Maynard.

Antonín Vezekmín

okres Hradec Králové

<< předchozí 1 2 3 4 12 24 35 46
    • 13.11.2017  15:23
    Já, Kajínek (TV seriál) (2017)

Sem tak trochu doufal, že to bude jen jeden díl, totálně výživnej. Ale vona to bude celá sérka, která se povleče jako vězeňskej život. Co se týče Kájínka, tak sem docela rád, že dostal od prasečí hlavy milost. Ale, že by ve mně vzbuzoval nějaký sympatie, to jako nee. Asi mu v tom lochu dávali žrát něco divnýho, páč mluví jak tydýt. Jako byl to pořádnej prevít, ale jak aspoň říká, měl svý zásady, že jako nedělal násilný činy atd. Prostě jen pohodový vloupačky. Docela mě překvapilo, že to je abstinent (a dycky byl) a že měl spousty ženskej. Jinak ale s touhle ságou končím, páč je mi jasný, že se to povleče až do posrání :o)

• 7.11.2017  14:49

DOKONALOST ROKU!!! Jo, Marvel mě má obtočenýho kolem prstu asi tak 10x, ale tohle je prostě boží! Není nic lepšího, než když jdeš nadrženej na film a dostaneš ještě něco mnohem víc než pro co sis přišel (nebo spíš teda přijel na kole ve 21.00) :o). První Marvel, kde je slyšet skvělá hudba, něco na styl TRON Legacy, taková elektronika spojená s orchestrem. A teda tadle hudba tomu dává neskutečný koule. Člověk se i mnohokrát zasměje, páč Marvelové si na rozdíl od přitelenejch DC dokážou udělat prdel i sami ze sebe. Co se týče hlavní záporačky - Cate, tak nezklamala a jakožto Thorova starší ségra tomu dává pořádný nálože. A Loki, to je sice absolutní zmetek, ale stejnak má moji přízeň, prostě mu to žeru. Ostříhanej Thor (samotným dědou, kterej dal Marvelu život) je nekompromisní a po těch letech si věří a je to prostě borec. Je mi uplně jasný, že na tohle půjdu do kina ještě minimálně 1x, páč tohle je zatím pro mě nejlepší letošák...

• 5.11.2017  12:00

No, na to, jak je celkem dost lidí z tohodle zpracování Sherlocka vydřenejch, tak mě to nechává naprosto chladným. A to i dokonce klasickej příběh se psem z Barkervilu. Nevím, prostě se mi Dr. Strange s Bilbo Pytlíkem moc nehoděj do tědle klasickejch rolí. Jo, ocenuju docela slušnej nápad s tím, že je Baskervil tajemná fabrika na experimenty, to jo. Ale samotnej příběh mě nebavil a vlastně mě i dost nudil. Takže si jako myslím, že těmhle dvěma v tomhle zpracování už šanci nedám. Podle mě prostě Sherlock Holmes patří do starý anglie a cpát ho do nevodobí je pípčovina :o). Navíc, když to daj natočit rejžovi, kterej zatím ještě vůbec nic nepředvedl a poměrně slušný scénáře doslova zazdil... No nic, píchej raka, de se dál :o)

• 5.11.2017  11:54

Paráda - jedním slovem. Od filmu sem nečekal mnoho, ale tak trochu sem doufal, že tenhle rejža, kterej natočil 5.element, tak že se ukáže. A jo. Parádní akční podívaná od začátku do konce. Bizardní mimozemšťani a hlavně neskutečný počet scifi vychytávek. Oproti Blade Runnerovi je tohle svižná zábavná podívaná, ve který se fakt podíváš po celým vesmíru a ve který se nejen žvatlá a uvažuje. Dějově taky poměrně nepředvídatelný. Ale co mi fakt sedlo nejvíc, tak byla ta celková barevná rozmanitost a rozmanitost jednotlivejch druhů obyvatelstva. Záporák taky přísnej, byť takovej míň nápadnej. Ústřední dvojice to sází od začátku a dobře se na ně dívá. A narozdíl od 5. elementu tady nehraje úchylnej, nesnesitlej, ukecanej černoch, kterej by měl vytvářet srandu. Jo, přiznám se, že tohle mi sedlo víc než hodně...

