jak bys met. Tak pěknou hudbu jsem v českém filmu už dlouho neslyšel, ale to jsem říkal už v komentářích na první dva filmy. Kostýmy, masky a výprava krásné. Škoda jen, že jsme se nedozvěděli o osudech hlavních hrdinů, ale třeba by některé byly velmi smutné. Tím myslím hlavně Danielu, která v Pelíšcích vůbec nebyla. U mě za pět hvězdiček. Super film!!! Letos budou lvi velmi zajímavé. Trilogie, Bába a Svěrák. Kdo asi vyhraje. Nejlepší scény jsou první scéna, scéna s návštěvou veteránů, na tanečním bále a finální scéna s lustrem. A také všechny scény s Mařčí.

• 17.11.2017  14:55
    Četa (1986)

Jeden z nejlepších filmů co jsem kdy viděl. Nelepší díl Stoneovo Vietnamské trilogie. Perfektní scénář, realistické bojové scény, excelentní herecké obsazení v čele s vynikajícím Charliem Sheenem, drsným Tomem Berengerem a přímo fantastickým Willemem Dafoem, unikátní kamera Roberta Richardsona, nádherná hudba Georgese Deleruea, perfektní a skvěle doplňující zvukové a vizuální efekty a perfektní střih. Po vojínu Ryanovi druhý nejlepší válečný film všech dob. Do TOP 100 nejlepších filmů historie jednoznačně patří. Stone je skvělý režisér, má cit pro detail a realičnost. S JFK jeho nejlepší film. Musím říct, že Četa byl snad nejlépe natočeným válečným filmem co jsem viděl. Perfektně vykreslené jednotlivé charaktery hlavních postav, skvělé hlášky a drsné realisticky natočené bojové scény uprostřed toho žlutého pekla. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů, kterého si moc cením. Čtyři Oscary film dostal právoplatně a to v kategoriích nejlepší střih, mix zvuku, režie a film. Klidně bych ještě ocenil Dafoea s Berengerem nebo klidně i Charlieho Sheena. Skvělí byli i Forest Whitaker, John C. McGinley nebo Johnny Depp. Depp tedy uměl svou kariéru začít:-). Délka filmu byla ideální. Klidně bych ocenil i kameru a hudbu či výpravu. U mě to nejlepší hodnocení. Nejsilnější scéna byla s postřeleným Dafoem, vybíhajícím z džungle a hledícího svýma svalnatýma rukama k nebi a následně padající k zemi To je legendární a velmi smutné. Nejlepší scéna je finální, kdy jeden z vojáků chce jet domů, přijde k němu kapitán a povídá, "Stal jste se velitelem druhé čety. Excelentní dílo světové kinematografie.

• 16.11.2017  18:45

Skvělý film. Komentář píši tak pozdě proto, že jsem teď přes týden vůbec neměl čas a byl jsem plně vytížen. Nová Vražda v Orient expresu se povedla skvěle. Branagh je velmi dobrý režisér a i velmi dobrý herec a v lecčem se opravdu podobá legendárnímu Laurenci Olivierovi. To, že si sám střihnul i velkého Hercula Poirota jenom dokazuje, že je to profesionál a, že bez problémů dokáže film režírovat a zároveň hrát hlavní roli. Jeho filmy, ale moc neznám. Z těch co jsem viděl se mi Vražda líbila snad nejvíce. Podle mě se rovná původnímu filmu z roku 1974 a vůbec bych se nebál kdyby Branagh točil ještě novou Smrt na Nilu. Od Agathy Christie jsem nikdy nic nečetl, což mě dost mrzí, ale stejně se raději podívám na filmové zpracování. Vražda je podle mě její snad nejlepší dílo a já, i když jsem od nic nečetl si ji jako spisovatelky velmi cením. Branagh se na Poirota skvěle hodil a dodal mu jeho šarm a smysl pro spravedlnost. Finney se mi, ale líbil více. Obsazení bylo, ale hvězdné. Johnny Depp se tam teda moc dlouho neohřál, Michelle Pfeiffer mě tentokrát moc nenadchla, Daisy Ridley byla skvělá, Willem Dafoe a Josh Gad tomu dodali humor a Judi Dench to hvězdně zakončila. Scénář vtipný, ale chvílemi i velmi vážný. Skvělé hlášky a napínavé scény. Jen Agatha Christie dokázala vymyslet tak zamotanou síť lidí a přitom se z ním dostat. Vizuálně a výpravně byl film na skvělé úrovni. Nádherné kamerové záběry na Istanbul, vlak, krajinu kolem a i samotné herce a samozřejmě detaily Poirotových modrých očí. Kostýmy, výprava a skvělé masky. Hezká hudba to doplnila a zápletka skvěle fungovala. Dal bych, tři oscarové nominace a to za adaptovaný scénář, kameru a make up. U mě za pět hvězdiček. Silný zážitek. Minimálně 75%. Jeden z nejlepších filmů roku.

