blazenka

milující filmy a studující

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 15.10.2016  11:53
    De-Lovely (2004)

Okouzlující filmový počin plný úchvatných swingových melodií, které mě doslova ukradly srdce i duši. Když k tomu přidám autentickou atmosféru a báječný výkon Ashley Judd, je to pro mě téměř dokonale dílo. 80%.

• 13.2.2015  00:21

Neskutečně fantastický film! Dlouhé dialogy střídají ještě delší dialogy. Inspirativní, zábavné, skvělé! Za mě 5* a 90%.

• 17.12.2014  04:51

Cate si za tento film Oskara plným právem zasloužila. Brilantní výkon, který předvedla, je jeden z nejexcelentnějších vůbec. Závěrečná scéna, kdy sedí na lavičce pološílená, zmatená, strhaná a nenalíčená mě vždy dostane. Role Jasmíny - zhýčkané newyorské paničky - je tak uvěřitelná, tak dnešní, tak realistická. Její pohrdání, její nadřazenost nad ostatními, její high society móresy jsou dokonale ztvárněné. Obrovské uznání Woodymu za napsání této role. Pět hvězd.

• 17.12.2014  04:28
    Moulin Rouge (2001)

Strhující! Nádherné! Tolik umu, krásy a něhy v jednom filmu! I po několikátém zhlédnutí mě stále uchvacuje. Nejúžasnější muzikál všech dob! Více než pět hvězd!

• 19.7.2014  22:05
    Stoker (2013)

Výborné drama. Skvěle obsazená Mia. Její role inteligentní, tiché Indie je bravurně zahraná. Trochu mě zklamala Nicole, která dle mého nebyla v roli matky výrazná a zcela ji zastínila Mia. Matthew dodává dramatu šťávu a šmrnc. Za mě 82%

• 19.7.2014  20:29
    Albert Nobbs (2011)

Albert Nobbs je můj šálek čaje "o páté". Svým zpracováním mi trochu připomíná Gosford Park, jeden z mých oblíbených filmů z anglické společnosti. Excelentní Glenn Close byla třešinkou na dortu. Její roli jsem jí věřila od začátku do konce, soucítila jsem s jejím osudem, s její nenaplněnou láskou, s její bolestí. Za mě 85%

• 19.7.2014  20:11

Kultovní česká detektivka. Za mě 65%

• 19.7.2014  20:05

Za mě hodně působivý povídkový film. 5 příběhů duševně nemocných lidí, kteří prožívají něco, co duševně zdravý člověk leckdy nedokáže pochopit. A ani nemůže. Protože to nikdy neprožil. Tito lidé jsou stateční tím, že bojují. Bojují se svou nemocí, bojují s nepochopením okolí, bojují sami se sebou. A za to jim patří obdiv. Pro mě jsou tito lidé hrdinové, kteří nejsou vidět. Jejich hrdinství je v nich samých. Za mě 85%.

• 29.6.2014  14:53

Nevinné, okouzlující a čisté. Audrey je jako anděl. Nádherná. Tento film mohu vidět znova a znova a vždy mě pohladí. Čistých 5 a plných 100%.

• 23.6.2014  19:05
    Temný případ (TV seriál) (2014)

Seriál, který mě doslova přimrazil ke gauči. Dva fantastické výkony v osmi dech beroucích dílech. Jestli mám vyjádřit své pocity, tak u tohoto seriálu jsem byla překvapena, ohromena, zhnusena, nemohla jsem se dočkat každého pondělí večer. Za mě plný počet - 100%.

• 18.3.2012  22:18

Velmi dobrý akčňák! Překvapivě žádné hluché místo, hodina a půl utekla jako voda. Svižné, vtipné a k pokoukání! Reese zářila a oba pánové jí velmi slušně sekundovali. Obzvlášť herecký part Toma Hardyho se velmi povedl. Pro mě jeden z nejlepších filmů s Reese a 89%.