• 29.10.2017  18:11

Nóóó, tak konec teda hodně vostrej... Fakt jako hodně vostrý násilí, který se uplně jako ve filmech neobjevuje. Totálně rozdupaná hlava, zlomený ruce, ušlápnutá hlava a takle bych mohl pokračovat dál a dál. Sice teda filmu krapet trvá než se rozjede, ale jakmile se rozjede (hlavní hrdina se ocitne v base), tak už se jen zrychluje a celý to totálně graduje. Soubojů přibejvá a vyhrocenejch momentů jak by smet. Hlavní role se ujal týpek, kterej to odehrál nejlíp jak mohl, surově bez emocí, ale naprosto uvěřitelně. Nevím, esi někdy ještě budu chtít vidět podobnou kruťárnu, ale za to jedno odpolední skouknutí to rozhodně stálo... A to dneska byl nejvíc foukající den vůbec, tak vlastně proto byl čas ne filmy :o)

• 29.10.2017  16:41

Někde sem se dočetl, že je tohle takovej Cruisův Vlk z Wall street... No, ani náhodou. Jako film je to pěknej, dobře se na to kouká, ale na příběh Vlka z WS tohle prostě nemá. Asi to je tím, že se tady vůbec nešňupe a neholkuje :o). Tak jako tak je tohle skoro neuvěřitelnej příběh, kterej se fakt odehrál. USA v podstatě dotovali povstalce ve střední americe, posílali jim pomocí Barryho zbraně, no a aby von nejel domů s prázdnou, tak vozil mrdy kokainu :o). Plán jako vynikající. Jasný, pak se to trochu zkomplikovalo, ale asi si tenhle chlapík užíval. Ale právě to užívání tady nebylo natočený, takže škoda. Dokonce sem přemejšlel, že bych na tohle šel dokina, ale asi by to bylo zbytečný, páč tady to není o kdoví jak geniálních záběrech, ale spíš o slušným scénáři....

• 29.10.2017  08:11

Tenhle režisér mě bohužel nudí... už u předchozího filmu Příchozí. Slušně všecko natočený, ale je to jedna velká nuda, vlastně reklama na nudu :o). Musím teda uznat, že některý záběry doslova berou dech. Spojení s hooodně psychadelickou hudbou funguje na jedničku. Ale bohužel těch tam není uplně hodně, spíš se tam kecá a kecá a pak zase kecá. Fanoušci jedničky si ale rozhodně přijdou na své, páč je to hodně na podobný vlně. Já teda čekal, že se tady bude hodně kecat, ale aspoŇ ve scifi prostředí. Chyběly mi tam létající auta a celková vize budouccnosti. Většinou se tam kecalo v obyčejných kulisách, což je prostě u scifi filmu o ničom. Ještě, že nám ten Valenták přinesl cca v půlce další pifko, jinak by se ten film snad nedovlek do konce. Za mě poměrně velký zklamání, ale ještě větší nuda...

• 23.10.2017  22:18

Tak ti nevím, proč má tohle pokračování o poznání horší hodnocení než jednička. Mně to přijde snad ještě větší zábava... Je to hlavně tím, že už hlavní hrdiny známe z jedničky a tady se opět na plátně objevili uplně všici. Axel to šéfuje a okecává ještě daleko víc než v jedničce a i tý akce mi přijde, že je tady víc. Za mlada sem vůbec netušil, kdo je to režisér a ani kdo je to (kdo to byl :o( ) Tony Scott. A jako pár filmů se mu hodně povedlo a tenhle teda jeden z mých nej. Prostě černočerná kvalitka s bílejma zubama :o)

• 23.10.2017  22:12
    Annapolis (2006)