• 12.11.2017  13:04
    Comeback (TV seriál) (2008)

"Vlasti a jak to zruším, jo nezruším."....:-). Jeden z nejlepších seriálů možná dokonce všech dob. V Česku spolu s Okresním přeborem a Vyšehradem alespoň u mě vedou. Originální, nesmírně vtipný, se skvělými herci, co víc si přát. Martin Dejdar je jako Ozzák fantastický. Hraje ho přesvědčivě. Prostě super výkon. Kristýnka Leichtová jako Ivuška také skvělá a Matouš Ruml a Marie Doležalová jako Lexa a Saša také. Batulková jako Marcelka taky ušla a Simona Babčáková jako Simona s Jakubem Žáčkem ve vedlejších rolích byli též skvělí. Žáček to vždy vtipně doplní. Sestavu trochu kazila jen nula z Novy Matonoha, ale Tomoše zahrál na druhou stranu přímo perfektně. Podle mě nejoriginálnější seriál v Česku všech dob. A na Novu dost dobrý. Scénář perfektní. Hudba v čele s písní Vsákneš se do mě jako déšť také. Všechny díly byly skvělé. Škoda, že už se netočí. Třetí série by byla jistě také skvělá. Moje nejoblíbenější díly jsou Souboj titánů, Pravidla rodinného provozu, Zabijačka, Boží mlýny a Zlatá ledvina.

• 5.11.2017  11:07

Naprosto dokonalý a excelentní film. Jedna z nejlepších komedií co jsem kdy viděl, i když není úplně typickým druhem filmu. Na druhou stranu je to zase něco jiného, něco co z plátna neznáme a mě se to moc líbilo. Skvěle jsem se bavil. Délka filmu akorát. Do 100 minut se to krásně vešlo. Ralph Fiennes jako pan Gustav H. byl zde snad nejlepší co ho znám. Měl mít, alespoň oscarovou nominaci, protože takový výkon jaký zde předvedl se jen tak dneska nevidí. Postavě dodal eleganci, nesmrtelnou energii a šarm. To samé ostatní herci. Podle mě nejlépe obsazený film posledních pěti let. F. Murray Abraham jako starý Zero, Mathieu Amalric jako Serge, Adrien Brody jako Dimitrij, skvělý Willem Dafoe jako rodinný vrah, Harvey Keitel a Karl Markovics jako spoluvězni a ještě Edward Norton, skvělý Bill Murray, Saoirse Ronan jako Agáta, Léa Seydoux, Tilda Swinton nebo Owen Wilson, ti všichni byli naprosto dokonalí. Wes Anderson to z herci opravdu umí a je výborným režisérem a hlavně scenáristou. Něco tak originální jako je tento film se dnes nevidí. Všechny ty hloupé remaky kazí poctivou originální tvorbu, i když jsem si vědom, že dnes už vymyslet něco opravdu originálního je celkem problém. Ale jsou výjimky. I když byl námět inspirován soupisy Stefana Zweiga, bylo to něco jedinečného. Něco co tu ještě nebylo. Grandhotel byl prý inspirován Grandhotelem Pupp v Karlových Varech. Zubrowka, něco tak originálního se také nevidí. Ve filmu panovala krásná lázeňská noblesní atmosféra. Kamera přímo dokonalá. Nádherné živé záběry. Hudba Alexandra Desplata stejně jako film jedinečná a jsem moc rád, že on Oscara získal. Kostýmy a masky jedinečné. Výprava bohatá a animace vložená do hraného filmu perfektně pasovala a celkově charakter filmu vykreslila. Ten film je barevný. Tolik barev najednou jsem ve filmu v životě neviděl. Nejlepší scéna si s honičkou na saních. Všechny scény byli vynikající. U mě to vůbec nejlepší hodnocení. Skvostné dílo:-). Čtyři Oscary pro nejlepší hudbu, make up, kostýmy a výpravu.

• 5.11.2017  10:48
    Konkurs (1963)

Druhá povídka filmu Konkurs se mi moc nelíbila. Vím, že měla na rozdíl od Kdyby ty muziky nebyli, dokumentární aspekt, ale nudilo mě to. Scénář dobrý, vtipné hlášky, ale provedení nestálo za moc. Nebýt Křesadlové a pánů Šlitra a Suchého, tak bych dal ještě nižší hodnocení, ale jinak oceňuji záměr natočení. Ukázání divákům jak to funguje na konkursech do divadla a jak to tu bylo v 60. letech minulého století. U mě hezké tři hvězdičky. Jediný Formanův snímek, jenž mě nezaujal:-). Nebo spíš část snímku, když šlo o dvě povídky, z čehož jedna se mi líbila:-).

• 5.11.2017  10:43

První povídka filmu Konkurs se mi líbila víc než samotná povídka Konkurs. Skvělý Jan Vostrčil jako dirigent a Vladimír Pucholt jako nedochvilný hudebník. Na rok 1963 v Československu velmi dobré. Vlastně vůbec úplně první Formanův film. V povídce panovala krásná a zábavná atmosféra. Podobné věci už dneska nejsou. U mě za pěkné čtyři hvězdičky. Passer a Forman opět nezklamali:-). A poprvé s Mírou Ondříčkem za kamerou.

