Hellboy (2004)

Nejspis je to tak 7,5/10, takze temer 4 *, abych byl presny. Z prologu filmu jsem byl castecne vyjaven a zarazen - bal jsem se, ze me ceka ne nejlepsi film. Ale kdyz se objavi Perlman, starosti odpadaji a nastupuje velice verny komiks. Triky nejsou standardne filmove (Hellboy stale mlati dake obludy, no je tam toho), ale celkova atmosfera komiksu vyzniva vyborne. Je to opet neco jineho, na rozdil od X-Menu, jinejch x-manu nebo Hulka. Myslim si, ze je to jen dobre, protoze natocene je to skvele.

Fahrenheit 9/11 (2004)

Spis 3 a pul *. Michael Moore a George Bush predstavuji absolutni protipoly v USA. Oba jsou velkohubi demagogove, kteri prezentuji polovinu sve pravdy a na dalsi fakty resp. kousky pravdive mozaiky zvysoka kaslou. Ale Michael Moore natocil o tom docela zabavnej (a misty vaznej) dokument, ktery se zatim z jeho tvorby nejlepe kouka. Zlata palma z Cannes je vsak podle mne prilis a je spis vysledkem ocekavane kontroverze jako kvality filmarskeho umeni.

Já, robot (2004)

Nejvetsi prekvapeni leta! Velky palec nahoru! Film se mi libi, pointa a spracovani taky. Mirne pozitivne prekvapili triky - zaverecna bitka a otaceni obrazu o 360° docela prekvapilo kamose klaustrofobika. Apropo, adaptace - jsem velky priznivec Asimova a rikam, dopadlo to jeste docela dobre.

Rudá planeta (2000)

Dost tezky pruser za 80 milionu pro Warneri! Herci nic, sci-fi nic, triky obcas. Pointa - nu, taky nic. Mise na Mars je o neco lepsi, tady neni zajimave vubec nic. Vlastni robot killuje sve vedce na Marsu, pekny dej, len co je pravda.

Dračí doupě (2000)

Tak tohle je hodne, hodne spatne. Sem-tam citit amtosferu sveta D&D (rozdelenim ras, pekna atmosfera putyky), ale dej, herci (proboha, Jeremy, proc? - abys mel na najem?), rezia, triky (uhmm, to je docela silne slovo) atd. ZHOLA NIC. Marlon Wayans ve fantazii? asi starnu. OK, byli tam celkem pekne najazdy kamery, ne?

Sedmý hřích (2001)

Kdyz jsem to videl v kine, pripadalo mi to strasne natahovane. Za prvnich 20 minut se temer nic nedeje - pride Angelina, je svadba, pomiluje Banderase. Pak se to nekdy rozjede, pak na 15 minut zastavi. OK, na prvni zhlednuti **. O dva roky pozdeji jsem to chtel zkusit na DVD a po 20 minutach jsem znechucene vypnul prehravac. Neco tak nudneho, natahovaneho a nezajimaveho (pri kubanskem prostredi, A&A docela paradox). Jedna * a uz to nechci ani videt!

Hrdina (2002)

Skvely cinskej epos. Neporovnavat s Tygrem a drakem, je to skutecne o necem jinem. Neuveritelna forma. Ale 5* si tahle zkracena verze nezaslouzi, plny pocet si setrim na tu puvodni trojhodinovou. Snad ji nekdy zhledneme...

Mizerové II (2003)

Dvaapuhodinovy nonstop videoklip Michaela Baya. Poctiva hard-core akcnarna, ktera se objevi na platne jen jednou za par let. Bay presedlal zpatky na Zemi a do pritomnosti (po Armageddonu a Pearl Harboru, hoci ani to nebyli pro me spatne filmy, spis naopak). Will Smith a Martin Lawrence jsou jedno z nejlepsich buddy duos na platne a akce je ve filmu skutecne pozehnane. Ano, mozna az moc, ale me pobavila prave ta premira - 24 aut a 1 clun :))

Zůstane to mezi námi (2004)

Ale no tak, neni to az take zle... Hoci slovensky film podobne kousky nezachrani, nemluve o tom, ze nejlepsi part odehrava cesky hoch - Tomas Hanak...

Kill Bill (2003)

Neni to dokonale (zatim, mozna vcelku po spojeni dvou dilu to takove bude). Je to velice dobre a svedci to o slusnem navratu Tarantina. Jeho rezia je skvela a mnozstvo zajimavych filmovych elementu - cernobile sceny a kopa krve... a lidi, je tam anime!!!! A-NI-ME!!! Takova filmova vlozka, jakou jste v americkem filmu jeste nevideli. PS - Jo, a je tam malo Lucy Liu.