Cinematrix

Cinematrix

Filip Příhoda

Česko
Filmy sleduji už od plenek.

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 8.12.2018  12:49

Ethan Hawke mě snad v žádném filmu nezklamal, což je vtipný, protože ho vůbec nevyhledávám. Jenže vždycky, když si pustím nějakej zajímavej film, tak on tam jako na potvoru hraje, a hraje parádně. Je až s podivem, do kolika různorodých charakterů se tenhle herec dokáže implementovat. Kdybych byl zdatný hacker a chtěl bych vyvinout nějaký obzvláště podařený virus, pojmenoval bych ho "Ethan Hawke". Ale teď bych se rád obšírněji rozepsal o samotném filmu: Dobrej.

• 8.12.2018  11:57
    Venom (2018)

Velké zklamání. Tom Hardy hraje skvěle, ale stále to samé. Téma symbionta už tu také bylo mnohokrát, a pokud toužíte po scénáři, který by nebyl děravý jako ústa indiánské stařeny, pusťte si raději Upgrade. Ale abych jen nehaněl, naštěstí to bylo chvílema docela vtipný (což u filmů s Tomem Hardym nebývá zvykem), protože tady se o humor staral virus, kterej neznal větší pochoutku, než jsou tupé lidské hlavy.

• 27.10.2018  11:10

Nikdy by mne nenapadlo, že Owen Wilson dokáže v dramatické roli obstát vedle takové hvězdy, jako je Julia Roberts. Ba naopak, po skončení filmu mi utkvěl v srdci spíše jeho herecký projev, do kterého dal i špetku sobě vlastního humoru, který si tenhle film určitě zasloužil, než herecký projev Julie Roberts, z které si pamatuji jen její vychrtlou postavu, vystouplou žílu na čele a magnetickou disketu, na které měla 20 let starou diplomovou práci a hrozně se divila, že ta disketa ztratila data, stejně jako ztratila Julia svůj dřívější šarm. Celkově se jednalo o docela průhledný kalkul, který by v reále zase až tak nefungoval, ale proč nenatočit něco, u čeho si něžnější část publika ráda pobrečí, i když ve výsledku nešlo vůbec o nic smutného. Ony vůbec holky rády brečej nad něčím, co by mělo být spíš k smíchu, jako třeba můj smysl pro humor, což mne kolikrát dohání k pláči taky. Nicméně ve výsledku se jednalo o velice příjemný film a za jeho pozitiva dávám 3 hvězdy.

• 23.10.2018  18:34
    Death Kiss (2018)

Maďar Robert Kovacs "Bronzi", koníčkem profesionální neherec a plagiátor Charlese Bronsona, bezostyšně zprznil dnes již kultovní Death Wish. (Místo přezdívky "Bronzi" bych mu dal spíš přezdívku "Neběhám".) Ani radši nechci vědět, kdo je ten Rene Perez, kterej k tomuhle spatlal dohromady režii, scénář, kameru, hudbu a střih. Docela se divim, že v tom i nehrál, ale kdo ví... Nicméně jedno se musí nechat, název se povedl, protože tohle byl vskutku nefalšovaný Death Kiss.

• 19.10.2018  06:39
    Máš ji! (2018)

Tak tohle mě opravdu chytilo a už jsem ji měl - babu v podobě příjemného pocitu z parádní komedie. Leckdo by mohl namítnout, že to, jak se chlapi honěj, je vidět v každém laciném buzolapornu (dále jen "BP"), ale zde se jednalo o honitbu zcela jiného kalibru. Nejen, že se tu naháněj samí sympatičtí herci, ale docela slušně utíká i samotný film bez jediné nudné pasáže. Navíc to mělo i povedený konec, který byl mnohem originálnější, než vyvrcholení v již výše zmiňovaných BP.

• 4.10.2018  07:59

Na samotě u lesa žili byli dva lidé. Mikuláš Klec a jeho tak strašně hnusná žena, že strašidla se té samotě vyhýbala na sto honů. Ale co čert nechtěl, kde se vzala, tu se vzala podivná sekta, která se toho Mikulášova strašidla ani trošku nezalekla, neboť to neměla ve svých hlavách v pořádku. On to poslední dobou nemá v hlavě kdovíjak v pořádku ani Mikuláš, když bere takovéhle role. Celé se to hodilo do červených filtrů a zpomalených záběrů, aby tomu spousta ČSFD hodnotičů mohla dát 4 hvězdičky, jako že tomu rozuměj. Já tomu nerozuměl vůbec, tak dávám 2 alespoň za to, že Mikuláš si během hodiny ukoval obrovskou sekyru, kterou by i ti nejzdatnější kováři ve Warcraftu kovali nejméně měsíc. S tou sekyrou pak sice žádné šokující kousky nepředvedl, protože byla těžká jako prase, ale to je fuk, hlavně, že si vydělal na další splátku hypotéky.