• 21.10.2017  15:36

Fantastická černohumorná lidová komedie. Forman/Papoušek/Passer jsou prostě borci. Jednoduchý a přitom vynikající film se skvělým hereckým obsazením, v hlavních rolích s Janem Vostrčilem, Josefem Šebánkem a Ladislavem Adamem či fantastickou Miladou Ježkovou, na rok 1967 v Československu přímo excelentní kamera Miroslava Ondříčka a tentokrát poprvé v barevném provedení. To vše doplnila krásná lidová hudba Karla Mareše. Scénář zprvu jednoduchý, ale velmi propracovaný, vtipný i smutný. Film byl v typickém Formanově stylu. Podle mě jeho nejlepší československý film. Jasná oscarová nominace. Nejlepší scéna se soutěží krásy, dědou koukajícím na požár svého domu a finální scéna. U mě pět hvězdiček. Výtečné dílo československé kinematografie.

• 15.10.2017  12:48

Krásná lidová romantická komedie. Na rok 1965 opravdu výtečné. Jednoznačně zlato české kinematografie. Forman se Černým Petrem a Konkursem krásně rozjel a pak už to šlo všechno od lepšího po nejlepší. Scénář od Formana, Papouška a Passera dokonalý. Skvěle napsané dialogy a originální, trochu černohumorný příběh. Miroslav Ondříček tomu dodal fantastické kamerové záběry a ani hudba nebyla vůbec špatná. Hana Brejchová a Vladimír Pucholt zde předvádějí nejlepší výkony československého filmu 60. let. Vladimír Menšík, co k němu dodat. Typický blbec:-). Tak ho mám nejradši. A ty zuby, jak vyceňuje. Milada Ježková s Josefem Šebánkem tomu dodali neuvěřitelnou dávku humoru a pak se na obrazovce objevil Konec. Skvělý film. Nejlepší scéna je na zábavě s prstýnkem a scéna s rodiči v posteli. U mě nejlepší hodnocení. Jasná oscarová nominace.

• 14.10.2017  11:43
    Sněhulák (2017)

Mrazivý a skvěle zpracovaný krimi thriller. Jo Nesbo je vynikající spisovatel a zejména moje matka ho má velmi ráda. Na Sněhuláka jsme se těšili od dubna a musím říct, že se nám oběma líbil, ale matka říkala, že kniha byla lepší. Thomas Alfredson je pro mě úplně nový režisér a rád se podívám na jeho předchozí film Jeden musí z kola ven. Scénář byl dobrý, ale samozřejmě tam byli nedostatky, ale to asi u každé adaptace. Já to nemohu posoudit jelikož jsem nečetl knihu. Michael Fassbender je můj docele oblíbený herec, zejména v H. panchartech a 12 letech v řetězech. Zde jako Harry Hole byl vynikající a hodně mu toho dodal. Bylo vidět, že se do role ponořil a pečlivě přečetl knihy, kde je Hole hlavní rolí. Rebecca Ferguson jako Kathrin byla výtečná, J.K. Simmons stejně jako ve Whiplashi záporák a Vala Kilmera jsem si spletl s Kurtem Russelem. Kamera perfektní. Nádherné záběry na zimní Norskou krajinu. Hudba učně Hanse Zimmera Marca Beltramiho byla v určitých chvílích velmi mrazivá. Celkově si myslím, že se adaptace povedla dobře. Souhlasím s Malarkeyem, že Harry Hole byl zde vykreslen trochu jinak než v knize, ale nevadí. Není jednoduché zfilmovat knihu, natož bestseller. Film byl napínavý a to mám rád. Opravdu se mi to líbilo a dávám pět hvězdiček. Velký zážitek, alespoň pro mě, když ne pro ostatní zde na ČSFD. Nejlepší scéna asi finální, která byla i nejmrazivější.

• 8.10.2017  13:18
    Černý Petr (1963)

Klidná lidová komedie ze života. Forma/Passer/Papoušek to byla trojka. Bez nich by všechny tyhle legendární snímky vůbec nevznikly. Miloš Forman má mnohem lepší snímky než je Černý Petr, ale samozřejmě v 60. letech toho zas tak moc nešlo a myslím, že Černý Petr patří k těm nejlepším dílům československé kinematografie. Vždy se mi líbilo jak Forman obsazoval neherce a neherečky a vidím, že to s nimi opravdu uměl. Ladislav Jakim, Vladimír Pucholt se svým "Áhooj", Pavla Martínková-Novotná i skvělý Jan Vostrčil zde předvedli na 60. léta skvělé výkony. Ten černobílý formát už dnes nestojí za moc, ale dá se to. Hudba Jiřího Šlitra pěkná a kamera i když bez Míry Ondříčka také. Nejlepší scéna je na diskotéce. U mě pěkné čtyři hvězdičky.

