Cinematrix

Cinematrix

Filip Příhoda

Česko
Filmy sleduji už od plenek.

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 22.9.2018  10:15

The Meg je asi tak o 50 % béčkovější než původní čelisti, ale o 100 % akčnější, takže nudit se rozhodně nebudete. Statham v neoprénu se svou holou hlavou je úžasně aerodynamickej, takže závody v plavání s pražralokem dává hravě levou ploutví.

• 21.9.2018  22:20
    Final Score (2018)

Poctivá bramborová kaše by se měla dát krájet nožem a tahle byla tak hustá, že byla tvrdší, než samotný brambory. Všechno, co je zde vidět, už jsme sice viděli jinde, ale to neznamená, že když nám něco chutnalo, tak si to nedáme znovu v jiné restauraci. A já si tohle menu smrtonosných pastí dal znovu a s chutí. Uznávám, že většina zdejších erudovaných strávníků, navštěvujících převážně polské a jiné kuchyně východních bloků, dají tomuhle soustu dýško v podobě odpadu, ale já si prostě pochutnal. Akce dostatek, solidní rozpočet, humor na odlehčení, dobrá hudba a přítelkyně po mém boku, kerá to dokoukala, co víc si přát?

• 13.9.2018  18:48
    Volyň (2016)

Wojciech Smarzowski si vybral hodně těžké téma na zfilmování, ale to je u Poláků normálka. Byl jsem zvědavý, jak si poradí s brutalitou, kterou páchali Banderovci a vyřešil to vcelku kulantně, tedy převážně v dialozích a záběrech na ztrápené obličeje, než v nějakých krvavých obrazech, jak jsme na to zvyklí z amerických krváků. Určitě je dobré tuto část historie připomenout, ale nejsem si jistý, zda právě formou 150 minutového filmu bez jakéhokoliv děje. Ale jak sleduji zdejší vysoké hodnocení, tak radši nehodnotim, aby mne za nízké hodnocení zdejší filmoví fajnšmekři nestáhli za živa jako Banderovci.

• 2.9.2018  15:38

Úplně zbytečný film, kde si pár pohasínajících ženských hvězd chtělo vyzkoušet hezké šaty a já je v nich toužil vidět. Ale úplně to neodsuzuju, protože to, co tu předváděla čtveřice pokročilých víceméně padesátnic, je naprosto perfektní návod k tomu, jak se nechat co nejrychleji zavřít, kdybyste se o něco takového pokoušeli také. Vedle znuděné Sandry Bullock a naprosto zbytečné Cate Blanchett tu byla pro omlazení také Rihanna, která se svým nehereckým projevem a dredy daleko nad svým vyretušovanym kulatym čelem vypadala jako hnědej glóbus, kde chybí Evropa. Trochu prostoru zde snad měla jen Helena Bonham Carter, která je ale kouzelná všude a díky ní dávám 2 hvězdy.

• 2.9.2018  15:02

Poprvé v životě se mi stalo, že koukám na americký film a dělá mi problém od sebe rozeznat herce. Tady bylo v hlavní roli zhruba 6 fousáčů, z nichž všichni vypadali jako Thor. Když už jsem se v nich začal trošku orientovat, tak začala akce a všichni vypadali, jako kdyby Thor bouchnul kladivem do krvavého bifteku, takže jsem opět nevěděl, kdo je kdo. Upřímně je mi líto všech asiatů, kteří tenhle film sledovali, protože ti v tom určitě měli teprve guláš. Předně bych chtěl říct, že se vůbec nejednalo o záchranu americké ambasády, která byla poměrně rychle dobyta, ale o celkem dost velký zmatek, kdy ani samotní Thorové přesně nevěděli, kdo je vlastně kdo, neboť se jim do toho na pomoc přimontoval ještě nějaký polovojenský oddíl místních opět fousáčů v teplákách a s kalašnikovama, čemuž zdatně sekundovala roztřesená kamera. Ach jo...