Začátek celkem ušel, ale jak film běžel, došlo mi, že to nebude válečnej kousek, nýbrž těžce propagandistickej. Očekával sem, že jako po tvrdým výcviku přijde na řadu válka, třeba iráček nebo něco podobnýho. Ale pak mi došlo, že se to celý bude odvíjet od nějakýho praštěnýho turnaje gum. Jo, jakmile to začalo bejt zatraceně předvídavý, rači sem vzal do ruky vlnu a začal dělat bambuli k čepičce pro Elišáka :o). Je to rasta čepice pro krtečka, kterej se (aspon teda doufáme) stane její "nejoblíbenější" hračkou :o). Jo, to sem toho zase napsal o tomhle filmu, jednou mě za tyhle kecy zavřou :o))

• 23.10.2017  22:03

Jou, tak tohle je hodně dobře vystajlovaná jízda. Charlize podává obdivuhodnej výkon. NATO, že jí je 42 roků, tak je fakt hodně sexy a vůbec se nebojí svoje vnady ukazovat. Což leckterý divák jistě ocení. Já mimoto oceňuju i prostředí, ve kterým se to odehrávalo (východní a západní Berlín). Z tohodle období moc filmů není a zrovna tohle mě jako bere. Páč je mazec sledovat jedno město jak je jedna půlka naprosto v klidu a druhá v rukou soudruhů naprosto v pípči :o). Celkově bych to viděl jako na agenta 007 v sukni, ovšem s lehkou nadsázkou, né sice tak lehkou jako třeba Kingsmani, ale celkem lehoučkou :o). TAky chválím celkovou vizošku, která lebedí očku, aspon teda mýmu. Každopádně super akční jízda s jednou z největších halyvůdskejch roštěnek...

• 15.10.2017  12:11

Nestárnoucí komédie, která mě nikdy nenechala na hoičkách a ani nikdy nezklamala.Axel Foley je dneska už dávno kultovním hrdinou 90´ let. Teď na to čučím, že tomuhle filmu je stejně jako mně. Takže už je to docela stará vykopáfka :o). Jedničku a dvojku pavažuju za nejlepší filmy s Eddiem, dál už mě jeho tvorba nikterak neoslovuje. Tady mě baví uplně v každý chvíli a to samý se dá říct o dvojce. Ze všeho se krásně vykecá a je s ním prča. A navíc mi ani nevadí, že je to černoch. Nic teda proti černochům, pro mě je černoch stejnej jak cikán :o))

• 15.10.2017  11:56

Hele, jako v pohodě film. Sice teda téměř manioderpesivní :o), ale nechal se. Mám rád prostředí - postapokaliptická budoucnost. Něco ve stylu Šílenýho Maxe. Akorát tady teda jen takovej lehčí kanibalismus, no. Vůbec sem nevěděl, že si v tom hlavního padoucha střihnul G. Oldman, což hodně potěšilo. No, dějově taková ta klasika, nic převratnýho. Zajímavý byly kamerový filtry, takový zvláštní barvy a hudba tomu dává slušnej nářez. Akce bylo taky docela dost. Jako, zrjtra už o tomhle filmu asi nebudu vědět, ale sem rád (Semrád se jmenuje jeden náš soused, kterýho sem minulej tejden musel jít krapet upozornit na to, ať si v noci ztlumí subáč) :o), že sem to viděl... Nejvíc srážím bohdy za pointu - Bible je posvátná kniha, bez který prakticky lidstvo nemůže existovat. Takovej bullshit :o)