• 7.10.2017  16:41

Vynikající snímek se silným příběhem, skvělými hereckými výkony Kate Winslet a Idrise Elby, fantastickými kamerovými záběry a krásnou hudbou Ramina Djawadiho. Pro mě jeden z letošních nejsilnějších filmových zážitků. Přál bych snímku, aby byl nominován minimálně na tři Oscary a to v kategoriích hlavní herec, hlavní herečka a kamera. Plus ještě třeba hudba, adaptovaný scénář nebo mix zvuku či výprava. Hanyho Abu-Assada vůbec neznám a neviděl jsem od něj zatím žádný film, ale po včerejšku se jistě na nějaké jeho dílo podívám. Má už dvě oscarové nominace. Myslím, že je skvělý režisér. Knihu Charlese Martina jsem nečetl, ale zkusím ji vyhrát v soutěži zde na ČSFD. Moc rád bych si jí přečetl. Silný příběh, skvěle napsaný scénář plný emocí, lásky, humoru i mrazivých scén. Idris Elba a Kate Winslet zde předvedli neuvěřitelné výkony. Oběma přeji oscarovou nominaci i nominaci na Zlatý globus. Tam film podle mě v kategorii film-drama bude nominován. Jejich role Alex a Bena se k nim opravdu hodili a myslím, že by je nikdo nezahrál líp. Kamera nádherná. Vizuálně letos po Dunkerku asi nejlepší kamera ve filmu. Nádherné záběry pádu letadla, krajiny zasněžených hor i napínavých a milostných scén. Hudba Ramina Djawadiho, který je učencem Hanse Zimmera byla krásná a do filmu skvěle pasovala. U mě má tento snímek to nejlepší hodnocení a moc mu fandím do hry o zlaté sošky. Nejlepší scény jsou scény ve vraku letadla a se psem honícího zajíce. Nejsilnější jsou scény kdy naleznou civilizaci a finální scéna. Nejnapínavější je scéna s pumou.

• 6.10.2017  15:06

Pro mě ještě lepší než první díl. Celá trilogie prý jde od nejdramatičtějšího po nejvtipnější díl. Dezertér byl oproti Rodinnému příteli vtipnější a možná i trochu propracovanější. Jiří Macháček jako holič Otto, kterého oholili byl výtečný. Od vtipného a šarmantního muže po lidskou zrůdu. Gabriela Míčová, Klára Melíšková, Aňa Geislerová byli stejně jako v prvním díle vynikající. Nejlepší z herců, kromě Macháčka, ale byl nový Kodet. Martin Finger roli Jindřicha zahrál opět skvěle a tentokrát už měl s tím původním Jindřichem z Pelíšků společného mnohem víc než v Rodinném příteli. Nejlepší hlášky, byli z jeho úst:-). Scénář Petra Jarchovského lepší než první film. Propracovanější, vtipnější a nějak celkově lepší. První díl byl, ale také výborný. Celkově si myslím, že třetí film bude vůbec nejlepší. Dezertérovi bych dal minimálně 70-75 procent. Byli tam jisté nedostatky, ale když to srovnám s těmi českými bludami musím mu dát pět hvězd. Tak jako všem ostatním českým filmům na určité úrovni. Hřebejk je skvělý režisér. Patří opravdu do té české režisérské špičky a má dobrý tým. Kamera jako v prvním díle skvělá. Hudba přímo nádherná. Petr Ostrouchov odvedl skvělou práci. Kostýmy, výprava a masky bohaté. Je vidět, že producenti na ničem nešetřili. Výborná byla i Sabina Remundová jako Mařčí. Stejně tak Lenka Krobotová a David Novotný. Nejlepší scéna s ruskými vojáky v kadeřnictví. To jsem jásal smíchy, když jim švýcarské lepidlo odlepilo vlasy. U mě pět hvězdiček.

• 1.10.2017  14:21

Výtečná komedie. Právě jsem jsi přečetl knížku a hned ráno jsem se šel na film podívat. Film byl skvělý a kniha přímo vynikající. Michal Viewegh je skvělý spisovatel. Podle mě jde o jeho nejlepší knihu. Petr Nikolaev je zase skvělý režisér a pod jeho vedením se tuto knihu povedlo zfilmovat opravdu skvěle. Kniha byla jako při většině adaptací více podrobnější a úplnější, ale celkově se adaptace povedla. Scénář stejně vtipný a výtečný jako kniha. I některé repliky zde byli vloženy přímo z knihy. Ondřej Vetchý a Libuška Šafránková se do rolí Kvidových rodičů skvěle hodily a své role zahráli fantasticky. Dětští herci odvedli též skvělý výkon. Výborní byli i Vladimír Dlouhý jako Zvára, Jitka Ježková, Jakub Wehrenberg jako dospělý Kvido nebo Vilma Cibulková. Nejlepší výkon, ale předvedl Vladimír Javorský jako soudruh Šperk, který dodal filmu neuvěřitelnou dávku humoru. Ostatní herci též skvělí. Kamera Martina Duby vynikající. Hudba a titulní píseň také. U mě nejlepší hodnocení. Jeden z nejlepších českých filmů. Nejlepší scéna je podle s Mirjanou na lodi a scény se Šperkem.

