major.warren

okres Český Krumlov
student , milovník dobrého filmu

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 15.10.2017  12:48

Krásná lidová romantická komedie. Na rok 1965 opravdu výtečné. Jednoznačně zlato české kinematografie. Forman se Černým Petrem a Konkursem krásně rozjel a pak už to šlo všechno od lepšího po nejlepší. Scénář od Formana, Papouška a Passera dokonalý. Skvěle napsané dialogy a originální, trochu černohumorný příběh. Miroslav Ondříček tomu dodal fantastické kamerové záběry a ani hudba nebyla vůbec špatná. Hana Brejchová a Vladimír Pucholt zde předvádějí nejlepší výkony československého filmu 60. let. Vladimír Menšík, co k němu dodat. Typický blbec:-). Tak ho mám nejradši. A ty zuby, jak vyceňuje. Milada Ježková s Josefem Šebánkem tomu dodali neuvěřitelnou dávku humoru a pak se na obrazovce objevil Konec. Skvělý film. Nejlepší scéna je na zábavě s prstýnkem a scéna s rodiči v posteli. U mě nejlepší hodnocení. Jasná oscarová nominace.

• 14.10.2017  11:43
    Sněhulák (2017)

Mrazivý a skvěle zpracovaný krimi thriller. Jo Nesbo je vynikajícím spisovatel a zejména moje matka ho má velmi ráda. Na Sněhuláka jsme se těšili od dubna a musím říct, že jsme oba nadšeni. Thomas Alfredson je pro mě úplně nový režisér a rád se podívám na jeho předchozí film Jeden musí z kola ven. Scénář byl v souladu s knihou celkem dobrý. Samozřejmě tam byli nedostatky, ale to asi u každé adaptace. Michael Fassbender je můj docele oblíbený herec, zejména v H. panchartech a 12 letech v řetězech. Zde jako Harry Hole byl vynikající a hodně mu toho dodal. Bylo vidět, že se do role ponořil a pečlivě přečetl knihy, kde je Hole hlavní rolí. Rebecca Ferguson jako Kathrin byla výtečná, J.K. Simmons stejně jako ve Whiplashi záporák a Vala Kilmera jsem si spletl s Kurtem Russelem. Kamera perfektní. Nádherné záběry na zimní Norskou krajinu. Hudba učně Hanse Zimmera Marca Beltramiho byla v určitých chvílích velmi mrazivá. Celkově si myslím, že se adaptace povedla dobře. Souhlasím s Malarkeyem, že Harry Hole byl zde vykreslen trochu jinak než v knize, ale nevadí. Není jednoduché zfilmovat knihu, natož bestseller. Film byl napínavý a to mám rád. Opravdu se mi to líbilo a dávám pět hvězdiček. Velký zážitek, alespoň pro mě, když ne pro ostatní zde na ČSFD. Nejlepší scéna asi finální, která byla i nejmrazivější.

• 8.10.2017  13:18
    Černý Petr (1963)

Klidná lidová komedie ze života. Forma/Passer/Papoušek to byla trojka. Bez nich by všechny tyhle legendární snímky vůbec nevznikly. Miloš Forman má mnohem lepší snímky než je Černý Petr, ale samozřejmě v 60. letech toho zas tak moc nešlo a myslím, že Černý Petr patří k těm nejlepším dílům československé kinematografie. Vždy se mi líbilo jak Forman obsazoval neherce a neherečky a vidím, že to s nimi opravdu uměl. Ladislav Jakim, Vladimír Pucholt se svým "Áhooj", Pavla Martínková-Novotná i skvělý Jan Vostrčil zde předvedli na 60. léta skvělé výkony. Ten černobílý formát už dnes nestojí za moc, ale dá se to. Hudba Jiřího Šlitra pěkná a kamera i když bez Míry Ondříčka také. Nejlepší scéna je na diskotéce. U mě pěkné čtyři hvězdičky.

• 7.10.2017  16:41

Vynikající snímek se silným příběhem, skvělými hereckými výkony Kate Winslet a Idrise Elby, fantastickými kamerovými záběry a krásnou hudbou Ramina Djawadiho. Pro mě jeden z letošních nejsilnějších filmových zážitků. Přál bych snímku, aby byl nominován minimálně na tři Oscary a to v kategoriích hlavní herec, hlavní herečka a kamera. Plus ještě třeba hudba, adaptovaný scénář nebo mix zvuku či výprava. Hanyho Abu-Assada vůbec neznám a neviděl jsem od něj zatím žádný film, ale po včerejšku se jistě na nějaké jeho dílo podívám. Má už dvě oscarové nominace. Myslím, že je skvělý režisér. Knihu Charlese Martina jsem nečetl, ale zkusím ji vyhrát v soutěži zde na ČSFD. Moc rád bych si jí přečetl. Silný příběh, skvěle napsaný scénář plný emocí, lásky, humoru i mrazivých scén. Idris Elba a Kate Winslet zde předvedli neuvěřitelné výkony. Oběma přeji oscarovou nominaci i nominaci na Zlatý globus. Tam film podle mě v kategorii film-drama bude nominován. Jejich role Alex a Bena se k nim opravdu hodili a myslím, že by je nikdo nezahrál líp. Kamera nádherná. Vizuálně letos po Dunkerku asi nejlepší kamera ve filmu. Nádherné záběry pádu letadla, krajiny zasněžených hor i napínavých a milostných scén. Hudba Ramina Djawadiho, který je učencem Hanse Zimmera byla krásná a do filmu skvěle pasovala. U mě má tento snímek to nejlepší hodnocení a moc mu fandím do hry o zlaté sošky. Nejlepší scény jsou scény ve vraku letadla a se psem honícího zajíce. Nejsilnější jsou scény kdy naleznou civilizaci a finální scéna. Nejnapínavější je scéna s pumou.