• 17.2.2012  22:03

Závěrečná scéna filmu je naprosto famózní. Zbylých 120 minut vysoce nad průměrem. Nicholson v roli Maka výborný, Louise Fletcher coby "je to jedna z našich nejlepších sester" jakbysmet. Chladná vládkyně psychiatrické léčebny versus živelný pacient. Kdyby jen věděl, co ho čeká, nehrál by duševně chorého. Na filmu mě hrozně štvalo, kolik příležitostí k útěku prošvihl. A naopak mě ohromně dojímal vztah mezi Mekem a "hluchoněmým" Náčelníkem. Velmi silný film, ale na pět hvězdiček to u mě není - celkem 85%.

• 15.2.2012  17:51

Špičkové dialogy, velmi rychlý děj a spád, srozumitelné prolínání současnosti a minulosti. Jesse Eisengerg zabodoval a Fincher také. Řadím ke třem nejlepším filmům roku 2010. 95%

• 15.2.2012  17:45
    Den zrady (2011)

Ač mě politické klání nezajímá, na tento film jsem se těšila. Vymydlený Clooney se do role guvernéra Mika naprosto hodil a přesvědčil by i mě, abych ho volila. Gosling byl ještě o grády lepší a jeho role poradce Stephana neuvěřitelně uvěřitelná. Přerod naivního chlapečka s ideály v nekompromisního žraloka mě dostal a jeho výkon považuji za jeden z nejlepších v uplynulém roce. Tleskám také jako vždy skvělému Seymourovi, jeho slizký vzhled byl působivý. Nemohu opomenout ani brilantní výkon Paula Giamattiho, a vyzdvihuji scénu, kdy Goslinga kopne do pr... . Fakt dobré. Za mě 85%

• 15.2.2012  17:30

Nejsem odpůrce pohádek Zdeňka Trošky, ale Čertova nevěsta se opravdu nějak nevyvedla. Titulní role princezny Štěpánky je ztvárněná příšerně, její protějšek Štěpán jakžtakž ujde. Sabina mě poslední dobou (vlastně pořád) nepřesvědčuje svými hereckými kvalitami a její role pošahané královny nebyla vlastně ani vtipná. Tak proč dávám proboha dvě hvězdičky? Protože se mi líbil Němec a ta pěkná rusalka v jezeře. Celkem 35%

• 5.2.2012  00:58

Drama o lásce, zklamání, nenávisti, nevěře, odpouštění, sebeobětování se, znovunalézání a odvaze. Film, který svou nádhernou kamerou, hudbou, příběhem patří mezi jedno z nejlepších dramat s milostnou zápletkou vůbec. Herecké výkony obou hlavních představitelů jsou naprosto přesvědčivé a jejich emoce na mě působily velmi intenzivně. Pro mě za 95%

• 4.2.2012  00:18
    Crazy Heart (2009)

Jeff ve své nejlepší roli. Jeho věrohodné ztvárnění stárnoucí country hvězdy mě dostalo. Maggie naprosto spolehlivě držela krok a její role Jeannie byla zahraná s citem a přesvědčením. Colin coby hvězda moderní country svého slizkého Tommyho také celkem zvládl. Film, který pohladí duši za 85%

• 4.2.2012  00:11

Velmi silný film. Dlouhá stopáž uběhla jako voda, necítila jsem slabé místo. Špičkově stvořený thriller se skvělými hereckými představiteli. Už se mimořádně těším na další dvě pokračování! 95%

• 1.2.2012  10:24

Dobrý thriller, kde je Hopkins ve svém živlu a roli Teda ztvárnil velmi věrohodně. Potěšila mě přítomnost Rosamundy Pike, která svým malým rolím vždy dodá jiskru a šmrnc. Ryan je naprosto skvělý a jeho předěl z právnického floutka do zapáleného a po pravdě pátrajícího správňáka byl sympatický. Téměř čtyři hvězdičky a 65%.

