sidzej

sidzej

okres Ilava

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28
    • 6.1.2019  21:45

Môže byť. Takéto napodobeniny Kocky a Saw zbožňujem, navyše z toho cítiť vyšší rozpočet čo pri hororoch obzvlášť oceňujem. Dúfam že za rok je tu dvojka.

• 1.1.2019  22:34
    Roma (2018)

Žiaľ dejovo to nie je ani zďaleka tak prepracované ako som dúfal. Čakal som zaujímavejší dej aj viac dramatickejších momentov. Jediná skutočne pôsobivá scéna (pôrod) na 135 minútový film skrátka nestačí. Ale v podstate kus poctivej filmárčiny. Taký život obyčajnej rodinky koncom šesťdesiatych rokov, príjemné ale nič extra čo by ma výraznejšie zaujalo. Plus Cuarónovú posadnutosť dlhými zábermi bez strihu skrátka nechápem, ten film by mohol byť o dobrých 20 minút kratší a to bez toho aby v ňom chýbalo všetko podstatné.

• 28.12.2018  21:31

To čo fungovalo v roku 1964 žiaľ v roku 2018 nefunguje. A príčin je viacero. Predovšetkým nechápem ako štúdio môže dať takúto látku režírovať Marshallovi pre ktorého sú pojmy výpravný, epický a veľkolepý španielskou dedinou. Zvládol by točiť divadelné muzikály ale s filmovou výpravou a trikovou stránkou si absolútne nerozumie čo dokázal už v minulosti s Pirátmi z Karibiku 4. Celá vizuálna stránka je umelá, štúdiová a choreografia na úrovni divadelnej inscenácie. Pri niektorých piesňach a hereckom prehrávaní mi bolo až trápne. Navyše všetky pesničky boli na jedno kopyto ani jedna nedokázala nadchnúť a zaujať. Emily Blunt mám ako herečku veľmi rád ale do tejto úlohy sa nehodila hoci sa snažila. Pár dojemných disneyovských scén sa nájde ale celkovo je to v mojich očiach dosť veľké sklamanie. Ak ste nevideli originál s Julie Andrews odporúčam ten, toto dielko s kľudným svedomím môžete vynechať a o nič podstatné neprídete.

• 22.12.2018  20:38
    Bumblebee (2018)

Zhrniem to v jednej vete: E.T. po transformersky. Je to iné ako predošlé časti od Baya. Viac v tom cítiť Spielberga - viac komorné, viac emocionálne so sympatickou retro štylizáciou. Bol som spokojný.

• 21.12.2018  23:09
    Mid90s (2018)

Coming of age filmy zbožňujem a v poslednej dobe je ich čoraz menej. O to viac ma tento film potešil. Vyzerá akoby bol natočený začiatkom 90tych rokov a to aj čo sa týka filtrov, zrna, ostrosti a týchto vecí. Skutočne si tvorcovia dali záležať na tom aby dobová atmosféra vynikla. Nie je to film pre každého, fakt musíte mať vzťah k tomuto žánru aby ste ho dokázali oceniť. Inak sa budete nudiť. Mňa to však bavilo.

• 21.12.2018  00:42

Sám doma po francúzsky. Sranda ako dlho mi toto nenápadné dielko unikalo. Má výbornú vianočnú atmosféru, parádny barák (tá obrovská tajná miestnosť s hračkami v chladničke nemala chybu) a skvelý 80s feeling. Veľká škoda že ho takmer nikto nepozná. Bavila ma hudba, staré telefóny, počítače aj ten chalan hrajúci sa na Ramba a Arnolda z Komanda v jednom. Fakt som sa priblblo uškŕňal celý film :-)

• 19.12.2018  17:16
    Robin Hood (2018)

Guilty pleasure. Stačí vypnúť mozog a nechať sa unášať pohyblivými obrázkami. Nič viac som k spokojnosti nepotreboval. Stále sa niečo dialo a bol na tom vidieť štedrý rozpočet. Niekedy sa uspokojím aj s málom. Záleží aj od nálady :-)

• 19.12.2018  01:18
    Bird Box (2018)

Rozhodne ma to bavilo viac než Tiché miesto. Sandra je síce herecké drevo ale sem vcelku zapadla a nekazila to. Príjemné prekvapenie.

• 11.12.2018  21:34

Dejovo ma táto Serkinsova temnejšia verzia bavila viac než Favreauova Kniha Džungle no tá mala zase lepšiu hudbu, animáciu a sympatickejšieho predstaviteľa Maugliho. Táto bola bez piesní, zato však s lepšie prekreslenými charaktermi a svižnejším tempom. Obe verzie hodnotím rovnako ale každá z nich má iné kvality.

• 23.11.2018  01:08
    Dárce (2014)

Paráda. Konečne nejaké originálne sci-fi ktoré uchváti dejovou rovinou aj zručnou réžiou. Phillipa Noycea si dobre pamätám už od Úplného Bezvetria a rozhodne ma nesklamal ani v tomto počine. Viac podobných filmov.