• 6.10.2017  15:06

Pro mě ještě lepší než první díl. Celá trilogie prý jde od nejdramatičtějšího po nejvtipnější díl. Dezertér byl oproti Rodinnému příteli vtipnější a možná i trochu propracovanější. Jiří Macháček jako holič Otto, kterého oholili byl výtečný. Od vtipného a šarmantního muže po lidskou zrůdu. Gabriela Míčová, Klára Melíšková, Aňa Geislerová byli stejně jako v prvním díle vynikající. Nejlepší z herců, kromě Macháčka, ale byl nový Kodet. Martin Finger roli Jindřicha zahrál opět skvěle a už tentokrát už měl s tím původním Jindřichem z Pelíšků společného mnohem víc než v Rodinném příteli. Nejlepší hlášky, byli z jeho úst:-). Scénář Petra Jarchovského lepší než první film. Propracovanější, vtipnější a nějak celkově lepší. První díl byl, ale také výborný. Celkově si myslím, že třetí film bude vůbec nejlepší. Dezertérovi bych dal minimálně 70-75 procent. Byli tam jisté nedostatky, ale když to srovnám s těmi českými bludami musím mu dát pět hvězd. Tak jako všem ostatním českým filmům na určité úrovni. Hřebejk je skvělý režisér. Patří opravdu do té české režisérské špičky a má dobrý tým. Kamera jako v prvním díle skvělá. Hudba přímo nádherná. Petr Ostrouchov odvedl skvělou práci. Kostýmy, výprava a masky bohaté. Je vidět, že producenti na ničem nešetřili. Výborná byla i Sabina Remundová jako Mařčí. Stejně tak Lenka Krobotová a David Novotný. Nejlepší scéna s ruskými vojáky v kadeřnictví. To jsem jásal smíchy, když jim švýcarské lepidlo odlepilo vlasy. U mě pět hvězdiček.

• 1.10.2017  14:21

Výtečná komedie. Právě jsem jsi přečetl knížku a hned ráno jsem se šel na film podívat. Film byl skvělý a kniha přímo vynikající. Michal Viewegh je skvělý spisovatel. Podle mě jde o jeho nejlepší knihu. Petr Nikolaev je zase skvělý režisér a pod jeho vedením se tuto knihu povedlo zfilmovat opravdu skvěle. Kniha byla jako při většině adaptací více podrobnější a úplnější, ale celkově se adaptace povedla. Scénář stejně vtipný a výtečný jako kniha. I některé repliky zde byli vloženy přímo z knihy. Ondřej Vetchý a Libuška Šafránková se do rolí Kvidových rodičů skvěle hodily a své role zahráli fantasticky. Dětští herci odvedli též skvělý výkon. Výborní byli i Vladimír Dlouhý jako Zvára, Jitka Ježková, Jakub Wehrenberg jako dospělý Kvido nebo Vilma Cibulková. Nejlepší výkon, ale předvedl Vladimír Javorský jako soudruh Šperk, který dodal filmu neuvěřitelnou dávku humoru. Ostatní herci též skvělí. Kamera Martina Duby vynikající. Hudba a titulní píseň také. U mě nejlepší hodnocení. Jeden z nejlepších českých filmů. Nejlepší scéna je podle s Mirjanou na lodi a scény se Šperkem.

• 23.9.2017  13:37

Pro mě jeden z nejlepších fantasy filmů co jsem viděl. Čtyři hvězdy dávám z následujících důvodů. Celá trilogie Pána prstenů se mi líbila. Já nejsem velkým nadšencem do fantasy, ale nevadí mi. Ale dávám přednost takovým fantasy filmům, jenž se odehrávají v normálním světě a to fantasy je v nich skryto. Příklady jsou filmy Tima Burtona, Harry Potter nebo Fantastická zvířata. Nemám rád fantasy, které se odehrává ve zcela fiktivním světě jako je Hobit či Letopisy Narnie. Pán prstenů i když k nim také patří je pro mě, ale úplně o něčem jiném. Společenstvo prstenu se mi z celé trilogie líbilo nejvíce. John R.R. Tolkien byl skvělý spisovatel a je dobré jeho díla znát a cenit si jich. Peter Jackson není můj oblíbený režisér, ale Pán prstenů se mu povedl. Především díky vynikajícímu adaptovanému scénáři u všech tří filmů. Spolu s Fran Walshem a Philippou Boyensovou napsali ukázkový adaptovaný scénář. To, že se snažili scénář adaptovat co nejpřesněji s knihou dokazuje i délka jednotlivých filmů. Samozřejmě tam něco chybí, ale to je vždycky. Společenstvo prstenu je podle mě z celé trilogie nejlepší. Nádherné kamerové záběry Nového Zélandu, krásná hudba Howarda Shorea a perfektní výprava, kostýmy i masky. Herci jako Elijah Wood a Viggo Mortensen a spol byli výborní. Pro mě byl, ale nejlepší můj oblíbený Ian McKellen jako Gandalf a Oscara za vedlejší roli bych mu klidně dal. U mě pěkné čtyři hvězdičky. Pán prstenů patří do TOP 300 nej. filmů na čsfd, ale dal bych ho trochu dál než do TOP 20. Čtyři Oscary za nejlepší kameru, hudbu, vizuální efekty a masky.

• 19.9.2017  17:25
    Hvězdy zastavárny (TV pořad) (2009)

Zajímavý a naučný pořad, který pobaví a hodně se toho z něho dozvíte. Moc rád bych se někdy do zastavárny Gold Silver podíval. Ze všech čtyř pánů mám nejraději Richarda Harrisona neboli Staříka. Má nejlepší hlášky. Rick je zase nejchytřejší. Corey nejodvážnější a Chumlee zase nejhloupější, ale je sním velká sranda. Hodně jsem se z tohoto pořadu dozvěděl a myslím, že ze všech těch amerických hloupostí jako Válka skladů a podobně jsou Mistři zastavárny vynikající pořad. Musím pochválit i český dabing. Všichni jsou nadabováni skvěle. U mě hezké čtyři hvězdičky:-).

• 18.9.2017  19:28

Skvělý film. Čtyři hvězdy dávám proto, že film na mě byl chvílemi až moc napjatý a to mi s Belmondem nejde dohromady. Ale jinak opravdu povedený kousek francouzské kinematografie. Belmondo v dramatu taky nejde moc dohromady, ale tady a v Profesionálovi byl výtečný. Verneuil je můj oblíbený francouzský režisér a myslím, že spolu se Sicilským klanem, Strachem nad městem a Mrchožrouty je Tělo mého nepřítele jedním z jeho nejlepších filmů. Scénář Michela Audiarda, jehož považuji za nejlepšího francouzského scenáristu historie, napsal výtečný scénář. Každé jeho dílo je výtečné. Neviděl jsem film, kde by byl jeho scénář špatný. Tělo mého nepřítele by bez jeho scénáře nebylo ono. Scénář velmi originální, psychologický, chvílemi humorný a chvílemi zas velmi napjatý. No prostě excelentně napsané dílo, od jehož autora by se měli dnešní režiséři a scenáristé učit:-). Hlavně někteří naši:-(. Belmondo byl zde vynikající a na roli se hodil. Myslím, že po Jossi Beaumontovi v Profesionálovi byl Francois Leclerq jeho druhý nejsložitější výkon. Samozřejmě mu přihrávali vždy přítomné hvězdy francouzské kinematografie Michel Beaune, Charles Gérard a Claude Brosset, který byl jako Oscar, po Belmondovi snad nejzajímavější postavou celého snímku. Byli s ním nejvtipnější scény. Atmosféru krásně doplnila výtečná hudba Francise Laie. Opravdu skvělé hudební dílo:-). U mě má tento film krásné čtyři hvězdičky. Nejlepší scény s Oscarem převlékajícím se za dominu.

