8bitové Vánoce (2021)

Je to niečo na spôsob Christmas Story pre novú generáciu. Samozrejme nedosahuje to podobných kvalít ale v podstate mám takéto príbehy plné nostalgie a detskej perspektívy rád. A úplne som tomu malému chalanovi rozumel a fandil mu aby získal svoju vytúženú konzolu. Takéto príbehy fakt dokážu človeka vrátiť späť do detstva. A to si cením. 70%

Paroží (2021)

Prekvapivo veľmi atmosférický a pomalým tempom plynúci horor, ktorý funguje príbehovo, emočne, herecky aj filmársky (kamera, strih, zvuk, výprava, masky, triky, hudba- všetko na úrovni). Páči sa mi že krvou sa nešetrilo a vrážd aj keď nie je veľa sú fakt dobre spracované. Som spokojný, vlastne jeden z najlepších hororov v tomto roku v kinách. Produkcia Del Tora bola poznať. 85%

Není čas zemřít (2021)

Návšteva 4dx sa vyplatila. Úprimne nečakal som až takú bombu a emocionálnu nálož akej sa mi dostalo. Dokonca nevadila ani najdlhšia stopáž v dejinách agenta 007. Epická rozlúčka Daniela Graiga nemohla dopadnúť lepšie. Už úvodný prológ je vynikajúci a tempo nepoľavuje ani vo zvyšku filmu. Akcie je dostatok, výprava je skvostná, hudba zimmerovsky pompézna, herecky nás sprevádza súčasná áčková špička a potom je tu záver o ktorom si predom nič nezisťujte lebo čím menej viete, tým viac vás prekvapí. Za mňa najlepšia bondovka vôbec.

Reminiscence (2021)

Veľmi kvalitne natočené, s obrovským citom pre emócie. Jeden z tých filmov, ktoré vás spočiatku veľmi nezaujmú ale s pribúdajúcimi minútami vás to vtiahne do deja až príde záver, ktorý vás doslova pohltí. Väčšinou to býva naopak, už dlho som nezažil takúto stupňujúcu katarziu.

Smrt ve tmě 2 (2021)

Už je to síce slabšie, ale deduško Lang má stále dosť energie na to, aby sa vysporiadal s týpkami, ktorí chcú jeho "rodine" ublížiť....alebo je to naopak? Priznám sa očakával som trocha viac brutality (zopár vrážd bolo mimo záber čo je pri ratingu 18+ nepochopiteľné) a ani jumpscary už neboli také nečakané ako v jednotke. Navyše záver ma celkom sklamal, nechcem spoilerovať ale prípadnej trojky sa už zrejme nedočkáme čo je celkom škoda lebo by som nemal problém dať to celé znova. Je to medzi tromi a štyrmi hviezdami ale Lang ma fakt bavil takže sa prikláňam k vyššiemu hodnoteniu.

The Boy Behind the Door (2020)

Jaj toľko logických nezmyslov v jednom filme som už dlho nevidel a to sa väčšinou nad logikou nepozastavujem ale keď ma ženská postrelí a očividne ma chce zabiť tak snáď sa neuspokojím s odrezaním prstu ale tu suku zabijem. Ja chápem že je to decko ale ide mu o život tak ju snáď aspoň omráčim ale to je len 1 scéna z desiatok podobných. Taktiež ma pobavila scéna s ručnou brzdou a skokom z idúceho auta. Tak snáď po x odohratých videohrách pozná ten chalanisko kde je brzda.....no nič .....technicky fajn (hlavne kamera), aj atmosféra by bola nebyť absolútne idiotského chovania hlavných postáv.

Expedice: Džungle (2021)

Taký hravý dobrodružný mix prvej Múmie a druhých Pirátov z Karibiku s pôsobivou Howardovou hudbou a klasickou Disney šablónou. Brat hlavnej hrdinky sa dokonca na Frasera celkom podobal a celková dobová atmosféra bola príjemným spestrením filmu. Rock aj Blunt sú fajn keď sa hašteria, v 4dx potešili všetky vodné scény kde striekala voda. Dvojku by som v pohode zvládol i keď nabudúce by to chcelo prepracovanejší príbeh, nejaké tie pasce ala Indiana Jones a Tomb Raider + viac emócii. 3D priemerné , v tomto smere bola Čierna vdova o triedu lepšia.

Úniková hra: Turnaj šampiónů (2021)

Už je to o triedu slabšie ale jednotlivé lokácie stále zaujímavé len mi vadilo že sa v tejto časti nič nevysvetlilo a že postavy boli vykreslené veľmi povrchne a chýbala im určitá psychologická hĺbka. Každopádne trojku si samozrejme v kine opäť nenechám újsť. Poteší návrat jednej z postáv z jednotky. Taktiež posledná scéna v lietadle žmurká na diváka keďže opäť ide o narážku na záver prvej časti. EDIT: v kine premietali inú verziu s komplet odlišným začiatkom aj koncom, kino verzia s úvodom u psychologičky sa mi páčila viac kdežto nový zostrih so saunou a pozadím hádaniek bol podstatne slabší, v tejto verzii sa taktiež nevracia zomrelá postava z prvej časti, ani nekončí v lietadle. Dúfam že vydajú aj pôvodnú kino verziu.

Spirála strachu: Saw pokračuje (2021)

Bez Tobina to už nie je ono. Najviac mi vadí že dej nijako nenadväzuje na predošlé časti, v tom bola silná stránka celej série a človek len žasol nad tým, aké prepojenie osudov postáv tvorcovia v ďalšej časti prinesú. Nič z toho tu nie je, zostalo pár tradičných pastí ale bez Tobinovho hlasu v nahrávkach už skrátka atmosféra nefunguje a Chris Rock možno zvláda komediálne úlohy ale zahrať vážnu rolu mu naozaj nejde. Miestami som mal pocit že sledujem paródiu z ranku Scary Movie a to u Saw vidieť fakt nechcem.

Luca (2021)

Pixar opäť nesklamal a týmto perfektným letným chlapčenským dobrodružstvom ma vrátil späť do detstva. A ja mu zas a znova za tento zážitok ďakujem. 3D aj sk dabing tradične na výbornú.