• 25.8.2018  08:38
    Upgrade (2018)

Na filmu je vidět, že měl chudší rozpočet, ale kvalitní scénář to bohatě dorovnal. Jedná se sice o klasickou hororovou linku, kdy nějaké nekontrolovatelné zlo postupně ovládá hlavního hrdinu až do šokujícího závěru, ale jelikož jsem byl šokován tím správným způsobem, byl to šok spíše příjemný, nikoliv takový, jako když po souloži s prostitutkou zjistíte, že vám prasknul či nedejbože spadnul kondom.

• 18.8.2018  16:13
    Mrakodrap (2018)

Film postavený na umělé noze hlavního hrdiny, která mu jednou upadne z pahýlu gravitací téměř sama a jindy zase drží jako žíznivé mládě u matčina prsu.

• 8.7.2018  12:22

Mladý pár cestuje z bodu A do bodu B. Cesta to vůbec není jednoduchá, neboť je posetá třemi krutohustými gangy, z nichž hned ten první má dokonce tři členy! Když dojde na pronásledování, tak tomu jednomu krutohusťákovi nenastartuje fichtl, takže už ten gang má členy jen dva. To ale vůbec nevadí, protože jsou tak špinaví, že bych před nima utíkal, i kdyby byl jen jeden, abych něco nechytil. Druhý gang už je o něco početnější, napočítal jsem asi čtyři dědky, jejichž stáří jsem si přes nános špíny netroufl odhadnout. Škoda, že vláda vyhubila veškerou zvířenu včetně much, protože tihle nadržení krasavci by byli alespoň někým obletováni. Ve filmu se trochu střílí, ale jen velmi opatrně, aby těch pár špinavejch "herců" režisérovi vydrželo až do konce. Když jsem to dokoukal, musel jsem si jít dát sprchu.

• 4.7.2018  22:56

Rodič chce zabít své dítě. Inu, dobrá. Ovšem to neni horor, ale mnohdy skutečnost. Ale co až ho zabije? Pak už je to nuda. Uspokojený rodič se jen tak plouží ulicemi, jiné děti, které nejsou jeho, ač také na zabití, už zabít potřebu nemá, takže atmosféra globální vyvražďovačky tu vůbec nefunuje... Scénář je v tomto značně nedotažený. Sice se to snaží o černý humor, ale to by ho tu nesměl kazit Nicolas Cage, kerý byl obdařen vším možným, jen né smyslem pro humor, takže poslední dobou všude zúročuje jen svůj pláč, ach jo... Víceméně film na nic a ani nijakou originální myšlenku to nemělo, přesto že se to tak zprvu tvářilo.

• 23.6.2018  10:31

Ice Cube je borec, kterej se jako jedinej dokáže tvářit hrůzostrašnějc, než moje přítelkyně, když si dám o jedno pivo navíc; ovšem s tim rozdílem, že u něj mi to přijde k smíchu a chci takových komedií víc, kdežto v případě hereckého výkonu mé přítelkyně přemýšlím o detoxu. Je tu samozřejmě spousta laciného humoru, který pracuje se synonymy vagín, penisů a onanie, ale je to komedie také pro mladé, kteří si své reprodukční orgány teprve ošahávají, takže takovej humor považují za maximálně epickej. Každopádně v záplavě novodobých komedií se jedná o poměrně slušnej nadprůměr, kdy se nezaujatej člověk, kterej neni kovanej sociálníma dramatama východního bloku, docela slušně zasměje.

