Cinematrix

Cinematrix

Filip Příhoda

Česko
Filmy sleduji už od plenek.

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 23.6.2018  10:31

Ice Cube je borec, kterej se jako jedinej dokáže tvářit hrůzostrašnějc, než moje přítelkyně, když si dám o jedno pivo navíc; ovšem s tim rozdílem, že u něj mi to přijde k smíchu a chci takových komedií víc, kdežto v případě hereckého výkonu mé přítelkyně přemýšlím o detoxu. Je tu samozřejmě spousta laciného humoru, který pracuje se synonymy vagín, penisů a onanie, ale je to komedie také pro mladé, kteří si své reprodukční orgány teprve ošahávají, takže takovej humor považují za maximálně epickej. Každopádně v záplavě novodobých komedií se jedná o poměrně slušnej nadprůměr, kdy se nezaujatej člověk, kterej neni kovanej sociálníma dramatama východního bloku, docela slušně zasměje.

• 23.6.2018  09:47

Předem tohoto komentáře bych chtěl poukázat na to, že syn "rakouského terminátora" vůbec nevypadá jako syn rakouského terminátora, ale celkem s přehledem z něj zvlhne nejedno "nejensrdce" náctileté dívky. V tomto případě se jedná o romantický film, který pojednává o tom, že láska je nejen krásná, ale i svině, s jejímiž následky si neporadí ani nejmodernější medicína. Stačí jí chvilku podlehnout a už vám nepomůže ani svěcená voda. Film běží poměrně překotně dopředu, aby diváka dostal co nejdříve do své poloviny, kde se zpomalí a začne útočit na narychlo vybudované city, které by funovaly mnohem lépe, kdyby se nejednalo o film, ale o seriál, který by šel více do hloubky. (Ovšem to bych asi nedal). Nicméně, kdo rád bulí, bulet bude. Pak si otře slzy, vysmrká se a řekne: "Tfuj, to jsem si zase dala. Proč uč nejsou v trendu romanťáky jako Pretty woman, kde brečím úplně jiný druh slz?"

• 17.6.2018  05:44

I divák s nižší inteligencí si zaslouží svůj film. Je tu dostatek jednoduchého fekálního humoru, lítaj tu polonahá děvčata, a to bruneta, blondýnka i avatarka, takže na své si přijdou příznivci malých, velkých či modrých ňader. Dámy zase jistě ocení pestrou škálu všemožných druhů pánských přirození, z nichž to největší jsem byl já, že jsem to vůbec dokoukal.

• 16.6.2018  22:07
    Deadpool 2 (2018)

Ach jo, tvůrci by si měli ujasnit, zda chtěj točit parodii nebo ubrečenej doják. Chtěl jsem dát 5 hvězd, ale za poslední totálně zmrvenou půlhodinu á la Ordinace v růžové zahradě jednu hvězdu s brekem sundavám.

• 11.6.2018  18:49
    Noční hra (2018)

Příjemná americká jednohubka, která mi při konzumaci natrhla hubu od ucha k uchu.

• 9.6.2018  23:14
    Higher Power (2018)

Sci-fi mám rád, ale tohle bylo na můj vkus sci-fi až moc. Začátek ještě jakž takž dával smysl, ale když v druhý půlce začala pod vedením zmatené kamery pobíhat nesympatická americká obdoba obtloustlého Gérarda Depardieu, která se stávala stále silnější, až se stala nejsilnější, tak jsem si říkal, že to je teda síla! Rozhodně nedoporučuju těm, keří se chtějí u sci-fi filmu pobavit, a už vůbec ne těm, kteří na škole nepropadali z fyziky.

