sidzej

sidzej

okres Ilava

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29
    • 28.2.2020  20:09

Až taká hrôza to nebola. Áno tá záverečná pointa s rande je trocha hardcore a sem tam sa tam objaví wtf scéna ale tá fantasy zložka sa mi celkom páčila. O horor nejde vôbec, báť sa nebudete ani sekundu ale páčil sa mi ostrov, kamera, obsadenie- čiže oceňujem všetky tie technické veci okolo toho, dej bol slabší ale nenudilo ma to. Takže za mňa ok. Tá párty pri bazéne vyzerala luxusne a Michael Peña ako hostiteľ sympaťák.

• 16.2.2020  23:24
    Judy (2019)

To čo predvádza Renée Zellweger v tomto filme je neskutočná herecká kreácia, právom zaslúžený oscar za hlavný ženský herecký výkon. Tento film vnímam do určitej miery osobne viem sa vžiť do pocitov hlavnej postavy. Síce nie som slávny ale tú osamelosť poznám lepšie než by som chcel takže na jednej strane chápem že pre väčšinu divákov je to viac menej priemerný životopis v ktorom sa toho s výnimkou koncertov veľa neudeje ale tá osobná rovina tomu dodáva určitú hĺbku ktorú čisto subjektívne dokážem oceniť. A taktiež mám rovnako ako hlavná postava problémy so spánkom takže tých osobných vecí v ktorých som sa našiel je tam viacero.

• 8.2.2020  00:13
    Tělo (2012)

Ďalšia španielska krimi chuťovka od Oriola Paula. Ja tie jeho záverečné pointy skrátka milujem.

• 7.2.2020  00:11
    E.T.: A Holiday Reunion (TV film) (2019)

A to som si myslel že remake E.T.ho by v dnešnej dobe nefungoval. Tento 4 minútový kraťas ma presvedčil o opaku. Dojemná stretávka E.T.ho a Elliota po rokoch s pôvodným hereckým predstaviteľom a za zvuku prekrásnej Williamsovej hudby. K zhliadnutiu tu: https://uloz.to/file/bSH18jlyBqzT/e-t-se-vratil-mp4

• 6.2.2020  23:37
    Contratiempo (2016)

Oriol Paulo je skvelý režisér a ešte lepší scenárista. Už druhý jeho počin za posledné 2 dni ma príjemne prekvapil. Rozhodne si na neho dám odteraz pozor. Čistá španielska lahôdka. Áno niekomu možno jeho príbehy prídu prekombinované ale podľa mňa je to priam geniálna dialógová skladačka ktorá ma bavila do poslednej minúty. Bravó.

• 20.1.2020  20:48

Dúfam že tento film dostane oscara za scenár. Zaslúži si ho zo všetkých nominovaných filmov najviac. Takiež Adam Driver ma presvedčil o svojich hereckých kvalitách. V sedmičke Hviezdnych vojen mi prekážal, v osmičke som si na neho zvykol a v deviatke už bol herecky fakt dobrý. Nebyť toho že tento rok vyšiel Joker jeho herecky výkon v tomto filme by kľudne mohol ašpirovať na oscara. Silný film ....pri finálnej scéne čítania listu som sa neubránil slzám. Skvelá dialógová sonda do života rozvádzajúceho sa páru ktorý chce najprv rozvod riešiť čo najjemnejšie a čo sa z toho nakoniec vykľuje keď ide o dieťa. Inšpiratívny film.Osobne môj oscarový favorit za najlepší film roku.

• 21.12.2019  18:01

Najepickejšie finále v dejinách kinematografie. Vďaka ti Abrams za kompletný fanúšikovský servis ako sa patrí. Nech vás sila sprevádza. (videné v 4DX)

• 3.11.2019  23:22

V pohode pozerateľný hororík ako stvorený na nedeľný večer s jednou parádnou lakačkou pri ktorej ma kvalitne vystrelo. Niečo podobné som naposledy zažil pri Páde do tmy takže vlastne skladám kompliment. Záver bol síce dosť stupidný a parodický ale celkový dojem z filmu nepokazil. Fajná jednohubka.

• 5.10.2019  00:57
    The Furies (2019)

Vlastne prečo nie. Nevadil mi ani nízky rozpočet, ani amatérske herečky...slušne to odsýpalo, malo to fajn gore scénky, masky a aspoň snahu o nejaký ten twist na konci....takže za mňa ok. Čakal som že to bude podstatne horšie. Ako hororová jednohubka v lese pozerateľné béčko.