• 12.10.2017  16:07

Famózní jízda pokračuje. Tentokrát v kině s Čajem, což není zrovna uplně ten největší kino fanda, ale nechal se zlomit a stejně jako já, tak i von si užil tuhle krasojízdu... Oproti jedničce je tady mnohem víc postav, na který si ale divák velmi rychle zvykne. Hlavní záporačka - Moore dokonalá. Lidskej mlejnek na maso, ze kterýho ti rovnou udělá hambáče a donutí sníst svýho kolegu :o). Bylo to na můj vkus asi zbytečně "vtipný" některý věci hodně trhlý. Asi největší džouk - Elton John, ten to jako hodně dával a je hezký, že je takovejhle formát schopnej si udělat prču sám ze sebe. Hudba stejně tak jako u jedničky vychytaná a přesně sedí k tomudle druhu filmu. kamera, tak to je labůžo... Tohle tenhle geniální rejža prostě dává.nejvíc sem se bál toho jak vzkřísí Firtha, ale i tohle se docela zmáklo (prostě když ti někdo prostřelí hlavu, nevadí, jen se kolem hlavy dá taková lepší náplast a jedeš dál :o) ). Jo a ještě mi divný přišli ty robotický čoklové, jako psy nemám rád ani normální, natož pak takovýhle robotický bestie. Ty bych ze scénáře s chutí vyškrtnul. No, nevím, esi na tohle půjdu 3x do kina jako na jedničku, ale stát se může cokoli :o).

• 8.10.2017  09:40
    Wind River (2017)

Není nic lepšího, než si takle začátkem listopadu pustit film, kterej je celej mrazivej a zasněženej. Není lepší příprava na vopravdickou zejmu :o) Od začátku tě to fakt přiková do gauče a nepustí. Magická krajina spolu s "divnou" hudbou udělaj svý a tím film získá opravdu hodně zvláštní atmosféru. Je fajn, že i mimo avengers se v jednou filmu potkají dva jejich představitelé (new Legolas a ta ženská, co jí umřel v Sokovii bratr, jo ta co umí různý věcičky s lidským mozkem). Ona jakožto nezkušená a celkem i naivní agentka FBI přijíždí téměř v letních hadrech do promrzlé krajiny. Jediný, co mi přišlo trošku škoda, tak nevyřešený úmrtí Hunterovy dcery. Ale jinak kriminálka fakt napínavá. A konec padoucha, tak ten byl obzvlášť "vypečený" nebo spíš vymražený... Čumím, že je to už takle brzo ke stažení... Kino sem bohužel nestihnul, páč mám jedno takový malý břemeno :o))

• 3.10.2017  07:22

Yes, konečně sem se dočkal a nějaká dobrá duše to dala v dobrý kvalitce ke stažení… Čekal sem dlouho, i mě dost mrzelo, že sem nestihnul kino skouknutí, ale toho času je teď s prckem míň. Povedlo se to na výbornou. Od začátku do konce sem seděl jako přikovanej a nechal se unášet tímhle opičím dobrodružstvím. Je fakt, že sem čekal mnohem víc války, když už se to tak jmenovalo. Tohle je vlastně taková road movie + escape from proson . Důležitý je, že to všecko skoro dobře dopadlo. Všichni lidi umřeli a opičáci zůstali na živu a dostali se do země zaslíbené. Až na toho Cézara, kterýmu se mléka a strdí nedostalo . To byl hodně smutnej konec, u který sem si hodně slušně zavzlykal. Ty opičí pohledy jsou neskutečný, to je labůžo se na to dívat. Asi bych i vydržel celej romantickej film, kdyby v tom hráli tyhle opičky :o). Woody skvělej. Jeho příběh (proč se stal zabijákem opic) sem mu parádně uvěřil a tak trochu mu i fandil. Chválím taky slušně vymyšlenou pointu – lidi přestávají mluvit a stávají se z nich primitivové. Back to the roots!

• 2.10.2017  06:51
    Proposition (2005)

Ale jo, tohle by celkem jako ušlo. Střihnout si to takle pěkně v neděli po ráno, to má člověk přesně náladu na drsnej australskej western, ve kterým se i jako dost umírá :o). Film je zvláštní tím, že se to odehrává v Austrálii a né klasika v USA. Takže tady nemáš jako indiány, ale takový ty australský domorodce, který mají tak divně zvrásněný tváře. Ale ani tady se s nima příliš bledý tváře necamrali, když sem jim někdo nelíbil, tak ho prostě odpráskli. Hudebně velice zajímavej počit z pera Nicka Cave, taková divně podmanivá music. Ale celkově to do cebe krásně zapadlo a celkem krátká stopáž taky neurazila.

