• Fantasy

Poznáš muže svých snů (2010)

Jeden z nejslabších Woodyho snímků. Přestárlý Hopkins se mi do role Alfieho vůbec nehodil, neustále blábolící Gemma Jones byla místy otřesná, Freida byla hezkým doplňkem, Naomi byla fajn. 60%

Arthur a souboj dvou světů (2010)

Mnohem svižnější než dvojka. Spíše se typově podobá jedničce. Film, který nenudí a pobaví malé i velké. Princezna Selenie i ostatní Minimojové jsou roztomilí, Arthur je skvělý i v lidské podobě. Opět nezklamala Penny Balfour v roli Arthurovy pošahané matky. (scéna s mravenečkem je úžasná). Takže slušný průměr a 65%

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Stejné pocity jako u jedničky. Trikově dobře zvládnuté, ale bez šťávy. Bod navíc má dvojka za výměnu postavy prof. Moriartyho. Jared Harris je mnohem lepší volba než Mark Strong. Naopak bod ztrácí za nevyužití hereckého potenciálu Rachel McAdams. Její "mihnutí se" ve filmu, který mohl být díky ní daleko lépe koukatelnější, je opravdu málo. Noomi Rapace v roli krásné cikánky Simzy nedosahuje kvalit Rachel. Takže za mě opět tři hvězdičky. Slabých 60%.

Čtvery Vánoce (2008)

Film, který mě zklamal na plné čáře. Scény jsou buď nechutné nebo ufňukané, dialogy nudné a herecké party odstrašující. Škoda, že Reese si své role pečlivěji nevybírá... Za mě mezi jednou a dvěma hvězdičkami, tedy 35%

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Poctivé čtyři hvězdičky za poctivě udělaný akčňák. Děj velmi svižný, mladistvý, Cruise překvapivě ve výborném stavu, Léa Seydoux vražedně krásná. Pro mě 85%

Sólokapr (2006)

Co říci? Vtipné, svižné, sexy. Woody je ve své roli kouzelníka Sida naprosto neodolatelný. Scarlett jako vždy ohromně sexy a naivní. Líbil se mi Hugh v roli Petera Lymana. Za mě 90%.

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Sweeney Todd je úchvatná podívaná od začátku do konce. Ponurá atmosféra Londýna, jeho uličky a zákoutí - to vše je mrazivě depresivní. Film, který je z větší části zahalen do všech odstínů šedé vyniká především hereckými výkony hlavních představitelů a úžasnými pěveckými čísly. Morbidně laděný muzikál má vše, co divák od tohoto typu filmu může očekávat: napětí, romantiku, proudy krve, výtečnou hudbu, strhující děj a především nadstandardní herectví. Pro mě jeden z nejlepších filmů vůbec! Díky Time. 99%.

Až tak moc tě nežere (2009)

Báječná romantická komedie, kde nejlépe hraje Jennifer Connelly a nejlépe vypadá Scarlett Johansson. Vsuvky typu: Když tě podvádí, když s tebou nespí, když si tě nechce vzít mě opravdu bavily a skvěle uvedly navazující příběh. U mě za 79%

Hedvábná cesta (2007)

Navzdory očekáváním mě toto filmové dílo nejenže neuchvátilo, ba přímo zklamalo. Keira byla nevýrazná a průměrná, Michael Pitt se mi absolutně nehodil ani ke Keiře ani do tohoto filmu. Jeho herecké podání mě nebavilo a milostná rovina se mezi oběma hlavními představiteli rovnala bodu mrazu. Jediné, co ve filmu vynikalo, byla krásná kamera a hudební doprovod. K tomu pár scén v Japonsku a celkem vyvedených posledních 10 minut filmu. Třemi slovy: utahané, nevýrazné, nudné. 45%.

Johnny English se vrací (2011)

Nevím, zda není příliš, dát tomuto paskvilu dvě hvězdičky... To, co bylo vtipné představil trailer a víc ani ťuk. Johnny English je velmi nevtipnou komedií, neakčním akčňákem a i Medvídek Pú je dobrodružnější. Pokud ovšem někomu připadá mlácení stařenky tácem vtipné, pak se nenechte odradit! U mě slabých 30%.