• 7.9.2019  22:26

Sklamanie. Tešil som sa na TO veľmi ale je to presný opak jednotky. V nej nebolo jediné hluché miesto, jediná zbytočná scéna, v dvojke máme kopec zbytočných flashbackov ktoré dej nikam neposúvajú a žiaľ nie sú ani zaujímavé (klubovňa v lese, Edieho mama v suteréne, atď). Chémia medzi dospelou partou nefunguje hoc herci sú typovo dobre vybraní, finálne zúčtovanie s Pennywiseom je priam smiešne (to zmenšovanie na základe slovného pokriku) a to nevravím o tom digitálnom CGI bordeli v každej druhej scéne. Tak zlé triky som už dlho nevidel. Miesto toho aby scéna bola desivá tak tie zombie monštrá boli na smiech. Celé to zachraňuje akurát záver v ktorom dôjde aj na smrť jednej z hlavných postáv. Strašne málo Pennywisea tam bolo a úmorne dlhá stopáž z toho robia hororové sklamanie roku. P.S: Cameo Kinga potešilo ale dojem z filmu nezlepšilo.

• 21.7.2019  20:12
    Lví král (2019)

Naj animák môjho detstva je tu späť s ikonickou Zimmerovou hudbou a prekrásnou animáciou že som mal chvíľami pocit, že sledujem discovery. Kritiku typu že je to vykrádačka animovaného originálu v tomto prípade neberiem, tu to skrátka inak natočiť nešlo. Keby sa tvorcovia hrali na originalitu vzniklo by úplne iné dielo ktoré by stratilo hlavnú časť svojej sily a kúzla takže toto beriem ako plus. Čo sa týka emócii je pravda že animák bol v tomto smere dojemnejší. No zase to nie je chyba tvorcov keďže sa rozhodli ísť cestou realistického vyobrazenia zvierat kde nie je priestor na prehnanú mimiku, ľudské črty tváre či slzy a podobné pomôcky ktorými si pôvodný animák vypomáhal. Čo sa týka 3D čka tam to mohlo byť lepšie. Radím ho medzi priemerné kúsky kde je len veľmi málo scén ktoré využívajú priestorovosť. Nečakajte že z plátna na vás bude niečo letieť. Naopak sk dabing ma vyložene potešil a aj keď piesne sú samozrejme v originálnom znení neprekonateľné ani dabing tomu neuberá na čare a atmosfére. Takže hodnotím rovnako ako pôvodný animák. Je to nádherný príbeh ktorý dokáže aj v dnešnej dobe ohúriť nové a ďalšie generácie divákov. A taký je kolobeh života.

• 8.6.2019  22:08

Na to, že X-menov nemám veľmi v láske ma to prekvapivo bavilo. A možno najviac z celej série. Minimum filozofovania a maximum akcie. Scenár priamočiari, ale účel splnil. Z môjho pohľadu spokojnosť. Sophie Turner dobre zapadla do zvyšku mutantskej partie.

• 25.5.2019  20:52
    John Wick 3 (2019)

Baba Jaga to poriadne roztočila. Asi najlepší zo série. Neviem sa dočkať štvorky.

• 25.2.2019  21:13

Mám veľkú radosť z toho že oscara za najlepší film si neodniesla nadhodnotená a ničím výnimočná Roma (teda vlastne odniesla za cudzojazyčný film) ani okázalá a drzá Favoritka ale práve táto vtipná a sentimentálna road movie o dvoch rozdielnych chlapíkoch ktorých okrem iného rozdeľuje aj farba pleti čo v dávnych dobách býval pre černochov neľahký problém. Samozrejme na originalitu sa nehrá, pripomínalo mi to desiatky iných filmov od Rain Mana, Šoféra slečny Daisy až po Nedotknuteľného ale ak by som z nich všetkých mal vybrať len jeden bol by to práve tento. Od režiséra komédie Blbý a blbší som fakt takýto vyzretý film na úrovni nečakal. Moja poklona.

• 24.2.2019  21:46

Žiaľ citeľne najslabší diel série ktorý hlavne v úvode postráda tempo aj príbeh, miesto osudovosti prináša detinskosť a celé to vlastne zachraňuje až samotný záver kedy sa lúčime so sériou za zvuku krásne burácajúcej hudby Johna Powella. Škoda toho lebo tejto časti chýba ľahkosť, jednoduchosť a úprimnosť originálu ako aj veľkoleposť a emocionálnosť svojho predchodcu. Napriek zjavnej kritike však nedokážem dať len 3* takže tentokrát prižmúrim obe oči. Štikút a Bezzubý mi budú chýbať.