• 8.11.2018  01:07

Andy Mitton sa ukázal ako chytrý scenárista aj dobrý režisér. Nízkorozpočtový thriller ktorý sa spočiatku javí ako komorná ducharina, no nakoniec sa dočkáme zaujímavého twistu pri ktorom fakt mrazí....niečo podobné som zažil naposledy u filmu Tí druhí takže Mittona fakt chválim. Dobre dopadol aj casting ústrednej dvojice. Žiaľ dej je priveľmi jednoduchý a pomalý, chcelo by to väčšiu dramatizáciu deja ale za pozretie to určite stojí.

• 4.11.2018  21:57

Hrôza typu Wrinkle in Time sa našťastie nekoná ale pod režisérskym dohľadom Joea Johnstona (Jurský park 3) a Lasse Hallstroma (Pravidlá Muštárne) som prúser ani nečakal. Predne musím vypichnúť nádhernú vizuálnu stránku, už prvé sekundy dokážu aj vďaka pôsobivému 3Dčku priniesť tú pravú vianočnú atmosféru a v kombinácií s nádhernou hudbou je to pohladenie po duši. Príbeh je síce jednoduchý a priamočiari a scenár patrí k najväčším mínusom filmu no tento deficit zase zachraňuje celkom fajný casting a vôbec celá rozprávka mi pripomenula vianočnú atmosféru prvej Narnie čo beriem ako kompliment. Pravda niektoré kostýmy zaváňali gýčovitosťou a v druhej polovici už filmu dochádzal dych, napriek tomu mám z neho pozitívne dojmy a to aj vďaka vydarenému slovenskému dabingu. V telke by to bolo za 3 ale na veľkom plátne s 3D verziou to bolo naozaj čarovné za čo dávam 1* navyše.

• 10.9.2018  13:06
    Sestra (2018)

Nič objavné ani originálne nečakajte no rozhodne poteší atmosféra a výprava. Dostatok lakačiek, trefná hudba, svižné tempo, podmanivá kamera. Po všetkých tých nadhodnotených ale pre mňa nezáživných umeleckých hororoch (Prekiate dedičstvo, Tiché miesto) konečne niečo adrenalínovejšie a priamočiarejšie. Pre mňa zatiaľ asi najlepší horor tento rok.

• 29.7.2018  21:00

Nechápem ako niekto môže napísať, že ten film bol nudný. Naopak má výborné, gradujúce tempo, množstvo sympatických postáv, nechýba mu originalita, emócie a skvelé dialógy. Celý film stojí a padá na fantastickej ironicky pôsobiacej Jodie Foster s veľkým srdcom a vôbec celý hotel pôsobil so všetkými tými hi-tech zdravotníckymi vychytávkami a tajnými chodbami veľmi pôvabne. Po zdrvujúcich recenziách som mal nulové očakávania takže pre mňa rozhodne prekvapenie roka. Mega som si to užil.

• 11.7.2018  00:20

Žiadny film ma nedokázal tak rozrevať ako tento. Dokonca ani E.T. Vďaka Steven, nezabudnem nikdy.

• 4.7.2018  01:37
    Teorie tygra (2016)

Moc príjemný film. Jeden z najlepších českých filmov poslednej doby. Hreje u srdca svojou úprimnosťou a neopakovateľnou atmosférou. 85%

• 15.6.2018  12:50
    Feral (2017)

Po dlhej dobe horor na ktorý sa dalo pozerať....slušná kamera, obsadenie, hudba.....malo to atmosféru, rýchly spád, nenudilo.

• 6.6.2018  01:40

Uff. Toto bolelo. Už chápem prečo distribútor zrušil kinodistribúciu. Šialený námet, šialené kostýmy a makeup. Ani hviezdne obsadenie tu nepomohlo. Oprah Winfrey na odstrel. Umelé CGI v každom zábere a vôbec celé zle. A pritom rodinné fantasy môžem. Pri pohľade na mutujúceho Leviho Millera som si spomenul na žánrovo podobného Pana, ktorý bol však kvalitatívne na oveľa vyššej úrovni. A taktiež som uvažoval nad tým, prečo majú dnešné deti vlažný vzťah k filmom samotným. A potom som si uvedomil že moju lásku k filmu v detstve formovali diela ako Nekonečný príbeh či Jurský park. Keby som ako decko pozeral miesto Gumkáčov či Rozprávkovej jazdy na podobné sračky ako toto, zrejme by som dopadol podobne a filmy bral len ako okrajovú záležitosť na zahnanie nudy. Našťastie nestalo sa tak, no súčasnej generácie detí je mi úprimne ľúto. A vyzerá to tak, že bude ešte horšie....1* za tých pár emocionálnych scén, ktoré k rodinnému filmu patria, inak obrovský fail v každom smere.

• 20.5.2018  22:07

Na môj vkus moc umelecky ladené s minimom deja a dialógov. Technická stránka fajn ale polovicu filmu som sa nudil.