• 7.6.2018  20:17
    Nepřátelé (2017)

Pocitovka téměř bez hudby, což mi trochu vadilo. Ti, co zde píší, že ve filmu byla nádherná hudba, u toho zřejmě poslouchali něco z vlastní audiotéky. Film má asi dvě poloakční scény a vzhledem k pomalému plynutí děje trestuhodně nevyužitou závěrečnou pointu. Christian Bale si nechal narůst knír (nebo nalepit, protože tohle nemůže vyrůst někomu pod nosem ani v devatenáctém století), přes kterej mu téměř nebylo vidět do obličeje, takže ten knír hrál za něj a zasloužil by si nominaci na oscara. Takže, když to shrnu, příběh stál za prd, závěrečné envoi slabé, herecké obsazení dobré, celková výprava bez hudby tak nějak tichá, záměrně zádumčivá. A právě za onu zádumčivost dávám tři hvězdy a doufám, že u dalšího westernu budu moct dát hodnocení vyšší.

• 7.6.2018  10:37
    Tomb Raider (2018)

Mnohem uvěřitelnější, než původní dva díly s Angelinou. Alicia Vikander sice vzhledově nijak nevybočuje z průměru, ale o to více se do role hodila, protože devizou zanícené archeoložky byy neměla být push up podprsenka ani botoxové rty či kraťasy od Prady, ale špinavej baťoh, kde nemá rtěnka co dělat. Líbil se mi koncept, který se držel prvního dílu dnes již legendární hry, kdy byl divák seznámen od začátku s tím, proč se Lara stala nejslavnější vykradačkou hrobů v dějinách videoher. Doufám, že tohohle Tomb ridera viděl i Spielber, aby si uvědomil, jak by měl uchopit dalšího Indiana Jonese, aniž by tam pro závěrečnej efekt nacpal létající talíř plnej mimozemšťanů.

• 3.6.2018  23:57
    Future World (2018)

Už vám někdy vytekly tužkový baterky? Tak o něco míň toho vyteklo ze Suki Waterhouse, coby představitelky raněné robotice. "Krvácíš jak prase", praví k ní lékařka v podání neznámé herečky a potom jí ránu secvaká sešívačkou, aby jí nebyly vidět kabely. A hurá zpět do akce. Přestože je tu spousta dobrých herců, z jejich hereckých výkonů je znát zbytkáč po prokalené noci ve spolenosti J. Franca, s kterym bych klidně taky zakalil, ale druhej den bych se radši vyspal, než natočil tohle. Ale co už, Milla Jovovich mu za to naštěstí dala v jedný scéně přes držku, protože pravděpodobně vystřízlivěla první... Nicméně nemělo to špatné exteriéry ani kameru, takže úplnej odpad nedávám.

• 26.5.2018  20:02
    Gauguin (2017)

Vzhledem k tomu, že sám studuji malbu, na tenhle počin jsem se obzvlášť těšil. Čekal jsem výpravný film s podmanivou hudbou a působivými záběry na scenérii exotického Tahiti. Místo toho jsem dostal zoufale nudnou (výpravou spíše televizní) sondu s mdle unylou hudbou do bídou zmrzačené mysli bohéma, kterému se nechce makat a myslí si, že na Tahiti mu budou padat do huby pečený holubi, ale nakonec tam nedokázal najít ani kokos; hlavně, že kvůli tomu opustil ženu, děti a přátele. Vincent Cassel vypadal, jako že natáhne bačkory dřív, než ta vleklá nuda skončí. Byl jsem na tom bohužel v kině, kde se to nedalo přetočit, takže jsem trpěl úplně stejně, jako Gauguin. Ten si tam našel hnusnou domorodku, kterou namaloval 40x jinak, a když to od něj nikdo nechtěl kupovat, protože v té době se nejednalo o nic převratného, tak si zase sbalil svejch 5 švestek a vrátil se do Paříže, kde ho živilo ministerstvo pro asociály. To ale všichni víme, takže se nejedná o žádný spoiler. Vzhledem k tomu, že to zas až takový "génius" nebyl a jeho tvorba začala být cenná hlavně tím, že se dochovala a získala historickou hodnotu, žádnou zvláštní euforii jsem bohužel při těch několika málo nepovedených záběrech, kdy tvořil, neprožíval. Cassel totiž držel štětec jako stará pana pinďoura, čehož si režisér Edouard Deluc buď nevšiml anebo mu to naopak poručil pro efekt. Navíc se vůbec nedozvíte, proč maloval, jak maloval, čím maloval, jak si míchal bary, kde na ně bral, jaká plátna používal, zkrátka nic, proč jsem na film šel. Zdejší vysoké hodnocení opravdu nechápu. Jednu hvězdičku dávám za výdrž Vincenta Cassela, kterej to natáčení nakonec přežil až do konce.

