Osvoboďte Britney Spears (2021) (TV film)

Dokument, ako taký, nič prevratné (zrejme ovplyvnené tým, že mnoho zainteresovaných odmietlo hovoriť na kameru), ale, každopádne, #FreeBritney!

Sviňa (2020) odpad!

Frontálny útok tandemu Solčanská/Biermann na prvú signálnu sústavu našich najnatvrdlejších spoluobčanov. Áno, Fico, Smer, Kaliňák a Kočner sú banda grázlov, to je bez debaty, ale na to predsa nemusím chodiť do kina, úplne mi stačí si pozrieť správy, či vystrčiť hlavu z okna a pokochať sa po zhnitých školách a nemocniciach, ktoré sú výsledkom ich poctivej práce. Film, ktorý akoby sa zrodil v hlave Igora Matoviča počas dlhej prestávky rokovania Národnej rady, nám ponúka defilé všetkých veľkých káuz, ktoré za ostatné dva-tri roky otriasli slovenskou verejnosťou. Impotentný film, ktorý kĺže po povrchu, pričom sa vôbec nepokúša o vysvetlenie PREČO sú takíto ľudia pri moci. Sviňa je trápnou predvolebnou agitkou, ktorá nemôže presvedčiť nikoho, kto by už nebol dávno presvedčený.

Joker (2019)

Výborne spracovaný a excelentne zahraný banálny film. Ako genéza možno najikonickejšieho zloducha DC univerza skvelé, ako analýza a komentár súčasnej spoločnosti (Phillips chcel pôvodne nakrútiť spoločensko-kritickú snímku a Joker bol kompromis smerom k štúdiu) chabé. Áno, humor je subjektívny a čo može byť pre niekoho za hranou, pre iného nie. Suck it up, SJWs! Áno, neriešené mentálne poruchy a životné traumy môžu viesť k ďalším zbytočným tragédiám. A áno, existuje tu aj triedny konflikt. Miliardár Thomas Wayne tu rozhodne nie je žiaden sympaťák, ale zobrazenie más ako agresívnej, po pomste bažiacej zberby, skôr pripomína insitné pravicové agitky z dielne Kevina Sorba.

Premiér (2019) (seriál) odpad!

Soukup si zrejme všimol úspech Zelenského na Ukrajine, ktorý to z komika, hrajúceho sa na prezidenta, dotiahol na skutočného prezidenta. Soukup sa teraz snaží indoktrinovať obyvateľstvo predstavou, že by aj on mohol byť premiér. Iné vysvetlenie nemám.

Odpískáno (1996)

Všetky tie naše budovateľsko-normalizačné zlátaniny o odvážnych súdruhoch sa môžu schovať. Toto je socík podľa môjho gusta. Bulil som asi 5-krát a vôbec sa za to nehanbím. P.S. Nenechajte sa odradiť romanticko ladeným plagátom a zavádzajúcim popisom deja. Toto nie je rom-com!

Punk je hned! (2019)

Najradikálnejší slovenský film, aký som kedy videl. Tento autentický štýl mi sadol omnoho viac než, štylizované sociálne drámy s obohranými tvárami, na aké sme v slovenskej produkcii zvyknutí. Všetky tie hnusné ksichty a znhité kulisy... proste nádhera.

Leaving Neverland (2019)

Leaving Neverland nie je o Jacksonovi a už vôbec nie je nejakým lacným pokusom o poškodenie jeho pamiatky, ako si to tu myslia niektorí jeho zaslepení fanúšikovia. Je to rozsiahla analýza traumy zneužívaných detí, dômyselnej stratégie sexuálnych agresorov a osudov dotknutých rodín. Je úplne jedno, či veríte v Jacksonovu nevinu alebo nie. Hodnota tohto dokumentu spočíva v tom, že stavia na hlavu spoločensky zaužívané mýty o zneužívaní detí bez ohľadu na to, či je agresorom Michael Jackson, Woody Allen, či Jimmy Page. Oči otvárajúca záležitosť.

Silná zostava (2017) (pořad)

Najväčšou slabinou tohto formátu je, že v každom diely účinkuje nejaká speváčka/herečka a.k.a. tupá piča, ktorá väčšinou nemá k téme nič rozumné povedať a svojou účasťou celú reláciu sťahuje kdesi na úroveň odpoludnajších dámskych talkšou o celulitíde, bezlepkových koláčoch a thajskej manikúre. Napríklad dnes, 21.1.2019, bola relácia venovaná vede a postrehy väčšiny osadenstva boli podnetné a relevantné, ale vždy, keď niečo povedala herečka Mičkovicová, som sa nezmohol na viac, než na veľmi hlasný facepalm(keďže rozprávala často, môj spolubývajúci musel nadobudnúť pocit, že v mojej izbe hádam dochádza k intenzívnej súloži). Kvalita relácie je kolísavá, záleží na výbere témy a hostí.

Active Measures (2018)

Veľmi, veľmi slabá propaganda. A to hovorím ako človek, ktorý v zásade s väčšinou vecí, čo vo filme odznejú, súhlasí. Dramaturgicky totálne nezvládnuté(žiadna naratívna ani emočná sinusoida, len rovná čiara od začiatku do konca). Spočiatku film celkom dôveryhodne a konzistentne vysvetľuje dianie na Ukrajine a zhubný vplyv Ruska v nej, ale postupne prechádza k úplným nezmyslom a konšpiráciám(Pee Pee tape). A pre Kristove rany, menej Hillary Clinton! Odkedy je Hillary odborníčka na Putinov život? To nezohnali niekoho kompetentnejšieho? Najhoršie však je, že dokument poskytuje priestor mnohým pochybným respondentom. James Woolsey, bývalý riaditeľ CIA, sa tu pohoršuje, že Rusko zasahovalo do amerických volieb, ale pritom s tým nemá problém, pokiaľ ide o niekoho iného. Spomínaná Hillary Clinton detto. Jack Bryan nech sa ide učiť k Michaelovi Mooreovi, ako sa robí dobrá propaganda.

Bohemian Rhapsody (2018)

Podozrivo voňavá história legendárnej kapely a jej jedinečného frontmana. Hudba je skvelá a Malek v roli Mercuryho si zaistil minimálne nomináciu na Oscara, ale je veľká škoda, že Bohemian Rhapsody sa zámerne vyhýba temným stránkam Mercuryho osobnosti a chce len posilniť vyfabrikovaný imidž kapely za účelom predaja platní.