• 10.9.2017  13:52
    Bezva finta (1985)

Fantastická a nenapodobitelná krimikomedie, která nikdy neomrzí. Můj asi třetí nejoblíbenější film s Belmondem a první co jsem s ním kdy viděl. Jednou Bezva fintu dávali a já s šel s rodiči dívat. Přišel jsem zrovna při scéně, kdy Grim pláče policistovi do telefonu a už jsem se od toho neodlepil. Vždycky, když Bezva fintu dávají, dívám se. Belmondo je zde jako vždy dokonalý a neodolatelný. Jeho nenapodobitelná gesta, úsměvy a hlášky nikdo jiný nedokáže předvést, tak jako Belmondo. Takoví herci už se moc nerodí. On neumí hrát v dramatech. On je a vždycky bude rozený pro komedie. Nejlépe s kriminálním zaměřením. V dramatu byl skvělý v Profesionálovi, ale jinak ne. On může hrát buďto policisty nebo lumpy. Jako Grim v Bezva fintě byl vynikající. Stejně tak Guy Marchand jako George a Kim Cattrall. Výborný byl i Jacques Villeret jako taxikář vyděrač. Scénář suprový a opravdu originální. Ten trik jak Belmondo vyšel z banky ven je fantastický a překvapuje mě, že to nikdo ještě takhle nezkusil:-). Nejlepší scény jsou scény v bance a s Luksym. A také Belmondův pláč do telefonu. Atmosféru filmu doplnila pěkná hudba Serge Franklina a kamera Richarda Ciupka. Belmonda bych nominoval na Zlatý globus v kategorii nejlepší herce- komedie nebo muzikál. Super krimikomedie. U mě pět hvězdiček.

• 4.9.2017  16:18

Naprosto dokonalý a fascinující film. Roman Polanski je na tyhle ty romanticko-erotické thrillery machr. Není lepšího režiséra tohoto žánru. Na jeho filmech mám rád černý humor a jeho filmové kouzlo, většinou v podobě úchylných scén. Podle mě je to svým stylem takový předchůdce Quentina Tarantina. Viděl jsem od něj Čínskou čtvrť, 48 hodin v Paříži, jenž jsem dosud považoval za můj nejoblíbenější film Romana Polanskiho. Vše se změnilo včera večer po zhlédnutí fantastického a skvěle propracovaného Hořkého měsíce. Všechny tito Polanskiho evropské thrillery a kriminálky jsou důkazem toho, že on Ameriku pro své filmy nepotřebuje. Stačí mu Francie, Anglie a Polsko a může vzniknout skvělý film. To se mi na něm též líbí. Znám Polanskiho příběh a i když se u některých lidí jeví jako úchyl, já si ho jako režiséra moc cením a vím, že jako to v životě neměl vůbec jednoduché. Teď už k filmu. Obsadit do hlavní role Emmanuelle Seigner a Petera Coyoteho byl výborný nápad. Seigner je skvělá a velmi šarmantní herečka. Už ve 48 hodinách v Paříži byla skvělá, ale zde byla ještě lepší a kouzelnější. Její role Mimi musela být na přípravu velmi náročná a herečka jí musela dodat kouzlo, cit a hlavně nezkrotitelnou vášeň a realisticky vypadající dojemné scény, kde musela hodně plakat. Doufám, že jí maskéři trochu pomohli:-). Peter Coyote jako Oscar byl výborný. Hlavně pří scénách na lodi. Hugh Grant a Kristin Scott Thomas byli také skvělí a své role zahráli nejlépe jak mohli. Tuto mrazivou atmosféru skvěle doplnila krásná hudba od Vangelise a kamera od legendy Tonina Delli Colliho. Scénář perfektně propracovaný, plný úžasných, dojemných až mrazivých scén. Fantastické hlášky a gesta, no prostě fantastický film. Škoda, že nebyl nominován na Oscara v kategoriích nejlepší kamera a hlavní herečka pro Emmanuelle Seigner. To samé se Zlatými globy, jednoznačně bych oba hlavní hrdiny nominoval v kategoriích Nejlepší herec, herečka- Drama. Oni by je určitě nominovali v kategorii komedie nebo muzikál jak je znám:-). Nedivím se, že si Polanski Seignerovou vzal. Ona je vynikající herečka. Bez ní by 48 hodin v Paříži a Hořký měsíc nebyly takovými. U mě to nejlepší hodnocení. Polanskimu se krásně povedlo vykreslit charakter jednotlivých postav a jejich jednání. Nejlepší scény jsou scény s mlékem na prsou, prasetem, tancem, mučení, tanec Mimi a Fiony a nejsilnější je scéna finální.

• 31.8.2017  11:15

Krásný a dojemný film. Peter Weir je skvělý režisér a myslím, že ještě lepší scenárista. Scénář filmu naprosto originální, vtipný a chvílemi zároveň velmi dojemný až smutný. Gérard Depardieu nepatří mezi mé oblíbené herce, ale to je nejspíš tím, že ho moc neznám. Viděl jsem ho v opravdu málo filmech. Zde, ale podle mě předvedl jeden z nejlepších výkonů své kariéry. On je výborný herce, o tom žádná. Andie MacDowell byla samozřejmě také vynikající a neumím tento film si bez ním neumím představit. Samozřejmě ani bez Gérarda Depardieua:-). George Faure a Bronte by bez těchto dvou nebyli takovými jaké je ve filmu vidíme:-). Ostatní herci byli též velmi dobří. Kamera velmi dobrá. Pěkné záběry jednotlivých postav při klíčových scénách. Především záběr Georgeho hry na piano. Hans Zimmer složil krásnou a podmanivou hudbu a ze soundtracku mám nejraději skladbu Restless Elephants. Nebál bych se ho nominovat na Oscara. Zvuk, střih, masky, hlavně ta Depardieuovo, skvělé, kostýmy i výprava také. Nejlepší scénou je pro mě scéna kdy George hraje na piano a nejsilnější je finální scéna s rozhovorem a rozloučením. Film skončil smutně, ale pobavil. A to mám na romantických komediích rád. Celý film je nesmírně vtipný a na konci je smutný, někdy až tragický. Zelená karta je krásná romantická tragikomedie, která si zaslouží to nejlepší hodnocení. Bohužel jen jedna nominace na Oscara za původní scénář. Já bych nominoval i oba hlavní herce a klidně i Hanse Zimmera za nejlepší hudbu. Alespoň, že na Zlatých globech uspěl:-). Skvělý a výtečný film. Takhle by měla vypadat romantická komedie. Podle mě jedna z nejlepších romantických komedií všech dob.