• 23.6.2018  09:47

Předem tohoto komentáře bych chtěl poukázat na to, že syn "rakouského terminátora" vůbec nevypadá jako syn rakouského terminátora, ale celkem s přehledem z něj zvlhne nejedno "nejensrdce" náctileté dívky. V tomto případě se jedná o romantický film, který pojednává o tom, že láska je nejen krásná, ale i svině, s jejímiž následky si neporadí ani nejmodernější medicína. Stačí jí chvilku podlehnout a už vám nepomůže ani svěcená voda. Film běží poměrně překotně dopředu, aby diváka dostal co nejdříve do své poloviny, kde se zpomalí a začne útočit na narychlo vybudované city, které by funovaly mnohem lépe, kdyby se nejednalo o film, ale o seriál, který by šel více do hloubky. (Ovšem to bych asi nedal). Nicméně, kdo rád bulí, bulet bude. Pak si otře slzy, vysmrká se a řekne: "Tfuj, to jsem si zase dala. Proč uč nejsou v trendu romanťáky jako Pretty woman, kde brečím úplně jiný druh slz?"

• 17.6.2018  05:44

I divák s nižší inteligencí si zaslouží svůj film. Je tu dostatek jednoduchého fekálního humoru, lítaj tu polonahá děvčata, a to bruneta, blondýnka i avatarka, takže na své si přijdou příznivci malých, velkých či modrých ňader. Dámy zase jistě ocení pestrou škálu všemožných druhů pánských přirození, z nichž to největší jsem byl já, že jsem to vůbec dokoukal.

• 16.6.2018  22:07
    Deadpool 2 (2018)

Ach jo, tvůrci by si měli ujasnit, zda chtěj točit parodii nebo ubrečenej doják. Chtěl jsem dát 5 hvězd, ale za poslední totálně zmrvenou půlhodinu á la Ordinace v růžové zahradě jednu hvězdu s brekem sundavám.

• 11.6.2018  18:49
    Noční hra (2018)

Příjemná americká jednohubka, která mi při konzumaci natrhla hubu od ucha k uchu.

• 9.6.2018  23:14
    Higher Power (2018)

Sci-fi mám rád, ale tohle bylo na můj vkus sci-fi až moc. Začátek ještě jakž takž dával smysl, ale když v druhý půlce začala pod vedením zmatené kamery pobíhat nesympatická americká obdoba obtloustlého Gérarda Depardieu, která se stávala stále silnější, až se stala nejsilnější, tak jsem si říkal, že to je teda síla! Rozhodně nedoporučuju těm, keří se chtějí u sci-fi filmu pobavit, a už vůbec ne těm, kteří na škole nepropadali z fyziky.

• 7.6.2018  20:17
    Nepřátelé (2017)

Pocitovka téměř bez hudby, což mi trochu vadilo. Ti, co zde píší, že ve filmu byla nádherná hudba, u toho zřejmě poslouchali něco z vlastní audiotéky. Film má asi dvě poloakční scény a vzhledem k pomalému plynutí děje trestuhodně nevyužitou závěrečnou pointu. Christian Bale si nechal narůst knír (nebo nalepit, protože tohle nemůže vyrůst někomu pod nosem ani v devatenáctém století), přes kterej mu téměř nebylo vidět do obličeje, takže ten knír hrál za něj a zasloužil by si nominaci na oscara. Takže, když to shrnu, příběh stál za prd, závěrečné envoi slabé, herecké obsazení dobré, celková výprava bez hudby tak nějak tichá, záměrně zádumčivá. A právě za onu zádumčivost dávám tři hvězdy a doufám, že u dalšího westernu budu moct dát hodnocení vyšší.

• 7.6.2018  10:37
    Tomb Raider (2018)

Mnohem uvěřitelnější, než původní dva díly s Angelinou. Alicia Vikander sice vzhledově nijak nevybočuje z průměru, ale o to více se do role hodila, protože devizou zanícené archeoložky byy neměla být push up podprsenka ani botoxové rty či kraťasy od Prady, ale špinavej baťoh, kde nemá rtěnka co dělat. Líbil se mi koncept, který se držel prvního dílu dnes již legendární hry, kdy byl divák seznámen od začátku s tím, proč se Lara stala nejslavnější vykradačkou hrobů v dějinách videoher. Doufám, že tohohle Tomb ridera viděl i Spielber, aby si uvědomil, jak by měl uchopit dalšího Indiana Jonese, aniž by tam pro závěrečnej efekt nacpal létající talíř plnej mimozemšťanů.