• 26.5.2018  13:44
    Terminal (2018)

Po vizuální stránce Blade runner, po té ostatní jsem se cítil jako dítě, kterému se chce blejt sunar. Hodinu nevíte, o co jde, a když už vám to začíná bejt jedno, tak se vám to v závěrečné půlhodině snažej vysvětlit. V mém případě to byla marná snaha.

• 12.5.2018  11:07
    Where the Skin Lies (2017)

Tak rád bych okomentoval něco, co za něco stojí, ale když to chci udělat, tak už tam je asi 2000 komentářů, tudíž zákonitě na ten můj není nikdo zvědavý. Tak se snažím komentovat alespoň to, kde těch komentářů moc není, jenže ono to pak vypadá, že koukám na samý blbosti. No, a tenhle horor to opět potvrzuje... Někdy je mi mě až líto, že to dokoukám do konce jen z toho důvodu, abych tomu mohl dát plnohodnotný odpad, protože nepatřím mezi ty, kteří něčemu dávají odpad po deseti minutách. Takže dokoukáno do konce a verdikt? Odpad. A proč odpad? Děravý scénář, nedotažené charaktery, amatérští herci a tudíž i nulové napětí. To je větší šance, že se mi zježej vlasy na hlavě, když se z nudy šťourám šroubovákem v zásuvce.

• 6.5.2018  16:40
    Chamraď (2017)

První půlka byla naprosto příšerná, pak se to o dost zlepšilo, takže už to bylo jenom příšerný. V hlavní roli neatraktivní afromichiganka, cikán v masce a další nesympatická chamraď. Všechno je to natočený za pár šupů jen asi ve dvou zaprášených ulicích. Akce veskrze žádná a černý humor aby jeden taky pohledal. Jediný, co je tam černý, to je půlka castingu v hlavní roli. Jednu hvězdičku dávám za koncept (kterej vymyslel v minulém století Tarantino), ale podruhý už bych si to nepustil ani za brambůrky...

• 6.5.2018  08:56
    Black Water (2018)

Tak se nám dědci opět vydali do béčkovejch vod, tentokrát na palubě jaderné ponorky. Škoda, že veškerou masáž obstarává převážně Jean-Claude Van Boule a Dolph má jen jednu akční scénu, kde nám předvede, že nemá co předvést. Ale co, aspoň má suchý hlášky, který pobavěj, narozdíl od Jeana, kterej má akorát suchý tělo, který už tolik nepobaví. Jinak akce byla celkem přehledná, bohužel také celkem nudná. Hodně se tu střílelo, a když už suchý tělo do někoho koplo, tak jen pokud ten člověk byl na zemi, protože kopnout vejš už by v jeho věku znamenalo natrhnout si prostatu.

• 5.5.2018  09:47
    Ricky Gervais: Humanity (TV film) (2018)

Pokud máte rádi humor o AIDS, hemoroidech, inkontinenci, povyšování se nad Ježíše (tady přesně nevim, jak to Ricky myslel, protože nejsem Ricky), zkrátka pokud máte rádi šokující otevřenost, rozhodně se téhle one man show nebraňte a bavte se nad tím, že humor není jen o tom, že by byl vtipnej, ale v tomhle případě o tom, že Ricky vám naservíruje bez pozlátka všechny hnusy, které všichni známe, jen s tim nechodíme na jeviště. Ricky Gervais však ano. A to, že podá nějakej vtip tak neobratně, aby potom musel objasňovat jeho podstatu, svědčí jen o tom, že vtipkování mu nejde a ve výsledku je velký rozdíl mezi interpretací vtipu či něčeho, co plácneme, protože nemáme soudnost.