• 29.8.2017  19:08

Opravdu povedený a fantasticky zpracovaný film. Toma Cruise rád nemá, ale líbil se mi v Rain Manovi, Jerrym Maguirovi i třeba v Magnolii. Tohle je, ale snad vůbec nejlepší výkon co kdy předvedl. Opravdu se na roli Barryho Seala hodil a bylo vidět, že se do ní opravdu ponořil a dodal mu tak neuvěřitelné kouzlo a šarm. A taky ohromný cit pro létání, který opravdový Seal měl. Celkově je to žánrem kriminální životopisná komedie, která vás rozesměje, ale chvílemi i rozpláče. Cruise bych nominoval na Oscara za hlavního herce a určitě bych mu dal Zlatý globus pro nejlepšího herce v muzikálu nebo komedii. Skvělí byli i ostatní herci, skvělá Sarah Wright jako Barryho manželka Lucy, Domhnall Gleeson jako agent CIA a ostatní herci co hráli mafiány, policisty i piloty a také herce co hrál Barryho švagra JB. Skvělý scénář. Opravdu bez jediné výtky. Doug Liman je pro mě nový režisér a vidím, že umí. Kamera, zvuk a střih fantastické. Krásné záběry na letadla, pohledy na Střední Ameriku, Kolumbii, nasnímané detaily jednotlivých postav, no prostě výborné. Žádné přeplácanosti i, když samozřejmě trochu Ameriky tam bylo, to tedy jo:-). Hudba velmi pěkná a myslím, že pro takovýto film ideální. Kostýmy i výprava bohaté. Tom Cruise zde vypadal na třicet, takže maskéři též nezklamali:-). Nejlepší scény jsou podle mě vzlétnutí na krátké ranveji, Kam schovat peníze a scény s JB. Smutná byla scéna finální. U mě to nejlepší hodnocení. Minimálně tři Oscarové nominace- Nejlepší mix zvuku, střih a hlavní herce. Super film. Letos jeden z nejlepších co jsem viděl. Film byl uvolněný a natočený ve stylu, který mám rád. Opravdu velká jízda:-).

• 21.8.2017  20:08

Opravdu velmi skvěle povedený film. Pět hvězdiček dávám z následujících důvodů. Za prvé, Jan Svěrák je můj opravdu oblíbený režisér a špatný film jsem od něj viděl snad jen jednou a to pohádku Tři bratři. Oceňuji jeho díla a myslím, že patří opravdu k té nejvyšší současné české režisérské špičce. Film se mu povedl. Oceňuji, že scénář adaptoval vlastně sám, bez pomoci Zdeňka Svěráka, který teda napsal knihu a dialogy, ale scénář napsal vlastně Jan Svěrák. To je první důvod. Druhým důvodem je námět. Líbí se mi a přijde mi hezké zfilmovat film, který vlastně nenápadně pojednává o dětství našeho snad nejlepšího scenáristy. Celkově je ten film podobného žánru jako film Cinema Paradiso režiséra Giuseppeho Tornatoreho. Lehké poetické komediální drama s autobiografickými prvky hlavního stvořitele filmu. To se mi líbí a cením si toho. Film tak vlastně nemá hlavní zápletku a tím pádem můžete čekat vlastně úplně cokoli. Ostatní důvody zní, natočit film předcházející Oscarové Obecné škole a uzavírající Svěrákovic tetralogii o jednom muži v různých historických obdobích není lehký úkol. Herci byli vybráni skvěle. Jak skvělý Alois Grec jako Eda, který byl stejně skvělý jako jeho představitel z Obecné školy, tak Ondra Vetchý s Terezou Voříškovou jako jeho rodiče. Libušku Šafránkovou a Zdendu Svěráka nahradili opravdu hodně dobře. Jan Tříska tomu dodal svérázný humor. Parta kluků také a Olda Kaiser by měl za svou roli dostat českého lva. Ne za Masaryka, ale za Po strništi bos a doufám, že ho akademie odmění. Hynek Čermák, Petra Špalková a ostatní herci byli také skvělí. Zdeněk Svěrák jako učitel tady ze sebe udělal trošku blbce, ale nevadí. Kamera Vladimíra Smutného byla krásná. Ale formát filmu bych jednoznačně změnil. Hudba velmi pěkná a rozmanitá. Jednoznačně nejlepší český film letošního roku. Spolu s Bábou z ledu a trilogií Zahradnictví bych mu přál ovládnout české lvy a třeba se i dostat do zahraničí. Co my víme, třeba Americkou akademii uchvátí a bude Oscar. K těm českým filmům jsem hodně shovívavý a mám pro ně i trochu slabost. Samozřejmě těm na úrovni. To je vlastně důvod proč dávám některým českým filmům, které zde třeba mají málo procent pět hvězdiček. Dnes je o dobrý český film nouze. To je můj názor a filmy jako Po strništi bos nebo Bába z ledu, to můžou změnit. U mě nejlepší hodnocení. Jen ten střih stál opravdu za prd, ale to je věc Jana Svěráka:-). Perfektní hlášky a nejlepší scény byli scény s klučičí partou.