• 1.2.2012  10:11
    Ripleyho hra (2002)

Obrovské zklamání, kde jediný Malkovich září jako diadém. Bohužel s podprůměrností tohoto snímku neudělá nic. Škoda promrhaného potenciálu - film působí velmi lacině. Slabých 40%

• 1.2.2012  10:04

Jeden z nejslabších Woodyho snímků. Přestárlý Hopkins se mi do role Alfieho vůbec nehodil, neustále blábolící Gemma Jones byla místy otřesná, Freida byla hezkým doplňkem, Naomi byla fajn. 60%

• 11.1.2012  12:46

Mnohem svižnější než dvojka. Spíše se typově podobá jedničce. Film, který nenudí a pobaví malé i velké. Princezna Selenie i ostatní Minimojové jsou roztomilí, Arthur je skvělý i v lidské podobě. Opět nezklamala Penny Balfour v roli Arthurovy pošahané matky. (scéna s mravenečkem je úžasná). Takže slušný průměr a 65%

• 11.1.2012  12:11

Stejné pocity jako u jedničky. Trikově dobře zvládnuté, ale bez šťávy. Bod navíc má dvojka za výměnu postavy prof. Moriartyho. Jared Harris je mnohem lepší volba než Mark Strong. Naopak bod ztrácí za nevyužití hereckého potenciálu Rachel McAdams. Její "mihnutí se" ve filmu, který mohl být díky ní daleko lépe koukatelnější, je opravdu málo. Noomi Rapace v roli krásné cikánky Simzy nedosahuje kvalit Rachel. Takže za mě opět tři hvězdičky. Slabých 60%.

• 27.12.2011  12:55

Film, který mě zklamal na plné čáře. Scény jsou buď nechutné nebo ufňukané, dialogy nudné a herecké party odstrašující. Škoda, že Reese si své role pečlivěji nevybírá... Za mě mezi jednou a dvěma hvězdičkami, tedy 35%

• 21.12.2011  16:37

Poctivé čtyři hvězdičky za poctivě udělaný akčňák. Děj velmi svižný, mladistvý, Cruise překvapivě ve výborném stavu, Léa Seydoux vražedně krásná. Pro mě 85%

• 28.11.2011  10:01
    Sólokapr (2006)

Co říci? Vtipné, svižné, sexy. Woody je ve své roli kouzelníka Sida naprosto neodolatelný. Scarlett jako vždy ohromně sexy a naivní. Líbil se mi Hugh v roli Petera Lymana. Za mě 90%.

• 28.11.2011  09:20

Sweeney Todd je úchvatná podívaná od začátku do konce. Ponurá atmosféra Londýna, jeho uličky a zákoutí - to vše je mrazivě depresivní. Film, který je z větší části zahalen do všech odstínů šedé vyniká především hereckými výkony hlavních představitelů a úžasnými pěveckými čísly. Morbidně laděný muzikál má vše, co divák od tohoto typu filmu může očekávat: napětí, romantiku, proudy krve, výtečnou hudbu, strhující děj a především nadstandardní herectví. Pro mě jeden z nejlepších filmů vůbec! Díky Time. 99%.

• 21.11.2011  12:13

Báječná romantická komedie, kde nejlépe hraje Jennifer Connelly a nejlépe vypadá Scarlett Johansson. Vsuvky typu: Když tě podvádí, když s tebou nespí, když si tě nechce vzít mě opravdu bavily a skvěle uvedly navazující příběh. U mě za 79%

• 29.10.2011  22:38

Navzdory očekáváním mě toto filmové dílo nejenže neuchvátilo, ba přímo zklamalo. Keira byla nevýrazná a průměrná, Michael Pitt se mi absolutně nehodil ani ke Keiře ani do tohoto filmu. Jeho herecké podání mě nebavilo a milostná rovina se mezi oběma hlavními představiteli rovnala bodu mrazu. Jediné, co ve filmu vynikalo, byla krásná kamera a hudební doprovod. K tomu pár scén v Japonsku a celkem vyvedených posledních 10 minut filmu. Třemi slovy: utahané, nevýrazné, nudné. 45%.

• 28.10.2011  23:30

Nevím, zda není příliš, dát tomuto paskvilu dvě hvězdičky... To, co bylo vtipné představil trailer a víc ani ťuk. Johnny English je velmi nevtipnou komedií, neakčním akčňákem a i Medvídek Pú je dobrodružnější. Pokud ovšem někomu připadá mlácení stařenky tácem vtipné, pak se nenechte odradit! U mě slabých 30%.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9