• 18.3.2018  18:26

Dal by som tomu aspoň 2* za remeselnú kvalitu ale ten záver to pochoval úplne. WTF? Žiadne vysvetlenie kto je vrah? Potom celý ten film postráda zmysel.

• 21.2.2018  22:06
    Cold Skin (2017)

Veľmi zručne natočená minimalistická dráma o jednom osamelom meteorológovi a správcovi majáku ktorí spoločne lovia čudesné modré príšery. Postupom času však hlavný hrdina zisťuje že tie modré príšery majú aj svoje rodiny a city. Skvelá atmoféra a výborní herci. Nemôžem si pomôcť ale ak by amíci plánovali remake v hlavnej úlohe úplne vidím Toma Hiddlestona.

• 17.2.2018  00:50

Veľmi dobre zrežírované aj zahrané, ale je to typická oscarová nuda na jedno pozretie.

• 14.2.2018  13:02

Na to, aký smiešny rozpočet film mal, je to vlastne dosť dobré. Detektívna línia tejto sérii vždy svedčala (Hellraiser: Inferno), má to krátku stopáž, pár naozaj úchylných scén ale ako celok je to trocha nevýrazné. Každopádne séria ma na konte aj oveľa horšie časti.

• 5.2.2018  21:44

S Cloverfieldom to nemá spoločné takmer nič. Teda ak nerátam ten príšerný záver vďaka ktorému by som najradšej šiel s hodnotením ešte nižšie. Ak to však beriem ako scifi hororové béčko celkom to ujde a bavil som sa. Minuloročný Život bol síce lepší ale na slabé 3* to ako tak vystačí. Nabudúce poprosím radšej remake Horizontu Udalostí. To by mohol byť s dostatočným rozpočtom a dobrou réžiou zaujímavý projekt.

• 27.1.2018  23:41

V podstate všetko remeselne precízne spracované. Kamera, réžia, atmosféra, obsadenie, geniálne jednoduchá pritom až epicky pôsobivá ústredná melódia no i tak tomu podráža nohy samotný dej. Na jedno pozretie zaujme ale na opakované zhliadnutie to nebude. Silné 3*

• 6.1.2018  23:06
    To (2017)

Režisér Muschietti spravil najlepšiu vec akú spraviť mohol. Spojil Kingove TO s jeho ďalším vydareným dielom STAND BY ME čím vzniklo pozoruhodné dielo ktoré počas viac než 2 hodinovej stopáže nedokáže ani na minútu nudiť a naplno využíva prítomnosť Rkového ratingu či už v gore scénach alebo slovníku. Rozdeliť film na 2 polovice pričom sledujeme iba prvú časť odohrávajúcu sa v detstve sa ukázalo ako skvelý nápad. Chválim trefný casting, podmanivú kameru, zbesilý strih a pevnú réžiu. Lakačky funkčné, triky slušné, emócie sa taktiež dostavili. Pre mňa rozhodne najlepší horor roku a televíznu verziu z roku 1990 toto dielo prekonáva rozdielom 2 tried. K 5* mi chýbalo akurát načrtnutie Pennywiseovej minulosti- nedostali sme vysvetlenie odkiaľ sa vlastne vzal a prečo terorizuje deti a mestečko Derry. Vraj bola táto scéna vystrihnutá čo je škoda tak verím že sa objaví aspoň v druhej časti. 85%

• 5.1.2018  21:26
    Coco (2017)

Pred Cocom bol už tradičný disneyovský kraťas....tentokrát vlastne ani o kraťas nešlo, prišlo mi to neskutočne dlhé.....a až po filme som si uvedomil aké sú všetky postavy okolo ľadového kráľovstva tuctové, ploché a povrchné. Coco je úplne iný. Pohladí na duši, zahreje pri srdci a dojme k slzám. Krásny príbeh o chlapcovi pre ktorého je hudba všetkým a až v posmrtnom svete zisťuje aká je rodina pre neho dôležitá. Musím tradične pochváliť perfektný slovenský dabing ktorý zase raz dokazuje že v dabovaní animákov nemáme konkurenciu. 3D tentokrát skôr priemerné. Neurazí, nenadchne.

• 1.1.2018  22:08

Franco je na oscara. Počas filmu som si uvedomil že napodobniť najhorší herecký výkon všetkých čias nie je ľahká vec. Zvládol to priam bravúrne. Keďže originálny Room mám ešte v čerstvej pamäti zabával som sa neskutočne nad režisérovými manierami pri natáčaní aj nad jeho potrhlou víziou.

• 30.12.2017  00:09
    Bethany (2017)

Vôbec nie také zlé ako sa z hodnotenia môže zdať. Na 3* to síce nie je ale záver bol vcelku vydarený i keď neoriginálny ale stavil na emócie a vytiahol to aspoň na slabší priemer. Ako celok je to vcelku nuda ale dá sa to pozrieť.

• 24.11.2017  00:55

Mám rád dobové filmy o dospievaní....tento má fajn obsadenie a najmä skvelú hudbu. Fajn oddychovka ktorej však chýba prepracovanejší scenár ale za pozretie isto stojí.

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28