• 23.9.2017  13:37

Pro mě jeden z nejlepších fantasy filmů co jsem viděl. Čtyři hvězdy dávám z následujících důvodů. Celá trilogie Pána prstenů se mi líbila. Já nejsem velkým nadšencem do fantasy, ale nevadí mi. Ale dávám přednost takovým fantasy filmům, jenž se odehrávají v normálním světě a to fantasy je v nich skryto. Příklady jsou filmy Tima Burtona, Harry Potter nebo Fantastická zvířata. Nemám rád fantasy, které se odehrává ve zcela fiktivním světě jako je Hobit či Letopisy Narnie. Pán prstenů i když k nim také patří je pro mě, ale úplně o něčem jiném. Společenstvo prstenu se mi z celé trilogie líbilo nejvíce. John R.R. Tolkien byl skvělý spisovatel a je dobré jeho díla znát a cenit si jich. Peter Jackson není můj oblíbený režisér, ale Pán prstenů se mu povedl. Především díky vynikajícímu adaptovanému scénáři u všech tří filmů. Spolu s Fran Walshem a Philippou Boyensovou napsali ukázkový adaptovaný scénář. To, že se snažili scénář adaptovat co nejpřesněji s knihou dokazuje i délka jednotlivých filmů. Samozřejmě tam něco chybí, ale to je vždycky. Společenstvo prstenu je podle mě z celé trilogie nejlepší. Nádherné kamerové záběry Nového Zélandu, krásná hudba Howarda Shorea a perfektní výprava, kostýmy i masky. Herci jako Elijah Wood a Viggo Mortensen a spol byli výborní. Pro mě byl, ale nejlepší můj oblíbený Ian McKellen jako Gandalf a Oscara za vedlejší roli bych mu klidně dal. U mě pěkné čtyři hvězdičky. Pán prstenů patří do TOP 300 nej. filmů na čsfd, ale dal bych ho trochu dál než do TOP 20. Čtyři Oscary za nejlepší kameru, hudbu, vizuální efekty a masky.

• 19.9.2017  17:25
    Hvězdy zastavárny (TV pořad) (2009)

Zajímavý a naučný pořad, který pobaví a hodně se toho z něho dozvíte. Moc rád bych se někdy do zastavárny Gold Silver podíval. Ze všech čtyř pánů mám nejraději Richarda Harrisona neboli Staříka. Má nejlepší hlášky. Rick je zase nejchytřejší. Corey nejodvážnější a Chumlee zase nejhloupější, ale je sním velká sranda. Hodně jsem se z tohoto pořadu dozvěděl a myslím, že ze všech těch amerických hloupostí jako Válka skladů a podobně jsou Mistři zastavárny vynikající pořad. Musím pochválit i český dabing. Všichni jsou nadabováni skvěle. U mě hezké čtyři hvězdičky:-).

• 18.9.2017  19:28

Skvělý film. Čtyři hvězdy dávám proto, že film na mě byl chvílemi až moc napjatý a to mi s Belmondem nejde dohromady. Ale jinak opravdu povedený kousek francouzské kinematografie. Belmondo v dramatu taky nejde moc dohromady, ale tady a v Profesionálovi byl výtečný. Verneuil je můj oblíbený francouzský režisér a myslím, že spolu se Sicilským klanem, Strachem nad městem a Mrchožrouty je Tělo mého nepřítele jedním z jeho nejlepších filmů. Scénář Michela Audiarda, jehož považuji za nejlepšího francouzského scenáristu historie, napsal výtečný scénář. Každé jeho dílo je výtečné. Neviděl jsem film, kde by byl jeho scénář špatný. Tělo mého nepřítele by bez jeho scénáře nebylo ono. Scénář velmi originální, psychologický, chvílemi humorný a chvílemi zas velmi napjatý. No prostě excelentně napsané dílo, od jehož autora by se měli dnešní režiséři a scenáristé učit:-). Hlavně někteří naši:-(. Belmondo byl zde vynikající a na roli se hodil. Myslím, že po Jossi Beaumontovi v Profesionálovi byl Francois Leclerq jeho druhý nejsložitější výkon. Samozřejmě mu přihrávali vždy přítomné hvězdy francouzské kinematografie Michel Beaune, Charles Gérard a Claude Brosset, který byl jako Oscar, po Belmondovi snad nejzajímavější postavou celého snímku. Byli s ním nejvtipnější scény. Atmosféru krásně doplnila výtečná hudba Francise Laie. Opravdu skvělé hudební dílo:-). U mě má tento film krásné čtyři hvězdičky. Nejlepší scény s Oscarem převlékajícím se za dominu.

• 10.9.2017  13:52
    Bezva finta (1985)

Fantastická a nenapodobitelná krimikomedie, která nikdy neomrzí. Můj asi třetí nejoblíbenější film s Belmondem a první co jsem s ním kdy viděl. Jednou Bezva fintu dávali a já s šel s rodiči dívat. Přišel jsem zrovna při scéně, kdy Grim pláče policistovi do telefonu a už jsem se od toho neodlepil. Vždycky, když Bezva fintu dávají, dívám se. Belmondo je zde jako vždy dokonalý a neodolatelný. Jeho nenapodobitelná gesta, úsměvy a hlášky nikdo jiný nedokáže předvést, tak jako Belmondo. Takoví herci už se moc nerodí. On neumí hrát v dramatech. On je a vždycky bude rozený pro komedie. Nejlépe s kriminálním zaměřením. V dramatu byl skvělý v Profesionálovi, ale jinak ne. On může hrát buďto policisty nebo lumpy. Jako Grim v Bezva fintě byl vynikající. Stejně tak Guy Marchand jako George a Kim Cattrall. Výborný byl i Jacques Villeret jako taxikář vyděrač. Scénář suprový a opravdu originální. Ten trik jak Belmondo vyšel z banky ven je fantastický a překvapuje mě, že to nikdo ještě takhle nezkusil:-). Nejlepší scény jsou scény v bance a s Luksym. A také Belmondův pláč do telefonu. Atmosféru filmu doplnila pěkná hudba Serge Franklina a kamera Richarda Ciupka. Belmonda bych nominoval na Zlatý globus v kategorii nejlepší herce- komedie nebo muzikál. Super krimikomedie. U mě pět hvězdiček.