• 27.9.2017  07:41

2. film 2 den po sobě od stejnýho režiséra a opět nič moč zážitek... Po pravdě, nejsem zastáncem a ani koukačem na komedie, páč sem od přírody velice smutnej a zapšklej člověk, kterej se nerad směje. Ale říkal sem si, že po dlouhý době zase zkusím nějakou tu komedii. No a Simon Pegg je v tomhle docela kovanej. No, ale zasmál sem se asi tak 3x a to jen tak na půl huby, aby se neřeklo. Takže tenhle film byl včera pro mě jasnou ztrátou času. A to sem byl tak příjemně naladěnej po 3 kouscích s karamády (doufám, že né poslední letošní zahrádka). Tak jako tak si dám od komédií zase na chvíli pauzu a vrhnu se na pořádně maniodepresivní filmy :o))

• 27.9.2017  07:37
    Baby Driver (2017)

Jako uplně špatný tohle není, až na to, že sem se naprosto nevžil do role hlavního hrdiny. Kterej sice byl hodně svůj, ale já mu to bohužel vůbec nežral. A když nežereš hlavnímu aktérovi jeho roli, jak bys potom mohl žrát celej film. Ano vím, filmy se nežerou, ale sledují, ale chtěl sem to pro jednou zkusit. Ani ta hudba, kterou si „bejby“ celou dobu pouštěl do uší mi neseděla. A ani Spacey v roli místního šéfa zločineckého gangu a ani ten černoch (Django :o) ), kterej si hrál na hrozně zlýho gangstera. No prostě mi přijde, že tenhle rejža to neuměl s těmadle hercema, o kterých z jiných filmů víme, že dokážou zahrát mnohem větší masakry. Ale jak říkám, zas uplná hovadina to není…

• 24.9.2017  15:02
    Zakladatel (2016)

Ať už mekáč nebo fejsáč, tak u zrodu tědlech velikánů byl jeden "velký" ojeb :o). Kdo by taky sázel na poctivost druhých v branži, která vynesla miliardy dolarů? Snad jen balící McDonaldi, kterejm Keaton bravůrně vyfoukl jejich koncept a stálo ho to jen 2 melouny dolarů. Na Keatonovi je vidět jak zraje jako víno... Čím starší, tím lepší výkony. Asi je to těma zkušenostma nebo co. Bylo celkem úsměvný sledovat počátek týhle cesty, která určitě zkřížila cestu téměř každýmu normálnímu člověkoj :o) (vegany, a další podobný neberu jako průměrný a normální konzumenty). Já osobně mám mekáče asi tak 2 minuty cesty z domu, takže si občas zajdu pro nějakou tu lahůdku. Ale nikdy to pro mě nebude uplná topka z jednoho jedinýho důvodu - nerozpejkaj ty housky. Což mi přijde strašná škoda, páč ten zbytek uvnitř docela ujde, ale když si kousneš do housky a necejtíš jak křupe, je to 20% zážitek oproti opravdovýmu burgeru. Jo, ale film v klidu :)

• 16.9.2017  11:58
    Narcos (TV seriál) (2015)

V temným dobách rostoucího moudráku a tejdení neschopenky (asi moje první v životě) sem se vydal po stopách největšího mafiána v dějinách lidstva Escobary - přímo do Kolumbije. A teda musím říct, že to byl vejlet náramně luxusní. Né, že by se mi život v týhle zemi a v týhle době zamlouval... Na každým rohu a kroku číhá smrt, všude samá vražda, bombovej útok a tak. U nás to vrcholilo komunistama v Kolumbiji Escobarem. Teď si vyber co je lepší... Asi nejlepčí bejt v Miami a šňupat si tam po kouskách Medvídka z Bogoty :o). Každopádně tenhle seroš mi "otevřel" oči, páč sem se dozvěděl hodně zajímavejch informací o životě v týhle Zemi. Jedno se Escobarovi musí nechat, byl to v podstatě génius, kterej by ale moc zlej :o). Stačí mi 1. a 2. série, páč dál bez něj už by to nebylo vončo. No, a taky musím říct, že je to hodně návikovej seriál, kterej je natočenej naprosto mistrně a koukatelně.