• 5.5.2018  08:58
    12 Strong (2018)

Amíci versus fousáči je věčné filmové téma, jako porovnání módních značek Makyta Půchov versus Versáči (čti Versace). Chris Hemsworth se líbí mé přítelkyni, a to o dost víc, než Afgháncům, když coby slovutný Thor jede na koni proti jejich tankům, a to na tom koni ani kdovíjak jezdit neumí. Je to podobné, jako kdyby dnešní blondýna místo Mercedesu s automatickou převodovkou měla řídit drožku. Film je točený podle skutečné události, jen tuto misi Amerika dlouhá léta tajila, aby o tom o 20 let později mohla natočit šokující akčňák. Myslim si, že všichni teroristé se sesedli v bunkru u velkoplošné televize a hltali každý záběr, aby se poučili, jak se to má dělat, kdyby chtěli porazit sami sebe. Pokud máte rádi válečné filmy podle skutečných událostí, doporučuji spíš tohle.

• 1.5.2018  20:51
    Accident Man (2018)

V tomhle filmu vůbec nejde o bitky, ani o hudbu či scénář, ale o hlášky a absurditu, směřující k pobavení diváka s obrovskou nadsázkou, jakou umí podat jen černý britský humor, který nám občas servíruje Guy Ritchie. Scott Adkins si napsal scénář, kteý si nezadá s hranicí demence, vymyslel v něm postavy, o kterých by se nesnilo ani samotnému Marvelu, ale kupodivu to funguje. Akční scény se nepokoušej bejt nijak přesvědčivé, jde jen o to, aby divák žasnul. A pokud na tuhle hru přistoupíte, budete se bavit královsky. Zkrátka a dobře, za málo peněz žádnej bulharskej Steven Seagal.

• 26.4.2018  09:15

Úchvatná prostoduchost v řemeslně perfektním audiovizuálnim hávu.

• 21.4.2018  09:40

Pierre Richard je obroský sympaťák i ve svém pokročilém věku. Zde nám předkládá polohu osamělého staříka, který si ze strachu z okolního uspěchaného světa, plného nových technoloií, vypěstoval agorafobii, kdy se bojí otevřít byť jen obyčejné okno, aby do jeho stářím unavené mysli neproniknul ani náznak toho, že ruch z ulice je mnohem živější, než on. To se však změní, když objeví kouzlo internetu. Stařík je to věru bystrý, takže brzy otvírá okna nejen do ulice, ale pomocí internetového přohlížeče si udělá docela slušnej průvan i na obrazovce monitoru. Ach, jak člověk dokáže omládnout, když se může seznámit s krásnou třicítkou, trávit s ní dlouhé večery plné tklivého psaní... Jenže to by tu nesměl být Skype, který má i webovou kameru! A tady nám začíná menší problém. Krásná třicítka chce neodolatelného drtiče jejích citů vidět, a tudíž vidina dalších večerů tklivého psaní se rozplývá v nedohlednu. Leda, že by se vymyslel krutě sofistikovaný plán, jak tak prekérní situaci vyřešit. Zbytek nebudu prozrazovat, abych nezkazil velmi decentní pohlazení po duši všem, kteří se na tenhle citlivý film budou chtít podívat.

• 15.4.2018  14:14
    Elitní policajtka (2016)

Johanna Pasqualiová byla nejenom úplně blbá, což by u policajta zase tak nevadilo, protože to není nic ojedinělého, ale ona postrádala sebemenší zbytky soudnosti. V rádoby komediálních situacích mi za ní byla úplná hanba, protože takového kreténa aby jeden pohledal i v řadách policistů. Zřejmě na tom měl být postavený humor, který se v tomto podání mnohdy vydával hluboko za hranice trapnosti. Možná by nebylo od věci, kdyby komedie režíroval někdo, kdo má smysl pro humor a klidně bych do castingu obsadil herce, kteří ho mají taky.