• 30.9.2018  11:30

Podle zdejších komentářů jsem čekal nedotknutelné, ale ve výsledku jsem dostal něco úplně jiného. Když jsem byl v kině na Nedotknutelných, utkvěla mi v hlavě spousta kvalitního humoru, který odlehčuje lidské neštěstí a uspokojený kvalitním filmem jsem si pak zašel na pivo, jak je mým dobrým zvykem. Po shlédnutí "Spolu to dáme" jsem si žádné pivo nedal, ale pouze jsem vrátil prázdné láhve a popřemýšlel o tom, že bych si možná místo chlastu mohl konečně doděla vysokou školu a trošku víc volat mámě...

• 22.9.2018  10:15

The Meg je asi tak o 50 % béčkovější než původní čelisti, ale o 100 % akčnější, takže nudit se rozhodně nebudete. Statham v neoprénu se svou holou hlavou je úžasně aerodynamickej, takže závody v plavání s pražralokem dává hravě levou ploutví.

• 21.9.2018  22:20
    Final Score (2018)

Poctivá bramborová kaše by se měla dát krájet nožem a tahle byla tak hustá, že byla tvrdší, než samotný brambory. Všechno, co je zde vidět, už jsme sice viděli jinde, ale to neznamená, že když nám něco chutnalo, tak si to nedáme znovu v jiné restauraci. A já si tohle menu smrtonosných pastí dal znovu a s chutí. Uznávám, že většina zdejších erudovaných strávníků, navštěvujících převážně polské a jiné kuchyně východních bloků, dají tomuhle soustu dýško v podobě odpadu, ale já si prostě pochutnal. Akce dostatek, solidní rozpočet, humor na odlehčení, dobrá hudba a přítelkyně po mém boku, kerá to dokoukala, co víc si přát?

• 13.9.2018  18:48
    Volyň (2016)

Wojciech Smarzowski si vybral hodně těžké téma na zfilmování, ale to je u Poláků normálka. Byl jsem zvědavý, jak si poradí s brutalitou, kterou páchali Banderovci a vyřešil to vcelku kulantně, tedy převážně v dialozích a záběrech na ztrápené obličeje, než v nějakých krvavých obrazech, jak jsme na to zvyklí z amerických krváků. Určitě je dobré tuto část historie připomenout, ale nejsem si jistý, zda právě formou 150 minutového filmu bez jakéhokoliv děje. Ale jak sleduji zdejší vysoké hodnocení, tak radši nehodnotim, aby mne za nízké hodnocení zdejší filmoví fajnšmekři nestáhli za živa jako Banderovci.

• 2.9.2018  15:38

Úplně zbytečný film, kde si pár pohasínajících ženských hvězd chtělo vyzkoušet hezké šaty a já je v nich toužil vidět. Ale úplně to neodsuzuju, protože to, co tu předváděla čtveřice pokročilých víceméně padesátnic, je naprosto perfektní návod k tomu, jak se nechat co nejrychleji zavřít, kdybyste se o něco takového pokoušeli také. Vedle znuděné Sandry Bullock a naprosto zbytečné Cate Blanchett tu byla pro omlazení také Rihanna, která se svým nehereckým projevem a dredy daleko nad svým vyretušovanym kulatym čelem vypadala jako hnědej glóbus, kde chybí Evropa. Trochu prostoru zde snad měla jen Helena Bonham Carter, která je ale kouzelná všude a díky ní dávám 2 hvězdy.

• 2.9.2018  15:02

Poprvé v životě se mi stalo, že koukám na americký film a dělá mi problém od sebe rozeznat herce. Tady bylo v hlavní roli zhruba 6 fousáčů, z nichž všichni vypadali jako Thor. Když už jsem se v nich začal trošku orientovat, tak začala akce a všichni vypadali, jako kdyby Thor bouchnul kladivem do krvavého bifteku, takže jsem opět nevěděl, kdo je kdo. Upřímně je mi líto všech asiatů, kteří tenhle film sledovali, protože ti v tom určitě měli teprve guláš. Předně bych chtěl říct, že se vůbec nejednalo o záchranu americké ambasády, která byla poměrně rychle dobyta, ale o celkem dost velký zmatek, kdy ani samotní Thorové přesně nevěděli, kdo je vlastně kdo, neboť se jim do toho na pomoc přimontoval ještě nějaký polovojenský oddíl místních opět fousáčů v teplákách a s kalašnikovama, čemuž zdatně sekundovala roztřesená kamera. Ach jo...