• 20.8.2017  13:11

Film jsem viděl včera večer poprvé a můžu říct jen jednu jedinou věc, nádherné dílo. Fantastický a geniální film. Perfektně promyšlený, se silným příběhem, perfektními herci, skvělou kamerou, nádhernou hudbou, skvělým zvukem, krásnými kostýmy i výpravou, no prostě excelentní dílo světové kinematografie, které považuji za jeden z vůbec nejlepších filmů všech dob. Stal se jedním z mých vůbec nejoblíbenějších filmů a s lehce malým váháním jsem ho zařadil mezi TOP 10 nejoblíbenějších filmů. Rain Man mi snad promine:-). Tento film stojí především na jednom z nejsilnějších filmových příběhů vůbec. Film je podle mě možná ještě silnější než Vykoupení z věznice Shawshank nebo Schindlerův seznam. Frank Darabont je opravdu skvělý režisér. Je to Pan režisér a hlavně Pan scenárista. Samozřejmě vůbec největším borcem je jednoznačně Stephen King, jenž napsal nádhernou knihu. Lepší jsem snad spolu se Stoletým staříkem nečetl. Scénář excelentní. Lepší hlášky jsem už dlouho neslyšel. Perfektně natočené a promyšlené scény. Kamera vynikající. Nádherné záběry na věznici, Coffeyho i celkový pohled. Nebyl to teda Roger Deakins jako v Shawshanku, ale nominaci bych Davidu Tattersallovi stejně dal. To samé Thomas Newman. Nechápu proč ho za jeho krásnou a výraznou hudbu nenominovali. Chápu, že v ten rok byl nominován za Americkou krásu, ale toto hudební dílo se mi líbilo ještě o něco více. Miluji main theme filmu s názvem Coffey On The Mile. Zvuk a střih perfektní. Hlavně zvukové efekty ve scénách kdy Coffey pomáhá svými schopnostmi a vytahuje z lidí jejich problémy. To samé vizuální efekty. Aspoň mohli dát nominaci. Herci všichni fantastičtí. Jak Tom Hanks, který zde předvedl jeden z nejlepších výkonů své kariéry a kterého bych též nominoval na Oscara za hlavního herce, tak černý obr Michael Clarke Duncan jako John Coffey, který měl zaslouženou nominaci a jeho výkon považuji za jeden z nejlepších vedlejších výkonů všech dob. Ostatní herci jako Barry Pepper, David Morse nebo Graham Green a herečka Bonnie Huntová byli též skvělí. Film je krásně vyprávěn, ze současnosti do minulosti a vůbec není přehnaný. Je to nejvíc a nejlíp natočený mysteriozní film co byl kdy natočen. Nejlepší scéna je Jingles a nejsilnější Coffey na míli. U mě to nejlepší hodnocení. Ani minutu filmu jsem se nenudil a těch 188 minut mi uteklo jako voda. Film se s knihou shoduje snad nejvíc co jsem kdy viděl. Dokonalý film. Škoda, že nebyl oceněn Oscary.

• 19.8.2017  10:50

Velmi dobrý horor. S prvním dílem se to vůbec nedá srovnat. Tak jako u tohoto filmu jsem se snad ještě nikdy nebál. Hlavně při scéně kdy jsou dívky pod dekou a objeví se panenka. Námětem to je velmi slušný snímek. Scénář také nebyl nějak špatný. Na mě trošku přehnaný, ale špatný nebyl. Vizuálně byl film skvělý, jak kamera, tak vizuální efekty, střih i zvuk. Perfektní a velmi strašidelná hudba Benjamina Wallfische dodala filmu neuvěřitelný rámec napětí. Herci jako Stephanie Sigman, kterou znám ze Spectra byla velice dobrá. Stejně tak mladé herečky a Anthony LaPaglia, kterého znám od vidění, myslím ze seriálu Beze stopy. Kostýmy i výprava a masky pěkné. Nejlepší scéna pro mě v tomto filmu není. Jen nejstrašidelnější, a to scéna kdy duch panenky začne vraždit a pronásledovat Janice, která mu chce ujet na pojízdném schodišťovém křesle a následně je vystřelena do vzduchu. A také scéna kdy už ovládnutá Janice začne pronásledovat všechny ostatní dívky a sestru Charlottu. Opravdu tvrdý film. Ale není špatný. U mě pěkné čtyři hvězdičky.

• 8.8.2017  18:42
    Návrat komisaře Rexe (TV seriál) (2008)

Slušný seriál. Některé příběhy jsou možná trochu lepší než z původního Rex, ale jinak je skoro stejný. Špatné dialogy, slabý scénář. To všechno má i starý Rex. Italové neudělali špatně, že natočili toto pokračování, ale měli si sním trochu víc vyhrát. Kaspar Capparoni jako komisař Fabbri byl velmi dobrý a myslím, že po úplně prvním Rexovo pánovi, komisaři Moserovi, byl Fabbri druhý nejlepší. Po něm byl komisař Rivera a po něm komisař Terzani. To už není úplně ono. S Fabbrim tam byla sranda a seriál byl tak výš. Vizualita seriálu nic moc. Hudba krásná. Nahraná Českým národním symfonickým orchestrem, co víc si přát. Pes, který zde hraje Rexe v prvních sériích s komisařem Fabbrim je velmi dobrý, ale na původního Reginalda Von Ravenhorsta nemá nikdo. Z postav mám rád komisaře Fabbriho, inspektora Moriniho, inspektora Monterrosu a nadřízeného Phillipa Goriho. U mě pěkné tři hvězdičky:-). Samozřejmě ještě zdůrazním, že všechny tyhle levné krimi seriály jsou podle mě velkou slabinou pro některé z nás. Nepatří k mým nejoblíbenějším seriálům, ale když ho dávají, tak se holt podívám.

• 6.8.2017  10:03
    Dunkerk (2017)

Naprosto dokonale natočený film. Jeden z nejdrsnějších filmů co jsem kdy viděl. Jeden z nejlepších válečných filmů všech dob. Dokonalost sama. Christopher Nolan nepatří zrovna k mým příliš oblíbeným režisérům, ale jeho práce si velmi cením a vím, že jí dělá na 100 procent. Dosud byl od něm mým nejoblíbenějším snímkem Počátek, po včerejším večeru v kině je to, ale Dunkerk. Mám rád válečné snímky, a tento film byl možná spolu se Zachraňte vojína Ryana nejlépe natočeným válečným snímkem. Celkově bych ho dal tak na 5.6. místo nejlepších válečných snímků všech dob. Vizuálně byl film perfektní. Excelentní kamera Hoyte Van Hoytemy, nádherné záběry na letadla, lodě a tak dále. Nic umělého. Excelentní ozvučení, vizuální efekty i střih. Hans Zimmer tímto filmem může jistě získat druhého Oscara. Nebo alespoň nominci:-). Hudba nádherná. Moc se líbilo zakomponování tikání hodin. Budilo to napětí. Kostýmy, masky i výprava fantastické a hlavně bohaté. Scénář vynikající. Takovýto styl filmu mám moc rád. Podobně jako třeba u filmu Babel, několik vzájemně se prolínajících příběhů. Zde byli tři příběhy. První s vojáky co se chtějí dostat z Dunkerku, druhý o pánovi se synem a jeho kamarádovi co vyrazili vojákům na pomoc a třetí příběh o pilotech bojujících nad Dunkerkem. Nejvíce se mi líbil třetí příběh, jelikož miluji letadla a válečné letecké souboje. Tom Hardy zahrál pilota Spitfiru perfektně. Nádherné kamerové záběry do kokpitu a letecké souboje. Druhý příběh byl též vynikající a Mark Rylance jako pan Dawson byl výborný a myslím, že má opět šanci na nominaci na Oscara za vedlejší roli. Nejméně se mi líbil první příběh. Byl takový zvláštní a na mě až moc tvrdý. Při první scéně filmu, když se z ničeho nic ozvala rána z kulometu jsem úplně zajel dozadu do sedačky. Málokdy se u filmu bojím, ale tady to opravdu jinak nešlo. Opravdu jeden z nejdrsnějších snímků všech dob. Alespoň podle mě a Nolan, který si scénář napsal celý sám dokázal, že svou práci opravdu umí:-). Filmu bych dal minimálně tři Oscary a to za nejlepší střih, mix nebo střih zvuku a za hudbu. A dost možná i za kameru, scénář nebo vedlejšího herce pro skvělého Marka Rylance. Doufám, že ho akademie odmění. U mě nejlepší hodnocení.