• 7.4.2018  13:36

Francouzské komedie mám rád. Na tuhle jsem se díval se svou přítelkyní, abych jí udělal radost, jelikož to zavánělo i romantikou a ženě občas musíte dokázat, že nejen pivem a sportovními přenosy je muž obohacován. Očekával jsem moderní pojetí popelky, a tudíž jsem k tomuhle snímku přistupoval úplně stejně, jako k miskám nízkotučného tvarohu, které nám k tomuhle filmu přítelkně připravila. Chyba! Nešlo ani o komedii, ani o drama, ani o romantiku. Film neměl žádnou nosnou linku, které by se striktně držel a po jeho dokoukání jsem zjistil, že jsem sám sebe zaskočil, neboť se mi to líbilo. Vychutnal jsem si ho mnohem lépe, než onu misku s tvarohem a dnes, u čerstvého lahváče, mu dávám poctivé tři hvězdy.

• 2.4.2018  08:56

Je to taková westernovo-ekologická agitka o lidech, kteří tak dlouho kašlali na emise, až nemohli dejchat. Banda dvanácti krutohustých respirátorů dusí blízké okolí a verbuje levnou pracovní sílu do dolu na stříbro, z kterého vyráběj stříbrný prášek na čištění vzduchových filtrů. To se pochopitelně nelíbí lovkyni lidí se srdcem, Gině Carano. Navíc vedoucí těch krutohušťáků jí kdysi zabil sestru, což už vůbec neměl dělat. Film se téměř bez akce táhne jako kyslíková bomba k záverečné přestřelce... no, a to je asi tak všechno. Dvě hvězdičky dávám za poměrně dusivou atmosféru postapokalyptické budoucnosti.

• 1.4.2018  08:58
    Boj s obry (2017)

Hnusná Zoe Saldana, těžící popularitu z Avatara, tady sekunduje rozpolcené adolescence, která má vkus na brejle stejnej, jako Donald Trump na dobrého holiče. A ta adolescentka je poměrně asociální případ, kterej místo toho, aby se začlenil do společnosti, tak radši ve svejch haluzích vidí obry. Mnozí tuhle zoufalost připodobňují k celkem zdařilému "A monster calls", což zrovna zdařilé přirovnání není, neboť "A monster calls" byl založený na poměrně procítěné komunikaci mezi hlavním hrdinou a jeho představami, což zde naprosto chybí. Film se snaží být smutný, nebo co, ale ve výsledku je asi tak originální, jako inkontinentní XXL vložka mezi nohama devadesátiletý báby.

• 26.3.2018  22:10

Moc hezké. Bohužel Val Kilmer sakumprásk s Indiánama už mají nejlepší časy za sebou, ale vzpomínky zůstávaj.

• 18.3.2018  21:44
    Tvář vody (2017)

Kde se vzal, tu se vzal takovej žabochlap. Oči mu blikaly jako diody na vánočnim stromečku od vietnamců, ale... A o tom ale to je. Koukal jsem na to s přítelkyní a u závěrečnejch titulků se jí ptám, co s ní je, protože očividně nebyla ve své kůži. Měla hrozně zpocený oči a rozhodně se jí nechtělo pouštět do nějaké sofistikované komunikace s mou osobou. Zkrátka byla zkoprnělá, ale to já taky. Je to teda slušná vykrádačka Sovětského filmu Člověk obojživelník. A stejně jako originál to nemá jedinou akční scénu. Pracuje se tu hodně s emocema, jak jsou lidi hnusný a dokážou zničit všechno, co je výjimečný, aby je to neohrozilo. Nechápu, když to o sobě víme, proč o tom jen točíme filmy, ale ve skutečnosti s tim nic neděláme. Každopádně Guillermo del Toro hodně ztrácí originalitu, pokud kdy jakou měl a předkládá nám opět stokrát semletej příběh, jen v trošku modernějšim hávu, protože na to má rozpočet.