• 12.9.2017  10:09

Jako prvním dílem se to hodně nakoplo, což pak voto :o). Ale já když tam vidím toho Matáska, tak se musím smát, páč o pár leto pozdějc se tenhle týpek spřáhnul s Ladnou do Orlíku a tam už se to zvesela hajlovalo jako by se nechumelilo :o). Ale tohle mu nezazlívám, páč Orlík a jejich debutové CD Oi! sem slyšel nejednou a musím říct, že je to i takle po letech pecka :o). No, ale to sme trošku odbočili. Štěpánek mi nikdy nepřišel jako sympaťák, ale je to jeho životní role, kterou respektuju. V tomhle díle zazní nejvíc hitovek, který už teď mají jisté místo v filmovo-hudební síni slávy :o). Šůbydůby amerika... Tak to je samozřejmě největší pecka! Jo a nepřišla mi moc sexy jeho první holka, ale tak je to už starej film no :o)

• 12.9.2017  10:03
    Hancock (2008)

Až na ten konec to bylo hodně v klidu... Do tý deoby, než začla lítat i Charlize Theron to byl uplně v pohodě film, ale pak se to celý rozesypalo :o). Komixáci jsou moje oblíbená kategórie, o tom žadná. Takže vlastně nevím, proč mi Hancock skřížil cestu až teďka. Když se spojí slušnej scénář s komixovou postavou a do toho se tam hodí pár džouků, nemůže vzniknout žádný béčko. Jasný, tohle nemá zdaleka taakový efetky jako mnohem promakanější Marveláci, ale snaha se jistě cení. Záporák spíš směšnej, ale nejvíc to teda zazdila ta Charlize. V tu ránu sem si řekl, no ty vole, to snad nemyslej vážně... A vono joho.

• 4.9.2017  07:30

No a aby toho takle v neděli nebylo málo, tak sem vrhnul na další film. Tentokrát z golfovýho prostředí, přemejšlím, esi sem vůbec někdy viděl film s golfovou tématikou. Asi ne, páč mi tenhle „sport“ přijde neskutečně utahanej a nudnej, což asi není zrovna moc velký lákadlo pro filmaře... OK, co se mi dost líbilo, tak hodně stylový barvy a muzika ve filmu. Uplně mě to vtáhlo do 30.let v USA, kde zrovna vrcholila hospodářská krize. Takže samotný zpracování na absolutní jedničku. Co ale bylo už o poznání horší, tak děj. Jako celý film se točí kolem jednoho turnaje v golfu, kterej hrajou 3 hráči? To mi přišlo zatraceně málo a když se tam objeví ten strážnej anděl nebo co to mělo bejt v podání Willa? Nějak mi to nesedělo. Filmů ze sportovního prostředí není až tak uplně moc, ale sem tam se objeví něco hodně vydařenýho (Orel Edie, Kokosy na sněhu). To už ale chce pořádněj záživnej sport a né procházku po parku v divnejch hadrech a divnejch botech :o). Příště by se mohl natočit film třeba o šachách, což je taky velmi divácky atraktivní hra :o)

• 4.9.2017  07:29

Dokonce sem chvíli váhal, že bych si na tohle skočil do letňáku, páč tam sem se letos ani jednou nevydal (do kina, tamní zahrádku vídám celkem často :o) ). Asi sem udělal dobře, páč to takovej megahit teda nebyl. Nejvíc mě samosebou lákal Samuel, páč ten už si chvíle před kamerou vyloženě užívá. Je na něm vidět taková ta vyzrálost, nic nepřehrává, prostě to dává a celýmu filmu kraluje. Jeho bodyguard (Deadpool) taky hodně slušnej výkon, ale samozřejmě ještě se musí učit :o). Jako, popravdě, že bych se u toho lámal smíchy, to zase jako nee, ale párkrát sem se zasmál, asi nejvíc, když tam „hlásila“ Salma Hayek. Její souznění putamadre s motherfuckerem se hodně povedlo. Akční scény v pohodě, takový ty klasický honičky v autech, co bych ti povídal. Ale je mi jasný, že koncem tejdne už nebudu o tomhle filmu vědět skoro nic. Nebylo tam nic, co by mi ulpělo v paměti nebo něco z čeho bych byl vydřenej.

