Domek z karet (2013) (seriál)

Prvni serie relativně dobry, druha uz podstatně horsi a dalsi uz jsem nedokoukal. Hrozně naivni (dost typicky Americky) - vsichni okolo jsou hlupacci (kongresmeni, prezident atd), ktere ve final prechytraci bud Francis nebo jeho žena. Kdyz je tak sikovny a schopny manipulator/politik - proc je tedy pouze radovy senator (nebo kongresman ci co to je na zacatku) a neni tedy na spici celeho politickeho ansamblu? To vubec nedava smysl - kdyz pak kazdeho hrozne rafinovaně prechytraci. Jakasi oda na Machiavelismus - ale blbě udelana. Plus ty ruzne debilni vedlejsi pribehy (majitel bufetu s zebirky, hacker co ma 4 monitory a morče :-), byvala fetacka co ted pomaha charitě) - no děs a hrůza.

Gangy z Birminghamu (2013) (seriál)

Asi jsem staromodni konzervativec, ale serial mi prijde dost priserny. Vsechny hlavni muzske postavy jsou hipsteri, na nichz je nejzajimavejsi uces a “vytunene” obleceni. Hudba ktera vubec nefunguje (predstava, ze tam flaknu pusobivou hudbu Nicka Cavea a ono se to proste hodi ke vsemu je naprosto mimo), no nevidim na serialu nic zajimaveho. Prvni serie jeste alespon davala trochu smysl, ale dal uz je to strasna slatanina. Vitezstvi formy nad obsahem

Bad Blood (2017) (seriál)

Prvni serie docela dobry, druha serie naprosta hruza

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Prvni a druha seria dobry, pak to slo strasne z kopce. Ctvrta a pata serie je uz priserna slatanina. Asi nejvic mi vadi nesmyslnost a nerealnost scenare

Údolí slz (2020) (seriál)

Sovetska propaganda hadr

Útěk do divočiny (2007)

Obrazově a filmařsky relativně dobre, obsah slabý. Jack Kerouac a jeho generace už tohle dávno popsala lépe a bez současného patosu a rádoby “wisdom” - borec má evidentně velký problém (asi má dost nakoupeno už z detství) a hledá se. Chce se postavit na vlastni nohy a proto odjede do divočiny s kulovnicí?? A ve vsech situacích sype z rukavu velká moudra.

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

Velice pěkně řemeslně zpracovaný film - klasický Eastwood a další z jeho hrdinů z řad "obyčejných lidí". Ale chybí mi tam něco zajímavého (ty americké hrdinské filmy jsou přeci jenom dost podobné), něco navíc nad v podstatě dokumentární převyprávění příběhu a hrdinské zakončení. Tom Hanks není můj oblíbenec a ani tady mě nepřesvědčil. Asi bych to přirovnal ke koupi Škoda Octavia - je to pěkné, jezdí do dobře, udělá to výborně svoji práci - ale rozhodně se to nedá srovnávat se zážitkem, který má člověk když se sveze třeba v BMW, Porsche nebo Ferrari (alespoň předpokládám, nikdy jsem v něm nejel :-)

Gangy New Yorku (2002)

Za mě nejmíň povedený film od Scorseseho - jinak mého oblíbeného režiséra. Daniel D-Lewis jasně převyšuje DiCapria - teprve v pozdějších filmech se DiCaprio rozehrál. Velkolepá výprava, pár dobrých momentů - ale celkově slabé. Moc jsem nepochopil jsem tu linku (možná to mělo být ta hlavní myšlenka) o občanské válce, přistěhovalcích a promluvě k bohu na konci (každý se modlil ke stejnému bohu, nicméně každý po svém a s úplně jiným cílem) - nebylo to tam dobrě rozvedené. Hodně motivů se u Scorseseho opkauje - nemůžu si pomoct, ale třeba novější film The Departed mi v mnohých věcech přišel velice podobný (osobní pomsta) Žádné emoce to ve mě nevyvolalo (kromě těch naturalistických násilných scén) - 2 dny po zhlédnutí už si na film pořádně nevzpomenu

Ztraceno v překladu (2003)

Silný příběh, nádherné prostředí, které se k tomu příběhu hodí, výborné herecké výkony, skvělá kamera, do toho zapadající hudba - no prostě tomu filmu se nedá nic vytknout. Já hodnotím Lost in Translation jako jeden z nejlepších filmů co kdy byly natočené (jakkoliv je toto hodnoceni ošemetné). Ten film ve mě vyvolává silné emoce a ty emoce si dokonce pamatuju a vybavuju dlouhou dobu poté, co jsem film viděl. Dokonce některé emoce mám nyní specificky spojené s tímto filmem (možná mám taky už "middle-age crisis" :) Pokud by bylo hodnocení od 0-10, dal bych jednoznačně 10 - za sebe bych momentálně těžko hledal více působivý film. Je trochu škoda, že Sofia natočila tenhle film hned zkraje své kariéry - nechci ji křivdit, ale podle mě už nikdy nic tak dobrého nezvládne natočit.