• 3.6.2018  23:57
    Future World (2018)

Už vám někdy vytekly tužkový baterky? Tak o něco míň toho vyteklo ze Suki Waterhouse, coby představitelky raněné robotice. "Krvácíš jak prase", praví k ní lékařka v podání neznámé herečky a potom jí ránu secvaká sešívačkou, aby jí nebyly vidět kabely. A hurá zpět do akce. Přestože je tu spousta dobrých herců, z jejich hereckých výkonů je znát zbytkáč po prokalené noci ve spolenosti J. Franca, s kterym bych klidně taky zakalil, ale druhej den bych se radši vyspal, než natočil tohle. Ale co už, Milla Jovovich mu za to naštěstí dala v jedný scéně přes držku, protože pravděpodobně vystřízlivěla první... Nicméně nemělo to špatné exteriéry ani kameru, takže úplnej odpad nedávám.

• 26.5.2018  20:02
    Gauguin (2017)

Vzhledem k tomu, že sám studuji malbu, na tenhle počin jsem se obzvlášť těšil. Čekal jsem výpravný film s podmanivou hudbou a působivými záběry na scenérii exotického Tahiti. Místo toho jsem dostal zoufale nudnou (výpravou spíše televizní) sondu s mdle unylou hudbou do bídou zmrzačené mysli bohéma, kterému se nechce makat a myslí si, že na Tahiti mu budou padat do huby pečený holubi, ale nakonec tam nedokázal najít ani kokos; hlavně, že kvůli tomu opustil ženu, děti a přátele. Vincent Cassel vypadal, jako že natáhne bačkory dřív, než ta vleklá nuda skončí. Byl jsem na tom bohužel v kině, kde se to nedalo přetočit, takže jsem trpěl úplně stejně, jako Gauguin. Ten si tam našel hnusnou domorodku, kterou namaloval 40x jinak, a když to od něj nikdo nechtěl kupovat, protože v té době se nejednalo o nic převratného, tak si zase sbalil svejch 5 švestek a vrátil se do Paříže, kde ho živilo ministerstvo pro asociály. To ale všichni víme, takže se nejedná o žádný spoiler. Vzhledem k tomu, že to zas až takový "génius" nebyl a jeho tvorba začala být cenná hlavně tím, že se dochovala a získala historickou hodnotu, žádnou zvláštní euforii jsem bohužel při těch několika málo nepovedených záběrech, kdy tvořil, neprožíval. Cassel totiž držel štětec jako stará pana pinďoura, čehož si režisér Edouard Deluc buď nevšiml anebo mu to naopak poručil pro efekt. Navíc se vůbec nedozvíte, proč maloval, jak maloval, čím maloval, jak si míchal bary, kde na ně bral, jaká plátna používal, zkrátka nic, proč jsem na film šel. Zdejší vysoké hodnocení opravdu nechápu. Jednu hvězdičku dávám za výdrž Vincenta Cassela, kterej to natáčení nakonec přežil až do konce.

• 26.5.2018  13:44
    Terminal (2018)

Po vizuální stránce Blade runner, po té ostatní jsem se cítil jako dítě, kterému se chce blejt sunar. Hodinu nevíte, o co jde, a když už vám to začíná bejt jedno, tak se vám to v závěrečné půlhodině snažej vysvětlit. V mém případě to byla marná snaha.

