major.warren

major.warren

okres Český Krumlov
student , milovník dobrého filmu

18 bodů

Moji oblíbení skladatelé

 • foto

  Ennio Morricone

  Nejlepší filmový hudební skladatel všech dob. Začínal filmem Pro hrst dolarů a dnes už složil hudbu i k Tarantinovo westernu Osm hrozných. Za hudbu k Osmi hrozným získal svého prvního oscara (vlastně druhého, prvního dostal v roce 2007 za celoživotní dílo). Ennio Morricone složil hudbu k více než 500 filmům. Z toho k 30 westernům. Právě westernová hudba ho proslavila nejvíce. Zkomponoval hudbu ke všem filmům Sergia Leoneho. Jeho westerny Pro hrst dolarů, Pro pár dolarů navíc, Hodný, Zlý a Ošklivý, Tenkrát na Západě a film Tenkrát v Americe. Morricone ovšem nedělal hudbu jenom k westernům. Proslavila ho i hudba z dramat a komedií. Například filmy Sicilský klan, Profesionál, Bugsy, Maléna a tak dále. Velmi známé skladby jsou např: Muž s harmonikou , Jill's theme, Chi Mai. Skladbu Chi Mai složil Morricone k filmu Maddalena a poté jí trochu poupravil a udělal z ní hlavní téma filmu Profesionál. Právě verze z Profesionála je o něco známější a oblíbenější. Hezké jsou, ale obě verze. K filmu Profesionál ještě zkomponoval titulní skladbu Le vent, le cri. Nikdy jsem od něj neslyšel špatnou skladbu. Je mým vůbec nejoblíbenějším skladatelem a jeho hudba je můj život:-).

 • foto

  John Williams

  Po Enniu Morriconemu druhý nejlepší skladatel všech dob a dvorní skladatel Stevena Spielberga. Filmy Čelisti, filmy o Indiana Jonesovi, E.T. mimozemšťan, Schindlerův seznam nebo Zachraňte vojína Ryana. Má už několik Oscarů. Moje nejoblíbenější díla- Schindlerův seznam a Indiana Jones.

   

 • foto

  Alan Silvestri

  Skvělý skladatel. Legendární hudba k filmu Forrest Gump ho velice proslavila. Dále pak složil hudbu například k filmu Rychlejší než smrt nebo kultovnímu Návratu do budoucnosti.

 • foto

  Thomas Newman

  Jeden z nejlepších skladatelů moderní doby. Legendární filmy Vůně ženy, Vykoupení z věznice Shawshank, Hledá se Nemo, Most špiónů a další skvělé filmy.

 • foto

  John Barry

  Legendární britský skladatel, který se proslavil zejména hudbou k Bondovkám. Dále pak skvělá hudba k filmům Půlnoční kovboj, Vzpomínky na Afriku či Tanec s vlky.

 • foto

  Carter Burwell

  Dvorní skladatel bratrů Coenových. Skvělá minimalistická hudba k filmům Fargo, Tahle země není pro starý nebo k filmu Todda Haynese Carol. A letos i Tři billboardy, fantastická hudba.

 • foto

  Jan Hammer ml.

  Nejlepší český filmový skladatel. Legendární hudba k seriálu Miami Vice z něj udělala hvězdu hudebního nebe. Legendární skladby Crockett's theme, Miami Vice, Tubbs and Valerie a mnoho dalších. Z českých filmů složil hudbu například k filmu Šíleně smutná princezna.

 • foto

  Ludovico Einaudi

  Už je na čase. Promiňte pane Goldsmithi, ale Einaudiho poslouchám prostě více. Pro mě nejlepší současný skladatel vážné hudby a nejlepší pianista, který se svým klavírem umí neskutečně synchronizovat se skutečným životem. Viz. Nedotknutelní (Una Mattina, Fly, Writing poems) či Divenire.

 • foto

  Hans Zimmer

  Skvělý skladatel a jeden z nejlepších a nejoblíbenějších skladatelů moderní doby. Hudba k filmům Lepší už to nebude, Piráti z Karibiku, Lví král, Řidič slečny Daisy nebo Rain Man. Škoda jen, že dnes to už nedělá tak půvabně jako před lety.

 • foto

  Alexandre Desplat

  Vynikající skladatel s úžasným citem pro hudbu. Nino Rota mi musí prominout. Nejlepší díla jsou Grandhotel Budapešť a filmy Romana Polanskiho.