• 5.8.2017  13:51
    Lincoln (2012)

Excelentní snímek. Dal bych mu minimálně 80 procent. Nechápu jak zde může mít jen 62 procent. Spielberg film natočil perfektně, bohatě, no prostě dokonale:-). Nemám jedinou výtku. Podle mě jeden z nejlepších životopisných filmů. Vzít si téma Abrahama Lincolna je pro mne osobně fascinující. Daniel Day-Lewis se do této role opravdu skvěle hodil a nebál bych se říci, že zde předvedl možná vůbec nejlepší výkon své kariéry. Na Lewisovi se mi vždy líbilo, že si vybírá opravdu jen scénáře, o kterých už tak nějak dopředu ví, že jejich zfilmování bude opravdu úspěšné. Líbí se mi na něm, že si vybírá jen scénáře opravdu kvalitní. Zde byl dokonalý a k jeho výkonu nemám co dodat. Všichni herci byli pro tento film vybráni skvěle. Jak výborná Sally Field jako Lincolnova manželka Marry Toddová tak perfektní a můj oblíbený Tommy Lee Jones jako Thadeus Stevens, který zde předvedl přímo famozní výkon. Ostatní herci jako Joseph Gordon-Lewitt nebo Walton Goggins též skvělí. Scénář Tonyho Kushnera byl stejně skvělí jako k filmu Mnichov. Kushner je na adaptované scénáře opravdu odporník a film je díky jeho fantastickým dialogům a hláškám ještě o kus výš. Kamera Janusze Kaminskiho jako vždy úchvatná. Nádherné záběry na Washington i na Lincolna a ostatní postavy. Krásný kamerový záběr byl především při scéně s hlasováním ve sněmovně. John Williams opět složil nádhernou a podmanivou hudbu, která mě často doprovází při delších cestách vozem na CD. Střih i zvuk velmi dobré. Kostýmy a výprava s maskami, co k těmto třem věcem dodat. Snad jen to, že film vizuálně vyzdvihly hodně vysoko:-). Nejlepší scéna je podle mě scéna se Stevensovým projevem ve sněmovně a také hlasování. Nejsilnější, když Stevens přinese své ženě černé pleti domů papír s odsouhlaseným 13 dodatkem americké ústavy o zrušení otroctví. Nádherná scéna. Lincoln je film o svobodě. Moc si ho cením. U mě nejlepší hodnocení. Dva Oscary pro nejlepší výpravu a hlavního herce.

• 3.8.2017  12:38
    Doktoři z Počátků (TV seriál) (2013)

Viděl jsem pár dílů a to mi stačí. TV NOVA nedá pokoj. Všechno začalo debilní Ulicí, pokračuje ve své době ještě celkem sledovatelné Ordinace v růžové zahradě a poté tohle. První tři díly celkem ušly. Potom už doslova odpad! Nebýt celkem dobrého výkonu Václava Postráneckého a Martina Písaříka dám odpad! Na nově jsou jediné dobré seriály Comeback a Okresní přebor. Tohle jim nesahá ani po kotníky. Jedna hvězda s odřenýma ušima:-(.

• 30.7.2017  15:47

Opravdu hodně povedený snímek. Nechápu jak to, že má u nás jen 64 procent. Stejně tak třeba životopisy Lincoln nebo Jackie, ale každý uživatel má svůj názor, který by ti druzí měli respektovat. Můj názor na film Železná lady o jedné z nejlepších političek všech dob zní, úchvatné dílo. Meryl Streep se do role Margaret Thatcherové opravdu hodila a Oscara za hlavní ženskou roli si plně zasloužila. Myslím, že zde podala jeden z nejlepších výkonů své kariéry. Jim Broadbent coby její manžel Dennis filmu dodal potřebný rámec humoru a posunul jej ještě o kus výš. Ostatní herci též skvělí. Phyllipa Lloyd udělala moc dobře, že zfilmovala příběh této neobyčejné ženy a jsem si jist, že bude jistě skvělou režisérkou. Scénář Abi Morganové byl perfektní. Nebyly tam žádné omyly a byl velmi vtipný a hlavně mi nepřipadal nudný. Délka filmu 100 minut je podle mě k tomuto tématu ideální. Kamera velice dobrá, krásné detaily Londýna a tak dále. Hudba Thomase Newmana byla také opravdu velice povedená. Perfektní makeup. Jeden z nejlepších co jsem kdy viděl. Kostýmy i výprava bohaté. Jsem moc spokojen. U mě to nejlepší hodnocení. Dva Oscary za nejlepší makeup a hlavní herečku.

• 29.7.2017  13:08
    Hlavu dolů (1971)

Opět skvělý western. Leone nenatočil špatný film. Tentokrát se na plac postavili skvělí James Coburn a Rod Steiger. Perfektní výkony. Skvělý a originální scénář plný skvělých vtipných scén. Kamera velmi pěkná i když to teda nebyl Tonino Delli Colli. Ennio Morricone opět složil úchvatnou hudbu, která s filmem krásně harmonizovala. Leone, Donati a Vincenzoni byli opravdu chytří lidé a svou práci uměli na sto procent. Bohužel si myslím, že tento film je z Leoneho filmografie druhý nejslabší, po filmu Chytrák a dva společníci. Coburn i Steiger v tomto filmu předvedli podle mě jedny z nejlepších výkonů své kariéry. Coburn s dynamitem, no Leone udělal z Britta ze Sedmi statečných kde obvykle používal nůž opět specialistu na danou zbraň. James Coburn, jeho filmové vousy a kapsy plné dynamitu mi připomínali legendárního Lee Van Cleefa. Leone byl na výběr herců vždy pečlivý což je podle mě moc dobře. Nejlepší scéna je podle mě první setkání Coburna se Steigerem a scéna s kulometem. U mě krásné čtyři hvězdičky.

