major.warren

major.warren

okres Český Krumlov
student , milovník dobrého filmu

18 bodů

Moji oblíbení režiséři

 • foto

  Quentin Tarantino

  Jeden z mála režisérů, který dává do svých filmů to, co ho napadne. Lépe řečeno to co chce a film je potom vynikající. Je mým nejoblíbenějším režisérem a je nejlepším režisérem všech dob. Viděl jsem od něj snad všechno a vždycky mě dostane. Pan režisér:-).

 • foto

  Clint Eastwood

  Skvělý režisér, který ještě v 89 letech točí neuvěřitelné filmy. Mám Eastwooda radši jako režiséra než herce, ale herectví odstartovalo jeho kariéru. V šedesátých letech se dal dohromady se Sergiem Leonem a hrál v každém díle je Dolarové trilogie legendární postavu The Man With No Name. Poté se dal dohromady s Donem Siegelem a vytvořili postavu Drsný Harry. V roce 1973 točí Eastwood svůj první film- western Tulák z širých plání. Dále pak natočil např. filmy Psanec Josey Wales, Bledý jezdec nebo oscarové filmy Nesmiřitelní a Million Dollar Baby.

 • foto

  Miloš Forman

  Nejlepší český režisér všech dob.

 • foto

  Steven Spielberg

  Jeden z nejlepších režisérů všech dob. V každém jeho filmu vždy čeká překvapení ať už příjemné či nepříjemné.

  Legendární filmy Čelisti, filmy o Indiana Jonesovi, E.T. mimozemštan, Schindlerův seznam, Zachraňte vojína Ryana, Mnichov nebo nejnovější filmy Most špionů a Obr Dobr.

 • foto

  Jiří Menzel

  Druhý nejlepší český režisér. Oscarové filmy Ostře sledované vlaky, Na samotě u lesa, Postřižiny nebo Vesničko má středisková.

 • foto

  Sergio Leone

  Kdo vás napadne když se řekne spaghetti western. No přece ten nejlepší režisér tohoto žánru, který kdy existoval. Sergio Leone začal skvělou Dolarovou trilogií, poté legendární Tenkrát na Západě a nakonec gangsterku Tenkrát v Americe. Všechny jeho filmy jsou skvělé. Mistr detailu a nejlepší režisér hudby.

 • foto

  Joel Coen

  Nebýt jeho a jeho bratra, kdo by pak natočil Fargo, Tahle země není pro starý a Opravdová kuráž?. Spolu s bratrem mistři současného filmu.

 • foto

  Roman Polanski

  Miluji jeho styl (úchylný, geniální, temný). Jeho filmy jsou vždy skvělé. Je jedním z nejlepších režisérů. Doufám, že mi F.F. Coppola odpustí, ale včera jsem poprvé viděl Hořký měsíc a teď už není o čem přemýšlet:-).

 • foto

  Georges Lautner

  Nejlepší francouzský režisér historie. Nezapomenutelné filmy Policajt nebo Rošťák, Profesionál nebo Veselé Velikonoce.

 • foto

  Giuseppe Tornatore

  Mistr romantiky a poetiky, ale i temného thrilleru. Nejlepší italský režisér a scenárista současnosti. Skvělé filmy Bio ráj, Legenda o "1900" či Nejvyšší nabídka točené s citem, plné úžasných scén a hudby maestra Morriconeho.