• 18.3.2018  16:56

Poměrně hnusná Felicity Jones, která se líbí Enšpíglovi (ale tomu se snad líbí všechno), bohužel tomuhle filmu docela dominuje. Těšil jsem se na příběh o geniálním fyzikovi, ale dostal jsem jen milostný příběh na pozadí geniálního fyzika. Fyzika tu sice byla, ale spíš mezi Eddie Redmaynem a výše zmíněnou Enšpíglovou favoritkou, než mezi nebem a zemí. Nakonec přišlo i na teorii strun, která předpokládá, že základními stavebními kameny přírody nejsou částice s nulovými rozměry, nýbrž jednorozměrné struny, Bohužel takto nějak vypadala ve výsledku i tato filmová studie, která zabrnkala na mou strunu nejvyšší, a sice tu, která v mém srdci rozezněla epos zklamání. Filmu přesto dávám 4 hvězdy za dojemné pojetí a představuji si nekonečný vesmír, kde je těch hvězd o něco víc.

• 11.3.2018  16:14

Nevim, co si o tomhle počinu mám myslet. Herci byli sympatičtí, akce přehledná, děj přímočarý a srozumitelný i pro takového blba, jako jsem já, ale stačí to? Pokud si řekneme, že ano, tak se nehneme z místa. Byl jsem na tom v kině, kde byla vedle mne rodinka: Matka, otec a dvě jejich zhruba desetileté děti, chlapeček a holčička. Tomu chlapečkovi se začalo chtít zhruba v půlce filmu čůrat a bylo nutné to řešit. Řešil to s ním tatínek, oba odešli a už je nikdo nikdy neviděl. A pokud si tohle pamatuju víc, než o čem byl celý film, tak je něco špatně.

• 11.3.2018  13:39

Za mě je to pecka. Bruce Willis už těžko překoná své smrtonosné pasti, do karet mu nehraje ani to, že je to remake, kdy musel vědět, že ho všichni budou srovnávat s Charlesem Bronsonem, ale oba tyto herci mají natolik rozdílné charisma i herecký projev, že ve výsledku se jedná o zcela nový film. Trošku jsem si pohrával s myšlenkou, že by Paula Kersyho mohl hrát Harrison Ford, ale s tou myšlenkou si očividně nepohrávali ani producenti, ani Ford, kterej ostatně poslední dobou tak sešel, že kdyby se svlíknul, tak je celej na věšáku. Willis na to stále má a ve filmu působí dojmem, že opradu udrží nejen moč, ale i zbraň a jediné, co neudrží, to je vztek, takže divák si přijde na své. Akce není nikterak přehnaná, není jí ani moc, filmu dominují spíš pohnutky hlavního hrdiny, proč jedná tak, jak jedná. Ale když začne jednat, tak se s ním naprosto ztotožníte a o tom to je.

• 4.3.2018  19:32
    Brouček (2017)

Když se vás někdo zeptá v padesáti letech, jestli vás opustila manželka, odpovíte: "Bohužel ne." Když ale přítelkyně opustí osmnáctiletého kluka, zhroutí se mu celý svět a půlku filmu prořve, jelikož o životě ještě nic neví, přestože si myslí pravý opak. Naštěstí jsou tu ještě jeho životem protřelí rodiče, kteří se mu snažej ysvětlit, že ta holka je úplně blbá, když ho opustila, ale já bych to na jejim místě udělal taky. Ke konci se najde i pár vtipnejch momentů, ale je to hodně závislé na tom, kolik do sebe do té doby stihnete nalámat piva.

• 3.3.2018  16:53

Nechápu, proč někdo, kdo neumí hrát, vyhledává role, kde se po něm vyžaduje hraní. V tomhle případě bych mu to jeho utrpení ze ztráty blízkých i věřil, protože snažit se s jednim strnulym výrazem předvádět celou škálu pocitů, to už určitou dávku utrpení opravdu vyžaduje.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6