• 28.7.2017  14:44
    Whiplash (2014)

Naprosto fantasticky provedený film. Damien Chazelle je výborný a podle mě jeden z nejslibnějších režisérů současnosti. La La Land se mi líbil ještě o trochu víc, ale Whiplash je též fantastický a stejně skvělý film. Scénář vynikající. Opět skvělé hudební drama z hlavní hudební tématikou Jazzu. Perfektní jazzová hudba Justina Hurwitze byla stejně skvělá jako hudba k La La Landu a myslím, že Hurwitz má před sebou též velkou, hlavně hudební budoucnost. Kamera Sharone Meirové výborná. Krásné záběry na hudební orchestry a detaily jednotlivých postav při jednotlivých záběrech. Hlavně detaily výborných gest J.K. Simmonse. Chazelle je opravdu hodně, hodně originální a proto ho také mám moc rád a je jedním z mých nejoblíbenějších scenáristů. Samozřejmě Whiplash nemůže srovnávat s La La Landem, protože oba jsou hlavně žánrově úplně odlišné filmy. Ale svým stylem jsou si podobné a to se mi líbí. Ani jeden z nich opravdu nebyl vůbec špatný a moc se těším na další Chazellův film. Tentokrát prý historický a ne hudební. Ale uvidíme. Co se ještě týče Whiplashe. Nejlepší herecké výkony posledních let. Opravdu:-). Jak mladý Miles Teller tak excelentní J.K. Simmons bez, kterého by film nebyl takovým jakým je:-). Jeho hlášky, které jako dirigent Fletcher vyslovil jsou nezapomenutelné. Nejlepší scény jsou když kapela trénuje a někdo hraje falešně, poté scéna tří bubeníků a nakonec scéna finální. Skvělý střih i zvuk. Pěkné kostýmy i masky. U mě nejlepší možné hodnocení. Tři Oscary za nejlepšího herce ve vedlejší roli pro J.K. Simmonse jehož výkon považuji spolu s výkonem Ch. Waltze v Nespoutaném Djangovi za vůbec nejlepší vedlejší výkon všech dob. A dále pak Oscary za střih a mix zvuku.

• 27.7.2017  09:00
    Nemocnice na kraji města (TV seriál) (1977)

Jeden z nejlepších českých seriálů všech dob. Jaroslav Dietl byl na ty seriály opravdu nadaný. Hvězdné herecké obsazení, Ladislav Chudík jako primář Sova, legenda Miloš Kopecký jako dr. Štrosmajer, Eliška Balzerová, Josef Abrhám, Ladislav Frej st., Jaromír Hanzlík, Iva Janžurová, Jana Štěpánková, ti všichni dodali tomuhle seriálu jen to nejlepší. Omlouvám se, málem bych zapomněl, bez Pepíka Vinkláře by Nemocnice nebyla Nemocnice. Ze všech postav mám nejradši primáře Sovu, dr. Štrosmajera a dr. Cvacha. Celý seriál krásně doplňuje velmi pěkná hudba Jana Klusáka a jsem moc rád, že se seriál dostal i do zahraničí. Jaroslav Dudek seriál natočil skvěle. Kdyby hloupost nadnášela, tak se tu budete vznášet jako holubička:-). Co k tomu dodat. Seriál z prostředí ortopedie, no. Ordinace nebo Modrý kod tomu nesahají ani po kotníky. U mě nejlepší hodnocení.

• 24.7.2017  15:04
    Vlk (1994)

Naprosto skvělý horor. Božský Jack jako vždy fantastický. Ty jeho gesta se do hororu krásně hodí. Michelle Pfeiffer též vynikající. Mike Nichols byl skvělý režisér a myslím, že Vlk spolu s Absolventem jsou jeho nejlepšími filmy. Film měl skvělý a originální scénář plný skvělých hlášek. Též i scén u kterých jsem se chtěl schovat pod deku:-). Kamera perfektní a moc se mi líbily detaily Jackových očí při scénách kdy se v něm probudil Vlk. To vše doprovázela fascinující hudba maestra Morriconeho a moc se mi líbil střih i zvuk. Též pochvaluji moc hezké masky a kostýmy. Nejlepší scéna je podle mě když Will poslouchá vlčíma ušima cizí rozhovory v redakci a také když zabije zloděje, kteří ho přepadnou. U mě to nejlepší hodnocení. Jeden z nejlepších hororů.

• 23.7.2017  10:12

Úchvatný film. Každý režisér má svůj vrcholný film. U Leoneho to bylo Tenkrát v Americe, u Attenborougha Gándhí, u Spielberga Schindlerův seznam, u Formana Amadeus a u Bertolucciho Poslední císař:-). Co k němu dá dodat. Unikátní, do detailu propracovaný výpravný film. Bohužel mi přijde, že dnes skončil třeba jako Gándhí nebo Řidič slečny Daisy jako polozapomenutý film. I když je to stěžejní dílo světové kinematografie, kterého si nesmírně cením a myslím, že opravdu stojí za to ho vidět. Film není jen příběh posledního císaře, ale také příběhem čínské kultury a jejích zvyků. Příběh císaře, který si později kvůli komunistickému režimu musel zaplatit za to aby mohl navštívit svůj vlastní palác je dokonalým vyobrazením života tohoto slavného císaře, ze kterého komunistický režim později udělal obyčejného zahradníka. Bertolucci skvěle zpracoval potenciál příběhu, a spolu s Markem Peploem napsali skvělý scénář. Film má obrovské plus za celkovou vizualitu. Nádherné kamerové záběry na Zakázané město, unikátní kostýmy a masky, bohatá výprava, skvělý střih i zvuk a přímo famozní hudba Rjúičiho Sakamota, Davida Byrneho a Cong Sua. Jen pro zajímavost, v knize Jana Šmída pojednávající o životě Ennia Morriconeho jsem se dočetl, že Morricone moc chtěl k tomuto filmu skládat hudbu. Vůbec se mu nedivím a chápu, že pro něj muselo být zklamání když v ten rok nedostal za nejlepší hudbu k Neúplatným on, ale trio skladatelů za Posledního císaře. Poslední císař je nádherný film se skvělými hereckými výkona Johna Loneho a Petera O'Toola. U mě nejlepší hodnocení. Nejlepší scéna je podle mě setkání malého císaře se svým bratrem v Zakázaném městě. Devět Oscarů za nejlepší mix zvuku, střih, výpravu, kostýmy, hudbu, kameru, adaptovaý scénář, režii a film.

• 21.7.2017  09:35
    Simpsonovi (TV seriál) (1989)

Nejlepší seriál všech dob. Nestárnoucí kult, který nikdy neomrzí. Je moc dobře, že James L. Brooks a Matt Groening vymysleli tenhle seriál. Animovaný seriál, který je pro lidi každého věku. To vše doplňuje skvělá hudba Dannyho Elfmana a myslím, že u tohoto seriálu můžu bezpodmínečně říci, že se českým dabérům jejich role vydařily opravdu skvostně. Homer bez Vlastimila Zavřela, Marge bez Jiřího Lábuse nebo Líza bez Heleny Štáchové, to by to nestálo za nic. Pro mě nejlepší seriál všech dob:-).