• 4.9.2017  16:18

Naprosto dokonalý a fascinující film. Roman Polanski je na tyhle ty romanticko-erotické thrillery machr. Není lepšího režiséra tohoto žánru. Na jeho filmech mám rád černý humor a jeho filmové kouzlo, většinou v podobě úchylných scén. Podle mě je to svým stylem takový předchůdce Quentina Tarantina. Viděl jsem od něj Čínskou čtvrť, 48 hodin v Paříži, jenž jsem dosud považoval za můj nejoblíbenější film Romana Polanskiho. Vše se změnilo včera večer po zhlédnutí fantastického a skvěle propracovaného Hořkého měsíce. Všechny tyto Polanskiho evropské thrillery a kriminálky jsou důkazem toho, že on Ameriku pro své filmy nepotřebuje. Stačí mu Francie, Anglie a Polsko a může vzniknout skvělý film. To se mi na něm též líbí. Znám Polanskiho příběh a i když se u některých lidí jeví jako úchyl, já si ho jako režiséra moc cením a vím, že to v životě neměl vůbec jednoduché. Teď už k filmu. Obsadit do hlavní role Emmanuelle Seigner a Petera Coyoteho byl výborný nápad. Seigner je skvělá a velmi šarmantní herečka. Už ve 48 hodinách v Paříži byla skvělá, ale zde byla ještě lepší a kouzelnější. Její role Mimi musela být na přípravu velmi náročná a herečka jí musela dodat kouzlo, cit a hlavně nezkrotitelnou vášeň a realisticky vypadající dojemné scény, kde musela hodně plakat. Doufám, že jí maskéři trochu pomohli:-). Peter Coyote jako Oscar byl výborný. Hlavně pří scénách na lodi. Hugh Grant a Kristin Scott Thomas byli také skvělí a své role zahráli nejlépe jak mohli. Tuto mrazivou atmosféru skvěle doplnila krásná hudba od Vangelise a kamera od legendy Tonina Delli Colliho. Scénář perfektně propracovaný, plný úžasných, dojemných až mrazivých scén. Fantastické hlášky a gesta, no prostě fantastický film. Škoda, že nebyl nominován na Oscara v kategoriích nejlepší kamera a hlavní herečka pro Emmanuelle Seigner. To samé se Zlatými globy, jednoznačně bych oba hlavní hrdiny nominoval v kategoriích Nejlepší herec, herečka- Drama. Oni by je určitě nominovali v kategorii komedie nebo muzikál jak je znám:-). Nedivím se, že si Polanski Seignerovou vzal. Ona je vynikající herečka. Bez ní by 48 hodin v Paříži a Hořký měsíc nebyly takovými. U mě to nejlepší hodnocení. Polanskimu se krásně povedlo vykreslit charakter jednotlivých postav a jejich jednání. Nejlepší scény jsou scény s mlékem na prsou, prase, tanec, mučení, tanec Mimi a Fiony a nejsilnější je scéna finální.

• 31.8.2017  11:15

Krásný a dojemný film. Peter Weir je skvělý režisér a myslím, že ještě lepší scenárista. Scénář filmu naprosto originální, vtipný a chvílemi zároveň velmi dojemný až smutný. Gérard Depardieu nepatří mezi mé oblíbené herce, ale to je nejspíš tím, že ho moc neznám. Viděl jsem ho v opravdu málo filmech. Zde, ale podle mě předvedl jeden z nejlepších výkonů své kariéry. On je výborný herce, o tom žádná. Andie MacDowell byla samozřejmě také vynikající a neumím tento film si bez ním neumím představit. Samozřejmě ani bez Gérarda Depardieua:-). George Faure a Bronte by bez těchto dvou nebyli takovými jaké je ve filmu vidíme:-). Ostatní herci byli též velmi dobří. Kamera velmi dobrá. Pěkné záběry jednotlivých postav při klíčových scénách. Především záběr Georgeho hry na piano. Hans Zimmer složil krásnou a podmanivou hudbu a ze soundtracku mám nejraději skladbu Restless Elephants. Nebál bych se ho nominovat na Oscara. Zvuk, střih, masky, hlavně ta Depardieuovo, skvělé, kostýmy i výprava také. Nejlepší scénou je pro mě scéna kdy George hraje na piano a nejsilnější je finální scéna s rozhovorem a rozloučením. Film skončil smutně, ale pobavil. A to mám na romantických komediích rád. Celý film je nesmírně vtipný a na konci je smutný, někdy až tragický. Zelená karta je krásná romantická tragikomedie, která si zaslouží to nejlepší hodnocení. Bohužel jen jedna nominace na Oscara za původní scénář. Já bych nominoval i oba hlavní herce a klidně i Hanse Zimmera za nejlepší hudbu. Alespoň, že na Zlatých globech uspěl:-). Skvělý a výtečný film. Takhle by měla vypadat romantická komedie. Podle mě jedna z nejlepších romantických komedií všech dob.