• 9.2.2019  21:43
    Potomek (2019)

Stretnutie s klaunom Pennywiseom zanechalo na Georgiem trvalé psychické následky (tými rukami si evidentne riešil komplexy z hororu TO :-). Téma reinkarnácie v takejto podobe tu myslím ešte nebola avšak istá podobnosť s hororom Sirota je viac než evidentná. Technicky dobre zvládnuté, atmosféra časom hustla a stupňovala sa a záver, hoci pre mňa prekvapivý nebol, tiež vyložene nesklamal. Taký lepší hororový štandart. Objektívne za 3*. 1* navyše dávam za Jacksona Roberta Scotta. Pre toho malého diablíka s anjelskou tvárou mám skrátka slabosť.

• 27.1.2019  22:59
    Trhlina (2019)

Bebjak milo prekvapil. Na slovenské pomery veľmi dobre produkčne aj réžijne zvládnutý mysteriózny thriller za aký by sa nemusela hanbiť ktorákoľvek európska produkcia. Za málo peňazí veľa muziky. Oceňujem predovšetkým skvelé budovanie atmosféry ktorá vrcholí mrazivým záverom v pohorí Tribeč ktoré odhalí nejednú zaujímavú pointu. Herecky tiež ok a veľké uznanie patrí aj hudobnej stránke ktorá sa na výslednej atmosfére výrazne podieľala. Viac podobných kúskov poprosím. A bavilo ma to viac než dajme tomu Záhada Blair Witch z podobného súdka.

• 25.1.2019  23:19
    Suspiria (2018)

Jednalo by sa o celkom stráviteľný remake nebyť poslednej tretiny ktorá to posiela do nevýslovných wtf vôd, ale aj napriek tomu som to rád videl. Potešilo cameo Jessice Harper ale nepochopím prečo jej životného partnera musela hrať Tilda Swinton v maske starého muža keďže táto postava nemala absolútne žiadnu spojitosť s postavou Blanc ktorú Swinton normálne hrala. Ale možno mi len dačo uniklo. Pochopiť ten film na prvé pozretie je celkom ťažká vec. Zlatá Argentova pôvodná verzia. Záver bol tiež prekvapivý ale rozhodne nie tak "uletený" ako v tejto novej verzii. O vizuále, hudbe a výpravnosti ani nehovoriac. V tom všetkom je originál lepší.

• 6.1.2019  21:45

Môže byť. Takéto napodobeniny Kocky a Saw zbožňujem, navyše z toho cítiť vyšší rozpočet čo pri hororoch obzvlášť oceňujem. Dúfam že za rok je tu dvojka.

• 1.1.2019  22:34
    Roma (2018)

Žiaľ dejovo to nie je ani zďaleka tak prepracované ako som dúfal. Čakal som zaujímavejší dej aj viac dramatickejších momentov. Jediná skutočne pôsobivá scéna (pôrod) na 135 minútový film skrátka nestačí. Ale v podstate kus poctivej filmárčiny. Taký život obyčajnej rodinky koncom šesťdesiatych rokov, príjemné ale nič extra čo by ma výraznejšie zaujalo. Plus Cuarónovú posadnutosť dlhými zábermi bez strihu skrátka nechápem, ten film by mohol byť o dobrých 20 minút kratší a to bez toho aby v ňom chýbalo všetko podstatné.

• 28.12.2018  21:31

To čo fungovalo v roku 1964 žiaľ v roku 2018 nefunguje. A príčin je viacero. Predovšetkým nechápem ako štúdio môže dať takúto látku režírovať Marshallovi pre ktorého sú pojmy výpravný, epický a veľkolepý španielskou dedinou. Zvládol by točiť divadelné muzikály ale s filmovou výpravou a trikovou stránkou si absolútne nerozumie čo dokázal už v minulosti s Pirátmi z Karibiku 4. Celá vizuálna stránka je umelá, štúdiová a choreografia na úrovni divadelnej inscenácie. Pri niektorých piesňach a hereckom prehrávaní mi bolo až trápne. Navyše všetky pesničky boli na jedno kopyto ani jedna nedokázala nadchnúť a zaujať. Emily Blunt mám ako herečku veľmi rád ale do tejto úlohy sa nehodila hoci sa snažila. Pár dojemných disneyovských scén sa nájde ale celkovo je to v mojich očiach dosť veľké sklamanie. Ak ste nevideli originál s Julie Andrews odporúčam ten, toto dielko s kľudným svedomím môžete vynechať a o nič podstatné neprídete.