• 25.8.2018  08:38
    Upgrade (2018)

Na filmu je vidět, že měl chudší rozpočet, ale kvalitní scénář to bohatě dorovnal. Jedná se sice o klasickou hororovou linku, kdy nějaké nekontrolovatelné zlo postupně ovládá hlavního hrdinu až do šokujícího závěru, ale jelikož jsem byl šokován tím správným způsobem, byl to šok spíše příjemný, nikoliv takový, jako když po souloži s prostitutkou zjistíte, že vám prasknul či nedejbože spadnul kondom.

• 18.8.2018  16:13
    Mrakodrap (2018)

Film postavený na umělé noze hlavního hrdiny, která mu jednou upadne z pahýlu gravitací téměř sama a jindy zase drží jako žíznivé mládě u matčina prsu.

• 8.7.2018  12:22

Mladý pár cestuje z bodu A do bodu B. Cesta to vůbec není jednoduchá, neboť je posetá třemi krutohustými gangy, z nichž hned ten první má dokonce tři členy! Když dojde na pronásledování, tak tomu jednomu krutohusťákovi nenastartuje fichtl, takže už ten gang má členy jen dva. To ale vůbec nevadí, protože jsou tak špinaví, že bych před nima utíkal, i kdyby byl jen jeden, abych něco nechytil. Druhý gang už je o něco početnější, napočítal jsem asi čtyři dědky, jejichž stáří jsem si přes nános špíny netroufl odhadnout. Škoda, že vláda vyhubila veškerou zvířenu včetně much, protože tihle nadržení krasavci by byli alespoň někým obletováni. Ve filmu se trochu střílí, ale jen velmi opatrně, aby těch pár špinavejch "herců" režisérovi vydrželo až do konce. Když jsem to dokoukal, musel jsem si jít dát sprchu.

• 4.7.2018  22:56

Rodič chce zabít své dítě. Inu, dobrá. Ovšem to neni horor, ale mnohdy skutečnost. Ale co až ho zabije? Pak už je to nuda. Uspokojený rodič se jen tak plouží ulicemi, jiné děti, které nejsou jeho, ač také na zabití, už zabít potřebu nemá, takže atmosféra globální vyvražďovačky tu vůbec nefunuje... Scénář je v tomto značně nedotažený. Sice se to snaží o černý humor, ale to by ho tu nesměl kazit Nicolas Cage, kerý byl obdařen vším možným, jen né smyslem pro humor, takže poslední dobou všude zúročuje jen svůj pláč, ach jo... Víceméně film na nic a ani nijakou originální myšlenku to nemělo, přesto že se to tak zprvu tvářilo.

• 23.6.2018  10:31

Ice Cube je borec, kterej se jako jedinej dokáže tvářit hrůzostrašnějc, než moje přítelkyně, když si dám o jedno pivo navíc; ovšem s tim rozdílem, že u něj mi to přijde k smíchu a chci takových komedií víc, kdežto v případě hereckého výkonu mé přítelkyně přemýšlím o detoxu. Je tu samozřejmě spousta laciného humoru, který pracuje se synonymy vagín, penisů a onanie, ale je to komedie také pro mladé, kteří si své reprodukční orgány teprve ošahávají, takže takovej humor považují za maximálně epickej. Každopádně v záplavě novodobých komedií se jedná o poměrně slušnej nadprůměr, kdy se nezaujatej člověk, kterej neni kovanej sociálníma dramatama východního bloku, docela slušně zasměje.

• 23.6.2018  09:47

Předem tohoto komentáře bych chtěl poukázat na to, že syn "rakouského terminátora" vůbec nevypadá jako syn rakouského terminátora, ale celkem s přehledem z něj zvlhne nejedno "nejensrdce" náctileté dívky. V tomto případě se jedná o romantický film, který pojednává o tom, že láska je nejen krásná, ale i svině, s jejímiž následky si neporadí ani nejmodernější medicína. Stačí jí chvilku podlehnout a už vám nepomůže ani svěcená voda. Film běží poměrně překotně dopředu, aby diváka dostal co nejdříve do své poloviny, kde se zpomalí a začne útočit na narychlo vybudované city, které by funovaly mnohem lépe, kdyby se nejednalo o film, ale o seriál, který by šel více do hloubky. (Ovšem to bych asi nedal). Nicméně, kdo rád bulí, bulet bude. Pak si otře slzy, vysmrká se a řekne: "Tfuj, to jsem si zase dala. Proč uč nejsou v trendu romanťáky jako Pretty woman, kde brečím úplně jiný druh slz?"