• 29.8.2017  19:08

Opravdu povedený a fantasticky zpracovaný film. Toma Cruise rád nemá, ale líbil se mi v Rain Manovi, Jerrym Maguirovi i třeba v Magnolii. Tohle je, ale snad vůbec nejlepší výkon co kdy předvedl. Opravdu se na roli Barryho Seala hodil a bylo vidět, že se do ní opravdu ponořil a dodal mu tak neuvěřitelné kouzlo a šarm. A taky ohromný cit pro létání, který opravdový Seal měl. Celkově je to žánrem kriminální životopisná komedie, která vás rozesměje, ale chvílemi i rozpláče. Cruise bych nominoval na Oscara za hlavního herce a určitě bych mu dal Zlatý globus pro nejlepšího herce v muzikálu nebo komedii. Skvělí byli i ostatní herci, skvělá Sarah Wright jako Barryho manželka Lucy, Domhnall Gleeson jako agent CIA a ostatní herci co hráli mafiány, policisty i piloty a také herce co hrál Barryho švagra JB. Skvělý scénář. Opravdu bez jediné výtky. Doug Liman je pro mě nový režisér a vidím, že umí. Kamera, zvuk a střih fantastické. Krásné záběry na letadla, pohledy na Střední Ameriku, Kolumbii, nasnímané detaily jednotlivých postav, no prostě výborné. Žádné přeplácanosti i, když samozřejmě trochu Ameriky tam bylo, to tedy jo:-). Hudba velmi pěkná a myslím, že pro takovýto film ideální. Kostýmy i výprava bohaté. Tom Cruise zde vypadal na třicet, takže maskéři též nezklamali:-). Nejlepší scény jsou podle mě vzlétnutí na krátké ranveji, Kam schovat peníze a scény s JB. Smutná byla scéna finální. U mě to nejlepší hodnocení. Minimálně tři Oscarové nominace- Nejlepší mix zvuku, střih a hlavní herce. Super film. Letos jeden z nejlepších co jsem viděl. Film byl uvolněný a natočený ve stylu, který mám rád. Opravdu velká jízda:-).

• 21.8.2017  20:08

Opravdu velmi skvěle povedený film. Pět hvězdiček dávám z následujících důvodů. Za prvé, Jan Svěrák je můj opravdu oblíbený režisér a špatný film jsem od něj viděl snad jen jednou a to pohádku Tři bratři. Oceňuji jeho díla a myslím, že patří opravdu k té nejvyšší současné české režisérské špičce. Film se mu povedl. Oceňuji, že scénář adaptoval vlastně sám, bez pomoci Zdeňka Svěráka, který teda napsal knihu a dialogy, ale scénář napsal vlastně Jan Svěrák. To je první důvod. Druhým důvodem je námět. Líbí se mi a přijde mi hezké zfilmovat film, který vlastně nenápadně pojednává o dětství našeho snad nejlepšího scenáristy. Celkově je ten film podobného žánru jako film Cinema Paradiso režiséra Giuseppeho Tornatoreho. Lehké poetické komediální drama s autobiografickými prvky hlavního stvořitele filmu. To se mi líbí a cením si toho. Film tak vlastně nemá hlavní zápletku a tím pádem můžete čekat vlastně úplně cokoli. Ostatní důvody zní, natočit film předcházející Oscarové Obecné škole a uzavírající Svěrákovic tetralogii o jednom muži v různých historických obdobích není lehký úkol. Herci byli vybráni skvěle. Jak skvělý Alois Grec jako Eda, který byl stejně skvělý jako jeho představitel z Obecné školy, tak Ondra Vetchý s Terezou Voříškovou jako jeho rodiče. Libušku Šafránkovou a Zdendu Svěráka nahradili opravdu hodně dobře. Jan Tříska tomu dodal svérázný humor. Parta kluků také a Olda Kaiser by měl za svou roli dostat českého lva. Ne za Masaryka, ale za Po strništi bos a doufám, že ho akademie odmění. Hynek Čermák, Petra Špalková a ostatní herci byli také skvělí. Zdeněk Svěrák jako učitel tady ze sebe udělal trošku blbce, ale nevadí. Kamera Vladimíra Smutného byla krásná. Ale formát filmu bych jednoznačně změnil. Hudba velmi pěkná a rozmanitá. Jednoznačně nejlepší český film letošního roku. Spolu s Bábou z ledu a trilogií Zahradnictví bych mu přál ovládnout české lvy a třeba se i dostat do zahraničí. Co my víme, třeba Americkou akademii uchvátí a bude Oscar. K těm českým filmům jsem hodně shovívavý a mám pro ně i trochu slabost. Samozřejmě těm na úrovni. To je vlastně důvod proč dávám některým českým filmům, které zde třeba mají málo procent pět hvězdiček. Dnes je o dobrý český film nouze. To je můj názor a filmy jako Po strništi bos nebo Bába z ledu, to můžou změnit. U mě nejlepší hodnocení. Jen ten střih stál opravdu za prd, ale to je věc Jana Svěráka:-). Perfektní hlášky a nejlepší scény byli scény s klučičí partou.