• 12.5.2018  11:07
    Where the Skin Lies (2017)

Tak rád bych okomentoval něco, co za něco stojí, ale když to chci udělat, tak už tam je asi 2000 komentářů, tudíž zákonitě na ten můj není nikdo zvědavý. Tak se snažím komentovat alespoň to, kde těch komentářů moc není, jenže ono to pak vypadá, že koukám na samý blbosti. No, a tenhle horor to opět potvrzuje... Někdy je mi mě až líto, že to dokoukám do konce jen z toho důvodu, abych tomu mohl dát plnohodnotný odpad, protože nepatřím mezi ty, kteří něčemu dávají odpad po deseti minutách. Takže dokoukáno do konce a verdikt? Odpad. A proč odpad? Děravý scénář, nedotažené charaktery, amatérští herci a tudíž i nulové napětí. To je větší šance, že se mi zježej vlasy na hlavě, když se z nudy šťourám šroubovákem v zásuvce.

• 6.5.2018  16:40
    Chamraď (2017)

První půlka byla naprosto příšerná, pak se to o dost zlepšilo, takže už to bylo jenom příšerný. V hlavní roli neatraktivní afromichiganka, cikán v masce a další nesympatická chamraď. Všechno je to natočený za pár šupů jen asi ve dvou zaprášených ulicích. Akce veskrze žádná a černý humor aby jeden taky pohledal. Jediný, co je tam černý, to je půlka castingu v hlavní roli. Jednu hvězdičku dávám za koncept (kterej vymyslel v minulém století Tarantino), ale podruhý už bych si to nepustil ani za brambůrky...

• 6.5.2018  08:56
    Black Water (2018)

Tak se nám dědci opět vydali do béčkovejch vod, tentokrát na palubě jaderné ponorky. Škoda, že veškerou masáž obstarává převážně Jean-Claude Van Boule a Dolph má jen jednu akční scénu, kde nám předvede, že nemá co předvést. Ale co, aspoň má suchý hlášky, který pobavěj, narozdíl od Jeana, kterej má akorát suchý tělo, který už tolik nepobaví. Jinak akce byla celkem přehledná, bohužel také celkem nudná. Hodně se tu střílelo, a když už suchý tělo do někoho koplo, tak jen pokud ten člověk byl na zemi, protože kopnout vejš už by v jeho věku znamenalo natrhnout si prostatu.

• 5.5.2018  09:47
    Ricky Gervais: Humanity (TV film) (2018)

Pokud máte rádi humor o AIDS, hemoroidech, inkontinenci, povyšování se nad Ježíše (tady přesně nevim, jak to Ricky myslel, protože nejsem Ricky), zkrátka pokud máte rádi šokující otevřenost, rozhodně se téhle one man show nebraňte a bavte se nad tím, že humor není jen o tom, že by byl vtipnej, ale v tomhle případě o tom, že Ricky vám naservíruje bez pozlátka všechny hnusy, které všichni známe, jen s tim nechodíme na jeviště. Ricky Gervais však ano. A to, že podá nějakej vtip tak neobratně, aby potom musel objasňovat jeho podstatu, svědčí jen o tom, že vtipkování mu nejde a ve výsledku je velký rozdíl mezi interpretací vtipu či něčeho, co plácneme, protože nemáme soudnost.

• 5.5.2018  08:58
    12 Strong (2018)

Amíci versus fousáči je věčné filmové téma, jako porovnání módních značek Makyta Půchov versus Versáči (čti Versace). Chris Hemsworth se líbí mé přítelkyni, a to o dost víc, než Afgháncům, když coby slovutný Thor jede na koni proti jejich tankům, a to na tom koni ani kdovíjak jezdit neumí. Je to podobné, jako kdyby dnešní blondýna místo Mercedesu s automatickou převodovkou měla řídit drožku. Film je točený podle skutečné události, jen tuto misi Amerika dlouhá léta tajila, aby o tom o 20 let později mohla natočit šokující akčňák. Myslim si, že všichni teroristé se sesedli v bunkru u velkoplošné televize a hltali každý záběr, aby se poučili, jak se to má dělat, kdyby chtěli porazit sami sebe. Pokud máte rádi válečné filmy podle skutečných událostí, doporučuji spíš tohle.