• 28.8.2017  06:55

Někde sem zaslechl velmi zajímavý názor, že je prej tohle dost podobný jako S tebou mě baví Svět, akorát, že se to odehrává na vodě. „Ty jo“, tak vhledem k tomu, že sem na vodě jako ryba ve vodě, řekl sem si „ inu, Jendo, tenhle film se ti bude moc líbit“ :o). Nee, takle to fakt nebylo. Stáhnul sem to, páč sem tak trochu tušil, že by se to mohlo líbit lepšímu protějšku. A myslím, že i líbilo. Takže z toho důvodu nebudu psát, že mi novodobý český komédie nepřijdou ani trochu, ani nebudu psát, že půlku herců, hlavně hereček, který v tomhle hrajou bych nejrači naházel do jezu. Hlavně teda Polívkovou, na kterou mám kdoví proč averzi jak Brno. A už vůbec nebudu psát, že můj celkem oblíbenej Liška odehrál stejnou tušku jako všichni vostatní. A závěrem už vůbec, ale vůbec nenapíšu, že po stránce dějové je to asi ten největší provar ze všech. Dyť se tam pořádně nic nedělo, na co sem si bohužel u novejch ČR filmů už bohužel zvyknul. Zajímalo by mě, esi vůbec rejža nebo scénárista někdy jeli na vodě a nebo to jen slyšeli z vyprávění... Nevím čím to je, ale v Báječná léta pod psa se taky jede na vodu, sice jen cca 30 vteřin, ale tědlech 30 vteřin je mnohem záživnějších, než celá tahle slátanina :o)

• 23.8.2017  07:26
    Pelíšky (1999)

Na Pelíškách sem byl poprvé v dobrušským kině s Kélou někdy kolem Vánoc 1999. To sem sice už něco o „světě“ věděl, ale né tak moc jako teď :o)). Vím, že mi nebylo jasný, proč se Donutil na konci věšel, když to byl i před příchodem rudý chátry komanč jako víno. Dokonce sem se na to musel zeptat i na hodině občanky na střední. Úča mi vysvětlila, že to bylo z toho důvodu, že jako stávající „hodný“ komouši (jako v tomhle případě Donutil) byli oklamáni a zrazeni těma „zlejma“. To už v dnešní neklidný době nemusíme řešit, páč teď sou všichni koumoušové zmrdi :o). Za těch necelej 20 let je taky celkem smutný sledovat, jak to jde z kopce s filmama od Hřebejka. Jasný, počáteční tvorba je dycky ta nejvíc upřímná a většinou i nejkvalitnější, ale kdyby se aspoň sem tam v jeho nový tvorbě mihlo něco alespoň z půlky tak dobrýho jako Pelíšky… Bohužel. Nápady a originalita jsou pryč a bohužel si myslím, že už nás tenhle kdysi nadupanej rejža ničím nepřekvapí, leda kdyby se zase změnil režim :o). Každopádně Pelíšky už neodmyslitelně patřej mezi nejpovedenější český filmy, za což díky.

• 21.8.2017  07:05
    Poseidon (2006)

No, tak nevím, esi sem rači tu hoďku, kterou sem věnoval tomuhle filmu neměl čumět někam do zdi nebo do třeba vany :o). Něco podobnýho už je myslím natočeno, taky se to myslím jmenuje něco o Poseidonu. Takže tenhle film je navíc ještě remejk nějaký starší srágory. Dyť já vlastně nemám rád tyhle „uzavřený filmy“, což znamená, že se vůbec nepodívám na čerstvej vzduch a sem celou dobu kdesi zavřenej. Pořád se tady potápělo a plavalo. Ale na druhou stranu i docela umíralo, což je sice smutný, ale aspoň to nebyl klasickej hepík. Jo, Kurt to odnesl, vzal to na sebe :o). Každopádně to byla ztráta času, ale takových filmů jsou mraky. Ani se nechce věřit, že to natočil Petersen, autor nekonečnýho příběhu...