• 20.8.2017  13:11

Film jsem viděl včera večer poprvé a můžu říct jen jednu jedinou věc, nádherné dílo. Fantastický a geniální film. Perfektně promyšlený, se silným příběhem, perfektními herci, skvělou kamerou, nádhernou hudbou, skvělým zvukem, krásnými kostýmy i výpravou, no prostě excelentní dílo světové kinematografie, které považuji za jeden z vůbec nejlepších filmů všech dob. Stal se jedním z mých vůbec nejoblíbenějších filmů a s lehce malým váháním jsem ho zařadil mezi TOP 10 nejoblíbenějších filmů. Rain Man mi snad promine:-). Tento film stojí především na jednom z nejsilnějších filmových příběhů vůbec. Film je podle mě možná ještě silnější než Vykoupení z věznice Shawshank nebo Schindlerův seznam. Frank Darabont je opravdu skvělý režisér. Je to Pan režisér a hlavně Pan scenárista. Samozřejmě vůbec největším borcem je jednoznačně Stephen King, jenž napsal nádhernou knihu. Lepší jsem snad spolu se Stoletým staříkem nečetl. Scénář excelentní. Lepší hlášky jsem už dlouho neslyšel. Perfektně natočené a promyšlené scény. Kamera vynikající. Nádherné záběry na věznici, Coffeyho i celkový pohled. Nebyl to teda Roger Deakins jako v Shawshanku, ale nominaci bych Davidu Tattersallovi stejně dal. To samé Thomas Newman. Nechápu proč ho za jeho krásnou a výraznou hudbu nenominovali. Chápu, že v ten rok byl nominován za Americkou krásu, ale toto hudební dílo se mi líbilo ještě o něco více. Miluji main theme filmu s názvem Coffey On The Mile. Zvuk a střih perfektní. Hlavně zvukové efekty ve scénách kdy Coffey pomáhá svými schopnostmi a vytahuje z lidí jejich problémy. To samé vizuální efekty. Aspoň mohli dát nominaci. Herci všichni fantastičtí. Jak Tom Hanks, který zde předvedl jeden z nejlepších výkonů své kariéry a kterého bych též nominoval na Oscara za hlavního herce, tak černý obr Michael Clarke Duncan jako John Coffey, který měl zaslouženou nominaci a jeho výkon považuji za jeden z nejlepších vedlejších výkonů všech dob. Ostatní herci jako Barry Pepper, David Morse nebo Graham Green a herečka Bonnie Huntová byli též skvělí. Film je krásně vyprávěn, ze současnosti do minulosti a vůbec není přehnaný. Je to nejvíc a nejlíp natočený mysteriozní film co byl kdy natočen. Nejlepší scéna je Jingles a nejsilnější Coffey na míli. U mě to nejlepší hodnocení. Ani minutu filmu jsem se nenudil a těch 188 minut mi uteklo jako voda. Film se s knihou shoduje snad nejvíc co jsem kdy viděl. Dokonalý film. Škoda, že nebyl oceněn Oscary.

• 19.8.2017  10:50

Velmi dobrý horor. S prvním dílem se to vůbec nedá srovnat. Tak jako u tohoto filmu jsem se snad ještě nikdy nebál. Hlavně při scéně kdy jsou dívky pod dekou a objeví se panenka. Námětem to je velmi slušný snímek. Scénář také nebyl nějak špatný. Na mě trošku přehnaný, ale špatný nebyl. Vizuálně byl film skvělý, jak kamera, tak vizuální efekty, střih i zvuk. Perfektní a velmi strašidelná hudba Benjamina Wallfische dodala filmu neuvěřitelný rámec napětí. Herci jako Stephanie Sigman, kterou znám ze Spectra byla velice dobrá. Stejně tak mladé herečky a Anthony LaPaglia, kterého znám od vidění, myslím ze seriálu Beze stopy. Kostýmy i výprava a masky pěkné. Nejlepší scéna pro mě v tomto filmu není. Jen nejstrašidelnější, a to scéna kdy duch panenky začne vraždit a pronásledovat Janice, která mu chce ujet na pojízdném schodišťovém křesle a následně je vystřelena do vzduchu. A také scéna kdy už ovládnutá Janice začne pronásledovat všechny ostatní dívky a sestru Charlottu. Opravdu tvrdý film. Ale není špatný. U mě pěkné čtyři hvězdičky.

• 8.8.2017  18:42
    Návrat komisaře Rexe (TV seriál) (2008)

Slušný seriál. Některé příběhy jsou možná trochu lepší než z původního Rex, ale jinak je skoro stejný. Špatné dialogy, slabý scénář. To všechno má i starý Rex. Italové neudělali špatně, že natočili toto pokračování, ale měli si sním trochu víc vyhrát. Kaspar Capparoni jako komisař Fabbri byl velmi dobrý a myslím, že po úplně prvním Rexovo pánovi, komisaři Moserovi, byl Fabbri druhý nejlepší. Po něm byl komisař Rivera a po něm komisař Terzani. To už není úplně ono. S Fabbrim tam byla sranda a seriál byl tak výš. Vizualita seriálu nic moc. Hudba krásná. Nahraná Českým národním symfonickým orchestrem, co víc si přát. Pes, který zde hraje Rexe v prvních sériích s komisařem Fabbrim je velmi dobrý, ale na původního Reginalda Von Ravenhorsta nemá nikdo. Z postav mám rád komisaře Fabbriho, inspektora Moriniho, inspektora Monterrosu a nadřízeného Phillipa Goriho. U mě pěkné tři hvězdičky:-). Samozřejmě ještě zdůrazním, že všechny tyhle levné krimi seriály jsou podle mě velkou slabinou pro některé z nás. Nepatří k mým nejoblíbenějším seriálům, ale když ho dávají, tak se holt podívám.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6