• 17.6.2018  05:44

I divák s nižší inteligencí si zaslouží svůj film. Je tu dostatek jednoduchého fekálního humoru, lítaj tu polonahá děvčata, a to bruneta, blondýnka i avatarka, takže na své si přijdou příznivci malých, velkých či modrých ňader. Dámy zase jistě ocení pestrou škálu všemožných druhů pánských přirození, z nichž to největší jsem byl já, že jsem to vůbec dokoukal.

• 16.6.2018  22:07
    Deadpool 2 (2018)

Ach jo, tvůrci by si měli ujasnit, zda chtěj točit parodii nebo ubrečenej doják. Chtěl jsem dát 5 hvězd, ale za poslední totálně zmrvenou půlhodinu á la Ordinace v růžové zahradě jednu hvězdu s brekem sundavám.

• 11.6.2018  18:49
    Noční hra (2018)

Příjemná americká jednohubka, která mi při konzumaci natrhla hubu od ucha k uchu.

• 9.6.2018  23:14
    Higher Power (2018)

Sci-fi mám rád, ale tohle bylo na můj vkus sci-fi až moc. Začátek ještě jakž takž dával smysl, ale když v druhý půlce začala pod vedením zmatené kamery pobíhat nesympatická americká obdoba obtloustlého Gérarda Depardieu, která se stávala stále silnější, až se stala nejsilnější, tak jsem si říkal, že to je teda síla! Rozhodně nedoporučuju těm, keří se chtějí u sci-fi filmu pobavit, a už vůbec ne těm, kteří na škole nepropadali z fyziky.

• 7.6.2018  20:17
    Nepřátelé (2017)

Pocitovka téměř bez hudby, což mi trochu vadilo. Ti, co zde píší, že ve filmu byla nádherná hudba, u toho zřejmě poslouchali něco z vlastní audiotéky. Film má asi dvě poloakční scény a vzhledem k pomalému plynutí děje trestuhodně nevyužitou závěrečnou pointu. Christian Bale si nechal narůst knír (nebo nalepit, protože tohle nemůže vyrůst někomu pod nosem ani v devatenáctém století), přes kterej mu téměř nebylo vidět do obličeje, takže ten knír hrál za něj a zasloužil by si nominaci na oscara. Takže, když to shrnu, příběh stál za prd, závěrečné envoi slabé, herecké obsazení dobré, celková výprava bez hudby tak nějak tichá, záměrně zádumčivá. A právě za onu zádumčivost dávám tři hvězdy a doufám, že u dalšího westernu budu moct dát hodnocení vyšší.

• 7.6.2018  10:37
    Tomb Raider (2018)

Mnohem uvěřitelnější, než původní dva díly s Angelinou. Alicia Vikander sice vzhledově nijak nevybočuje z průměru, ale o to více se do role hodila, protože devizou zanícené archeoložky byy neměla být push up podprsenka ani botoxové rty či kraťasy od Prady, ale špinavej baťoh, kde nemá rtěnka co dělat. Líbil se mi koncept, který se držel prvního dílu dnes již legendární hry, kdy byl divák seznámen od začátku s tím, proč se Lara stala nejslavnější vykradačkou hrobů v dějinách videoher. Doufám, že tohohle Tomb ridera viděl i Spielber, aby si uvědomil, jak by měl uchopit dalšího Indiana Jonese, aniž by tam pro závěrečnej efekt nacpal létající talíř plnej mimozemšťanů.

• 3.6.2018  23:57
    Future World (2018)

Už vám někdy vytekly tužkový baterky? Tak o něco míň toho vyteklo ze Suki Waterhouse, coby představitelky raněné robotice. "Krvácíš jak prase", praví k ní lékařka v podání neznámé herečky a potom jí ránu secvaká sešívačkou, aby jí nebyly vidět kabely. A hurá zpět do akce. Přestože je tu spousta dobrých herců, z jejich hereckých výkonů je znát zbytkáč po prokalené noci ve spolenosti J. Franca, s kterym bych klidně taky zakalil, ale druhej den bych se radši vyspal, než natočil tohle. Ale co už, Milla Jovovich mu za to naštěstí dala v jedný scéně přes držku, protože pravděpodobně vystřízlivěla první... Nicméně nemělo to špatné exteriéry ani kameru, takže úplnej odpad nedávám.