• 22.12.2018  20:38
    Bumblebee (2018)

Zhrniem to v jednej vete: E.T. po transformersky. Je to iné ako predošlé časti od Baya. Viac v tom cítiť Spielberga - viac komorné, viac emocionálne so sympatickou retro štylizáciou. Bol som spokojný.

• 21.12.2018  23:09
    Devadesátky (2018)

Coming of age filmy zbožňujem a v poslednej dobe je ich čoraz menej. O to viac ma tento film potešil. Vyzerá akoby bol natočený začiatkom 90tych rokov a to aj čo sa týka filtrov, zrna, ostrosti a týchto vecí. Skutočne si tvorcovia dali záležať na tom aby dobová atmosféra vynikla. Nie je to film pre každého, fakt musíte mať vzťah k tomuto žánru aby ste ho dokázali oceniť. Inak sa budete nudiť. Mňa to však bavilo.

• 21.12.2018  00:42

Sám doma po francúzsky. Sranda ako dlho mi toto nenápadné dielko unikalo. Má výbornú vianočnú atmosféru, parádny barák (tá obrovská tajná miestnosť s hračkami v chladničke nemala chybu) a skvelý 80s feeling. Veľká škoda že ho takmer nikto nepozná. Bavila ma hudba, staré telefóny, počítače aj ten chalan hrajúci sa na Ramba a Arnolda z Komanda v jednom. Fakt som sa priblblo uškŕňal celý film :-)

• 19.12.2018  17:16
    Robin Hood (2018)

Guilty pleasure. Stačí vypnúť mozog a nechať sa unášať pohyblivými obrázkami. Nič viac som k spokojnosti nepotreboval. Stále sa niečo dialo a bol na tom vidieť štedrý rozpočet. Niekedy sa uspokojím aj s málom. Záleží aj od nálady :-)

• 19.12.2018  01:18
    V pasti (2018)

Rozhodne ma to bavilo viac než Tiché miesto. Sandra je síce herecké drevo ale sem vcelku zapadla a nekazila to. Príjemné prekvapenie.

• 11.12.2018  21:34

Dejovo ma táto Serkinsova temnejšia verzia bavila viac než Favreauova Kniha Džungle no tá mala zase lepšiu hudbu, animáciu a sympatickejšieho predstaviteľa Maugliho. Táto bola bez piesní, zato však s lepšie prekreslenými charaktermi a svižnejším tempom. Obe verzie hodnotím rovnako ale každá z nich má iné kvality.

• 23.11.2018  01:08
    Dárce (2014)

Paráda. Konečne nejaké originálne sci-fi ktoré uchváti dejovou rovinou aj zručnou réžiou. Phillipa Noycea si dobre pamätám už od Úplného Bezvetria a rozhodne ma nesklamal ani v tomto počine. Viac podobných filmov.

• 8.11.2018  01:07

Andy Mitton sa ukázal ako chytrý scenárista aj dobrý režisér. Nízkorozpočtový thriller ktorý sa spočiatku javí ako komorná ducharina, no nakoniec sa dočkáme zaujímavého twistu pri ktorom fakt mrazí....niečo podobné som zažil naposledy u filmu Tí druhí takže Mittona fakt chválim. Dobre dopadol aj casting ústrednej dvojice. Žiaľ dej je priveľmi jednoduchý a pomalý, chcelo by to väčšiu dramatizáciu deja ale za pozretie to určite stojí.

• 4.11.2018  21:57

Hrôza typu Wrinkle in Time sa našťastie nekoná ale pod režisérskym dohľadom Joea Johnstona (Jurský park 3) a Lasse Hallstroma (Pravidlá Muštárne) som prúser ani nečakal. Predne musím vypichnúť nádhernú vizuálnu stránku, už prvé sekundy dokážu aj vďaka pôsobivému 3Dčku priniesť tú pravú vianočnú atmosféru a v kombinácií s nádhernou hudbou je to pohladenie po duši. Príbeh je síce jednoduchý a priamočiari a scenár patrí k najväčším mínusom filmu no tento deficit zase zachraňuje celkom fajný casting a vôbec celá rozprávka mi pripomenula vianočnú atmosféru prvej Narnie čo beriem ako kompliment. Pravda niektoré kostýmy zaváňali gýčovitosťou a v druhej polovici už filmu dochádzal dych, napriek tomu mám z neho pozitívne dojmy a to aj vďaka vydarenému slovenskému dabingu. V telke by to bolo za 3 ale na veľkom plátne s 3D verziou to bolo naozaj čarovné za čo dávam 1* navyše.

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29