• 20.7.2017  14:43
    Oklamaný (2017)

Co se k tomu dá dodat. Prostě naprosto perfektní a skvěle zpracovaný film. Sofia Coppola je opravdu po panu otci. Vidím, že umí být velmi drsná:-). Perfektně zpracovaný příběh. Jak už jsem psal včera do deníčku. Pro mě letos zatím nejsilnější zážitek a myslím, že ho jen tak něco nepřekoná. Sofia Coppola napsala vynikající scénář, plný vtipných hlášek a také velmi tvrdých scén. Myslím, že se jí zfilmování slavné knihy Thomase Cullinana povedle ještě lépe něž Donu Sieglovi s Clintem Easrwoodem z roku 1971. Hlavní roli hrál opět scénář. Zatímco u Siegla je příběh ukazován z pohledu muže, Sofia dala plný prostor ženám a celkový pohled na film tak posunula mnohem výše. Původní film byl, ale samozřejmě také velmi povedený:-). Musím říct, že v rozhovoru se Sofií Coppolovou od ní padla věta, že film považuje za velmi hořkou černou komedii. Nemohu nic víc než souhlasit. Opravdu šlo o pořádný černý humor i když film působí jako válečné historické drama. Opak je pravdou. Coppolová skvěle charakterizovala jednotlivé postavy. Scénář opravdu promyšlený, žádné nedostatky ani zbytečné scény či dialogy. Herecký výkon mé oblíbené Nicole Kidmanové, no co k tomu dodat. Colin Farrell se do role desátníka Johna McBurneyho hodil možná ještě víc než původní Clint Eastwood a svou roli zahrál též skvěle. Výborná byla i Kirsten Dunst nebo Elle Fanning. Perfektní kamera. Vizuálně byl film hodně nahoře. Skvělé vizuální kamerové záběry na zranění a celkovou krajinu. Film byl natočen v takovém tom tmavém stylu. Za celou dobu tam není jediný záběr na přímo modrou oblohu. Nejlepší scéna jednoznačně Houbičky, Houbičky. Dal bych minimálně tři nominace na Oscara a to za adaptovaný scénář a krásné kostýmy a výpravu. Poslední dobou se mé hodnocení vůbec neshoduje s procentuálním hodnocením zde na ČSFD. Nechápu jak Oklamaný může mít jen 68 procent a doufám, že ještě půjde nahoru. U mě nejlepší hodnocení.

• 18.7.2017  09:36

Jako každý Jones i tenhle byl výborný. Ze všech dílů třetí nejlepší a vlastně i druhý nejslabší, když to tak vezmeme. Já na Indym prakticky vyrostl. Scénář opět famozní. Bohyně Kálí. To je téma. Kamera jako vždy excelentní. John Williams také vůbec nezklamal:-). Harrison Ford jako vždy s bičem a kloboukem opět fantastický. Kate Capshaw (poté manželka pana Spielberga, pro ty co to neví) jako Willie Scottová byla nejlepší hereckou volbou a filmu dodala potřebné hlášky a humor. Jonathan Ke Quan jako "Kraťas" vynikající. Ostatní herci také skvělí. Co k tomu dodat. Spielberg a Lucas jsou borci a jsem moc zvědav na toho nového Indianu. Nejlepší scéna je podle mě scéna s mostem a začáteční scény v Šanghaji. U mě to nejlepší hodnocení. Jeden Oscar za nejlepší vizuální efekty.

• 16.7.2017  12:39

Naprosto famozní a nádherný film. Drsný, ale opravdu perfektní romantický film. Film jsem viděl poprvé včera a čekal jsem, že to bude spíše klidný romantický film. Opak je pravdou. Nejnapínavější, nejtvrdší a možná nejlepší romantický romantický film všech dob. Já na tento žánr opravdu moc nejsem, ale toto je opravdu dokonalé. Mezi mé oblíbené filmy tohoto žánru patří jak už jsem psal v předchozích komentářích třeba Vzpomínky na Afriku nebo Madisonské mosty, což jsou ty nejlepší tohoto žánru. Doufám, že mi uživatel golfista promine když řeknu, že Milionář z chatrče je podle mě vůbec nejlepší film tohoto žánru:-). Délka filmu akorát. Ani ne moc dlouhé ani krátké. To je podle mě u romantických filmů častá chybička. A podle mého názoru dosti zásadní. Protože třeba já nerad vyhledávám romantické filmy delší než dvě hodiny. Výjimkou jsou třeba právě Vzpomínky na Afriku. Ty mají 160 minut a usnout se u nich rozhodně nedá. Pustím si je ale třeba jen jednou za určitý čas. Třeba jednou za dva roky. A mám pořád skvělý zážitek. Teď už k Milionáři. Opravdu dokonalé. Jeden z nejoriginálnějších filmů co jsem viděl. Silný a dojemný příběh, plný skvělých a vtipných scén (samozřejmě i velice charakterních a citových romantických scén:-). Danny Boyle udělal moc dobře, že tuto knihu zfilmoval. Moc rád bych si jí přečetl a vidím, že spisovatel Vikas Swarup nebude žádný hlupák a, že bude ve své práci opravdu výborný. Herci, Dev Patel, můj oblíbený indický herec jako Jamal Malik byl vynikající. Škoda, že nenominovali na Oscara. Freida Pinto jako Latika byla též fantastická a musím říct, že jí to opravdu moc slušelo:-). Ostatní herci jako Saurabh Shukla jako Jamalův bratr Salím nebo můj oblíbený herec Irrfan Khan, kterého znám z filmu Pí a jeho život. Moc se mi líbil herec, který hrál televizního moderátora. Teď zrovna nevím kdo ho hrál. Moc si líbilo, že mu hlas propůjčil náš moderátor Milionáře Vladimír Čech. Jestli taky dělal soutěžícím to co tenhle, tak bych tam nikdy nešel:-). Perfektní filmová kamera. Nádherné záběry na Bombaj a indickou krajinu. Perfektní a velmi působivá hudba a písně. A.R. Rahman je zkušený profík. Skvělá výprava, kostýmy, masky, ozvučení i střih. Nejlepší scéna je podle mě scéna s rozebraným autem a scéna finální. Tam byla ta hlavní romantika:-). U mě to nejlepší hodnocení. Osm Oscarů za nejlepší střih, mix zvuku, hudbu, píseň, kameru, adaptovaný scénář, režii a film. Super film:-).

<< předchozí 1 2 3 4 5 6