• 1.5.2018  20:51
    Accident Man (2018)

V tomhle filmu vůbec nejde o bitky, ani o hudbu či scénář, ale o hlášky a absurditu, směřující k pobavení diváka s obrovskou nadsázkou, jakou umí podat jen černý britský humor, který nám občas servíruje Guy Ritchie. Scott Adkins si napsal scénář, kteý si nezadá s hranicí demence, vymyslel v něm postavy, o kterých by se nesnilo ani samotnému Marvelu, ale kupodivu to funguje. Akční scény se nepokoušej bejt nijak přesvědčivé, jde jen o to, aby divák žasnul. A pokud na tuhle hru přistoupíte, budete se bavit královsky. Zkrátka a dobře, za málo peněz žádnej bulharskej Steven Seagal.

• 26.4.2018  09:15

Úchvatná prostoduchost v řemeslně perfektním audiovizuálnim hávu.

• 21.4.2018  09:40

Pierre Richard je obroský sympaťák i ve svém pokročilém věku. Zde nám předkládá polohu osamělého staříka, který si ze strachu z okolního uspěchaného světa, plného nových technoloií, vypěstoval agorafobii, kdy se bojí otevřít byť jen obyčejné okno, aby do jeho stářím unavené mysli neproniknul ani náznak toho, že ruch z ulice je mnohem živější, než on. To se však změní, když objeví kouzlo internetu. Stařík je to věru bystrý, takže brzy otvírá okna nejen do ulice, ale pomocí internetového přohlížeče si udělá docela slušnej průvan i na obrazovce monitoru. Ach, jak člověk dokáže omládnout, když se může seznámit s krásnou třicítkou, trávit s ní dlouhé večery plné tklivého psaní... Jenže to by tu nesměl být Skype, který má i webovou kameru! A tady nám začíná menší problém. Krásná třicítka chce neodolatelného drtiče jejích citů vidět, a tudíž vidina dalších večerů tklivého psaní se rozplývá v nedohlednu. Leda, že by se vymyslel krutě sofistikovaný plán, jak tak prekérní situaci vyřešit. Zbytek nebudu prozrazovat, abych nezkazil velmi decentní pohlazení po duši všem, kteří se na tenhle citlivý film budou chtít podívat.

• 15.4.2018  14:14
    Elitní policajtka (2016)

Johanna Pasqualiová byla nejenom úplně blbá, což by u policajta zase tak nevadilo, protože to není nic ojedinělého, ale ona postrádala sebemenší zbytky soudnosti. V rádoby komediálních situacích mi za ní byla úplná hanba, protože takového kreténa aby jeden pohledal i v řadách policistů. Zřejmě na tom měl být postavený humor, který se v tomto podání mnohdy vydával hluboko za hranice trapnosti. Možná by nebylo od věci, kdyby komedie režíroval někdo, kdo má smysl pro humor a klidně bych do castingu obsadil herce, kteří ho mají taky.

• 7.4.2018  13:36

Francouzské komedie mám rád. Na tuhle jsem se díval se svou přítelkyní, abych jí udělal radost, jelikož to zavánělo i romantikou a ženě občas musíte dokázat, že nejen pivem a sportovními přenosy je muž obohacován. Očekával jsem moderní pojetí popelky, a tudíž jsem k tomuhle snímku přistupoval úplně stejně, jako k miskám nízkotučného tvarohu, které nám k tomuhle filmu přítelkně připravila. Chyba! Nešlo ani o komedii, ani o drama, ani o romantiku. Film neměl žádnou nosnou linku, které by se striktně držel a po jeho dokoukání jsem zjistil, že jsem sám sebe zaskočil, neboť se mi to líbilo. Vychutnal jsem si ho mnohem lépe, než onu misku s tvarohem a dnes, u čerstvého lahváče, mu dávám poctivé tři hvězdy.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6