• 19.8.2017  09:53
    Big Eyes (2014)

Jeden z mála "civilních" filmů od krále fantasy příběhů... Tak ještě aby to dopadlo líp, to přece nejde. Každej rejža (kromě Nolana, ten dokáže všecko) má svoje zaměření, ve kterým se cití jako big fish ve vodě. Burton je jasnej, ten si smotne brčko a pak se s ním ponoříme do světa fantazie. _Nedivím se, že si chtěl natočit vlastně uplně obyčejnej film. Akorát teda nevím, jestli tohle je tak scénáristicky silný jak by si tenhle mistr zasloužil. Mně to přišlo docela slaboučký. Co mi ve filmu vadilo nejvíc, tak hraní Waltze, kterýho jinak nesmírně, možná až vesmírně obdivuju, ale tady takříkajíc "přehrával" a to mi vůbec nesedělo. Amy Adams jako blondýna nic moc a zbytek filmu tak nějak průměr. Přál bych si, aby Burton zvopáknul svoje starý dobrá fantasy časy. Snad se dočkáme panáčku :o)

• 18.8.2017  07:44
    Náš vůdce (2008)

Tak jak už název filmu předpovídá, jedná se o pořádnou a nefalšovanou hajlovačku u řeky :o). Ee, není tomu tak. Je to (na mý poměry) celkem dost psychologickej film, o kterým tak trochu musí člověk přemejšlet. Masakr na tom je, že je to podle pravdy. Ze začátku se jednalo o takovej nenápadnej školní experimet (jestli je možný v dnešní době v Německu ještě zmanipulovat lidi pro diktatůru). Odpověď zní – ANO. Němčouři k tomu holt asi jsou nakloněný nějako víc. No, nechci bejt zlým prorokem, ale jestli nám sem budou jezdit „černý lodě“ v tomhle množství, jestli budou tihle pasažéři terorizovat nevinný lidi, tak se za pár desítek let dočkáme něčeho podobnýho (páč ti dnešní politici jsou kokoti, pomůže jen diktátor, já bych byl rači pro krále, to zní líp :o) ). Hlavně to ale nesmí bejt Zeman nebo podobnej přestárlej vepřotlach. Jasný, je to přitažený za vlasy, ale když to tak všecko vidím, jinak to ani dopadnou nemůže. Jo a film se mi líbil, mimochodem :o))

• 15.8.2017  08:06

Celkem zajímavý si takle uprostřed léta pustit „klasickou“ pohádku, ve který sněží a všecko je tam bílý :o). Aspoň si člověk podvědomě odpočine od těch veder :o). Musím uznat, že tohle se povedlo. 2. Pokračování se mi líbilo mnohem víc než první díl, kterej toho pro mě moc nenabídnul. Je tady víc srandy a mnohem víc osobností. Jako tolikle českých hereckých velikánů sem v jednom filmu dlouho neviděl. Buď jim rejža nabídnul velkou odměnu a nebo ho prostě jen mají rádi a chtěli si zahrát u něj ve filmu. Ústřední dvojice vynikající, je vidět, že tihle dva už toho mají hóóódně odehráno a že si to hraní užívají, což je pak vidět na výsledku. Co mi krapet „vadilo“, tak ňadratá zrzka, kterou bych viděl rači mnohem v jiným filmovým žánru než v klasický pohádce. Odehráno ještě zdaleka nemá tolik jak všichni ostatní, ale je to kočka, která se jen tak neztratí. Za mě ale největší džoukeři Liška s Taclíkem (fejk čert a anděl). Ti se povedli :o). I když se tohle vydařilo, přeju si, aby Anděl páně3 nevzniknul, to už by znělo hodně divně :o))

<< předchozí 1 2 3 4 12 24 35 46