• 26.5.2018  20:02
    Gauguin (2017)

Vzhledem k tomu, že sám studuji malbu, na tenhle počin jsem se obzvlášť těšil. Čekal jsem výpravný film s podmanivou hudbou a působivými záběry na scenérii exotického Tahiti. Místo toho jsem dostal zoufale nudnou (výpravou spíše televizní) sondu s mdle unylou hudbou do bídou zmrzačené mysli bohéma, kterému se nechce makat a myslí si, že na Tahiti mu budou padat do huby pečený holubi, ale nakonec tam nedokázal najít ani kokos; hlavně, že kvůli tomu opustil ženu, děti a přátele. Vincent Cassel vypadal, jako že natáhne bačkory dřív, než ta vleklá nuda skončí. Byl jsem na tom bohužel v kině, kde se to nedalo přetočit, takže jsem trpěl úplně stejně, jako Gauguin. Ten si tam našel hnusnou domorodku, kterou namaloval 40x jinak, a když to od něj nikdo nechtěl kupovat, protože v té době se nejednalo o nic převratného, tak si zase sbalil svejch 5 švestek a vrátil se do Paříže, kde ho živilo ministerstvo pro asociály. To ale všichni víme, takže se nejedná o žádný spoiler. Vzhledem k tomu, že to zas až takový "génius" nebyl a jeho tvorba začala být cenná hlavně tím, že se dochovala a získala historickou hodnotu, žádnou zvláštní euforii jsem bohužel při těch několika málo nepovedených záběrech, kdy tvořil, neprožíval. Cassel totiž držel štětec jako stará pana pinďoura, čehož si režisér Edouard Deluc buď nevšiml anebo mu to naopak poručil pro efekt. Navíc se vůbec nedozvíte, proč maloval, jak maloval, čím maloval, jak si míchal bary, kde na ně bral, jaká plátna používal, zkrátka nic, proč jsem na film šel. Zdejší vysoké hodnocení opravdu nechápu. Jednu hvězdičku dávám za výdrž Vincenta Cassela, kterej to natáčení nakonec přežil až do konce.

• 26.5.2018  13:44
    Terminal (2018)

Po vizuální stránce Blade runner, po té ostatní jsem se cítil jako dítě, kterému se chce blejt sunar. Hodinu nevíte, o co jde, a když už vám to začíná bejt jedno, tak se vám to v závěrečné půlhodině snažej vysvětlit. V mém případě to byla marná snaha.

• 12.5.2018  11:07
    Where the Skin Lies (2017)

Tak rád bych okomentoval něco, co za něco stojí, ale když to chci udělat, tak už tam je asi 2000 komentářů, tudíž zákonitě na ten můj není nikdo zvědavý. Tak se snažím komentovat alespoň to, kde těch komentářů moc není, jenže ono to pak vypadá, že koukám na samý blbosti. No, a tenhle horor to opět potvrzuje... Někdy je mi mě až líto, že to dokoukám do konce jen z toho důvodu, abych tomu mohl dát plnohodnotný odpad, protože nepatřím mezi ty, kteří něčemu dávají odpad po deseti minutách. Takže dokoukáno do konce a verdikt? Odpad. A proč odpad? Děravý scénář, nedotažené charaktery, amatérští herci a tudíž i nulové napětí. To je větší šance, že se mi zježej vlasy na hlavě, když se z nudy šťourám šroubovákem v zásuvce.

• 6.5.2018  16:40
    Chamraď (2017)

První půlka byla naprosto příšerná, pak se to o dost zlepšilo, takže už to bylo jenom příšerný. V hlavní roli neatraktivní afromichiganka, cikán v masce a další nesympatická chamraď. Všechno je to natočený za pár šupů jen asi ve dvou zaprášených ulicích. Akce veskrze žádná a černý humor aby jeden taky pohledal. Jediný, co je tam černý, to je půlka castingu v hlavní roli. Jednu hvězdičku dávám za koncept (kterej vymyslel v minulém století Tarantino), ale podruhý už bych si to nepustil ani za brambůrky...

• 6.5.2018  08:56
    Black Water (2018)

Tak se nám dědci opět vydali do béčkovejch vod, tentokrát na palubě jaderné ponorky. Škoda, že veškerou masáž obstarává převážně Jean-Claude Van Boule a Dolph má jen jednu akční scénu, kde nám předvede, že nemá co předvést. Ale co, aspoň má suchý hlášky, který pobavěj, narozdíl od Jeana, kterej má akorát suchý tělo, který už tolik nepobaví. Jinak akce byla celkem přehledná, bohužel také celkem nudná. Hodně se tu střílelo, a když už suchý tělo do někoho koplo, tak jen pokud ten člověk byl na zemi, protože kopnout vejš už by v jeho věku znamenalo natrhnout si prostatu.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6